Joao Sousa
Joao Sousa
1
69 6 1
Sobota 07.02.2015, 14:56 • Court Central • Open Sud de France - Open Sud De France (kort twardy halowy)

Jerzy Janowicz wygrywa 7:6(9), 3:6, 6:1 z Joao Sousą i melduje się w finale Open Sud de France. Polak miał lepsze i gorsze chwile, ale jak zwykle, w sukurs przyszedł dobry serwis! Dziękujemy za dziś i serdecznie zapraszamy na mecz finałowy do portalu Lajfy.com! (16:52:56)

Koniec meczu

6:1
    Koniec! Wyrzuca Portugalczyk! Gem, set, mecz dla Janowicza!

40-15
    As Janowicza i będzie piłka meczowa dla polskiego tenisisty!

5:1
    I Sousa w końcu wygrywa przy swoim podaniu. Kolejny już szybki i autowy return Jurka.

15-40
    Dobry atak Portugalczyka z głębi kortu. Ma szansę, uwaga, na pierwszego gema w tym secie.

15-30
    Wyrzucony forehand Janowicza.

15-15
    Ależ mocny serwis Jurka, a później poprawa i rywal niemalże zmuszony zagrać w taśmę.

0-15
    Szybki i autowy return Jerzego Janowicza.

5:0
    As Janowicza! 207 km/h i 5:0 w tym secie! Jest dobrze, finał coraz bliżej!

40-30
    Janowicz podbiegł do siatki, ale źle obliczył tor lotu piłki i rywal go zwyczajnie w świecie "nabił".

40-15
    Teraz już udany return Sousy, piłka trafia w linię, a Janowicz wyrzuca slice'a.

40-0
    Świetny okres gry Janowicza. Kolejny mocny serwis i Sousa nie był w stanie nic zrobić.

30-0
    Wygrywający serwis Polaka. Brawo!

15-0
    Mocne otwarcie Janowicza.

4:0
    Tak jest! Jerzy Janowicz po raz drugi przełamuje swojego rywala w tym secie i prowadzi 4:0!

40-30
    Nieudany krótki return Janowicza. Będzie jeszcze jedna szansa na przełamanie.

40-15
    Atak do narożnika, po chwili poprawka i Sousa trafia w taśmę.

30-15
    Nieudany forehand Janowicza.

15-15
    Teraz już Sousa podaniem otworzył sobie drogę do wygrania piłki.

15-0
    Dobry return Jurka.

3:0
    A teraz potężny serwis Janowicza, podniósł piłkę Sousa i Jurek w odpowiedzi przełamał rakietę rywala. Jest 3:0!

40-30
    Długa wymiana, którą bardziej wytrzymał Janowicz. Kończący atak do narożnika kortu.

30-30
    Idealnie w końcową linię trafił Jerzy.

15-30
    Sousa wystawił piłkę na środek kortu, a Polak z półwoleja uderzył w ... taśmę.

15-15
    Dłuższa wymiana na korzyść Sousy.

15-0
    Ależ potężny serwis – 208 km/h Janowicza. Oczywiście as.

2:0
    A teraz dobry atak forehandem Janowicza i jest pierwsze przełamanie na koncie Polaka!

A-40
    Sousa przestrzela spod linii końcowej.

40-40
    Pierwsza piłka niewykorzystana.

40-30
    Ależ trudną piłkę obronił Sousa, ale Janowicz pozostał bezlitosny z głębi kortu.

30-30
    Najpierw zmiana kierunku, a później próba forehanda na otwarty kort, ale bez powodzenia – w taśmę Sousa.

15-30
    Dobrze returnuje Janowicz.

0-30
    Długa wymiana i kapitalnie wystrzelił forehandem Sousa. Janowicz nawet nie ruszył.

0-15
    Sousa mocnym zagraniem otwiera swoje podanie.

1:0
    Janowicz kończy tego gema świetnym serwisem. Dobre otwarcie trzeciego seta.

40-30
    Niestety. Dobry pomysł Janowicza, zagrał spod siatki, ale Sousa zdążył dobiec i minął polskiego tenisistę.

40-15
    Będzie szansa na gema dla Polaka.

30-15
    Piłkę wygrywa Janowicz.

15-15
    Świetny atak do forehandowego narożnika w wykonaniu Jurka.

0-15
    Świetnie teraz Sousa wyczuł zachowanie Janowicza i skończył wolejem na siatce.

3:6
    Tak jest, as i drugi set łupem Joao Sousy! Przed nami trzecia część tego meczu. Janowicz miał sporo do powiedzenia arbitrowi, ale ten skwitował jego zachowanie uśmiechem.

30-40
    A teraz świetny serwis Sousy i będzie podawał po seta!

30-30
    Po 30. Broni się Sousa.

30-15
    Świetny forehand Janowicza do narożnika.

