Arsenal – Leicester 2:1 (koniec) | Hull – Aston Villa 2:0 (koniec) | Sunderland – Queens Park 0:2 (koniec)
Liverpool – Tottenham 3:2 (koniec)
Hull City A.F.C.
2:0 (1:0)
Aston Villa
Wtorek 10.02.2015, 20:45 • KC Stadium, Kingston upon Hull • Angielska Premier League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Historia.

W XXI wieku Tygrysy ani razu nie pokonały Aston Villę. Największym osiągnięciem jest remis z października 2013 roku. Nie napawa to optymizmem gospodarzy. Ich rywale triumfowali siedmiokrotnie, i to niejednokrotnie z przewagą dwóch, a nawet trzech goli. Historia spotkań premiuje jednoznacznie Villę.

KC Stadium:

Fot: jalillig.com

Sytuacja w tabeli.

Aston Villa ma nad swoim najbliższym przeciwnikiem dwa punkty przewagi w Premier League i plasuje się na 16. miejscu. Marnie wygląda przede wszystkim bilans bramkowy siedmiokrotnego mistrza Anglii. Na wyjazdach punktuje równie skutecznie co u siebie – tu i tu wywalczył po 11 oczek. Hull City plasuje się w strefie spadkowej – do poprawy ma nie tylko swoją pozycję, ale też marny bilans spotkań na swoim stadionie.
    Spotkanie z mediami przed spotkaniem z Hull:

Aston Villa.

Także The Villans mają swoje problemy w lidze. Na początek roku trafili na zestaw bardzo wymagających przeciwników: Chelsea, Liverpool oraz Arsenal. Żadnemu rywalowi nie urwali nawet punktu. Szczególnie bolesna była porażka 0:5 z Kanonierami. W międzyczasie Aston Villa wygrywała, ale wyłącznie w pucharze i teraz piłkarze zapowiadają, że nadchodzi czas przełamania w Premier League.
    Hull City było o krok od sensacyjnego zwycięstwa:

Hull City.

Tygrysy przystąpią do meczu podbudowane remisem z mistrzem Anglii Manchesterem City. A mogło być jeszcze lepiej, ponieważ do doliczonego czasu prowadziły po golu Meylera. Na sam koniec rywalizacji faworyt zdołał jednak uratować punkt po strzale Jamesa Milnera. Dla Hull City ten wynik to i tak przełamanie po czterech porażkach. Po raz ostatni wygrało 1 stycznia z Evertonem.

Zapraszamy na relację na żywo z wtorkowego pojedynku drużyn z dolnych rejonów tabeli Premier League. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 20:45.
    Jaki tu jeszcze spokój...

Składy wyjściowe:

Hull City A.F.C.: McGregor – Dawson, Bruce, McShane – Elmohamady, Livermore, Huddlestone, Meyler, Brady – Jelavic, N'Doye.

Rezerwowi: Harper – Davies, Hernandez, Aluko, Ramirez, Robertson, Quinn.

Aston Villa F.C.: Guzan – Hutton, Okore, Clark, Cissokho – Gil, Westwood, Delph, Sinclair – Weimann, Agbonlahor.

Rezerwowi: Given – Vlaar, Bacuna, Cleverley, Cole, Benteke, Sanchez.

Sędzia: Michael Oliver.

Piłkarze zameldowali się na KC Stadium. Rozpoczęła się rozgrzewka przed spotkaniem ważnym dla dolnych rejonów tabeli Premier League.
    Tygrysy na murawie.

Aktorzy widowiska zeszli już do szatni na ostatnie konsultacje ze szkoleniowcami. Za moment zameldują się na placu.

Mimo w miarę pozytywnego wyniku w poprzednim meczu menedżer Hull City dokonał więcej – dwie zmiany w wyjściowym składzie. U gości jedna roszada.

Wszystko gotowe do rozpoczęcia rywalizacji...

1

1
    Drużyny w tradycyjnych strojach. The Villans na bordowo-błekitno, a Hull w pomarańczowo-czarnych pasiakach.

2
    Premierowe pozycyjne ataki w wykonaniu przyjezdnych zahamowane przez Hull City. Piłka pozostała jednak na połowie Tygrysów.

3
    Cissokho ucierpiał w walce fizycznej o piłkę i zwija się z bólu na murawie. Obrońca Aston Villi chce kontynuować grę.

4
    Brad Guzan wybrał się daleko na przedpole i wypiąstkował dośrodkowanie Elmohamady'iego. Dobra interwencja!

6
    I ponownie Guzan musiał opuścić swoje królestwo, by zahamować kontratak Hull City. Gospodarze niby wyprowadzają ataki tylko w duecie, a jednak wprowadzają rywali w popłoch.

