Eibar – Almeria 5:2 (koniec) | Levante – Getafe 1:1 (koniec)
5:2 (3:1)
UD Almeria
Poniedziałek 08.12.2014, 17:00 • Ipurua, Eibar • Hiszpańska LaLiga
    To tyle na dziś. Dziękujemy za uwagę!

I koniec spotkania. Eibar wysoko, 5-2 pokonuje Almeríę. To był prawdziwy koncert gospodarzy, którzy praktycznie od pierwszej minuty rzucili się do ataku i ani przez moment ich zwycięstwo nie było zagrożone. (18:51:19)

90+2

90+2
    Strzał głową Albentosy, ale tym razem nad poprzeczką. Sędzia patrzy na zegarek...

90+2
    Jeszcze korner dla Eibar. Nie spieszą się specjalnie z jego wykonaniem gospodarze.

90
    Sędzia dolicza minimum dwie minuty.

89
    Jeszcze próbują zaatakować przyjezdni. Długie podanie w stronę napastników, ale na nic się to zdaje.

88
    Mecz powoli się kończy i nic nie wskazuje na to, by wynik mógłby się jeszcze zmienić. Gra toczy się daleko od obu bramek.

86
    Żółtą kartkę otrzymuje Wellington Silva (UD Almería).

85
    Kolejny raz taktycznie faulują gospodarze. Bezmyślnie teraz Capa złapał za koszulkę Wellingtona Silvę i otrzymał za to żółtą kartkę.

83
    Zmiana w drużynie SD Eibar: z boiska schodzi del Moral, na boisku pojawia się Errasti.

82
    Cóż za strzał zza pola karnego oddał teraz Corona! Piłka odbiła się od poprzeczki! Sporo szczęścia po stronie gospodarzy!

80
    Próba strzał del Morala, lecz dobrze ustawiony na linii bramkowej Rubén bez problemu złapał piłkę.

80
    I będzie rzut wolny dla Eibar około trzydzieści metrów od bramki gości.

79
    Posiadanie piłki minimalnie na korzyść gości. Tak to też wygląda. Raz jedni dłużej utrzymują się przy piłce, raz drudzy. Paradoksalnie dość wyrównany jest to mecz, tylko gospodarze imponują skutecznością.
    Édgar MÉNDEZ - 5:2

77
    Gol dla Almerii!
    Ale nie poddają się przyjezdni! Kapitalny strzał ÉDGARA MENDEZA! Uderzenie bez przyjęcia z kilku metrów po dośrodkowaniu Ximo z prawej strony boiska. Piłka o mało nie urwała siatki!

76
    Kwadrans do końca. Kibice już zaczęli świętować. Nic dziwnego, bo trzy punkty są praktycznie pewne.
    CAPA - 5:1

74
    Gol dla Eibar!
    Dobre podanie Abrahama z lewej flanki. Manu del Moral przepuścił piłkę między nogami, wobec czego sporo miejsca przed "szesnastką" miał ANDER CAPA. Hiszpan uderzył potężnie i nie dał żadnych szans na obronę bramkarzowi!

72
    Więcej fauli w ostatnim czasie, niż gry czysto piłkarskiej. Generalnie druga połowa dużo słabsza niż pierwsza. Liczyliśmy, że Almería odważniej zaatakuje.

71
    Mocno uwierzył w swoje umiejętności Ximo. Strzał z bardzo dalekiej odległości. Mocny, ale bardzo niecelny.

70
    Brzydki faul Boatenga na Soriano i żółta kartka.

70
    Piłka w siatce po strzale Arruabarreny, ale wcześniej Abraham był na spalonym i bramka nie mogła być uznana.

69
    Capa został zablokowany przy próbie centry. Gospodarze od kilku dobrych minut utrzymują się w posiadaniu piłki. Głównie na połowie rywala.

