Monaco – Rennes 3:1 (koniec) | PSG – Nantes 2:0 (koniec)
2:0 (2:0)
FC Nantes
Środa 11.02.2015, 21:00 • Parc des Princes, Paryż • Puchar Francji

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Już w środę zapraszamy na kolejne spotkanie 1/8 finału Pucharu Francji. W wieczornym meczu mistrz kraju Paris Saint Germain podejmować będzie FC Nantes.

Goście swoją przygodę rozpoczęli od wysokiego zwycięstwa nad amatorskim zespołem Franciscain. Na wyjeździe bez problemu pokonali tą drużynę 0:4. O ile to zwycięstwo nikogo nie zadziwiło to wygrana w kolejne rundzie była lekką niespodzianką. Nantes ograło nieoczekiwanie na wyjeździe o wiele wyżej notowany Lyon 2:3.

PSG od początku musiało mierzyć się już z drużyną Ligue 1. Pierwszym rywalem na drodze do finału była ekipa Montpellier. Drużyna Laurent Blanca łatwo jednak sobie poradziła, wygrywając na własnym boisku 3:0. W drugim spotkaniu, również rozgrywanym na własnym obiekcie, paryżanie pokonalli Bordeaux 2:1.

Jeśli chodzi o rozgrywki ligowe to ekipa z Nantes plasuje się mniej więcej w środku stawki. Goście nie prezentują jednak świetnej formy. W ostatnich pięciu spotkaniach trzykrotnie dzielili się punktami, a dwa razy musieli przełknąć gorycz porażki. Nic zatem dziwnego, że miejsce premiowane udziałem w Lidze Europy zdecydowanie się oddala.

Paryżanie staraja się jak mogą, lecz nie mogą póki co dogonić ekipy z Lyonu, która niespodziewanie nadal utrzymuje pozycję lidera w Ligue 1. W bezpośrednim starciu obu ekip w ostatniej kolejce padł remis, a pododopieczni Blanca nadal tracą do swoich rywali dwa punkty. Podział punktów w ostatniej serii gier przerwał dobrą serię trzech zwycięstw z rzędu drużyny mistrza kraju.

Faworytem tego spotkania z pewnością są gospodarze. Nie dość, że prezentują o wiele lepszą formę, to mają również za sobą duże grono fanów oraz atut własnego boiska. Jak jednak będzie dowiemy się już w środowy wieczór. Na relację zapraszamy już od godziny 20:45.
    Za 30 minut początek spotkania w Paryżu.

Już za chwilę pierwsze jedenastki obydwu ekip.

Paris Saint-Germain FC: Douchez – Digne, Luiz, Maruquinhos, Van der Wiel –, Cabaye, Motta, Rabiot – Lavezzi, Cavani, Bahebeck

Rezerwowi: Camara, Ibrahimović, Lucas, Maxwell, Matuidi, Sirigu, Veratti

FC Nantes: Dupe – Veigneau, Djilobodji, Vizcarrondo, Cissokho – Gomis, Deaux, N'Koudou, Veretout, Bedoya – Gakpe

Rezerwowi: Alhadhur, Aristeguieta, Bammou, Bessat, Djidji, Riou.Iloki

Obie ekipy już zameldowały się na boisku.
    Powitanie piłkarzy przez kibiców.

1

1
    Długa piłka pod pole karne PSG. Do strzału złożył się Bedoya, lecz został on zablokowany przez Davida Luiza. W starciu o górną piłkę ucierpiał jeszcze Deaux.

2
    Na strzał z dystansu zdecydował się Lavezzi. Argentyńczyk twierdzi, że piłka musnęła jeszcze nogę jednego z rywali. Sędzia jednak nie wskazuj jednak rzutu rożnego. Od bramki rozpocznie Dupe.

4
    Faulowany na lewym skrzydle Digne. Rzut wolny wykonywał Lavezzi. Pewnie jednak dośrodkowanie wyłapał goalkeeper Nantes.

5
    Indywidualnie lewym skrzydłem pomknął N'Koudou. Dobrze jednak w defensywie zachował się Motta i odzyskał piłkę.

7
    Długa piłka w kierunku Lavezziego. Pewnie wychodzi z bramki Dupe.

9
    Rajd Deauxa prawą stroną zatrzymany przez Digne.

10
    Marquinhos blokuje dośrodkowanie Bedoyi. Rzut rożny.

11
    Korner nie stworzył zagrożenia pod bramką PSG. Paryżanie szybko wyprowadzili atak, lecz zbyt mocne podanie otrzymał Lavezzi i nie zdołał opanować piłki.

13
    Ekipa Blanca póki co gra bardzo stateczne, nie tworzy ataków na "hura". Paryżanie bardziej sprawiają wrażenie oczekujących na błąd rywala.

14
    Digne wraz z Lavezzim próbowali skonstruować akcję na lewym skrzydle, lecz nic z tego nie wyniknęło. Nantes przy piłce.

15
    Świetne płaskie dośrodkowanie Digne w kierunku Bahebeck a. Napastnik gospodarzy zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki, lecz trafił prosto w Dupe!

16
    N'Koudou zszedł do środka z lewego skrzydła i zdecydował się na strzał. Pewnie łapie piłkę Douchez.

18
    PSG obejmuje prowadzenie! Do rzutu wonego z ok. 30-35 metrów podchodzi David Luiz. Brazylijczyk posyła świetne dośrodkowanie. Do piłki kapitalnie wychodzi EDINSON CAVANI i trąca ją głową. Dupe bez szans!
    Edinson CAVANI - 1:0
    Urugwajczyk otwiera wynik dzisiejszego meczu!

