Dynamo – Panathinaikos 2:1 (koniec) | FK Krasnodar – Lille 1:1 (koniec) | Dinamo M. – PAOK 0:2 (koniec)
Guingamp – Fiorentina 1:2 (koniec) | Trabzonspor – Charków 3:1 (koniec) | Lokeren – Legia 1:0 (koniec)
Dynamo Kij. – Rio Ave 2:0 (koniec) | Rijeka – Standard 2:0 (koniec) | Feyenoord – Sevilla 2:0 (koniec)
Wolfsburg – Everton 0:2 (koniec) | Slovan – Young Boys 1:3 (koniec) | Sparta – Napoli 0:0 (koniec)
Aalborg – FCSB 1:0 (koniec) | Villarreal – Borussia M. 2:2 (koniec) | Zurich – Apollon 3:1 (koniec)
Torino – Club Brugge 0:0 (koniec) | HJK – Kopenhaga 2:1 (koniec) | Tottenham – Partizan 1:0 (koniec)
Asteras – Besiktas 2:2 (koniec) | Celtic – FC Salzburg 1:3 (koniec) | Astra – Dinamo Z. 1:0 (koniec)
Inter – Dnipro 2:1 (koniec) | Saint-Étienne – Karabach 1:1 (koniec)
HJK Helsinki
2:1 (1:0)
FC Kopenhaga
Czwartek 27.11.2014, 21:05 • Sonera Stadium, Helsinki, Finlandia • Liga Europy UEFA

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.

Piąta kolejka Ligi Europy UEFA, spotkanie pomiędzy HKJ Helsinki i FC København.

Rozgrywki fazy grupowej Ligi Europy powoli dobiegają końca. W kolejnej, piątej już kolejce, część zespołów zapewni sobie awans do dalszej fazy rozgrywek. Jednym z dzisiejszych spotkań będzie mecz rozgrywany w ramach grupy B pomiędzy Helsinkami i Kopenhagą.

Helsinki po czterech rozegranych spotkaniach zajmują ostatnią pozycję w swojej grupie. Zespół ze stolicy Finlandii odniósł trzy porażki oraz jedno zwycięstwo i ma na swoim koncie trzy punkty.

Kopenhaga zaś zajmuje trzecią lokatę, ale wciąż ma teoretyczne szanse na awans do dalszej fazy rozgrywek Ligi Europy. Jednym z warunków osiągnięcia tego celu jest oczywiście zwycięstwo nad Helsinkami w dzisiejszym starciu.

Helsinki mierzyły się już w tym sezonie z Kopenhagą i wówczas lepsza okazała się duńska drużyna, która wygrała 2:0.

Dzisiejszy mecz odbędzie się na Sonera Stadium w Helsinkach mogącym pomieścić 11 tysięcy widzów.

Na relację z tego meczu zapraszamy na lajfy.com!

HJK Helsinki: Doblas Santana – Sorsa, Moren, Heikkinen, Baah – Tainio (C), Väyrynen, Lod – Alho, Kandji, Zeneli
    Rezerwowi: Eriksson – Heikkilä, Mannström, Perovuo, Schüller, Bancé

FC København: Andersen – Høgli, Nilsson, Antonsson, Bengtsson – Gíslason, Amartey, Delaney (C), Kačaniklić – de Ridder – Cornelius
    Rezerwowi: Wiland – Jørgensen, Lindbjerg, Claudemir, Jørgensen, Toutouh, Amankwaa

Sędziowie: Chapron – Lompre, Luzi (Francja).

Początek spotkania za niespełna piętnaście minut.

Zawodnicy pojawiają się na murawie!

Hymn Ligi Europy za nami, zaraz zaczynamy!

1

1
    Spotkanie rozpoczęte przez zawodników z Helsinek!

1
    Väyrynen wywalczył pierwszy w tym spotkaniu rzut rożny dla swojego zespołu.

2
    Dobre dośrodkowanie Loda z rzutu rożnego i już bardzo bliski zdobycia bramki był Tainio! Mogli zacząć to spotkanie od mocnego akcentu piłkarze z Finlandii.

3
    Kopenhaga po raz pierwszy z piłką pod polem karnym gospodarzy.

5
    Piłka ponownie już w posiadaniu zawodników HJK. Helsinki spokojnie rozgrywają futbolówkę na własnej części boiska.

6
    Lod próbował podać do nadbiegającego Zeneliego, ale dobrze zainterweniował jeden z defensorów FCK.

7
    Pierwsza próba uderzenia gości na bramkę Santany. De Ridder minął się jednak dosyć wyraźnie z celem.

8
    I ponownie piłka w posiadaniu gospodarzy, którzy konstruują kolejną akcję na własnej połowie.

9
    Raz jeszcze próba uderzenia piłki w wykonaniu De Riddera. Ponownie nieudana.

11
    Przewinienie Väyrynena w środkowej części boiska. Faulowany był De Ridder. Na razie tylko słowne upomnienie dla zawodnika Helsinek.