7
    Hull City broni na razie w dziewięciu. Ciasno ustawieni są obrońcy i pomocnicy, natomiast Jelavic oraz N'Doye daleko na desancie.

9
    Wyrównane pierwsze minuty bez niebezpiecznych strzałów. Aston Villa próbuje budować ataki pozycyjne, a jej rywale wyprowadzać szybkie ataki.

9
    Weimann oddał pierwszy strzał, ale nie można go wpisać na listę groźnych. Piłka kopnięta z dystansu przeleciała daleko od bramki McGregora.

11
    Agbonlahor przyspieszył na lewym skrzydle i zgubił opiekującego się nim defensora. Dośrodkowanie ominęło całe towarzystwo zebrane w polu karnym Hull.

12
    Na trybunach od czasu do czasu podnoszą się chóralne okrzyki, które mają ponieść do ataku gospodarzy.

13
    Beznadziejne podanie Clarka wprost pod nogi zawodnika Hull City. Była szansa na kontratak, którą zniweczył N'Doye. Nieprzygotowany strzał z 25 metrów nie mógł zaskoczył Guzana.

15
    Dawson niby strzelił głową po dośrodkowaniu Bruce'a z rzutu wolnego. Niby to słowo klucz w tej sytuacji, ponieważ uderzenie było anemiczne i poleciało daleko od bramki Aston Villi.
    Tak to wyglądało tuż przed meczem, który rozkręca się topornie. Ale rozkręca!

17
    Wpadli piłkarze ofensywni w pole karne po obu stronach boiska. Nadziali się na interwencję obrońców i futbolówka wróciła do środka pola.

18
    Brady ruszył jak kolei wysokich prędkości ze skrzydła do środka pola. Partnerzy wykazali jednak za mało ruchu i także ta akcja została skasowana w zalążku.

19
    Livermore uruchomił płaskim podaniem Huddlestone'a, który miał trochę miejsca przed polem karnym. Pomocnik Hull City strzelił wewnętrznym podbiciem daleko od bramki Aston Villi.

20
    A teraz riposta Agbonlahora, który wyskoczył w górę do dośrodkowania z głębi pola i poczęstował McGregora strzałem głową.

21
    Drużyny mają w ten sposób na koncie przynajmniej po jednym celnym strzale. Na razie wszystkie próby to bardziej rozgrzewka dla bramkarzy. Trudniejsze łapali na przed meczem.

23
    Gol dla Hull!
    Bramkę zdobył NIKICA JELAVIC. Kwintesencja angielskiego futbolu! Daleki wykop McGregora przejął N'Doye, który natychmiast uruchomił Jelavica. Napastnik Hull dał prowadzenie swojemu zespołowi strzałem po nodze Clarka. Niefortunna interwencja kompletnie zaskoczyła Guzana!
    JELAVIC - 1:0

24
    I Tygrysy nadal w natarciu. Poczuły krew na KC Stadium... za moment może zrobić się 2:0...

25
    N'Doye strzelił szczupakiem po centrze z głębi pola! Pochopna decyzja tego zawodnika. Mógł przyjąć piłkę i stoczyć pojedynek sam na sam z golkiperem Aston Villi.

26
    Chwila oddechu po zmianie wyniku. Warto odnotować koszmarny początek meczu w wykonaniu Clarka. Ten zawodnik popisał się już spektakularną stratą, a w 23. minucie pechowo podbił piłkę do własnej siatki.

28
    Zagotowali się piłkarze w środku pola i doszło do małych przepychanek. Carles Gil chyba z premedytacją przedłuża wznowienie gry, by wybić z rytmu rozpędzonych gospodarzy.

29
    Hull City zdobyło gola po ataku, który trwał maksymalnie 10 sekund. To, o czym pisaliśmy – dotychczas gospodarze wyprowadzali akcje w duecie N'Doye-Jelavic i jak widać – przyniosło to sukces.

30
    Aktualnie na boisku trochę mniej futbolu. Aston Villa uspokoiła sytuację po szturmie Hull City i zabiera się za odrabianie strat.
    Nikica Jelavic dziś w innym trykocie, ale radość po golu podobna.

33
    Aston Villa miała pierwszy rzut rożny. Dośrodkowanie Westwooda zostało wybite daleko od bramki przez obrońców Hull City.

34
    Autor gola – Jelavic padł przed polem karnym gospodarzy. Domagał się odgwizdania rzutu wolnego, ale pan Michael Oliver nie podzielał jego stanowiska.

35
    Niektóre zagrania zawodników Aston Villi są "niezrozumiałe". To kolokwialne określenie, ale dziwne wstrzelenia bezpańskich podań w szesnastkę nie przyniosą efektu.

