Inter – Genoa 3:1 (koniec) | Atalanta – Chievo 1:1 (koniec) | Cagliari – Cesena 2:1 (koniec)
Fiorentina – US Palermo 4:3 (koniec) | Hellas Verona – Parma 3:1 (koniec) | AS Roma – Lazio 2:2 (koniec)
Sampdoria – Empoli 1:0 (koniec) | Napoli – Juventus 1:3 (koniec)
UC Sampdoria
1:0 (0:0)
Empoli FC
Niedziela 11.01.2015, 15:00 • Luigi Ferraris, Genoa • Włoska Serie A

Po ciekawej drugiej połowie Sampdoria wygrywa na Luigi Ferraris z Empoli 1:0. Bez wątpienia dobrą zmianę dał Piotr Zieliński. Polak ożywił grę zawodników gości. Defensorzy Sampdorii mieli problemy z zatrzymaniem ofensywnych sytuacji z udziałem byłego gracza Udinese. Empoli miało szansę na wywalczenie z tego terenu korzystnego wyniku. Dyskusyjne werdykty arbitra Tommasiego, gdzie goście mogli mieć sporo racji. To wszystko z Genui. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relację do lajfy.com. (17:00:21)
    Pełne statystyki z dzisiejszego spotkania

Dziewiąty mecz Sampdorii bez porażki na Luigi Ferraris

90+3

90+2
    Empoli rzuca się do ataku. Pucciarelli w niegroźnej sytuacji fauluje Soriano na połowie Empoli

90
    Zawodnicy będą grać o kolejne 3 minuty

90
    Piłka jak po sznurku przeniosła się z lewej na środek boiska. Ostatecznie Soriano podaje do Okaki, który strzela nad bramką

88
    Hysaj wrzucił piłkę w pole karne, w nim znalazł się Mchedlidze. Gruzin nie trafia w piłkę, którą za darmo otrzymuje Sampdoria

87
    Strzelec jedynego gola do tej pory – Eder zostaje zmieniony przez Krsticicia

85
    Soriano drugi raz został upomniany przez arbitra za zbyt ostrą grę

83
    Palombo wstrzelił futbolówke w pole karne. Do główki wyskakuje Okaka, lecz zostaje uprzedzony przez Sepe

82
    Po rajdzie Edera na lewej stronie mamy rzut rożny dla Sampdorii

80
    Mchedlidze dostał piłkę w polu karnym, obrócił się w jej kierunku. Ponownie gracze Empoli domagali się jedenastki. Po raz kolejny bez skutku

78
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Duncan, na boisku pojawia się Rizzo.
    Zmiana w drużynie Empoli FC: z boiska schodzi Vecino, na boisku pojawia się Tavano

76
    Empoli miało rzut wolny tuż za polem karnym Viviano. Marco Rui minimalnie przestrzelił

74
    Ponowny faul na Zielińskim i znów bez rzutu wolnego dla Empoli. Po tym gra przeniosła się pod bramkę Sepe, z rzutu rożnego wrzucał Palombo. Niecelnie dograł piłkę do Okaki

72
    Pucciarelli i Vecino znaleźli lukę o defensywie gospodarzy. Posłali tam piłkę, do której dopadł Zieliński. Polak wbiegł w pole karne i został sfaulowany przez Obianga. Gwizdek sędziego milczy, a goście długo dyskutowali z arbitrem

70
    Ależ kropnął Pucciarelli! Z całej siły po ziemi uderzył na bramkę. Uderzenie nogami broni Viviano

69
    Obiang posłał futbolówkę w okolice piątego metra. Na prawej stronie sytuacje asekurował Eder, który podcinką chciał umieścić piłkę za kołnierzem Sepe. Od bramki Empoli

68
    Okaka ponabijał obrońców na prawym skrzydle i wywalczył rzut rożny

67
    Eder dobrze zatrzymany przez Hysaja na lewej flance. W posiadaniu piłki nadal Sampdoria

65
    Pierwsze podanie kierowanie do Okaki przez De Silvestriego. Napatnik gospodarzy za szybko ruszył do piłki i został na spalonym

64
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Bergessio, na boisku pojawia się Okaka.