67
    Zmiana w drużynie SD Eibar: z boiska schodzi Piovaccari, na boisku pojawia się Abraham.

65
    Wściekają się gospodarze, gdyż ich przeciwnicy grają z każdą minutą coraz ostrzej. Mało brakowało, a przed momentem doszłoby do rękoczynów przy linii końcowej.

64
    Zmiana w drużynie UD Almería: z boiska schodzi Jonathan, na boisku pojawia się Édgar.

64
    Kapitalny strzał z około trzydziestu metrów oddał Lillo! Zabrakło kilkudziesięciu centymetrów! To byłby świetny gol.

62
    Robią, co mogą przyjezdni, by choć trochę zmniejszyć rozmiary porażki, ale niewiele im dziś wychodzi. W zasadzie są to takie pojedyncze zrywy Wellingtona Silvy lub Soriano.

60
    Oba zespoły już w komplecie. Około pół godziny do końca spotkania. Losy meczu wydają się być już rozstrzygnięte.

59
    Ximo próbował wymusić rzut karny, jednak arbiter nie dał się nabrać. Ponadto obrońca Almeríi doznał jakiegoś urazu i udzielana jest mu pomoc poza boiskiem.
    Raúl NAVAS - 4:1

57
    RAUL NAVAS strzela nie do obrony! Kolejne bardzo dobre dośrodkowanie del Morala z narożnika boiska, błąd popełnił Rubén, który źle obliczył tor lotu piłki, a obrońca gospodarzy strzelił głową praktycznie do pustej bramki!

57
    Ximo wybija piłkę poza boisko i mamy jeszcze jeden korner. Przewaga gospodarzy rośnie!

56
    Kolejny raz próba strzelenia bramki bezpośrednio z rzutu rożnego! Rubén nie dał się raz jeszcze zaskoczyć!

55
    Sam poszkodowany podszedł do piłki, ale uderzył w mur. Będzie jednak rzut rożny.

54
    Próba "klepki" Arruabarreny z del Moralem. Ten drugi sfaulowany cztery-pięć metrów od linii pola karnego i będzie doskonała szansa dla gospodarzy na podwyższenie rezultatu!

54
    Strzały, dośrodkowania, celność podań – to wszystko na korzyść Almeríi. Wynik tymczasem zupełnie odwrotny. Futbol jest bardzo brutalny.

53
    Arruabarrena w powietrzu nieprzepisowo zaatakowany przez Thomasa. Żółty kartonik dla gracza gości.

52
    Ależ zaskakujący strzał zza pola karnego oddał Soriano! Zabrakło centymetrów, a piłka wpadłaby w samo okienko bramki Eibar!

50
    Skoro rzut wolny, to przy piłce oczywiście Mané. Znacznie lepsze dośrodkowanie niż w pierwszej połowie, ale ponownie bez zarzutu interweniowali defensorzy gospodarzy.

49
    Wellington Silva wywalczył rzut wolny kilka metrów od linii pola karnego Eibar, choć sędzia główny zareagował dopiero na sygnalizację asystenta.

49
    Obraz gry podobny jak w znacznej części pierwszej połowy. Almería w ataku pozycyjnym.

47
    Corona ukarany żółtą kartką za taktyczny faul w środku pola.

46
    I pierwsza szansa w drugiej połowie dla gospodarzy! Dośrodkowanie Piovaccariego z lewej strony boiska, doszedł do uderzenia głową w polu karnym Capa, jednak zabrakło precyzji i futbolówka przeleciała nad poprzeczką!

46
    Zmiana w drużynie UD Almería: z boiska schodzi Hemed, na boisku pojawia się Teerasil.

46

Za chwilę początek drugiej połowy meczu na Ipurua. Zawodnicy obu ekip są już na boisku.

Koniec pierwszej części gry. Komfortowe – wydaje się – prowadzenie ekipy Eibar, ale wszystko się jeszcze może wydarzyć. Gol z 43. minuty autorstwa Soriano wiele zmienia. Takie trafienie zawsze dodaje pewności i wiary drużynie przegrywającej. Miejmy nadzieję, że przed nami równie ciekawe drugie czterdzieści pięć minut.

