Arsenal – Stoke 3:0 (koniec) | Man Utd – Southampton 0:1 (koniec)
Arsenal F.C.
3:0 (2:0)
Stoke City F.C.
Niedziela 11.01.2015, 14:30 • Emirates Stadium, Londyn • Angielska Premier League

Po bardzo jednostronnym spotkaniu Arsenal Londyn pewnie uporał się dzisiaj 3:0 ze Stoke City rewanżując się tym samym za bolesną porażkę na Britannia Stadium. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje live w portalu Lajfy.com! (16:24:48)

90
    Bardzo efektowna akcja Stoke zakończona uderzeniem z około 12 metrów Irelanda! Doskonała parada Ospiny, który jest dzisiaj bezbłędny!

80
    To powinna być bramka! Znakomity kontratak Arsenalu, Sanchez popędził z futbolówką, zagrał na wolne pole do Walcotta, który w doskonałej sytuacji posłał piłkę tylko obok słupka..

73
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Giroud, na boisku pojawia się Ozil.

72
    Zmiana w drużynie Stoke City F.C.: z boiska schodzi Bojan, na boisku pojawia się Ireland.

68
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Oxlade-Chamberlain, na boisku pojawia się Walcott.

67
    Ależ było blisko! Dwójkowa akcja Chamberlaina z Cazorlą, ten drugi oddał strzał z bliskiej odległości, ale piłka "spadła" tylko na poprzeczkę! Wydaje się, że w tej sytuacji pomocnik Arsenalu powinien zagrywać wzdłuż bramki do Mertesackera.

64
    Crouch wreszcie zdaniem sędziego zapracował sobie na żółty kartonik! Rosły napastnik ostro zaatakował pomocnika Arsenalu.

61
    Cameron powalił na murawę rozpędzonego Sancheza za co został ukarany żółtym kartonikiem.

52
    Wollscheid faulował Giroud i słusznie został ukarany przez sędziego żółtym kartonikiem. Zdaje się, że arbiter już na drugą połowę meczu zabrał kartki z szatni.
    Alexis SÁNCHEZ - 3:0

49
    Gol dla Arsenalu!
    Arsenal tuż po przerwie zdobywa bramkę i pewnie zmierza po trzy punkty! ALEXIS SANCHEZ uderzył z rzutu wolnego, piłka po rykoszecie wpadła do bramki! Begovic miał futbolówkę na rękach, lecz nie zdołał uchronić swojego zespołu od straty gola.

46
    Mark Hughes dokonał dwóch zmian po przerwie! Sidwell i Muniesa zastąpili słabo spisujących się Nzonziego oraz Pietersa.

Po pierwszej części gry Arsenal Londyn w pełni zasłużenie prowadzi 2:0 ze Stoke City! Kanonierów do zwycięstwa prowadzi Alexis Sanchez, który po raz kolejny w tym sezonie gra świetnie. Wracamy za 15 minut!

44
    Crouch po raz kolejny brutalnie zaatakował rywala, ale sędzia nie wyciągnął żółtego kartonika. Bardzo pobłażliwy jest dzisiaj arbiter.

43
    Shawcross faulował w polu karnym Giroud, lecz sędzia nie zdecydował się wskazać na wapno! Bardzo kontrowersyjna decyzja arbitra.
    Alexis SÁNCHEZ - 2:0

34
    Arsenal podwyższa prowadzenie! ALEXIS SANCHEZ świetnie zachował się w polu karnym, balansem ciała zwiódł obrońców i pewnie pokonał Begovica! Chilijczyk uderzył przy pierwszym pierwszym słupku, zaskakując golkipera Stoke!

20
    Bardzo efektowna akcja Arsenalu! Sanchez na 16 metr do Giroud, który oddał piękny, techniczny strzał, ale Begovic nie dał się zaskoczyć, popisując się świetną paradą!

13
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Debuchy, na boisku pojawia się Bellerin.
    Laurent KOSCIELNY - 1:0

6
    Arsenal szybko udokumentował swoją przewagę na początku meczu! Dośrodkowanie Sancheza w pole karne, gdzie niepilnowany LAURENT KOSCIELNY z bliskiej odległości umieścił piłkę głową w siatce!

6
    Fantastyczna indywidualna akcja Rosicky'ego, który w pojedynkę przedarł się w pole karne i uderzył na bramkę! Po raz kolejny bezbłędny Begovic!

3
    Alexis Sanchez oddał zaskakujący strzał z około 15 metrów w kierunku dalszego słupa! Jednak Begovic efektownie odbił piłkę na rzut rożny!

Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie! Za chwilę początek meczu! Wojciech Szczęsny decyzją Arsena Wengera zasiadł tylko na ławce rezerwowych.
    Gole: 6. Koscielny, 34. Sanchez, 49. Sanchez

Kartki:   52. Wollscheid (STK), 61. Cameron (STK), 64. Crouch (STK)

Arsenal F.C.: Ospina – Debuchy (13. Bellerin), Mertesacker, Koscielny, Monreal – Coquelin, Rosicky – Oxlade-Chamberlain (68. Walcott), Cazorla, Sanchez – Giroud (73. Ozil)

Zmiany: Szczesny – Bellerin, Flamini, Ramsey, Ozil, Campbell, Walcott

Stoke City F.C.: Begovic – Cameron, Wollscheid, Shawcross, Pieters (46. Muniesa) – Nzonzi (46. Sidwell), Whelan – Arnautovic, Bojan (72. Ireland), Walters – Crouch

Zmiany: Butland – Muniesa, Ireland, Wilson, Moses, Adam, Sidwell

Sędziowie: Jonathan Moss