Arsenal – Leicester 2:1 (koniec) | Hull – Aston Villa 2:0 (koniec) | Sunderland – Queens Park 0:2 (koniec)
Liverpool – Tottenham 3:2 (koniec)
Sunderland A.F.C.
0:2 (0:2)
Queens Park Rangers F.C.
Wtorek 10.02.2015, 20:45 • Stadium of Light, Sunderland • Angielska Premier League

To tyle na dziś. Dziękujemy za uwagę!

Queens Park Ranges dość nieoczekiwanie, ale w pełni zasłużenie wygrywa na Stadium of Light z Sunderlandem 2-0. Obie bramki padły w pierwszej połowie, a prawdziwą ozdobą meczu było trafienie Bobby'ego Zamory. (22:39:46)

90+6

90+5
    Cały czas utrzymują się przy piłce goście. Już bez wiary ich przeciwnicy.

90+4
    Zárate w polu karnym gospodarzy. Zablokowane uderzenie z piętnastu metrów.

90+1
    Nie namyślał się długo Zárate i wybił piłkę. Z kontrataku QPR jednak nic nie wyszło.

90+1
    Strzał Larssona z około osiemnastu metrów zablokowany. Jeszcze rzut rożny dla Sunderlandu.

90+1
    Aż pięć minut doliczył sędzia!

90
    Ostatnia minuta podstawowego czasu gry na Stadium of Light. Wszystko wskazuje na to, że trzy punkty pojadą do Londynu.

88
    Słaby strzał Kranjčara, który nie sprawił kłopotów Pantilimonowi. Tymczasem na trybunach... cóż, miejscowi fani już opuszczają stadion.

86
    Ostatnie pięć minut tego spotkania plus ewentualnie to, co doliczy arbiter. Komplet zmian w obu drużynach wykorzystany. W ataku Sunderland. Goście aktualnie skupieni na defensywie.

85
    Zmiana w drużynie Queens Park Rangers F.C.: z boiska schodzi Isla, na boisku pojawia się Doughty.

83
    Żółtą kartkę otrzymuje Álvarez (Sunderland A.F.C.).

83
    Zamieszanie w polu karnym gości. Kilka razy bliscy oddania strzału byli zawodnicy w biało-czerwonych koszulkach, lecz za każdym razem zostali zablokowani.

83
    Korner dla gospodarzy. Wrzutka Johnsona, ale radzą sobie z nią piłkarze QPR.

82
    Zmiana w drużynie Sunderland A.F.C.: z boiska schodzi Wickham, na boisku pojawia się Fletcher.

81
    Jeden z nielicznych kontrataków Sunderlandu. Centra Álvareza z prawego skrzydła jednak zbyt mocna.

81
    Upływają kolejne minuty, a piłkarze z Londynu umiejętnie utrzymują się przy piłce daleko od własnej "szesnastki".

78
    Ni to strzał, ni to dośrodkowanie Larssona. Piłka zmierzała w kierunku dalszego słupka, ale ostatecznie minęła bramkę o dobry metr.

78
    Taktyczny faul Bartona, któremu urwał się Johnson i nie było innej możliwości, jak tylko faulować. Mamy rzut wolny dla Sunderlandu trzy metry od bocznej linii pola karnego.

76
    Kwadrans do końca meczu. Dobrego meczu – dodajmy. Nikt nie spodziewał się chyba aż tak dobrej postawy QPR na wyjeździe. Zespół ten przegrał jedenaście poprzednich spotkań, będąc w delegacji.

75
    Zmiana w drużynie Queens Park Rangers F.C.: z boiska schodzi Fer, na boisku pojawia się Zárate.

74
    Fer najprawdopodobniej opuści boisko na noszach.

73
    Długo to wszystko trwa. Sprawcą całego zamieszania Bridcutt, który ostro potraktował Fera.

72
    Jeszcze jeden uraz? Leroy Fer zwija się z bólu i teraz to on potrzebuje pomocy medycznej.

70
    Żółtą kartkę otrzymuje Ferdinand (Queens Park Rangers F.C.).

70
    Kontratak gospodarzy! Mocny strzał Álvareza zza pola karnego, ale raz jeszcze kapitalnie w bramce spisał się Green!

69
    Tymczasem w ataku Sunderland. Defoe upadł w polu karnym, jednak arbiter po raz kolejny nie zdecydował się użyć gwizdka.