36
    Ashley Westwood podszedł do piłki stojącej na 23. metrze i strzelił z rzutu wolnego obok bramki McGregora. Zabrakło pół metra, by zmusić bramkarza do interwencji.

38
    Posiadanie piłki na korzyść Aston Villi, ale efektywniej atakują Tygrysy – tak to wygląda od pierwszego gwizdka. Różnicę robią przytomnie współpracujący ze sobą napastnicy Hull.
    Carlos Sanchez ruszył na rozgrzewkę. Może to będzie impuls dla ofensywy The Villans.

41
    Potworne gwizdy! Leżeli na boisku dwaj piłkarze Hull City, a mimo to Carles Gil kontynuował grę.

41
    Alan Hutton upomniany żółtym kartonikiem za bezpardonowy faul.

42
    I na koniec całego zamieszania ładne zachowanie gospodarzy, którzy oddali piłkę Bradowi Guzanowi.

43
    Na potwierdzenie wrażeń optycznych – oficjalna statystyka – Aston Villa posiada piłkę przez 62 procent czasu gry. Nie przekłada się to na sytuacje podbramkowe.

44
    Michael Oliver ma wyraźnie dość ciągłych protestów Jelavicia. Zaprosił zdobywcę jedynego gola na pogawędkę dyscyplinującą.

45
    Doliczone 2 minuty.

45+2
    Ostatnie wstrzelenia piłki w szesnastkę Hull City nie przynoszą zagrożenia i zbliża się przerwa...

45+2

Po nieco ponad 45 minutach zmagań Hull City ma jednego gola przewagi! Tygrysy wyraźnie przyspieszyły między 20. a 30. minutą, a ukoronowaniem serii ataków była bramka Jelavicia. Prowadzenie mogło być jeszcze wyższe, jednak Villa przetrwała szturm Hull. Różnicę robili napastnicy Jelavic oraz N'Doye, który momentami w osamotnieniu rozrywali obronę gości. Aston Villa potwierdza we wtorek, że ma problem ze zdobywaniem goli. Niby ma przewagę pod względem posiadania piłki, ale McGregor nudzi się między słupkami. Czy w drugiej połowie poprawi jakość swoich ataków?
    Bliżej zwycięstwa gospodarze.

Dla miłośników statystyk.

Dame N'Doye to nowy napastnik Hull City i wprowadził się do wyjściowego składu asystą. Godne odnotowania.

46

46
    Benteke zastąpił Weimanna w przerwie spotkania.

47
    Premierowy atak Aston Villi po powrocie z szatni. Był rzut rożny bez zagrożenia dla McGregora.

48
    Początek drugiej części dla The Villans. Tak samo było w pierwszej i teraz pytanie – czy historia powtórzy się i stracą wigor?

50
    W międzyczasie dwa strzały z dystansu po dwóch stronach boiska. Dalekie od ideału.

51
    McShane wybił szczupakiem mocno bitą w pole karne piłkę. Hull City oddaliło w ten sposób zagrożenie od własnej bramki.

52
    Ciaran Clark zderzył się z kolegą z zespołu i oddał piłkę zawodnikom w pomarańczowo-czarnych strojach. Naprawdę koszmarne 52 minuty w wykonaniu tego defensora.

54
    Tygrysy zbudziły się do walki po przerwie. Gra ponownie wyrównała się.

55
    Agbonlahor z żółtą kartką za faul w pobliżu własnej szesnastki.

57
    Hull City egzekwowało rzut wolny z 20. metrów. Pierwsze uderzenie Brady'ego trafiło wprost w mur. Także dobitka Jelavicia utonęła w gąszczu nóg obrońców!

59
    Cole to drugi zmiennik w zespole gości. Wbiegł na boisko za Sinclaira.

60
    W międzyczasie Benteke wpadł dynamicznie w pole karne Hull City i bez chwili zawahania strzelił płasko. Nadział się na blok jednego z rywali!

61
    Wzmaga się wrzawa na trybunach. Coraz wyższa temperatura tego meczu. Coraz więcej dzieje się pod samymi bramkami, a nie wyłącznie w ich okolicach.
    Kibice ubolewają nad zmarnowaną szansą strzelecką Benteke. Obrywa się też menedżerowi Villi.

63
    Następny korner dla The Villans. Piłki z narożnika są bite za krótko i spadają na nogę zawodnika asekurującego pierwszy słupek.

64
    Elmohamady ucierpiał i potrzebuje pomocy masażystów swojego zespołu.

65
    20 minut gry po przerwie za kibicami. Tempo rywalizacji rośnie. Aston Villa rzuca coraz większe siły do ataku, ale nadal czegoś brakuje.

