Polska
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Węgry
Sobota 07.02.2015, 16:00 • Toruń, Tor-Tor • Euro Ice Hockey Challenge

Drugie zwycięstwo biało-czerwonych stało się faktem! Na 99% nasza reprezentacja wygra turniej w Toruniu! Pozostaje tylko dopełnić formalności i pokonać najsłabszą ekipę turnieju – Rumunię.

Dzisiaj po bramkach Pasiuta i Kapicy wygrywa 2:0!
    W dobrych nastrojach żegnamy się z Państwem i zapraszamy na kolejne relacje na naszej stronie. (18:06:13)

60:00

59:51
    Radziszewski broni strzał z dystansu.

59:43
    Wznowienie w sekcji neutralnej.

59:40
    Oddajemy krażek za darmo. Już nic nie odbierze nam zwycięstwa.

58:59
    Węgrzy zdecydowali się na grę z wolnym bramkarzem. Polacy szybko wykorzystali ten fakt i za sprawą DAMIANA KAPICY prowadzą już dwoma bramkami!

58:50
    Sziranyi chybia zza niebieskiej linii.

58:27
    Niecelny strzał Pociechy z dystansu.

57:41
    Rozpaczliwie bronią się Polacy. Lekko ponad dwie minuty do końca.

57:01
    Dobra interwencji Radziszewskiego po strzale zza niebieskiej linii!

53:50
    Zakręcili obrońcami rywala Polacy, ostatecznie jednak nie zdecydowaliśmy się na strzał i krążek przejmuja Madziarze.

53:03
    Zablokowane uderzenie Bagińskiego.

52:40
    Dobrze zapowiadała się akcja Polaków. Ostatecznie nie przyjmuje jednak krążka Chmielewski.

51:42
    Nie wykorzystaliśmy akcji 3 na 2. Kapica niecelnie uderza.

51:18
    Soffron z ostrego kąta niecelnie.

50:31
    Niedokładne rozegranie akcji przez Polaków. Nie przyjmuje Urbanowicz.

50:06
    Kapitalna interwencja Rajny po strzale Kowalówki! Polak przegrał pojedynek mając przed sobą całą bramkę!

49:45
    Sarauer świetnie przedarł się pod nasza bramką, lecz ostatecznie stracił krążek.

49:30
    Wznowienie od środka.

49:13
    Zaraz po jednym uwolnieniu nadeszło następne.

48:28
    Nieskutecznie indywidualnie Kogut.

48:01
    Minimalnie niecelny strzał Noworyty.

47:37
    Nieporozumienie Chmielewskiego z Brykiem. Przejmują gracze z Węgier.

47:00
    Radziszewski pewnie łapie strzał Sziranyiego.

46:40
    Niecelne uderzenie Kolusza z czerwonej linii.

46:10
    Zarówno my i Węgrzy gramy w osłabieniu. Ukarani Vas i Urbanowicz.

46:05
    Niecelny strzał Chmielewskiego. Po chwili mała "awantura" na lodowisku.

45:28
    Zablokowany strzał Vasa.

45:00
    Kowalówka indywidualnie, lecz ostatecznie traci krążek.

44:28
    Zamrożony krążek przez Rajne.

44:08
    Radziszewski wybija do boku uderzenie zza niebieskiej linii.

43:22
    Po długiej akcji, Węgrzy w końcu przejmują krążek.

42:28
    Urbanowicz kończy akcję strzałem z backhandu, lecz nadal nie przepuszcza krążka Rajna.

41:52
    Indywidualnie spróbował Chmielewski. Zdołał zagrać do Bagińskiego, lecz goalkeeper rywali nie daje się pokonać.

41:12
    Gra Polaków wygląda póki co jakbyśmy grali w osłabieniu. Węgrzy dominują.

40:38
    Sporo miejsca pod własnym polem karnym zostawiliśmy Madziarom. Czujnie jednak pod własną bramką Radziszewski.