68
    Przyjezdni przygotowują kolejną zmianę. Za moment na boisku pojawi się Zárate.

66
    Świetna szansa dla Sunderlandu! Płaskie dośrodkowanie Johnsona, po którym sytuacyjny strzał z kilku metrów oddał Defoe! Znakomicie w bramce spisał się jednak Green i zdołał obronić to uderzenie!

65
    Dośrodkowanie Wright-Phillipsa w kierunku Zamory, ale najlepiej w polu karnym zachował się Vergini i nie pozwolił rywalowi oddać strzału.

63
    Zmiana w drużynie Sunderland A.F.C.: z boiska schodzi Réveillère, na boisku pojawia się Brown.

62
    Kontuzji w jednym ze starć doznał Réveillère. Na murawie zameldowały się służby medyczne.

61
    Pół godziny do końca. Queens Park Rangers dalej na dwubramkowym prowadzeniu. Wydawać by się mogło, że gospodarze po przerwie rzucą się do ataku, by odrobić straty, ale... nic takiego nie ma miejsca.

59
    Kranjčar za pierwszym razem prosto w mur. Była jeszcze próba dobitki, ale wyjątkowo nieudana i piłka w bezpiecznej odległości minęła bramkę.

57
    Kontratak QPR. Zamora do Fera, a ten jest faulowany kilka metrów od linii pola karnego gospodarzy. Rzut wolny!

56
    Mocny, płaski strzał Álvareza z około trzydziestu metrów. Nie mogło to jednak zaskoczyć Greena, który spokojnie złapał piłkę.
    Kibice Sunderlandu, którzy przyszli dziś na stadion, nie mają póki co powodów do zadowolenia.

54
    Jak na razie nie wiele dzieje się po zmianie stron. Mimo prowadzenia, to goście w dalszym ciągu sprawiają wrażenie drużyny, która jest bliższa strzelenia kolejnego gola.

52
    Zmiana w drużynie Queens Park Rangers F.C.: z boiska schodzi Phillips, na boisku pojawia się Wright-Phillips.

51
    Ucierpiał teraz Barton po bardzo ostrym wejściu Bridcutta. Mamy przerwę w grze.

51
    Raz jeszcze kompletnie bez pomysłu na rozegranie akcji Johnson. Podanie jakby od niechcenia i strata piłki.

49
    Teraz Johnson na lewym skrzydle. Próba dryblingu... ostatecznie miękka centra, lecz prosto w ręce Greena.

48
    Álvarez oddalił zagrożenie od własnej bramki po – mimo wszystko – bardzo dobrym dośrodkowaniu Kranjčara.

48
    Zablokowana wrzutka Fera, jednak będzie jeszcze korner dla gości.

46
    Zmiana w drużynie Sunderland A.F.C.: z boiska schodzi Gómez, na boisku pojawia się Álvarez.

46

Za moment początek drugiej połowy. Przygotowany do wejścia na boisko Álvarez.

Zapraszamy za około kwadrans na drugą połowę meczu na Stadium of Light. Liczymy, że Sunderland dostosuje się poziomem do swojego przeciwnika i ujrzymy po przerwie ciekawsze widowisko.
    Do przerwy jednak nie jedno, a dwubramkowe prowadzenie gości! Ozdobą absolutnie fantastyczna bramka Zamory w samej końcówce!

45+2
    Bobby ZAMORA - 0:2

45+1
    Gol dla QPR!
    Co za końcówka w wykonaniu gości! Kapitalny, fantastyczny wolej w wykonaniu BOBBY'EGO ZAMORY! Uderzenie z czternastu metrów, po którym piłka wpadła do bramki w samo okienko!

45
    Rozpoczęła się ostatnia minuta podstawowego czasu gry w pierwszej połowie. Wszystko wskazuje na to, że zakończy się ona jednobramkowym prowadzeniem QPR.

44
    Domaga się rzutu rożnego Zamora. Sędzia uznał jednak, że interweniujący Pantilimon nie dotknął piłki jako ostatni.

42
    Defoe po raz kolejny stracił piłkę w okolicach pola karnego QPR. Poza jedną zmarnowaną sytuację praktycznie bezproduktywny jest napastnik gospodarzy.
    Długo czekał na kolejną asystę Matthew Phillips.

