D.R. Konga – Gwinea Równ. 0:0 (4:2 po rz. karnych)
koniec po rz. karnych (4:2)
Demok. Rep. Konga
0:0 (0:0)
Gwinea Równikowa
Sobota 07.02.2015, 17:00 • Nuevo Estadio de Malabo, Malabo • Puchar Narodów Afryki

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Czas na dwa ostatnie mecze Pucharu Narodów Afryki 2015! W wielkim finale zmierzą się Ghana i Wybrzeże Kości Słoniowej, a o brązowe medale powalczą piłkarze Demokratycznej Republiki Konga z piłkarzami Gwinei Równikowej!

Gwinea Równikowa bardzo dobrze poradziła sobie w roli gospodarza tegorocznej edycji, a teraz powalczy o brązowy medal! W fazie grupowej zdobyli 5 punktów i awansowali z drugiego miejsca. Remis z Kongiem 1:1 i Burkiną Faso 0:0 oraz zwycięstwo nad Gabonem 2:0 pozwoliły gospodarzom wejść do fazy pucharowej.

W ćwierćfinale zawodnicy Gwinei Równikowej spotkali się z silną Tunezją. Bohaterem został Balboa, który w 93. minucie zdobył wyrównującą bramkę, a niecałe dziesięć minut później uderzeniem z rzutu wolnego zapewnił swojemu zespołowi awans do półfinału. A tam zabrakło już gospodarzom szczęścia. Porażka 0:3 z Ghaną przekreśliła szansę na zwycięstwo. Pozostaje jeszcze jednak mecz o 3. miejsce!

Ich rywalem w sobotnim spotkaniu będzie Demokratyczna Republika Kongo, która zmagania w grupie również zakończyła na drugim miejscu. Trzy remisy – 1:1 z Zambią, 0:0 z Republiką Zielonego Przylądka, a także 1:1 z Tunezją dały im awans do kolejnej rundy. W ćwierćfinale po świetnym meczu udało się im wygrać 4:2 z Kongiem. W 1/2 finału ich szansę na końcowy sukces przekreśliła silna drużyna Wybrzeża Kości Słoniowej, która wygrała 3:1.

Od godziny 17 rozpocznie się spotkanie obu drużyn, a już wcześniej zapraszam Państwa na lajfy.com!

Demokratyczna Republika Kongo: Kidiaba-Kasula,Zakuani,Mpeko,Mongongu-Bolasie,Mabwati,Makiadi,Kage-Bokila, Mbemba Mangulu
    Rezerwowi: Kabanaga, Kebano, Kimwaki, Kudimbana, Mabele, Mabidi, Mandanda, Mbokani, Mubele, Mulumbu, Munganga, Oualembo

Gwinea Równikowa: Owono-Balboa, Belima, Da Gracia, Evuy-Nsue,Ovono, Randy, Senobua-Sipo, Zarandona
    Rezerwowi: Angel, Bolado, Briones, Ellong, Embela, Engonga, Fabiani, Ganet, Charly, Mbele.

Wysłuchaliśmy hymnów obu państw. Zaraz rozpoczniemy widowisko!

1

2
    Nie udało się Mabwatiemu przejść z piłką na prawym skrzydle.

3
    Z wysokim pressingiem wychodzą zawodnicy Demokratycznej Republiki Konga.

4
    Bokila nieprzepisowo walczył teraz o górną piłkę z obrońcą gospodarzy turnieju. I był na spalonym.

5
    Zabrakło teraz komunikacji między Kidiabą a Zakuanim. Chciał wybić piłkę golkiper, ale zrobił to obrońca. Nie wykorzystali tego małego zamieszania zawodnicy Gwinei Równikowej.

6
    Kidiaba ucierpiał przy dośrodkowaniu w pole karne z narożnika boiska. Potrzebuje pomocy lekarzy. Czy będzie potrzebna zmiana?

7
    Kapitan gospodarzy może grać dalej! To dobra nowina dla całego zespołu.

8
    Stracił piłkę Belima i z akcją ruszyli zawodnicy DRK. Przytrzymał teraz piłkę przy bocznej linii boiska Bokila i goście są nadal w posiadaniu futbolówki.

9
    Kasula nie zastanawia się i szybko wybija piłkę za boczną linię. Piłka dla zawodników Gwinei Równikowej, tuż obok narożnika boiska.

10
    Było teraz trochę zamieszania w polu karnym! Próbował Balboa oraz Nsue, ale strzał tego drugiego został odbity przez Kidiabę.

12
    Długo zwlekał z wybiciem piłki Owono, który czekał aż ustawią się dobrze jego koledzy.

13
    Daleka piłka od Belimy i... żaden z jego kolegów nie miał prawa dojść do tego podania.

14
    Dość niespodziewanie z odległości ok. 35 metrów uderza Bokila. Czujny jest jednak w bramce Owono, który nie dał się zaskoczyć.