63
    Duncan podał piłkę do Edera na lewą stronę. Strzelec pierwszej bramki wycofuje futbolówkę do Obianga. Ten bez zastanowienia uderza na bramkę. Zdecydowanie za mocno

61
    Croce przejmuje piłkę od Obianga i zagrywa na wolne pole do Zielińskiego. Viviano uprzedza Polaka i łapie piłkę

59
    Żółtą kartkę otrzymuje Palombo (UC Sampdoria).

58
    Duncan próbował coś wskórać na lewej flance. Zagrał piłkę do Reginiego. Zieliński popisał się świetnym odbiorem i to on rozpoczyna akcję Empoli

57
    Zmiana w drużynie Empoli FC: z boiska schodzi Maccarone, na boisku pojawia się Mchedlidze.

56
    Na prawej stronie z klepki pograli sobie Obiang, Soriano i Bergessio. Ten ostatni zdecydował się na oddanie piłki w kierunku obrońców gospodarzy

54
    Palombo chciał zaskoczyć rywali mocnym strzałem nad murem. Za mało w tej próbie celności, a za dużo siły.

52
    Ponownie Eder. Tym razem trafił w Sepe. Po dwóch minutach wywalczył rzut wolny tuż przy linii pola karnego

51
    Za obrabianie strat zabrał się Zieliński. Otrzymał podanie na 30. metrze i huknął przed siebie. Strzał poszybował w trybuny
    EDER - 1:0

49
    Gol dla Sampdorii!
    EDER otwiera wynik spotkania. Ładnie zbiegł na środek boiska, tuż przed 18. metrem podaje do Soriano. Ten drugi oddaje futbolówkę strzelcowi bramki. Brazylijczyk w pierwszej piłki oddaje techniczny strzał, który przy dalszym słupku wpada w dolny róg bramki

47
    Ledwo wznowiono mecz, a Zieliński urywa się prawą stroną i wrzuca piłkę do Maccarone. Ten źle przyjmuję piłkę, którą łapie Viviano

46
    Maurizio Sarri tuż przed rozpoczęciem drugiej połowy odbył krótką rozmowę z Piotrem Zielińskim. Miejmy nadzieję, że Polak pokaże się z dobrej strony

46
    Pierwsza połowa w liczbach

Po ciekawej i wyrównanej pierwszej połowie na Luigi Ferraris mamy bezbramkowy remis. Częściej przy piłce znajdowali się gospodarze, ale Empoli nie było bez szans na strzelenie bramki. Szczególnie w środkowej fazie 45 minut zawodnicy Maurizio Sarri praktycznie nie schodzili z połowy Sampdorii. Druga odsłona zapowiada się interesująco. Na nią zapraszamy za kilka minut.

45+3

45+2
    Ależ szansa na gola do szatni dla Sampdorii. Po złym przyjęciu piłki przez Ruganiego futbolówkę przejmuję Obiang i podaje ją do Duncana. Ten fenomenalnym dryblingiem zostawił za plecami czterech rywali i znalazł się sam na sam z Sepe. Bramkarz Empoli pewnym wyjściem z bramki zatrzymuje tą sytuację

45
    Pierwsza połowa potrwa dłużej o 3 minuty

43
    Kolejna przerwa w grze. Barba po starciu z Soriano jest opatrywany za placem gry

41
    Zgodnie z naszymi przewidywaniami jeden z reprezentantów Polski wchodzi na boisko. Piotr Zieliński zmienia Verdiego.

38
    Bergessio otrzymał świetne podanie od Soriano i będąc już w polu karnym uderzył w kierunku bramki Sepe. Na szczęście gości piłka odbija się od Barby i wychodzi za plac gry

37
    Rzut wolny dla Sampdorii. Silvestre za mocno wrzucił piłkę w pole karne i ta znajduje się w rękach Sepe

35
    Żółtą kartkę otrzymuje Hysaj (Empoli FC).

