Titisee-Neustadt - kwal. Markus Eisenbichler (kon.) | Titisee-Neustadt Severin Freund (kon.)
koniec spotkania
PŚ Titisee-Neustadt

Severin Freund

(Kraft, Prevc)

sobota 07.02.2015, 16:30 • Hochfirstschanze HS142 • Skoki narciarskie
   
  Kamil Stoch zajął, najmniej lubianą przez sportowców, 4. pozycję. Czujemy mały niedosyt, ponieważ druga próba "Rakiety z Zębu" wydawała się nieco spóźniona.
  Skok Kamila Stocha.
   
  28
  Niestety, Kamil też nie uzyskał takiej odległości by pokonać Krafta. Ponad 13 pkt za wiatr, wysokie noty za styl, lecz tylko 133,5 metra. Kamil jest 2.
   
  28
  Kamil Stoch walczy o podium!
  Skok Piotra Żyły.
   
  27
  "Wiewiór" kolejny raz psuje swój drugi skok w konkursie. Polak osiągnął tylko 128 metrów i spadnie w klasyfikacji. Aktualnie 6.
   
  27
  Piotr Żyła na belce.
   
  7
  Aleksander Zniszczoł nie doleciał do 130 metra. Polak w, póki co, najgorszych w 2. serii warunkach skacze 126 metrów. Olek będzie 3.
   
  W 2. serii zobaczymy 3 Polaków: Stocha, Żyłę i Zniszczoła. Niestety Murańka z Ziobro żegnają się z dzisiejszą rywalizacją.
   
  41
  Stoch doleciał na 136. metr. Ładne noty za styl, prawie 6 punktów za wiatr. Kamil na czele stawki!
   
  41
  Kamil w powietrzu!
   
  34
  Piotr Żyła w końcu powtórzył dobry skok z kwalifikacji. 138 metrów i bardzo wysokie noty za styl dla Polaka. "Wiewiór" na czele klasyfikacji!
   
  A Olek Zniszczoł jest już w 2. serii.
   
  18
  Jan Ziobro krócej od Olka. 123 metry to dużo słabiej niż w eliminacjach. Janek jest 11. Wydaje się, że nie wystarczy to, by wejść do 2. serii.
   
  17
  Aleksander Zniszczoł nie skacze tak daleko jak w kwalifikacjach. 126 metrów w trudnych warunkach dają mu 5. pozycję.
   
  9
  Pierwszy z naszych na belce. Klemens uzyskuje 127 metrów. Tylko 0,4 pkt dodane za wiatr. Murańka jest aktualnie 3.
   
  Już za moment początek konkursu. A my mamy dla Państwa dwie dobre wiadomości. Pierwsza – Piotr Żyła zdobył 2. miejsce w kwalifikacjach. Druga – w zawodach wystąpią wszyscy biało-czerwoni.
   
  Pozostali biało-czerwoni, tj. Piotr Żyła, Jan Ziobro, Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł, będą musieli zawalczyć w rundzie kwalifikacyjnej. Warto wspomnieć, że najsłabszego z tej grupy, zastąpi w niedzielę Dawid Kubacki.
   
  Póki co, tylko nasza "Rakieta z Zębu" ma zapewniony udział w 1. serii konkursowej. Stoch jest co prawda 11. w "generalce", lecz w związku z nieobecnością Simona Ammanna (pozycja nr 8), przysługuje mu automatyczny awans.
   
  Biorąc pod uwagę wspomniane rezultaty, należy się spodziewać bardzo dobrego występu Kamila Stocha. Być może będziemy świadkami kolejnego, 16. triumfu Polaka w PŚ.

  Maria Pawlak