15-15
    Dobry atak Sousy.

15-0
    Ładnie Janowicz poustawiał rywala, a skończył spod siatki.

3:5
    Wygrywający serwis Janowicza, 202km/h i gem dla Polaka. Będzie trzeba ponownie przełamać Portugalczyka.

40-30
    Mocny i co najważniejsze, precyzyjny serwis Sousy.

2:5
    Półwolej Janowicza na koniec gema i mamy przełamanie! Jest lepiej, ale daleka droga, by odwrócić losy tego seta.

40-15
    Ależ forehand wystrzelił Polak, rywal odpowiedział, ale Jurek znakomicie poprawił.

30-15
    Teraz dobry return Polaka. Przełam Jurek, a później dokonaj cudu!

15-15
    Dłuższa wymiana i prosty błąd Sousy, który wyrzuca forehand Polaka.

0-15
    Wyrzuca returnem Polak.

1:5
    I niestety, podwójny błąd po raz kolejny. Sousa przełamuje i będzie miał szansę skończyć przy swoim podaniu.

30-40
    Podwójny Jerzego Janowicza. Rywal z szansą na przełamanie.

30-30
    Kolejna piłka dla Sousy. Po 30.

30-15
    Wydawało by się, że Janowicz zagrał świetny forehand w odpowiedzi na return rywala, ale jednak minimalnie przestrzelił.

30-0
    Wreszcie gem układa się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli.

15-0
    Dobry serwis Janowicza.

1:4
    Druga piłka już wykorzystana i czwarty gem na koncie Joao Sousy. Będzie niezwykle ciężko odrobić to Jurkowi, przy takiej grze rywala.

15-40
    Za krótki forehand Sousy.

0-40
    Wygrywający serwis Sousy... Janowicz returnuje w ... powietrze.

0-30
    Nieco dłuższa wymiana i ależ wyborny skrót Portugalczyka na zakończenie.

0-15
    Sousa również potrafi zagrać wygrywające podanie, co właśnie udowodnił.

1:3
    I kolejny, wygrywający serwis Polaka. Wreszcie udaje się zdobyć gema w drugim secie.

40-30
    Asa posłał Janowicz!

30-30
    Wygrywający serwis Janowicza.

15-30
    Jurek podbiegł do siatki i opłaciło się, skuteczny drop volley.

0-30
    Kolejne nie najlepsze podanie Janowicza, co wykorzystuje rywal.

0-15
    Trafił returnem Portugalczyk.

0:3
    Skrót Janowicza zatrzymuje się na taśmie i kolejny gem dla Sousy. Tym razem bez przełamania, ale na sucho.

0-40
    Po prostej próbował Janowicz, ale wyraźnie przestrzelił.

0-30
    0:30.. znów przestój w grze Polaka.

0-15
    Podobna akcja, lecz w innej części kortu. Otwarte pole i Sousa zagrywa kończącą piłkę.

0:2
    I tak się niestety dzieje. Janowicz wyrzucony do narożnika i Sousa kończy wolejem na siatce.

30-40
    Sousa ma szansę na szybkie przełamanie.

30-30
    Janowicz broniąc się, zostawił otwarty kort i skończył forehandem Sousa.

30-15
    Kolejne autowe zagranie Sousy.

15-15
    Wyrzuca returnem Portugalczyk.

0-15
    Sousa dobrze zaczyna przy podaniu Jurka.

0:1
    Szybki gem na koncie Joao Sousy.

15-40
    I kolejny skuteczny atak tenisisty z Portugalii.

15-30
    Dobry forehand Sousy.

15-15
    Długa wymiana, zakończona wyrzuceniem Janowicza.

15-0
    Dobrze Polak odpowiada na serwis rywala.

7:6
    TAK JEST! Wreszcie, wreszcie, wreszcie! Jerzy prowadził w tym secie 4:1, miał trzy piłki meczowe i dopiero za czwartą skończył tą partię! Wygrywający serwis Polaka na zakończenie!

10-9
    Dobry forehand Janowicza spod końcowej linii. Kolejna szansa i...

9-9
    Niestety i nie tym razem. Wyrzucający slice Polaka.

9-8
    Ależ Janowicz wystrzelił crossem z defensywnej pozycji! Miejmy nadzieję, że do trzech razy sztuka i tym razem Polak dokończy dzieła.

8-8
    Broni się serwisem Polak. Wygrywający atak Jurka.

7-8
    Drive Sousy, Janowicz próbował odpowiedzieć po prostej, ale nie przebił i teraz to Sousa będzie miał szansę skończyć.

7-7
    Długa wymiana, jednak Janowicz wystrzelił forehandem w taśmę.

7-6
    Ładnie serwisem pocelował Polak, Sousa w taśmę. Drugi w tym meczu setball.