13
    Aktywna gra Väyrynena na boisku. Ponownie Fin dobrze dośrodkował do pola karnego Kopenhagi, ale tam czujną interwencją popisał się Andersen.

14
    HJK ciągle w posiadaniu piłki. Znacznie lepsza gra gospodarzy na początku tego starcia.

15
    I ponownie Väyrynen! Świetne uderzenie zawodnika Helsinek i równie dobra interwencja Andersena!

17
    Sporo zamieszania na boisku spowodowanego częstymi faulami zawodników obydwu drużyn.

18
    Do piłki dorwali się teraz piłkarze duńskiej drużyny. Zobaczymy co z tego wyjdzie...

19
    Jeden z zawodników Kopenhagi faulowany w środkowej części boiska. Mamy rzut wolny.

20
    Dwadzieścia minut gry za nami. Jak na razie posiadanie piłki na korzyść gospodarzy. Helsinki – 55%. Kopenhaga – 45%.

21
    A teraz na bramkę Andersena uderzał Alho. Piłka przeleciała jednak wysoko nad bramką FCK.

22
    Zamieszanie przed polem karnym Helsinek. Sporo szczęścia mieli teraz zawodnicy fińskiej drużyny.

23
    Szybki kontratak Helsinek i kolejna próba strzału. Tym razem w wykonaniu kapitana gospodarzy – Tainio.

25
    Będziemy mieli kolejny w dzisiejszym spotkaniu rzut rożny dla HJK.

26
    Piłka już w posiadaniu Kopenhagi. Słabo rozegrany ten korner przez Helsinki.

27
    Błyskawicznie odzyskali piłkę gospodarze. Helsinki powracają do gry w ofensywie.

29
    Gol dla HJK!
    Bramkę zdobył GIDEON BAAH.

GOOOOL! Mamy pierwszą bramkę dla Helsinek w tym spotkaniu! GIDEON BAAH dobił z najbliższej odległości strzał Väyrynena i pewnie pokonał Andersena! 1:0 dla HJK!

30
    Statystyka strzałów celnych po 30. minutach gry: Helsinki – 5, Kopenhaga – 1.

31
    Teraz za ofensywną grę wzięli się przyjezdni. Kopenhaga w ofensywie.

32
    Kopenhaga za kilka chwil będzie wykonywała swój pierwszy rzut rożny w dzisiejszym spotkaniu.

33
    Niezłe uderzenie Corneliusa na bramkę Helsinek! Czujną interwencją popisał się jednak Doblas.

35
    Kopenhaga spokojnie rozgrywa piłkę w okolicach środkowej części boiska.

36
    Odgwizdane przewinienie Loda na Gíslasonie. Przerwa w grze.

38
    Chwila spokojniejszej gry na murawie. Helsinki wyraźnie nastawione na grę defensywną w końcówce tej połowy.

39
    Kolejne przewinienie Loda i Kopenhaga będzie wykonywała rzut wolny.

40
    Niecelne uderzenie Nilssona na bramkę strzeżoną przez Santane. Golkiper gospodarzy za parę chwil wznowi grę.

41
    Tainio próbował indywidualnie ruszyć na bramkę Andersena, ale w porę został zatrzymany przez defensywę gości.

41
    Høgli z pierwszą żółtą kartką w dzisiejszym spotkaniu.

43
    Helsinki cały czas utrzymują piłkę na połowie rywala. Fiński zespół nie może jednak oddać dobrego strzału.

44
    Jeszcze jeden rzut rożny w tej części gry dla HJK.

44
    Lod strzela, Andersen pewnie łapie piłkę.

45
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry pierwszej połowy spotkania.

45+1

Koniec pierwszej połowy spotkania. Po 45. minutach gry na stadionie w stolicy Finlandii gospodarze prowadzą 1:0 po bramce Baaha z 29. minuty starcia.

Druga połowa rozpocznie się ok. 22:07.