66
    Pierwsza zmiana u gospodarzy. Ramirez za zdobywcę dotychczas jedynego gola – Jelavicia.

67
    Benteke złapany na spalonym. Tym razem zmiennik powinien lepiej kontrolować linię obrońców. A tak – dziecinna strata piłki.

70
    Cole jest nowym wykonawcą rzutów rożnych w zespole Aston Villi. Wreszcie piłka została skierowana w środek pola karnego. Poradzili sobie gospodarze i wciąż prowadzą na 20 minut przed końcem regulaminowego czasu.

72
    Riposta Brady'ego! Jego partnerzy doskonale rozrzucili grę na skraj pola karnego, gdzie pomocnik miał sporo miejsca. Przełożył sobie piłkę i strzelił nieznacznie obok słupka! To mogła być zabójcza akcja dla gości.
    Posiadanie piłki w drugiej połowie – 68 procent na korzyść Aston Villi.

74
    Bramkę zdobył DAME N'DOYE. Na nic zdało się The Villans posiadanie piłki, przegrywają już dwoma golami! Dośrodkowanie z prawej strony boiska zostało podbite przez Ramireza i skierowane do siatki przez N'Doye. Piłkę powinien wybić Clark, ale nie potrafił tego uczynić. Ten zawodnik nie powinien dziś wychodzić na boisko!
    N'DOYE - 2:0

75
    Tymczasem N'Doye koronuje swój występ od pierwszego gwizdka asystą i golem. Piękny dorobek.

76
    Benteke mógł natychmiast przywrócić nadzieję gościom. Po dośrodkowaniu Depha przestrzelił "główką".

78
    McGregor wyszedł odważnie na przedpole i zgarnął bezpańską piłkę sprzed nosów zawodników Aston Villi.

80
    Tygrysy na połowie skonsternowanych zawodników Lamberta. Tym razem Clark interweniował pewnie i przerwał szarże na prawym skrzydle.
    Jałowa gra Aston Villi irytuje kibiców. Trener znalazł się na cenzurowanym.

82
    Nie wygląda to dobrze dla gości. Hull City gra w tym fragmencie spotkania rozsądnie i nie pozwala na żaden szturm Villi. Kibice zaczynają świętowanie. Trochę wcześnie, ale obraz meczu daje ku temu podstawę.

83
    Jeszcze jedno pudło Benteke. Nic nie wniósł ten zawodnik do poczynań ofensywnych zespołu Lamberta.

84
    Clark wybija piłkę po rogach. Nie jest oczywiście jedynym winowajcą porażki Aston Villi, ale kilkakrotnie po prostu zawiódł.

85
    Dawson otrzymał żółty kartonik za faul taktyczny w środku pola.

87
    Hernandez zastąpił bohatera meczu – N'Doye, który zasiadł na ławce z golem i asystą na koncie.
    Ładne ujęcie rywalizacji.

89
    Ostatnie ataki Aston Villi. Nieskładne, chaotyczne. Za moment Michael Oliver zdecyduje, ile minut doliczyć do regulaminowego czasu.

90
    Odbity rykoszetem strzał Meylera zakończył lot w rękawicach Brada Guzana.

90
    Doliczone 4 minuty.

90+1
    Abel Hernandez pognał z indywidualnym kontratakiem. Po krótkim balansie ciała huknął z całych sił obok spojenia słupka z poprzeczką bramki Aston Villi.

90+2
    Fa-nta-sty-czne interwencje McGregora. Bramkarz Hull City sparował uderzenie Westwooda zza pola karnego, po czym zebrał się na nogi i odbił dobitkę Benteke z ledwie kilkunastu metrów!

90+3
    Pierwsze zwycięstwo Tygrysów nad Aston Villą w XXI wieku stanie się faktem!

90+4
    Zmiana na zyskanie cennych sekund. Quinn za Livermore'a.

90+4

Tygrysy wygrały z Aston Villą po latach i są ponad swoim rywalem w tabeli Premier League. To zwycięstwo zasłużone, bo choć rzadziej miały piłkę przy nogach, to atakowały efektywniej i grały konsekwentniej w obronie. Różnicę na boisku zrobili napastnicy Jelavic oraz N'Doye, którzy solidarnie zdobyli po golu, a poza tym harmonijnie współpracowali przez 66 minut. Antybohaterem meczu Clark, który interweniował bardzo niepewnie i w pewnym stopniu zawalił obie bramki. Nie jest to oczywiście jedyny winowajca porażki The Villans. Jego koledzy grali nieefektywnie w ataku, a nawet jak dochodzili do sytuacji strzeleckich, to marnowali je. Kibice domagają się zwolnienia menedżera. Sytuacja Aston Villi robi się trudna.