6-6
    Świetna wymiana obu Panów! Kończy wszystko kapitalnym wolejem spod siatki Portugalczyk! Janowicz zatem nie wykorzystuje piłki setowej.

6-5
    Wyrzucający forehand Joao Sousy. O centymetry pomylił się teraz Portugalczyk.

5-5
    Oj, coś niesamowitego. Janowicz miał piłkę pod siatką, podaną jak na talerzu ale spudłował!

5-4
    Atak w nogi Janowicza, rywal zdążył z rakieta, ale wyrzucił.

4-4
    Z problemami podanie Janowicza odbiera Sousa, a następną piłkę już wyrzuca.

3-4
    Asem wystrzelił Joao Sousa. Ależ trafił w linię!

3-3
    Zmiana stron przy stanie 3:3. Ależ pasjonująca końcówka seta.

3-2
    Mocne podanie Jurka i minimalnie wyrzucony return rywala.

1-0
    Podniósł piłkę Sousa po podaniu Polaka, a ten najpierw zagrał dropshota, a następnie popisał się uderzeniem mijającym.

6:6
    Tak jest! Forehand Sousy i za krótka odpowiedź Janowicza.

30-40
    Nieudany return Janowicza i szansa dla rywala na 6:6.

30-30
    Crossowa wymiana obu Panów, ale podniósł piłkę Janowicz, co wolejem wykorzystał Sousa.

30-15
    Forehand Sousy zatrzymuje się na taśmie.

15-15
    Teraz Portugalczyk świetnie podążył do siatki i skończył wolejem.

15-0
    Podwójny błąd – pierwszy w tym meczu Joao Sousy.

6:5
    I powtórka z rozrywki. Sousa nie odpowiada na serwis Polaka. Gem dla Jerzego Janowicza.

40-30
    Return Joao Sousy w taśmę. Skończ to Jurek!

30-30
    Kolejny dobry return Sousy i Janowicz forehandem w taśmę.

30-15
    A teraz kapitalny return Portugalczyka, który wybił z rytmu Polaka.

30-0
    As serwisowy Janowicza!

15-0
    Po prostej z półwoleja odpowiedział na return rywala Jurek.

5:5
    I Janowicz w taśmę...gem na sucho dla rywala i ze stanu 4:1, zrobiło nam się 5:5.

0-40
    A Sousa szaleje...świetne kontrujące zagranie w odpowiedzi na forehand naszego tenisisty.

0-30
    Wyrzucenie Janowicza. Jakby delikatny kryzys Polaka.

0-15
    Dobre otwarcie własnego podania po stronie Sousy.

5:4
    I niestety, Sousa przełamuje naszego tenisistę. Wyrzuca spod siatki Janowicz.

30-40
    Pierwsza piłka obroniona. Janowicz trafił idealnie w linię, bronił się Portugalczyk, ale zostawiając przestrzeń po backhandowej stronie przegrał tą piłkę.

15-40
    Janowicz odpowiada na return rywala zagraniem w taśmę.

15-30
    Najpierw Jurek zdążył do kapitalnego skrótu Sousy, lecz zostawił otwarty kort, gdzie kończącą piłkę zagrał rywal.

15-15
    Sousa zdążył do dropshota Janowicza, odpowiedział drop volleyem, ale Janowicz minął rywala na siatce.

0-15
    Najdłuższa od kilkunastu piłek wymiana, zakończona wyrzuceniem po crossie Polaka.

5:3
    As serwisowy Joao Sousy na zakończenie gema!

15-40
    Ależ popisowa akcja Sousy. Najpierw zmienił kierunek, a następnie skończył na wolny kort.

15-30
    Wyrzucił return Polak.

15-15
    Precyzyjny forehand do boku Janowicza.

0-15
    Ładnie z głębi kortu atakuje Sousa. Dobre otwarcie podania.

5:2
    Wygrywający serwis Janowicza – return rywala w taśmie. Coraz bliżej zakończenia pierwszego seta po myśli Polaka.

40-15
    Ładnie teraz Jurek odpowiada na drive'a. Forehand do narożnika i piłka dla Polaka.

30-15
    Rywal daleko od siatki, ale Janowicz psuje dropshota.

30-0
    Dłuższa wymiana uprzejmości, zakończona wyrzuceniem Sousy. Podirytowany Portugalczyk.

15-0
    Precyzyjnym forehandem kończy piłkę Janowicz.

4:2
    Za krótki cross Janowicza i gem dla Sousy.

40-A
    Wyrzucenie Janowicza.

40-40
    A teraz klasę pokazał Jurek. Nie najlepsze podanie Sousy i kończący półwolej po prostej Polaka.

30-40
    Wyrzucający serwis Sousy, Polak zostawił otwarty kort, co bezlitośnie wykorzystał rywal.