15
    Belima nieprzepisowo walczył w polu karnym rywali. Piłkę otrzymuje reprezentacja Demokratycznej Republiki Konga.

16
    Makiadi fauluje teraz Balboę. Mógł obejrzeć nawet żółty kartonik zawodnik, ale sędzia się powstrzymał.

17
    Gospodarze mieli teraz rzut rożny, ale nic nie udało im się wywalczyć w polu karnym rywala.

18
    Zdaniem sędziego Evuy faulował Bokilę. DRK ma rzut wolny z całkiem dobrej pozycji.

19
    Nie wyszło to dośrodkowanie Makiadiemu. Było zbyt mocne i przerodziło się w zupełnie nieudany strzał.

20
    Dwadzieścia minut za nami. Aktywniejsi wydają się być zawodnicy Gwinei Równikowej, ale jeszcze wiele akcji przed nami.

21
    Ciekawa akcja DRK! Piłkę przed polem karnym wystawili koledzy Bolasiemu, a ten zgrał jeszcze do Bokili, który szukał jeszcze jednego podania. Akcję przerywa Belima wybijając piłkę.

22
    Mbemba nieprzepisowo walczył o piłkę i faulował tym samym Owonę.

23
    Bolasie świetnie ograł Evuyę na skrzydle, ale jego podanie po ziemi zostało szybko odczytane przez drugiego obrońcę.

24
    Przesadził teraz z kreatywnością Bolasie, który źle podaje piłkę. Od bramki rozpocznie Owono.

26
    Powoli przemieszczają się z piłką do przodu zawodnicy Demokratycznej Republiki Konga.

27
    Świetnie w obronie spisał się teraz Randy, który dobrym wślizgiem przerwała akcję DRK.

29
    Spokojnie rozgrywają piłkę na swojej połowie zawodnicy Demokratycznej Republiki Konga.

30
    Przejmują piłkę gospodarze, ale nie biegną by stworzyć szybki kontratak. Bardzo dziwna decyzja ze strony zawodników Gwinei Równikowej.

32
    Mógł lepiej podać teraz Belima i tym samym otworzyłby drogę Balboi na oddanie strzału!

33
    Pasywna gra rywali Gwinei Równikowej. Zawodnicy w białych strojach mozolnie wymieniają podania na linii defensywy.

34
    Za mocne podanie na skrzydle do Mabwatiego, który nie zdążył dobiec do piłki.

35
    Sipo przewrócił rywala i tym samym DRK ma rzut wolny.

36
    Dośrodkowanie Kage'iego. Minęli się z piłką Owono oraz Mbemba.

37
    Dośrodkowanie Kasuli było nieprzemyślane i troszkę na siłę. Bez problemów łapie piłkę Owono.

39
    Kapitalnie przyjął sobie teraz piłkę Bolasie, wbiegł do pola karnego i uderzył. Szkoda, że tak źle przymierzył, to mogła być akcja na 1:0 dla DRK!

41
    Faul przed polem karnym gospodarzy, piłka dla Owony.

42
    Na prawej stronie boiska wywalczył dla swojego zespołu korner Makiadi.

44
    Nie spodziewam się, byśmy ujrzeli bramki przed gwizdkiem.

45
    Kage wywalczył korner dla swojego zespołu.

45+1
    Bokila nieprzepisowo walczył o górną piłkę w polu karnym rywali. Za chwilę zakończy się pierwsza połowa.

45+1

Koniec pierwszej połowy! Po 45. minutach mamy 0:0 na stadionie Nuevo Estadio de Malabo. Za około 15 minut wracamy na drugą połowę!

46

46
    Zmiana w drużynie Demokratyczna Republika Kongo: z boiska schodzi Kage, na boisku pojawia się Mbokani.

46
    Zmiana w drużynie Gwinea Równikowa: z boiska schodzi Senobua, na boisku pojawia się Angel.

47
    Fantastyczna interwencja Owono, który ratuje swój zespół przed stratą bramki. Uderzał głową Mbemba!

49
    Początek drugiej połowy z pewnością lepszy dla Demokratycznej Republiki Konga.

50
    Powoli zbliżają się do pola karnego Gwineii Równikowej jej rywale.

51
    Brzydki faul Makiadiego, który obejrzał już za to zagranie żółty kartonik.

53
    Fantastyczny rajd Mabwatiego, który ograł dwóch zawodników i wystawił piłkę koledze. Gwinea Równikowa nie potrafiła jednak zdobyć bramki!

55
    Bardzo łatwo traci piłkę Balboa.

56
    Nsue świetnie zachował się w polu karnym rywali. Przyjął piłkę i wystawił ją Angelowi, który jednak fatalnie przestrzela.

