Hellas Verona – Chievo 0:1 (koniec) | Atalanta – US Palermo 3:3 (koniec) | Fiorentina – Empoli 1:1 (koniec)
Sampdoria – Udinese 2:2 (koniec) | Torino – Genoa 2:1 (koniec) | Inter – Lazio 2:2 (koniec)
Inter Mediolan
2:2 (0:2)
S.S. Lazio
Niedziela 21.12.2014, 20:45 • San Siro, Mediolan • Włoska Serie A

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

W meczu 16. kolejki Serie A Inter Mediolan podejmie na San Siro S.S. Lazio. Gospodarze muszą wygrać to spotkanie jeśli marzą o awansie do europejskich pucharów, ale goście mają ten sam cel co zwiastuje ciekawe spotkanie.

Inter zajmuje dopiero jedenaste miejsce w lidze. Drużyna z Mediolanu wygrała pięć spotkań, pięć zremisowała i pięć przegrała. Jej bilans bramkowy to 23:21. Osiem goli strzelił Mauro Icardi.

Lazio zajmuje czwarte miejsce. Rzymianie wygrali osiem spotkań, dwa zremisowali i pięć przegrali. Ich bilans bramkowy to 26:17. Po sześć goli zdobyli Stefano Mauri i Filip Djordjevic.

W ostatniej kolejce Lazio pokonało 3:0 Atalantę. Gole zdobyli Stefan Mauri (dwa) i Senad Lulić. Inter 2:0 pokonał Chievo. Gole zdobylu Mateo Kovaćić i Andrea Ranocchia.

Ciężko wskazać faworyta tego spotkania co zwiastuje ciekawy mecz. Jego wynik poznacie śledząc naszą relację!

Składy wyjściowe i rezerwowi:

Inter Mediolan: Handanovič – D'Ambrosio, Ranocchia (C), Juan, Nagatomo – Guarin, Kuzmanović, Kovačić – Palacio, Icardi, Dodo

Rezerwowi: Carrizo, Berni – Andreolli, Vidić, Campagnaro, Obi, Medel, Mbaye, Krhin, Hernanes, Bonazzoli

Trener: Roberto Mancini

S.S. Lazio: Marchetti – Basta, de Vrij, Cana, Radu – Parolo, Ledesma, Mauri (C) – Anderson, Klose, Lulić

Trener: Stefano Pioli

Sędziowie: Tagliavento – Passeri, Barbirati

Piłkarze obu drużyn są już na boisku. Za chwilę rozpocznie się mecz.

1

2
    Spokojny początek w wykonaniu miejscowych, którzy starają się długo utrzymywać przy piłce.

2
    Gol dla Lazio!

FELIPE ANDERSON przejął piłkę w polu karnym rywali, przebiegł kilka metrów i mocnym strzałem otworzył wynik meczu. Asystował Radu.
    Gol na 0:1:

4
    Inter stara się szybko odpowiedzieć, ale zawodnicy gospodarzy nie potrafią przebić się przez obronę Lazio.

6
    Bliski szczęścia był Anderson, który przejął piłkę odbitą przez jednego z obrońców i mocno, ale minimalnie niecelnie uderzył.

7
    Niezłym dośrodkowaniem w pole karne rywali popisał się Basta, ale Ranocchia uprzedził napastników Lazio i wybił piłkę daleko od własnej bramki.

8
    Inter dość nieudolnie stara się zaatakować. Marchetti na razie nie miał okazji zaprezentować swoich umiejętności.

9
    Na razie dominują goście, którzy w ofensywie prezentują się zdecydowanie lepiej od rywali.

11
    Szczęścia próbował Guarin, ale bramkarz Lazio bez problemu złapał strzał Kolumbijczyka.

13
    Parolo złapany na spalonym. Zawodnik gości tylko złapał się za głowę.

14
    Niezbyt dobre rozegranie rzutu rożnego w wykonaniu gospodarzy.

16
    Dodo teatralnie upadł w polu karnym rywali, ale sędzia pokazał, że nic nie było. Jęk zawodu i niezadowolenia na trybunach.

17
    Nieudany rajd w wykonaniu Palacio. Argentyńczyk łatwo stracił piłkę.

18
    Anderson ukarany żółtą kartką. Faulowany był Nagatomo. Rzut wolny dla Interu i wrzutka Kuzmanovića i pewna interwencja Marchettiego.

19
    Mauri złapany na spalonym. Piłka dla miejscowych, którzy coraz lepiej prezentują się w defensywie.

21
    Sporo twardej walki na San Siro. Sędzia często musi przerywać grę.

22
    Nagatomo wyszedł z piłką poza boisko. Od bramki grę wznowi Marchetti.

24
    Inter w ataku pozycyjnym. Miejscowi starają się zepchnąć gości do głębokiej defensywy.

26
    Juan skutecznym wślizgiem zatrzymał rajd Andersona.

27
    Icardi faulowany w środku pola. Rzut wolny Interu.

29
    Niezła akcja duetu Icardi-Palacio zatrzymana przez obronę Lazio. Coraz odważniej atakują piłkarze z Mediolanu.

30
    Lulić ukarany żółtą kartką. Faulowany był D'Ambrosio.

31
    Niecelny strzał Guarina z dystansu. Inter w natarciu.

32
    Klose ukarany żółtą kartką. Faulowany był Kovačić.

33
    Dwa rzuty rożne z rzędu dla Interu, ale bez zagrożenia pod bramką Lazio.

35
    Basta zatrzymał rozpędzonego Icardiego.

37

Fantastycznym rajdem popisał się FELIPE ANDERSON, który minął kilku rywali i po raz drugi pokonał Handanoviča.
    Kapitalny gol Andersona:

39
    Goście cofnęli się do defensywy i czekają na reakcję Interu.

41
    Inter ma spore problemy z przebiciem się przez obronę rywali. Mancini będzie miał o czym myśleć w przerwie.

42
    Basta przeciął podanie Guarina i przerwał nieźle zapowiadający się atak Interu.

43
    Niecelne podanie Andersona do Klose i Handanovič spokojnie złapał piłkę.

45
    Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Boisko opuścił Dodo. Na jego miejsce wszedł Medel.

45
    Sędzia doliczył minutę do regulaminowego czasu gry.

45+1

Do przerwy Lazio prowadzi 2:0 na San Siro po dwóch golach Felipe Andersona. Inter w pierwszej połowie był drużyną zdecydowanie słabszą i zasłużenie przegrywa.

46

46
    Niezła akcja duety Klose-Mauri. Lazio stara się zaatakować od samego początku drugiej części gry.

47
    Ranocchia kolejny raz dobrą interwencją uratował swój zespół. Kapitan gospodarzy ma wyjątkowo dużo pracy w tym spotkaniu.

49
    de Vrij wybiciem piłki poza boisko przerwał akcję rywali. Rzut rożny dla Interu.

50
    D'Ambrosio sfaulował Klosego za co obejrzał żółtą kartkę.

52
    Niezbyt dobrze wykonany rzut wolny przez gości. Grę wznowi Inter.

54
    Miejscowi starają się zepchnąć Lazio do głębokiej defensywy. Coraz bardziej spieszą się piłkarze Interu.

55
    W niezłej sytuacji znalazł się Guarin, ale jego strzał był bardzo niecelny.

56
    Klose opuścił boisko. Na jego miejsce wszedł Djordjević.

58
    Trwa oblężenie bramki Lazio, ale zawodnicy Interu nie potrafią wypracować sobie sytuacji strzeleckich.

59
    W końcu dobra sytuacja dla miejscowych. Kovačić podał do Icardiego, a ten minimalnie spudłował.

60
    Rośnie przewaga Interu, który stara się zdobyć gola kontaktowego.

62
    Lazio ma problem z wyjściem z własnej połowy. Zawodnicy z Rzymu rozpaczliwie się bronią.

63
    Szczęście próbował Palacio, ale jego uderzenie było bardzo niecelne.

64
    Zmiana w drużynie gości. Onazi wszedł za Lulića.

65
    Radu w ostatniej chwili przerwał akcję rywali. Rzut rożny dla Interu.

66
    Gol dla Interu!

MATEO KOVACIĆ zdobył gola kontaktowego. Zawodnik gospodarzy pięknym strzałem pokonał bezradnego w tej sytuacji Marchettiego.
    Piękne trafienie Kovačića na 1:2:

68
    Inter zwietrzył szansę na korzystny wynik i coraz mocniej atakuje. Lazio w drugiej połowie niewiele ma do powiedzenia na San Siro.

69
    Parolo faulowany przez Kovačića w środkowej strefie boiska. Chwila wytchnienia dla gości.

70
    Marchetti bez problemów złapał strzał Icardiego.

72
    Ostra walka w środkowej strefie boiska. Sędzia musi często sięgać po gwizdek.

74
    Lazio broni się całym zespołem. Inter atakuje coraz większą liczbą graczy.

76
    Bonazzoli wszedł za zmęczonego Guarina.

78
    Bonazzoli zatrzymał piłkę ręką. Grę wznowią goście.

80

Inter dopiął swego. Bonazzoli doskonałym dośrodkowaniem z rzutu wolnego odnalazł Icardiego, ten odegrał do RODRIGO PALACIO, a Argentyńczyk pewnym strzałem wyrównał wynik meczu.
    Gol na 2:2:

81
    Szybko odpowiedzieć chciało Lazio, ale Mauri spudłował z dystansu.

82
    Ostatnia zmiana w drużynie gości. Boisko opuścił Ledesma. Jego miejsce zajął González.

84
    Nadal atakuje Inter, który kolejny raz zamknął rywali w ich polu karnym.

85
    Djordjević faulował w ataku. Grę od rzutu wolnego wznowią gospodarze.

87
    González ukarany żółtą kartką. Rozpaczliwie bronią się goście.

89
    Przyjezdni starają się grać na czas.

90
    Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

90+1
    Ostatnia zmiana w tym meczu. Campagnaro wszedł za D'Ambrosio.

90+3
    Bardzo niecelny strzał Medela. Już chyba nic nie zmieni się w tym meczu.

90+4

Sporą huśtawkę nastrojów przeżyli w tym meczu kibice Interu, który po przerwie zagrał doskonałe spotkanie i był bliższy zwycięstwa niż Lazio. Mecz na San Siro obfitowało w emocje i piękne gole. Oby więcej takich spotkań! (22:42:13)