41
    Brzydki faul Larssona na Bartonie i żółta kartka.

39
    Tymczasem pierwsza połowa powoli zbliża się do końca. Teraz jakby próbowali przejąć inicjatywę "czarne koty".
    Już widzieli piłkę w siatce gospodarze, ale w jakiś niewiarygodny sposób zdołał obronić uderzenie Wickhama Green.

37
    Próba van Aanholta z dystansu... kolejny raz obok słupka. Bardzo intensywne te ostatnie minuty na Stadium of Light.

36
    W odpowiedzi kontratak QPR, znakomite dośrodkowanie Phillipsa, ale nie zdołał zamknąć akcji na dalszym słupku Zamora.

35
    Jak tutaj nie padł gol wyrównujący! Świetne dośrodkowanie Johnsona, po którym z kilku metrów główkował Wickham, ale niewiarygodną interwencją popisał się Green, odbijając piłkę na poprzeczkę!

34
    Zamora ukarany żółtą kartką za utrudnianie wznowienia gry Pantilimonowi.

34
    Kranjčar faulowany i mamy rzut wolny dla QPR jakieś czterdzieści metrów od bramki gospodarzy.

33
    Długo utrzymują się przy piłce przyjezdni. Wszystko to dzieje się jednak daleko od bramki Pantilimona. Im bliżej pola karnego, tym więcej jest niedokładności.

31
    Pierwszy raz obrońcy QPR nie upilnowali w polu karnym Defoe! Napastnik Sunderlandu dostał dobre podanie z lewej flanki od Gómeza, ale w doskonałej sytuacji fatalnie przestrzelił!

29
    To powinien być gol na 0-2! Leroy Fer dostał podanie na szesnasty metr, był kompletnie niepilnowany, ale trafił jedynie w słupek!

28
    Kolejne dłuższe podanie w kierunku Defoe, ale raz jeszcze zabrakło precyzji i ten nie miał szans dość dojść do futbolówki.

27
    Kranjčar świetnie rozrzucił akcję do boku. Tam sporo miejsca miał Isla, dośrodkował w pole karne, a Phillips główkował nad poprzeczką.
    Radość Leroya Fera po bramce.

25
    Domagają się rzutu karnego gospodarze po rzekomym zagraniu ręką Suk-younga. Arbiter jest innego zdania.

24
    Sporo fauli w ostatnim czasie. Powiedzieć, że gra toczy się teraz w środku pola, to jak nic nie powiedzieć. Generalnie mecz jak na razie nie porywa.

22
    Ofiarna interwencja Greena przy linii końcowej, który ostatecznie uchronił swój zespół przed rzutem rożnym.

21
    Coraz bardziej poirytowani są kibice Sunderlandu. Ich zawodnicy mają problem, by wydostać się z własnej połowy.

19
    Wyjaśniają sytuację piłkarze Sunderlandu. Piłka w rękach Pantilimona.

18
    Idą za ciosem przyjezdni. Trzeci korner w dzisiejszym meczu.
    Leroy FER - 0:1

17
    Ależ zaskoczyli teraz goście! LEROY FER wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Phillipsa i – wobec biernej postawy obrońców Sunderlandu – nie miał większych problemów ze strzeleniem bramki głową!

15
    Fatalnie rozegrali to gospodarze i tylko nieudolności rywali mogą zawdzięczać brak kontrataku z ich strony.

15
    I rzut rożny dla gospodarzy po interwencji Suk-younga.

14
    Piłkarze Sunderlandu, grający dziś w tradycyjnych biało-czerwonych koszulkach i czarnych spodenkach, od kilku minut starają się nieco dłużej utrzymywać przy piłce. Mecz się nieco wyrównuje.

13
    Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska akcję na dalszym słupku zamykał van Aanholt. Uderzenie bez przyjęcia, lecz bardzo niecelne.

12
    Celny strzał Fera zza "szesnastki", jednak był on zbyt lekki i nie sprawił większych problemów Pantilimonowi.

9
    Barton ostro zaatakował w powietrzu Larssona, w efekcie czego zawodnik gospodarzy przez moment leżał na murawie. Na szczęście uraz nie był poważny i gra po chwili została wznowiona.

