Hellas Verona – Chievo 0:1 (koniec) | Atalanta – US Palermo 3:3 (koniec) | Fiorentina – Empoli 1:1 (koniec)
Sampdoria – Udinese 2:2 (koniec) | Torino – Genoa 2:1 (koniec) | Inter – Lazio 2:2 (koniec)
Hellas Verona
0:1 (0:0)
Chievo Verona
Niedziela 21.12.2014, 12:30 • Marc'Antonio Bentegodi, Verona • Włoska Serie A

90+3
    Koniec meczu. (15:50:28)

W Derbach Verony lepsze Chievo, które po bramce Paloschiego pokonuje Hellas 1:0. Oglądaliśmy dziś przeciętne zawody.

90+3
    Żółtą kartkę otrzymuje Paloschi (Chievo Verona).

90
    Faul w ofensywie Savioli. Goście nie będą się teraz spieszyć.

90
    Wynik nie ulega zmianie. Hellas próbuje, ale nie ma argumentów, które mogłyby zagrozić bramce Chievo.

86
    Gospodarze rzucili się do ataków, Chievo zamknięte na własnej połowie.

85
    Zmiana w drużynie Hellas Verona FC: z boiska schodzi Hallfreosson, na boisku pojawia się Saviola.

83
    Hellas próbowało szybko odpowiedzieć, ale czujni defensorzy Chievo. Jeszcze korner dla gospodarzy, lecz po raz kolejny bez powodzenia.
    Alberto PALOSCHI - 0:1

81
    Gol dla Chievo!

I jednak mamy gola otwierającego wynik meczu w Derbach Verony! ALBERTO PALOSCHI strzela głową po dośrodkowaniu Zukanovicia!

78
    Korner dla Chievo, ale dobrze na przedpolu interweniuje Benussi.

75
    Kwadrans do końca meczu. Czy w Derbach Verony zobaczymy gole?

74
    Zmiana w drużynie Chievo Verona: z boiska schodzi Gamberini, na boisku pojawia się Dainelli.

71
    Zablokowane uderzenie Hallfreossona, po chwili Islandczyk poprawił się, ale strzelił niecelnie.

69
    Zmiana w drużynie Hellas Verona FC: z boiska schodzi Toni, na boisku pojawia się Lopez.

66
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne, gdzie najwyżej skacze Nene, ale piłka po uderzeniu głową leci wysoko nad poprzeczką.

65
    Zmiana w drużynie Chievo Verona: z boiska schodzi Meggiorini, na boisku pojawia się Pelisser.

62
    Goście mieli jeszcze rzut rożny, ale kompletnie nic z niego nie wynikło.

61
    Nieco wysuniętego z bramki Benussiego próbował zaskoczyć uderzeniem z dość sporej odległości Radovanović. Bramkarz Hellas zdołał jednak, końcówkami palców przenieść futbolówkę nad poprzeczką!

60
    Godzina gry za nami, w Veronie nadal bez bramek.

58
    Zmiana w drużynie Hellas Verona FC: z boiska schodzi Birsa, na boisku pojawia się Schelotto.

55
    Kolejny groźny atak Chievo. Hetemaj z dziecinną łatwością ograł Marqueza, pobiegł wzdłuż linii końcowej i wyłożył piłkę na 5. metr, gdzie nieczysto w nią trafił Meggiorini.

54
    Paloschi przejął piłkę na skraju pola karnego i mimo obrońcy na plecach zdołał uderzyć na bliższy słupek bramki Hellas, tam jednak świetnie nogami interweniował Benussi!

51
    Rzut rożny dla Hellas, ale dośrodkowanie Rodrigueza szybko pada łupem rywali.

51
    Ładnie na prawej flance przedzierał się Moras, jednak nie zdołał dośrodkować.

50
    Christodoulopoulos zdecydował się na niesygnalizowane uderzenie sprzed pola karnego, ale futbolówką o dobry metr minęła słupek.