33
    Soriano próbował pressingiem atakować defensorów gości i sfaulował na połowie Empoli Barbe, skończyło się tylko na ostrzeżeniu słownym

31
    Pierwsza od kilku minut okazja dla gospodarzy. Obiang zauważył urywającego się obrońcom Edera i posyła piłkę w jego kierunku. Postawa stoperów zapobiega utracie gola

29
    Empoli dominuje przez ostatni czas w Genui. Tavano na dużej prędkości ruszył na bramkę Viviavo. Dobra interwencja Silvestre uruchamia akcję Sampdorii

27
    Kolejny raz sędzia Tommasi zatrzymuje okazje gości po rzekomym spalonym. Tym razem to Maccarone zdaniem arbitra za szybko wybiegł zza pleców obrońców gospodarzy

25
    W natarciu goście. Maccarone świetnie podał do Verdiego, lecz sędzia podnosi chorągiewkę. Jednak ciężko dopatrzyć się spalonego

23
    Mario Rui otrzymał żółtą kartkę za faul na De Silvestrim. Nieczysto zatrzymał groźną kontrę Sampdorii

21
    Kolejna groźna okazja podopiecznych Sinisy Mihajlovicia. Soriano rozrzucił piłkę na prawą flankę. Piłkę na klatkę w polu karnym przyjmuję Bergessio i w mgnieniu oka wysuwa futbolówkę do Edera. Uderzenie z pierwszej piłki tego ostatniego przeleciało nad bramką

20
    Palombo z łatwością przedostał się przez graczy Empoli i zagrał na lewe skrzydło do Soriano. Nadal przy piłce gospodarze

17
    Ta dwójkowa akcja motywująco zadziałała na graczy Blucerchiati. Bergessio zabawił się z Mario Ruim. Po nieudanej próbie minięcia zawodnika Empoli Argentyńczyk upadł w polu karnym. Nie ma mowy o rzucie karnym dla gospodarzy
    Szybka dwójkowa wymiana podań i strzał Obianga

14
    Pierwszy strzał w światło bramki Sampdorii. Obiang sam wbiegł na 20. metr. Na spółkę z Soriano szybką wymianą podań rozmontowali obronę gości. Ostatecznie ten pierwszy uderzył po bliższym słupku. Sepe nie dał się jednak pokonać

12
    W ataku pozycyjnym gospodarze. Po wymianie kilku podań w szerokości boiska futbolówkę przed 16. metrem otrzymał Eder. Uderzenie Brazylijczyka odbija się od nóg obrońców Empoli

11
    Verdi pokręcił na lewej stronie. Zawodnik Empoli nie zdołał się przedrzeć w pole karne. Piłkę zabiera mu para Palombo – Obiang

9
    Dobra centra z głębi pola Verdiego do Maccarone, jednak napastnik gości znajdował się na spalonym

7
    Przed szansą stanął Palombo. Rizzo centrował w pole karne, zagranie wyhamowane przez Ruganiego spada pod nogi Hiszpana, który bez namysłu uderzał na bramkę. Strzał ten został zablokowany przez Hysaja

6
    Obiang po otrzymaniu podania od Soriano momentalnie zagrał prostopadłą piłkę do Palombo. Na aut futbolówkę posyła Barba

5
    Rzut rożny dla Empoli. Croce zbiegł w okolice pola bramkowego, ale to zagranie blokuje Silvestre

4
    W odpowiedzi goście. Vecino próbował wypuścić środkiem boiska Maccarone, ale to zagranie było za mocne i futbolówkę łapie golkiper Sampdorii

3
    Palombo z narożnika pola karnego dośrodkował do Edera, to zagranie głową oddala Rugani

2
    Pierwsze przewinienie. Soriano zaatakował Mario Rui na połowie Empoli

1
    Po rozpoczęciu gry futbolówka znalazła się pod nogami Viviano

1

Jesteśmy po losowaniu stron, mecz rozpocznie drużyna gospodarzy

Gospodarze zagrają dziś w tradycyjnych niebieskich strojach, Empoli wystąpi na czerwono