45+3

45+2
    Dobre podanie Wellingtona Silvy w kierunku Ximo, ale zdecydowanie szybciej przy piłce zameldował się Irureta.

45+1
    Dwie minuty doliczone przez arbitra.

45
    Zmiana w drużynie SD Eibar: z boiska schodzi Saúl Berjón, na boisku pojawia się Capa.
    SORIANO - 3:1

43
    FERNANDO SORIANO najlepiej odnalazł się w polu karnym po zamieszaniu, jakie powstało po wrzutce z rzutu rożnego. Płaski strzał przy bliższym słupku i to jeszcze nie koniec emocji!

42
    Świetne podanie Soriano na lewą stronę boiska. Tutaj uciekł rywalom Jonathan, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został efektownie zablokowany przez Navasa.

41
    Centra ze strony Mané, ale zbyt czytelna dla rywali, którzy bez problemu oddalili zagrożenie od własnej bramki.

40
    Coraz więcej fauli, głównie ze strony Eibar. Będzie jeszcze jedna szansa na wrzucenie piłki w pole karne gospodarzy ze stałego fragmentu gry.

39
    Wellington Silva. Chyba jedyny zawodnik, któremu chce się dzisiaj grać w ekipie gości. Kolejna wrzutka z prawej strony, jednak nikt nie zamykał akcji w polu karnym.

38
    Dobre dośrodkowanie del Morala, lekkie zamieszanie w polu karnym i ostatecznie faulowany był bramkarz gości.

37
    Gospodarze nieco oddali pole rywalom. Ci dłużej utrzymują się przy piłce, jednak kompletnie nic z tego nie wynika. Tak było przed zdobyciem drugiego gola, a potem wystarczyło jedno przyspieszenie i obrona Almeríi została "rozklepana".

36
    Ponownie centrował Mané, ale wyjaśnili sytuację gospodarze. Wciąż jednak w posiadaniu piłki podopieczni Francisco Rodrígueza.

36
    Wrzutka Mané, piłka odbita od jednego z piłkarzy Eibar i będzie jeszcze rzut rożny.

35
    Dani García sfaulował Wellingtona Silvę dwa metry od narożnika pola karnego. Będzie kolejna szansa dla przyjezdnych. Ponadto jeszcze żółta kartka dla zawodnika Eibar.

34
    Zmiana w drużynie UD Almería: z boiska schodzi Thievy, na boisku pojawia się Soriano.

33
    W odpowiedzi korner dla gości. Jedna z nielicznych szans, jednak niewiele z tego wyniknęło. Piłka została odbita przed pole karne, dopadł do niej Corona, ale został dwukrotnie zablokowany przy próbie strzału.
    Raúl ALBENTOSA - 3:0

31
    Eibar 3, Almería 0! Bardzo precyzyjne dośrodkowanie Saúla z rzutu rożnego w pole bramkowe. Najwyżej w "szesnastce" wyskoczył RAUL ALBENTOSA i – wobec biernej postawy obrońców rywali – skierował piłkę do siatki.

30
    Miękka wrzutka w kierunku dalszego słupka, interwencja obrońcy gości i mamy jeszcze jeden korner. Protestowali tam piłkarze Eibar, domagając się rzutu karnego.

30
    Jonathan zablokował centrę Bóvedy z prawej flanki i będzie rzut rożny dla gospodarzy.

28
    Doczekał się żółtej kartki Piovaccari. Nieprzemyślany atak wysoko podniesioną nogą. Przeciwnik dostał butem w twarz.

27
    Ależ fantastycznie dorzucił piłkę z boku boiska Ximo! Zamykał akcję w polu karnym Thievy, jednak nie potrafił oddać celnego strzału głową!

26
    Nie miał teraz pomysłu na rozegranie akcji Corona. Próba – jakby od niechcenia – prostopadłego zagrania w stronę napastników, lecz piłka po rykoszecie trafiła prosto w ręce Irurety.