49
    Przewinienie Hetemaja w środkowej strefie.

47
    Sporo niedokładności od początku drugiej odsłony meczu.

46

Do przerwy w Derbach Verony nie zobaczyliśmy bramek. Pierwsze 45 minut zawiodło, oglądamy średnie widowisko. Miejmy nadzieję, że rozmowy motywacyjne w przerwie przyniosą efekt i w drugiej połowie czeka nas więcej emocji.

45+1

45+1
    Z szybkim kontratakiem ruszyli gracze Hellas, ale dobry powrót zanotował Frey.

44
    Sypnęło kartkami. Marquez brzydko potraktował Hetemaja i nie umknęło to uwadze arbitra.

44
    Zmiana w drużynie Hellas Verona FC: z boiska schodzi Martic, na boisku pojawia się Gonzalez.

42
    Ojojoj..zagotowało się teraz w środkowej strefie między zawodnikami obu ekip. Tachtsidis i Radovanović napomniani przez sędziego.

42
    Martic zniesiony poza linię końcową, arbiter wznawia grę. Hellas przez moment w dziesiątkę.

41
    Chwila przerwy. Na boisku leży Martic.

39
    Radovanović uderza z 25. metra wprost w bramkarza.

36
    Sygnalizowane uderzenie Toniego z pola karnego i futbolówka w rękawicach bramkarza Chievo.

35
    Hallfreosson dośrodkował odchodzącą piłkę z lewego skrzydła, ale po raz kolejny dobrą interwencją wykazał się Bizzarri.

33
    Kolejny, odważny atak Chievo. Zastopowany tym razem przez Marqueza.

31
    Nieudana próba Hetemaja z dystansu.

30
    30 minut gry w Derbach Verony za nami. Jak na razie bez bramek, a widowisko stoi na średnim poziomie.

29
    Dobra interwencja Bizzarriego na przedpolu.

28
    Nic z tego nie wynika.

28
    Pierwsza indywidualna kara. Martic za faul na wysokości pola karnego. Goście będą mieli okazję na dobre dośrodkowanie.

27
    Hallfreosson ładnie przedarł się na lewej flance, podał w pole karne do Brivio, a ten szybko próbował wystawiać na krótki słupek, gdzie stał Toni, lecz świetnie tor lotu piłki przeciął Bizzarri.

26
    Izco ładnie walczył przy linii bocznej, jednak został podwojony i stracił piłkę. Z kontratakiem rusza Hellas.

25
    Goście bili korner, jednak nie wynikło z tego żadne zagrożenie.

24
    Wrzutka Radovanovicia, jednak futbolówka pada łupem rywali.

22
    Penetrujące dośrodkowanie Freya, ale nieco za mocne, by wybiegający zza obrońców Hetemaj dopadł do piłki.

20
    Pewnie pod własną bramką defensorzy Chievo.

20
    Jeszcze jeden korner dla Hellas.

19
    Dośrodkowanie Rodrigueza, ale linię ostatniego obrońcy złamał Toni.

18
    Frey ostro potraktował Nene na wysokości pola karnego. Dobra okazja na celne dośrodkowanie z rzutu wolnego dla gospodarzy.

17
    Mamy wspomnianą wrzutkę, ale też bardzo pewną interwencję Benussiego na przedpolu.

16
    Faul Rodrigueza nieopodal linii bocznej. Za moment dośrodkowanie w pole karne.

14
    Ładne dośrodkowanie w okolice 20. metra do Hetemaja i ten uderza tuż obok słupka! Wcześniej jednak rozległ się gwizdek arbitra, który dopatrzył się przewinienia Fina.

13
    Ładny, pozycyjny atak Hellas, zakończony podaniem w pole karne do Toniego. Snajpier gospodarzy nie wypracował sobie jednak miejsca na uderzenie.

11
    Radovanović kompletnie nieudanie przymierzył z okolic 25. metra.

11
    Dośrodkowanie na krótki słupek, jednak byli tam tylko gracze Hellas, którzy podjęli się nieudanej próby kontrataku.

10
    Ładnie na prawej stronie powalczył Birsa. Korner dla Chievo.