40:15
    Pierwszą akcję przeprowadzają Węgrzy.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Wyrównana druga tercja. Dobrze radzą sobie obaj bramkarze. Obie defensywy póki co czujnie pod własną bramką. Miejmy nadzieję, że wynik się utrzyma do końca, lub dorzucimy jeszcze przynajmniej jednego gola. Niebawem wracamy na trzecią kwartkę.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:56
    Z ostrego kąta uderzał Urbanowicz, lecz łapie krążek goalkeeper gości.

39:50
    Wznowienie pod bramką rywali.

39:40
    Rajna dobrze broni strzał Noworyty.

39:12
    Groźne uderzenie Mestyana. Krążek jednak mija naszą bramkę.

38:30
    Ponownie pod koniec tercji rozpaczliwie się bronimy. Miejmy nadzieję, że tym razem również wytrzymamy napór Węgrów.

38:03
    Przegrywamy wznowienie i przy krążku Madziarze.

37:27
    Tracimy krązek pod bramką rywali.

36:47
    Wrzucenie krążka pod bramkę Polaków. Radzimy sobie z zagrożeniem.

36:27
    Zakręcił obrońcami Urbanowicz. Ostatecznie jednak dobrze radzi sobie bramkarz rywali.

36:11
    Krążek wystrzelony poza lodowisko. Wznowienie przy bramce Węgier.

35:48
    Uaktywnili się Węgrzy. Polacy zepchnięci do głębokiej defensywy.

35:28
    Zasłonięty przy strzale Radziszewski. Radzą sobie jednak Polacy.

35:02
    Objechał Naszą bramkę Soffron, lecz nie zdecydował się na oddanie strzału.

34:41
    Radziszewski dobrze interweniuje i zamraża krążek po strzale zza niebieskiej linii.

34:03
    Faulowany przed bramką rywala był nasz napastnik. Sędzia jednak uznał, że przepisowo zagrał reprezentant Węgier.

33:23
    Groźna strata pod własną bramkę. Na szczęście myli się Kovacs.

32:45
    Zamieszanie pod bramką reprezentacji Węgier. Wybronili się jednak rywale.

32:13
    Ryzykowne podanie wzdłuż lodowiska. Na szczęście utrzymujemy się przy krążku.

31:50
    W okolicy szyi trafiony bramkarz rywali. Przerwa w grze.

31:20
    Zablokowany strzał Chmielewskiego.

31:00
    Ostro potraktowany Dutka. Dwie minuty dla Vargi. 44 sekundy będziemy grać pięciu na trzech!

29:40
    Koger otrzymuje dwie minuty kary za nieprzepisowe dotknięcie krażka w trakcie zmiany.

29:08
    Atakowaliśmy trzech na dwóch, lecz nie zdołał oddać strzału Kogut.

28:40
    21 do 19 w strzałach na korzyść Polaków.

27:39
    Węgrzy już grają w komplecie.

27:13
    Pociecha w ostatniej chwili zatrzymuje próbę rozegrania kontry przez Węgrów.

26:54
    Chmielewski również decyduje się na uderzenie. Przed siebie interweniuje bramkarz gości.

25:37
    Sebok przeszkadzał naszemu zawodnikowi w oddaniu strzału. Dwie minuty kary.

25:22
    Zagalopował się Urbanowicz i traci krążek.

25:00
    Ostrzeliwują naszą bramkę Węgrzy. Ponownie czujnie Radziszewski.

24:27
    Powalczył do końca Pasiuk i zyskał kilka cennych sekund za bramką gości.

24:01
    Sarauer wysoko nad bramką.

23:42
    Radziszewski skutecznie broni strzał Sziranyiego zza niebieskiej linii.

23:02
    Ponownie będziemy grać w osłabieniu. Dwie minuty kary dostaje Maciej Urbanowicz.

22:46
    Z problemami, ale radzi sobie pod bramką Radziszewski.

22:00
    Sziranyi popisuje się niecelnym uderzeniem.

21:20
    Radziszewski odbija krążek przed siebie po strzale Sikorcina.

21:15
    Krażek zablokowany przez dwóch zawodników. Mamy wznowienie od środka.