24
    Bardzo dobre dośrodkowanie z narożnika boiska. To była próba wkręcenia piłki do bramki, ale czujny okazał się Rubén i wypiąstkował futbolówkę.

24
    Jeszcze jedna akcja lewym skrzydłem i gospodarze mają rzut rożny.

23
    Futbol bywa niesprawiedliwy. Od kilku minut zarysowywała się przewaga gości, a wystarczył jeden kontratak i Eibar podwyższył prowadzenie. Dość komfortowo wygląda teraz sytuacja miejscowej drużyny.
    Saúl BERJóN - 2:0

21
    Ależ zaspali teraz defensorzy Almeríi. Fatalnie zastawiona pułapka ofsajdowa. Urwał się lewą stroną boiska SAUL BERJÓN, minął jednego przeciwnika i oddał płaski strzał z ostrego kąta, po którym Rubén mógł tylko wyciągnąć piłkę z siatki. Był tam jeszcze rykoszet, co z pewnością nie ułatwiło interwencji bramkarzowi.

20
    Odważna próba Saúla. Uderzenie z bardzo dalekiej odległości, jednak piłka przeleciała dobrych kilka metrów nad poprzeczką.

19
    Dobry pressing gospodarzy, którzy odzyskali piłkę na połowie rywala i teraz to oni konstruują atak pozycyjny.

17
    Coraz groźniejsi stają się piłkarze Almeríi. Atakują oni jedynie prawą stroną – i słusznie.

16
    Kolejne dośrodkowanie z prawej strony boiska w wykonaniu Wellingtona Silvy. Najwyżej w polu karnym Eibar wyskoczył Hemed, ale uderzył prosto w bramkarza! Pierwsze ostrzeżenie dla gospodarzy!

15
    Kombinacyjnie rozegrali ten stały fragment gry gospodarze, jednak Piovaccari ponownie nieprzepisowo atakował rywala i arbiter odgwizdał faul.

15
    Będzie rzut wolny dla Eibar około trzydzieści metrów od bramki gości. Niewątpliwie jest to szansa, patrząc na murawę.

13
    Centra Wellingtona Silvy z prawej flanki w kierunku Hemeda, ale czujny był Irureta, pewnie wyszedł do dośrodkowania i złapał piłkę.

12
    Fatalnie przygotowane jest boisko, a zwłaszcza prawa strona, ta bliżej ławek rezerwowych. Widoczne są kałuże. Bardziej przypomina to błotny futbol.

11
    Wreszcie składna akcja przyjezdnych. Wszystko zniweczył jednak bardzo nieudanym strzałem z dystansu Wellington Silva.

10
    Piovaccari zbyt agresywnie walczył o piłkę w powietrzu i arbiter odgwizdał faul zawodnika Eibar. Ucierpiał w tym starciu Mané, ale szybko wstał.

8
    Daleki przerzut w kierunku Jonathana, lecz piłka odbiła się od mokrej murawy i wyraźnie przyspieszyła, po czym opuściła boisko.

7
    Tym razem próba akcji lewą stroną piłkarzy Eibar. Nieporozumienie jednak między Saúlem i Arruabarreną, w efekcie czego gospodarze stracili piłkę.

6
    Jak na razie goście nie potrafią przedostać się na połowę rywala. To jest dominacja w każdym rozumieniu tego słowa.

5
    Bóveda wycofał piłkę przed "szesnastkę", dopadł do niej del Moral, ale nie potrafił celnie uderzyć. Przewaga gospodarzy rośnie!

4
    Wzmógł się doping miejscowych fanów, którzy chyba nawet nie oczekiwali takiego obrotu spraw. Piłkarze Eibar od samego początku utrzymywali się długo przy piłce.
    PIOVACCARI - 1:0

3
    Ależ początek w wykonaniu gospodarzy! FEDERICO PIOVACCARI przeprowadził indywidualną akcję, minął ja tyczkę Véleza i ze stoickim spokojem umieścił piłkę w siatce obok bezradnego bramkarza!