8
    Na spalonym złapany Wickham. Próba ataku ze strony Sunderlandu wyjątkowo nieudana.

7
    Kolejny atak gości! Fer zagrał do lepiej ustawionego Zamory, ale jego strzał został zablokowany. Tylko rzut rożny.

6
    Miał trochę wolnego miejsca Barton, więc zdecydował się na strzał z dalszej odległości. Próba jednak wyjątkowo mało udana. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

5
    Próba kontrataku ze strony gospodarzy, lecz podanie w kierunku Defoe było zbyt lekkie. Jak na razie QPR ma zdecydowaną przewagę.

4
    Teraz dośrodkowywał z rzutu wolnego Isla. Doszedł do strzału głową Zamora, jednak nie potrafił celnie uderzyć.

3
    Wrzutka na bliższy słupek, ale wyjaśniają sytuację defensorzy Sunderlandu.

2
    Pierwszy rzut rożny dla gości po zablokowanym strzale Kranjčara zza pola karnego.

1
    Piłkarze już na boisku.

Piłkarze obu drużyn zameldowali się na murawie. Za kilka chwil początek spotkania Sunderlandu i QPR!
    A tutaj zestawienie Sunderlandu.

Graficzne przedstawienie składu gości.

Sunderland A.F.C.: Pantilimon – Réveillère, Vergini, O’Shea, van Aanholt – Bridcutt, Larsson, Gómez, Johnson – Wickham, Defoe.

Rezerwowi: Mannone – Brown, Fletcher, Graham, Álvarez, Coates, Agnew.

Queens Park Rangers F.C.: Green – Isla, Caulker, Ferdinand, Suk-young – Phillips, Barton, Henry, Kranjčar, Fer – Zamora.

Rezerwowi: McCarthy – Traoré, Hill, Wright-Phillips, Taarabt, Zárate, Doughty.

Sędziowie: Martin Atkinson – Simon Long, Matthew Wilkes – Graham Salisbury.

Na relację z tego meczu zapraszam na godzinę 20:45. Bądźcie z nami na portalu LAJFY.COM!
    Potwierdzenie informacji kadrowych dotyczących gospodarzy.

Sytuacja kadrowa

Do składu Sunderlandu wraca pomocnik Adam Johnson oraz napastnik Connor Wickham, który pauzował dwa tygodnie z powodu kontuzji łydki. Z powodu urazów na pewno nie zagrają Jack Rodwell (uraz pachwiny), Emanuele Giaccherini (uraz nogi) oraz Lee Cattermole (uraz kolana).

Ze składu QPR wypadł napastnik Charlie Austin, który ma problemy ze stopą i prawdopodobnie nie będzie mógł grać przez dwa tygodnie. Oprócz nie zagrają także Nedum Onuoha (ścięgno udowe), Richard Dunne (uraz kolana) i Alejandro Faurlin (uraz więzadła kolanowego). Powoli wraca do formy Sandro, ale zanim zostanie włączony do kadry zagra w kilku sparingach i meczach U-21.

Poprzednia kolejka

Sunderland za rywala miał ostatnio walijska ekipę Swansea City, a mecz odbył się na terenie rywala. Do przerwy Sunderland prowadził po bramce Jermaine'a Defoe, ale finalnie jak to zwykle bywa ich w ich starciach padł remis 1:1.

Queens Park Rangers w ostatniej kolejce mierzyli się na własnym obiekcie z Southampton. Mimo dobrego spotkania w ich wykonaniu nie udało im się urwać choćby punktu, a bramkę, która zdecydowała o ich porażce padła w doliczonym czasie gry.

Sytuacja w tabeli

Gospodarze tego pojedynku zajmują w tabeli czternastą lokatę z dorobkiem 24 punktów. Co ciekawe aż połowa ich dorobku to remisy! Mają ich najwięcej w lidze. Dodatkowo mają identyczny bilans spotkań domowych jak i wyjazdowych – 2-6-4.

Pozycja londyńczyków do najlepszych nie należy. Zajmują przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem tylko 19 punktów choć to bezpiecznej strefy tracą tylko dwa oczka. Patrząc jednak na ich wyczyny wyjazdowe nie można po nich się dziś zbyt wiele spodziewać. Na jedenaście spotkań poza własnym stadionem przegrali... jedenaście.

Serdecznie zapraszam na relację z angielskiej Premier League. Sunderland vs Queens Park Rangers.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.