20:59
    Urbanowicz dobrze powalczył przy bandzie, lecz ostatecznie ponownie przy krążku Węgrzy.

20:45
    Mateusz Bryk otrzymuje karę dwóch minut.

20:20
    Dutka nie spodziewał się, że od tyłu zabierze mu krążek rywal.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Polacy od początku dobrze ruszyli na rywali, co zaowocowało szybko zdobytą bramką. Z minuty na minutę jednak to Węgrzy zaczęli przejmować inicjatywę. Dzięki dobrej grze naszej obroni i bramkarza, możemy jednak cieszyć się z prowadzenia. Niebawem wracamy na drugą tercję.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:50
    Dobra okazja dla Polaków! Chmielewski zdołał oddać strzał, lecz dobrze broni bramkarz reprezentacji Węgier.

19:18
    Co raz groźniej pod bramką Polaków. Na szczęście dobrze bronimy.

18:56
    Ofiarnie na ciało przyjmuje strzał Kolusz.

18:38
    Strzał zza niebieskiej linii ręką broni Radziszewski.

18:20
    Ponownie dobrze bronimy. Węgrzy w końcówce tej tercji co raz odważniej atakują.

18:00
    Urbanowicz w próbie kontry, lecz nie miał do kogo zagrać i ostatecznie traci krążek.

17:50
    Dwie minuty kary dla Sebastiana Kowalowka.

17:22
    Niedokładne rozegranie krążka przez Węgrów. Była okazja na kontrę, lecz nic z tego nie wyniknęło.

16:50
    Po chwili niecelnie uderza Pasiuk.

16:35
    Zbyt czytelne uderzenie Kolusza.

16:05
    Ależ strata Polaków! Kovacs znalazł się w sytuacji sam na sam! Radzi sobie Radziszewski!

15:26
    Dobrze rozegrana akcja przez Polaków. Niecelnie jednak uderzył Kogut.

14:46
    Spalony daje chwilę by odetchnąć Polakom. Dokonujemy zmian.

13:53
    Mateusz Rompkowski będąc sam na sam z bramkarzem trafia prosto w niego!

13:20
    Kolejna interwencja Radziszewskiego. Póki co jednak nie myli się nasz goalkeeper.

12:50
    Małe zamieszanie po uderzeniu Sziranyiego. Dobrze radzi sobie Radziszewski.

12:14
    Dwie minuty kary dla Kalinowskiego.

11:45
    Radziszewski wykazał się refleksem i broni strzał jednego z Węgrów!

11:00
    Kolusz próbował indywidualnie, lecz nie miał możliwości zagrania do swoich kolegów.

10:13
    Słupek ratuje Węgrów!

09:57
    Kolejne wznowienie po ataku Polaków.

09:21
    Zza niebieskiej linii uderzają Węgrzy. Krążek trafia w jednego z naszych zawodników.

09:00
    Ostro potraktowany kijem nasz zawodnik (Kogut), lecz sędzia nie przerywa gry.

08:30
    Węgrzy rozgrwyają spokojnie akcję. Byli przez chwilę bliscy straty, lecz w porę się ocknęli i dalej są przy krążku.

08:22
    Krążek powędrował poza taflę przy rozegraniu Polaków.

08:00
    Kolusz bardzo bliski zdobyca bramki! Zagarnęli mu jednak krążek Węgrzy tuż przed bramką!

07:13
    Ładnie rozegrany krażek przez Węgrów. Ostatecznie jednak nie zdecydowali się na strzał rywale i przejmujemy go.

06:48
    Banacki próbował bezpośrednio z przed bramki wyprowadzić krażek, lecz ostatecznie straciliśmy go.

06:15
    GRZEGORZ PASIUT wykorzystuje zagapienie się rywali pod bramką i wyprowadza Polskę na prowadzenie!

05:44
    Niewiele zabrakło byśmy objęli prowadzenie! Minimalnie chybia Kogut.

05:06
    Radziszewski dobrze broni strzał rywali.

04:53
    Zatrzymany Kolusz przez Węgrów.

04:20
    Dwie minuty kary dla Benka.