Sędziowie i gracze obu drużyn znajdują się w tunelu i lada moment ustawią się na środku boiska

Kibice zgromadzeni na Luigi Ferraris w Genui czekają na wyjście piłkarzy na murawę
    Zawodnicy Empoli zawitali już na stadion Sampdorii

Poznaliśmy wyjściowe jedenastki:

UC Sampdoria: Viviano – De Silvestri, Gastaldello, Silvestre, Regini – Rizzo, Palombo, Obiang – Soriano – Bergessio, Eder

Rezerwowi: Costa, Romero – Romagnoli, Fornasier, Cacciatore, Krsticic, Rizzo, Lulić, Davidov, Okaka, Djordjević, Wszołek

Empoli FC: Sepe – Hysaj, Rugani, Barba, Mario Rui – Vecino, Valdifiori, Croce – Verdi – Maccarone, Tavano

Rezerwowi: Bassi, Pugliesi – Laurini, Perticone, Bianchetti, Signorelli, Laxalt, Zieliński, Mchedlidze, Tavano, Aguirre

Sędziowie: Dino Tommasi – Alessandro Giallatini, Salvatore Longo – Alberto Tegoni.

Pierwszy gwizdek sędziego Tommasiego rozlegnie się o godzinie 15:00. Natomiast my zapraszamy na relacje kilkanaście minut przed spotkaniem, kiedy to poznamy wyjściowe jedenastki.

Mamy nadzieję, że na boisku zobaczymy reprezentantów Polski. Kolejkę temu na drugą połowę spotkania Lazio – Sampdoria wybiegł Paweł Wszołek. Natomiast Piotr Zieliński ostatni raz pojawił się na murawie w meczu Torino – Empoli, który był rozegrany 15 grudnia. Wówczas pojawił się w 71. minucie. Więc jest szansa na pojawienie się tych zawodników na Luigi Ferraris.

Bezpośrednie potyczki:

Sampdoria i Empoli zmierzyły się 22 razy. Bilans tych spotkań prezentuje się następująco: 10 zwycięstw Sampdorii, 3 remisy i 9 wygranych Empoli.

Empoli:

Beniaminek Serie A nie ma takich wyników jak ich niedzielni rywale. W 17. meczach wywalczyli 18 punktów, co daje im zajmowanie 13. pozycji. Jednak ostatnia forma na wyjazdach zawodników Empoli napawa optymizmem kibiców tego klubu z Toskanii. Po porażce w październiku z Sassuolo drużyna Maurizio Sarri urwała punkty takim zespołom jak: Parma, Napoli czy Fiorentina.

(Źródło: acmilan.com)

Sampdoria:

Zawodnicy Sinisy Mihajlovicia mogą ten sezon zaliczyć do udanych. Do tej pory zgromadzili 27 punktów, które dają im 6. miejsce w tabeli. W dodatku świetnie spisują się w roli gospodarza. Ostatnie osiem spotkań rozegranych na ich stadionie w Genui kończyło się remisem lub zdobyciem kompletu oczek przez Blucerchiati. Jednak w trwającym okienku transferowym do Napoli przeniósł się najlepszy strzelec drużyny z Lugurii Manolo Gabbiadini. Zarząd Sampdorii jest w fazie zaawansowanych negocjacji z Luisem Murielem z Udinese. Ostatnio prezydent klubu Massimo Ferrero w celu podniesienia frekwencji na stadionie zapowiedział ściągnięcie do Genui Samuela Eto'o z Evertonu.

(Źródło: frontgroup.ch)

Już w niedziele czeka na 18. seria gier włoskiej Serie A. O 15:00 na Luigi Ferraris o kolejne trzy punkty powalczą Sampdoria i Empoli.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.