10
    Dziesięć minut gry za nami. Jak na razie, żadna z drużyn nie stworzyła realnego zagrożenia pod bramką rywali. Inicjatywa po stronie Hellas.

9
    Dośrodkowanie Freya i pewna interwencja Rodrigueza.

7
    Dobre wyjście z bramki Bizzarriego, który uprzedził teraz Toniego.

7
    Kolejna centra Hallfreossona, ale znów czujni defensorzy Chievo.

6
    Zablokowane dośrodkowanie Hallfreossona z lewej flanki.

5
    Długi przerzut w pole karne do Toniego, lecz kapitan Hellas przegrał walkę o górną piłkę.

4
    Dobra interwencja Marqueza. Doświadczony defensor może być dziś mocnym punktem gospodarzy.

4
    Hetemaj przewinił w ofensywie. Dynamiczny początek meczu.

2
    Meggiorini wypatrzył w środku pola Izco, ale próba tego drugiego została zablokowana.

1
    Próba szybkiego ataku Hellas, ale Toni traci piłkę na skraju pola karnego.

1

Losowanie stron, przywitanie kapitanów, pamiątkowe zdjęcia – wszystko dopięte na ostatni guzik i już za chwilę ruszamy!

Kilkanaście minut dzieli nas od pierwszego gwizdka arbitra. Pozostańcie Państwo razem z nami!

Hellas Verona FC: Benussi – Marquez, Rodriguez, Brivio, Moras, Martic, Hallfreosson, Christodoulopoulos, Tachtsidis, Toni, Nene.
    Rezerwowi: Rafael, Saviola, Luna, Lopez Rafael Marques, Valoti, Gustavo Campanharo, Gonzalez, Fares, Gollini, Checchin.

Chievo Verona: Bizzarri – Cesar, Gamberini, Frey, Zukanović, Birsa, Izco, Hetemaj, Radovanović, Paloschi, Meggiorini.
    Rezerwowi: Dainelli, Lazarević, Lopez, Cofie, Sardo, Schelotto, Bardi, Pellissier, Biraghi, Bellomo, Mangani, Seculin.

Sędziowie: A. Gervasoni – Tasso, Paganessi, Preti.

Przed nami zatem derby Verony i miejmy nadzieję, że jak przy okazji spotkań derbowych bywa, czeka nas sporo emocji. Emocji sportowych, okraszonych ładnymi golami i meczem trzymającym w napięciu do ostatniej minuty. Bądźcie Państwo z nami!

Chievo jest jedną z ekip, które strzelają w tym sezonie najmniej goli – 11. Mniej bramek mają tylko Atalanta (8) oraz Torino (10). Hellas pokonywali bramkarzy rywali osiemnaście razy.

Chievo po ostatniej kolejce nie może być w dobrych humorach. Podopieczni Rolando Marana przegrali przed własną publicznością z Interem Mediolan 0:2.

To właśnie Luca Toni, doświadczony włoski snajper, jest najskuteczniejszym strzelcem Hellas w tym sezonie. Były gracz m.in. Fiorentiny zdobył w tym sezonie Serie A pięć bramek.

W ostatniej kolejce gospodarze tego spotkania przełamali fatalną passę, ośmiu kolejnych gier bez zwycięstwa. Piłkarze Hellas pokonali w wyjazdowym meczu Udinese 2:1, a gole zdobyli Toni oraz Christodoulopoulos.

Obie ekipy plasują się w dolnej części ligowej tabeli. Hellas w dotychczas rozegranych piętnastu meczach zgromadziło siedemnaście punktów. Cztery "oczka" mniej w dorobku mają gracze Chievo.

Spotkanie zostanie rozegrane na Stadio Marc'Antonio Bentegodi, mogącym pomieścić prawie 45 tysiące widzów. Stadion ten jest domowym obiektem obu drużyn. Miejmy nadzieję, że czekają nas wielkie emocje nie tylko na boisku, ale także na trybunach.

Przed nami 16. kolejka Serie A, w której to rozegrane zostaną derby Verony. Na przeciwko siebie staną drużyny Hellas oraz Chievo.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.