1

Piłkarze Almeríi zagrają w biało-czerwonych koszulkach i czerwonych spodenkach. Eibar w strojach w czerwono-niebieskie pasy.

Kapitan gości Corona wygrał losowanie, zatem spotkanie rozpoczną piłkarze Eibar.

Pogoda dziś średnio dopisała. Pada deszcz, co odbiło się na frekwencji.
    Obie drużyny zameldowały się już na placu gry. Za kilka chwil pierwszy gwizdek sędziego José Luisa Gonzáleza Gonzáleza!

Almería – remis i cztery porażki.
    Eibar – dwa zwycięstwa, remis i dwie porażki.

Znamy składy!

SD Eibar: Irureta – Bóveda, Albentosa, Raúl Navas, Lillo – Piovaccari, Boateng, Dani García, del Moral, Saúl – Arruabarrena (C).

Rezerwowi: Irazusta – Ekiza, Capa, Errasti, Lekić, Lara, Abraham.

UD Almería: Rubén – Ximo, Trujillo, Fran Vélez, Mané – Wellington Silva, Thomas, Corona (C), Thievy, Jonathan – Hemed.

Rezerwowi: Julián Cuesta – Míchel Macedo, Soriano, Azeez, Quique, Édgar, Teerasil.

Sędziowie: José Luis González González – José María Sánchez Santos, Ignacio Rubio Palomino – Javier Iglesias Villanueva.
    Stadion już przygotowany. Za kilka chwil poznamy składy obu zespołów.

Kto dziś okaże się lepszy? Początek spotkania za nieco ponad godzinę!

Początek tego starcia o godzinie 17:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji.

Poniedziałkowe starcie odbędzie się na Ipurua w Eibar. Obiekt ten mieści nieco ponad 5 tysięcy widzów.

(źródło: pl.soccerway.com)

Jose Gonzalez, który będzie sędziował poniedziałkowe starcie, na co dzień prowadzi mecze La Liga. W obecnie trwającym sezonie prowadził również jedno spotkanie kwalifikacji do Ligi Europy.

UD Almeria jak na razie zgromadziła od swoich poniedziałkowych rywali 6 punktów mniej. Również o tyle pozycji niżej plasuje się w tabeli – na 17 lokacie.

SD Eibar to zespół środka tabeli. Jak na razie drużyna prowadzona przez Gaizka Garitano zajmuje jedenastą lokatę z dorobkiem 16 punktów.

W trwający weekend rozgrywana jest 14. kolejka hiszpańskiej La Liga. Dokończenie serii spotkań będzie miało miejsce w poniedziałek, kiedy to na murawę wybiegną piłkarze SD Eibar i UD Almeria.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Tomasz

Gole: 3. Piovaccari, 21. Saúl Berjón, 31. Raúl Albentosa, 57. Raúl Navas, 74. Capa – 43. Soriano, 77. Édgar Méndez

Kartki:   28. Piovaccari (EIB), 35. Dani García (EIB), 70. Boateng (EIB), 85. Capa (EIB) – 47. Corona (ALM), 53. Thomas (ALM), 86. Wellington Silva (ALM)

SD Eibar: Irureta – Bóveda, Albentosa, Raúl Navas, Lillo – del Moral (83 Errasti), Boateng, Dani García, Arruabarrena (C), Saúl (45 Capa) – Piovaccari (67 Abraham)

Zmiany: Irazusta – Ekiza, Capa, Errasti, Lekić, Lara, Abraham

UD Almeria: Rubén – Ximo, Fran Vélez, Trujillo, Mané – Wellington Silva, Thomas, Corona (C), Jonathan (64 Édgar) – Thievy (34 Soriano), Hemed (46 Teerasil)

Zmiany: Julián Cuesta – Míchel Macedo, Soriano, Azeez, Quique, Édgar, Teerasil