30-30
    Nieudany krótki return Janowicza. Taśma i mamy po 30.

30-15
    Kolejny za długi forehand Portugalczyka.

15-15
    Pod koniec kortu zagrał Polak i wyrzucił rywal.

0-15
    Jerzy returnuje w taśmę.

4:1
    Dobrze rozpoczął ten pojedynek Jerzy Janowicz, prowadzi 4:1 i jest na dobrej drodze do wygrania seta.

4:1
    I wygrywający serwis na koniec tego gema! W taśmę returnuje Joao Sousa.

A-40
    As serwisowy Janowicza. Brawo w takim momencie!

40-40
    Trafił Janowicz! Nie wierzy Sousa, ależ kapitalny forehand w sam narożnik! Stał tam Sousa, ale nie był w stanie nic zrobić! Deuce.

30-40
    Najpierw dropshot za dropshota, a chwilę później za długi forehand Polaka. Breakpoint dla Portugalczyka.

30-30
    Teraz świetnie Janowicz odpowiada na return rywala. Precyzyjne uderzenie w nogi.

15-30
    Za mocny passing shot Jerzego.

15-15
    As Jerzego Janowicza, ależ trafił Polak!

0-15
    Dobrze Sousa atakuje forehandem.

3:1
    Długa i mocna wymiana obu Panów, której nie wytrzymuje Sousa! Trafia w taśmę i Janowicz ma pierwsze w tym meczu przełamanie!

40-30
    Aj, minimalnie spudłował po prostej Janowicz.

40-15
    Dobry return Polaka. Szansa na przełamanie.

30-15
    Dropshot Janowicza, odpowiedź volleyem Sousy i poprawka smatchem.

30-0
    Forehand Sousy w korytarz deblowy.

15-0
    Wyczuł podanie rywala Janowicz i posłał return w narożnik kortu.

2:1
    Kapitalny serwis w punkt i as Jerzego! 2:1!

40-0
    Dobre podanie było kluczem do wygrania tej piłki, otwarty kort i Janowicz kończy.

30-0
    Wygrywający serwis Polaka.

15-0
    Niezły forehand do narożnika w wykonaniu Jerzego.

1:1
    Tak też się dzieje. Sousa wygrywa gema bez straty piłki.

0-40
    Forehand Polaka w taśmę. Szansa na gema na sucho dla rywala.

0-30
    Return Janowicza zatrzymuje się na taśmie.

0-15
    Dobrze otwiera swoje podanie Portugalczyk.

1:0
    Wreszcie jakaś dłuższa wymiana. Kończy do narożnika Janowicz i pierwszy gem łupem Polaka.

40-15
    Wygrywający serwis Jerzego Janowicza. Nieczysto w piłkę trafił Sousa.

30-15
    Wyrzucający backhand Portugalczyka.

15-15
    Świetny forehand Sousy.

15-0
    Udana odpowiedź Janowicza na return rywala.

0:0

Tenisiści kończą już rozgrzewkę i za chwilę zaczynamy. Jako pierwszy podawał będzie Jerzy Janowicz.

Obaj Panowie już na korcie. Za chwilę zaczynamy rozgrzewkę.

Miejmy nadzieję, że dzisiejszy pojedynek będzie obfitował w sporo sportowych emocji, a finałem będzie finał...w którym wystąpi Jerzy Janowicz:)

Obaj panowie spotkają się po raz trzeci. Pierwszy raz, Janowicz mierzył się z Sousą w 2013 roku. Wtenczas w Walencji Polak łatwo rozprawił się z Portugalczykiem. Druga konfrontacja miała miejsce w ubiegłym roku i po zaciętym boju padła łupem Janowicza 6:1, 3:6, 7:6(5). Co ciekawe, meczowi temu towarzyszyło sporo kontrowersji. Sousa zarzucał Polakowi brak poszanowania zasady fair-play, gdyż ten nie przyznał się do dotknięcia zmierzającej na aut piłki, poprzez co arbiter mylnie zapisał punkt na konto Jerzego.

Joan Sousa to 25-letni Portugalczyk, który plasuje się na 49 miejscu w rankingu ATP (o pięć pozycji niżej od Janowicza). Portugalczyk w ćwierćfinale sprawił niespodziankę i wyeliminował Philippa Kohlschreibera 7:6(5), 6:4.

Pula nagród turnieju w Montpellier wynosi 440 tysięcy euro. Janowicz w drodze do finału, pokonał 6:2, 7:5 Gillesa Simona. We wcześniejszych rundach Polak uporał się z Benoitem Paire oraz Dustinem Brownem.

Na korcie centralnym w Montpellier rozegrany zostanie półfinał Open Sud de France, w którym Jerzy Janowicz zmierzy się z Joao Sousą. Początek meczu zaplanowano na 14:45.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:45.