04:15
    Groźny strzał Polaków. Po rykoszecie z problemami radzi sobie goalkeeper rywali.

04:05
    Mamy uwolnienie. Gra wróci do strefy obronnej Węgier.

04:00
    Gubią się powoli Węgrzy. Polacy stworzyli już kilka sytuacji, lecz póki co zabrakło dokładności.

03:25
    Próbował zawinąć krażek Kapica, lecz ostatecznie nie oddał strzału.

03:05
    Błąd Węgrów próbował wykorzystać Kogut, lecz w porę zareagowali defensorzy rywali.

02:40
    Pierwsza okazja strzelecka dla Polski, lecz dobrze broni bramkarz rywali.

02:30
    Pierwsza interwencja Radziszewskiego.

02:10
    Dobre podanie do Berty, lecz tylko tracił krążek Węgier.

01:50
    Kalinowski z Bagińskim wprowadzili krążek do strefy rywali, lecz póki co nie przynosi to rezultatów.

01:10
    Dobrze rozpoczęli to spotkanie Polacy. Chmielewski próbował indywidualnie, lecz nie musiał interweniować bramkarz rywali.

00:30
    Pierwsza akcja drużyny Węgierskiej po stracie Polaków. Jednak dobrze interweniuje Dutka.

00:01

Składy obu ekip:

Polska: Bagiński, Bepierszcz, Bryk, Chmielewski, Dutka, Dziubiński, Galant, Kalnowski, Kapica, Kogut, Kolusz, Kowalowska, Kruczek, Noworyta, Pasiut, Pociecha, Radziszewski, Rompkowski, Urbanowicz, Wajda, Wanacki

Rezerwowi: Odrobny

Węgry: Azari, Benk, Berta, Goz, Groschl, Huffner, Koger, Kovacs, Magosi, Mesytan, Metcalfe, Orban, Pozsgai, Rajna, Sarauer, Sebok, Sikorcin, Sofron, Sziranyi, Varga, Vas

Rezerwowi: Balizs

Sędziowie: Gergely Lehel, Przemysław Kępa, Wojciech Moszczyński, Patryk Kasprzyk.

Obie ekipy już są na lodowisku.

Już za kwadrans początek spotkania!

Bukmacherzy nie wyłaniają typowego faworyta tego spotkania. My jednak bardzo trzymamy kciuki za naszą kadrę i mamy nadzieję, że również w sobotę będziemy mogli cieszyć się ze zwycięstwa biało-czerwonych. Na relację z tego spotkania zapraszamy już od godziny 15:40.

W minionym roku nasza reprezentacja dwukrotnie mierzyła się z ekipą z Węgier. W zeszłorocznej edycji turnieju ulegliśmy 1:2, by w listopadowej potyczce na węgierskiej ziemi wygrać 6:4!

Nasi sobotni rywale bardzo dobrze wystartowali w turnieju. We wczorajszym meczu pokonali reprezentację Rumunii aż 8:0 !

Węgrzy to zespół wyżej notowany niż nasza reprezentacja. Obecnie podopieczni Richa Chermonaza przynależą do do I dywizji oraz plasują się na 19 pozycji w rankingu. Czasy swojej świetności, a może większych sukcesów, bo tak to można nagrać, drużyna z Węgier ma dawno za sobą. Po całkiem dobrych wynikach w latach 2002-2008 nadszedł awans do elity. W mistrzostwach świata nasi sobotni rywale zajęli wtedy 16. miejsce. Nastąpił wtedy ponowny spadek do Dywizji nr. I, a wyniki na kolejnych mistrzostwach globu to dwukrotnie dwudzieste oraz dwukrotnie dziewiętnaste miejsce.
    Na początek swoich zmagań w turnieju, nasza drużyna po morderczym piątkowym boju zdołała wygrać z Ukrainą po dogrywce 6:5. Bramkę na miarę zwycięstwa zdobył Rafał Dutka.

Już w sobotę zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach turnieju Euro Ice Hockey Challange. Tym razem nasza reprezentacja zmierzy się z ekipą Węgier.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.