46

46
    Zawodnicy z Kopenhagi rozpoczęli drugą część spotkania!

46
    Drugą połowę rozpoczynamy od zmiany w zespole gości. Kačaniklić schodzi z boiska. Jego miejsce zajmuje Jørgensen.

47
    Strzał Antonssona sprzed pola karnego dosyć wyraźnie mija się z celem.

49
    Na razie bardzo spokojny początek tej połowy. Aktualnie Kopenhaga rozgrywa piłkę w środkowej części boiska.

50
    Zamieszanie pod bramką Andersena po dośrodkowaniu Loda z rzutu rożnego. Czujna postawa defensywy FCK.

51
    Cornelius faulowany przez Zeneliego. Mamy przerwę w grze.

52
    Gíslason mocno sprzed pola karnego, piłka ponownie przelatuje obok bramki Santany.

53
    Ah niewiele brakowało a Bengtsson doprowadziłby do wyrównania! Kapitalnie jednak w defensywie zachował się Baah!

54
    Pierwsza zmiana w zespole z Helsinek. Tainio opuszcza boisko. W jego miejsce wchodzi Schüller.

55
    Niezbyt udana akcja Kopenhagi wyprowadzona prawym skrzydłem.

57
    I kolejny strzał ze strony Corneliusa na bramkę Helsinek. Ciężko pracują o wyrównujące trafienie piłkarze z Kopenhagi.

58
    Strzał Gíslason sprzed pola karnego zablokowany przez jednego z obrońców Helsinek.

59
    Nieczyste wejście De Riddera na Schullera. Cudem nie otrzymał teraz żółtej kartki zawodnik Kopenhagi.

60
    Godzina gry za nami. Statystyka posiadania piłki po tym czasie: Helsinki – 43%. Kopenhaga – 57%.

62
    Helsinki wybiły piłkę ze swojej połowy daleko pod bramkę Andersena.

64
    Tempo gry nieco opadło. Helsinki starają się utrzymywać piłkę z dala od własnej połowy.

64
    Ależ cudem teraz wybronili się gospodarze przed utratą gola po strzale Amarteya!

64
    Żółta kartka dla Gíslasona reprezentującego barwy Kopenhagi.

66
    Gra błyskawicznie przeniosła się nam pod bramkę Andersena. Rzut rożny dla HJK.

67
    Kolejną świetną okazję na zdobycie bramki mieli teraz przyjezdni. Teraz niemal stuprocentowej okazji nie wykorzystał Nilsson.

69
    Trwa ofensywa duńskiego zespołu. Helsinki w zasadzie tylko się bronią.

70
    Jest druga zmiana w zespole Helsinek. Heikkilä zastępuje Väyrynena.

71
    Podwójna zmiana w zespole Kopenhagi. Pierwsza z nich: Amankwaa za Høgliego.

71
    Oraz druga z nich: Delaney schodzi, w jego miejsce pojawia się Toutouh.

73
    Niecelne uderzenie De Riddera na bramkę Santany.

75
    Po raz kolejny ogromny kocioł pod bramką Helsinek. Bramki dla gości nadal nie ma!

76
    Kandji nie podnosi się z murawy. Sędzia zdecydował się przerwać grę.

78
    Gra została już wznowiona. W posiadaniu piłki Kopenhaga.

80
    Ostatnia zmiana w drużynie Helsinek. Zeneli opuszcza murawę. Jego miejsce zajmuje Perovuo.

82
    Perovuo faulowany. Będziemy mieli rzut wolny dla Helsinek.

84
    Mocne uderzenie Corneliusa w ostatniej chwili zablokowane przez defensywę HJK!

86
    HJK w końcu zdołało wyprowadzić piłkę z własnej połowy boiska.

89
    Cornelius obija poprzeczkę bramki Helsinek!

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry w dzisiejszym spotkaniu.

90
    Gol dla København!
    Bramkę zdobył PER NILSSON.

GOOOL! W końcu goście dopięli swego! Mamy remis! PER NILSSON z najbliższej odległości pokonuje golkipera gospodarzy i doprowadza do wyrównania. 1:1!

90+1
    Cztery dodatkowe minuty doliczone do dzisiejszego spotkania.

90+2
    Kolejna żółtka kartka dla Kopenhagi. Tym razem ukarany został Doblas.

90+3
    Goście jeszcze się nie poddają i próbują atakować na bramkę Santany.

90+4
    Bramkę zdobył MACOUMBA KANDJI.

GOOOOL! Coś nieprawdopodobnego! Szaleństwo na trybunach w Helsinkach! MACOUMBA KANDJI w ostatniej minucie meczu wyprowadza HJK na prowadzenie i to Finowie wygrają ten mecz! 2:1!

90+4
    Kandji został ukarany żółtą kartką za zdjęcie koszulki.

90+5

Koniec spotkania! Po nieprawdopodobnej końcówce spotkania HJK Helsinki pokonało na własnej murawie FC København 2:1! Zwycięską bramkę na kilkanaście sekund przed końcem meczu zdobył Kandji!

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (22:57:49)