57
    Ładny strzał Edjogo-Owono, któremu brakowało naprawdę niewiele, by pokonać Kidiabę!

58
    Ależ się nam zrobił mecz! Nsue wleciał teraz w pole karne rywali, z łatwością ograł obrońcę i tylko świetna interwencja Kidiaby ratuje zespół przed stratą bramki. Wściekły jest golkiper na swoich kolegów.

59
    Znów jednym z aktorów był Nsue, który zostawia piłkę na prawej stronie Belimie, ale ten źle uderza.

60
    Bolasie oddaje uderzenie po ziemi. Owono był zasłonięty, ale strzał jego rywala nie był na tyle silny i szybki, by go pokonać.

63
    Znów atakują zawodnicy Gwinei Równikowej. Szczelna jest jednak obrona DRK teraz.

64
    Wydaje się, że nieprzepisowo wygrał starcie z Mabwatim jeden z zawodników gospodarzy. Gdyby sędzia się lepiej przypatrzył, to mógłby nawet podyktować rzut karny!

66
    Dobre wyjście z bramki Kidiaby, który łapie piłkę w powietrzu!

67
    A teraz Owono świetnie paruje piłkę po uderzeniu Bolasiego!

68
    Mongongu ratuje swój zespół! Świetna piłka Balboi do Nsue, który miał już wbiec z piłką w pole karne rywali, ale wślizg Mongongnu wyjaśnia całą sytuację!

70
    Na spalonym jeden z zawodników Gwinei Równikowej.

72
    Zmiana w drużynie Demokratyczna Republika Kongo: z boiska schodzi Makiadi, na boisku pojawia się Mabidi.

73
    Nie mają teraz pomysłu gospodarze na rozegranie akcji.

74
    Ostatnia zmiana w zespole Demokratycznej Republiki Konga. Schodzi Bokile, a pojawia się Kabananga.

76
    Ahh, gdyby tylko ciut lżej podawał teraz Balboa... Zmarnowana kolejna akcja gospodarzy!

77
    Bardzo złe dośrodkowanie da Gracii.

78
    Niezłe uderzenie Kabanangi, ale jeszcze lepsza była interwencja Owono, który chce pokazać, że dzisiaj nie da się go pokonać.

79
    Belima i Nsue biegli z akcją, mieliśmy sytuację 2 na 2... a Belima zwolnił i uderzył piłkę daleko w trybuny! Reakcja zawodnika mówi wszystko.

80
    Dobre podanie na prawą stronę pola karnego do Balboi, ale został on przyblokowany przez obrońcę DRK.

81
    Nieudane podanie Randiego do Balboi. Czas ucieka, a my nadal nie widzieliśmy bramek.

83
    Sipo wybija piłkę głową z pola karnego swojego zespołu. To nie koniec akcji reprezentacji Demokratycznej Republiki Konga.

85
    Zmiana w drużynie Gwinea Równikowa: z boiska schodzi Belima, na boisku pojawia się Fabiani.

86
    Dobra interwencja Kidiaby po strzale Fabianiego.

87
    Mabwati otrzymuje żółty kartonik za faul.

89
    Czas ucieka, a wynik nadal 0:0.

90
    Decyduje się na strzał z rzutu wolnego Balboa. Czujny jednak w bramce był Kidiaba, który z łatwością łapie piłkę.

90+1
    Nsue uderza w boczną siatkę!

90+2
    Kasula dobrze wybija piłkę i przerywa akcję gospodarzy!

90+3
    Bardzo zły strzał Mbokaniego...

90+4
    Ellong został zniesiony na noszach za boczną linię.

90+4
    Druga połowa skończona.

Koniec regulaminowego czasu gry. Wynik 0:0 oznacza, że będziemy mieli rzuty karne. Tak jest, nie ma dogrywki, przechodzimy od razu do rzutów karnych!

1. serie
    0:0
    Fatalny strzał Balboi! Nie trafia nawet w światło bramki.

1. serie
    1:0
    W dobrą stronę rzucił się Owono, ale Mabwati zdobywa gola!

2. serie
    1:0
    Fatalny Fabiani, Kidiaba łatwo łapie piłkę!

2. serie
    2:0
    Pewne uderzenie Mabidiego, zmylony Owono.

3:2
    Kidiaba prawie broni! Po rękach golkipera, ale trafia Ellong!

4. serie
    4:2
    Pewna bramka!

Koniec spotkania! Demokratyczna Republika Konga wygrywa po rzutach karnych z Gwineą Równikową 4:2!

A to oznacza, że zajmują trzecie miejsce w Pucharze Narodów Afryki. Znakomite osiągnięcie!

Dziękuję, że byliście z nami, na inne relacje zapraszamy Państwa na lajfy.com (19:05:25)