20
    Przed kolejną szansą stanęli gospodarze. Najwyżej do piłki po dośrodkowaniu Digne, ponownie wyskakuje Cavani i wywalcza rzut rożny.

21
    Ten stały fragment gry nie zagroził bramce Dupe. Piłka została szybko wybita za połowę boiska i ponownie przejęli ją paryżanie.

23
    Długa piłka w kierunku Gakpe. Napastnik Nantes nie dochodzi jednak do piłki. Od bramki Douchez.

25
    Prawą stroną pomknął Rabiot i po dośrodkowiu wywalczył rzut rożny. Po chwili ten sam zawodnik wykonywał korner, lecz bardzo się pomylił i od bramki rozpocznie Dupe.

27
    Ależ zmarnowana okazja przez Gakpe. Napastnik minął Marqunhosa. Wystarczyło tylko leciutko dośrodkować piłkę na głowę kolegi z zespołu. Delikatnie mówiąc to "delikatnie: zagranie było zbyt mocne. Po chwili ponownie sytuacje stworzyli sobie goście. Douchez pewnie jednak wyłapał uderzenie głową Veretout.
    PSG gra bardzo rozluźnione po zdobyciu pierwszej bramki.

29
    Niecelny strzał głową Cavaniego po dośrodkowaniu Rabiota. Urugwajczyk zdecydowanie za bardzo podszedł pod piłkę.

31
    Ostro zatrzymywany Cavani. Sędzia upomina tylko Veigneau. Szansa na zdobycie gola z rzutu wolnego przez paryżan.

32
    Żaden z graczy gospodarzy nie dochodzi do piłki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

33
    Ależ błąd Dupe! Po dośrodkowaniu Van der Wiela, bramkarz gosci piąstkuje piłkę prosto pod nogi YOHANA CABAYA, któremu nie pozostało nic innego jak umieszczenie futbolówki w bramce!
    Yohan CABAYE - 2:0
    Yohan Cabaye podwyższa na 2:0. Czekamy na więcej bramek.

36
    Nantes lekko podłamane. Paryżanie nadal przeważają. Czy mistrzowie kraju zdołają strzelić jeszcze jedną bramkę przed przerwą?

37
    Zablokowane dośrodkowanie Gakpe. Rzut rożny dla Nantes.

38
    Korner nie stwarza zagrożenia pod bramką Doucheza. Piłkę głową pewnie wybija David Luiz.

39
    Ależ groźnie zrobiło się pod bramką Nantes. Bahebeck minął Cissokho i oddał strzał. Piłka po interwencji Dupe była bliska wylądowania w siatce!

42
    Lekko uspokoiła się gra w końcówce. Nantes nie ma za bardzo pomysłu na stworzenie zagrożenia pod bramką rywala.

44
    PSG utrzymuje się przy piłce i szuka jeszcze szansy na dobicie rywala tuż przed przerwą.

45
    Sędzie nie dolicza ani minuty do regulaminowego czasu gry pierwszej połowy.

46
    Po bramkach Edinsona Cavaniego i Yohana Cabaya PSG prowadzi po pierwszych 45 minutach 2:0.. Po przerwie, liczymy na więcej bramek.

PSG po niemrawym początku zaczęło przejmować inicjatywę i objęło prowadzenie. Po zdobyciu pierwszej bramki, paryżanie zdecydowanie nabrali jeszcze wiekszego luzu i dołożyli jeszcze jedno trafienie. Ekipa Nantes musiałaby wnieść się na wyżyny jeśli myśli o korzystnym rezultacie w Paryżu. Za kwadrans początek drugiej połowy. Bądźcie z Nami.

46

46
    Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Cabaye, na boisku pojawia się Veratti.

48
    Cissokho fauluje wychodzącego na świetną pozycję Cavaniego. Sędzia karze zawodnika Nantes zółtym kartonikiem.

49
    Strzał Lavezziego z rzutu wolnego pewnie łapie Dupe.

50
    Cavani prostopadłym podaniem świetne uruchamia wbiegającego Van der Wiela. Sędzia uznał jednak, że Holender był na spalonym.

51
    Korner dla paryżan. Dośrodkowanie Motty pewnie łapie Dupe.

53
    Jedna z nielicznych ostatnio akcji Nantes. Dośrodkowanie Bedoyi wybija jednak David Luiz.

54
    Strzał N'Koudou z dystansu przelatuje wysoko nad bramką Doucheza. Kilka chwil później akcję przeprowadziło PSG. Bahebeck po płaskim dośrodkowaniu Lavezziego, również uderza wysoko nad poprzeczką.

57
    Chwilowy zastój gry w obu ekipach. Od paru minut nie widzimy sytuacji podbramkowych.

59
    Niecelne dośrodkowanie Digne. Bez problemu wybijają piłkę obrońcy Nantes.

60
    Zmiana w drużynie FC Nantes: z boiska schodzi Veretout, na boisku pojawia się Bammou.

63
    Długa piłka w kierunku Van der Wiela. Dobrze jednak interweniują defensorzy Nantes.

65
    Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Motta, na boisku pojawia się Matuidi.

67
    Dośrodkowanie N'Koudou bez problemu wyłapuje Douchez.

69
    Bahebeck wywracany tuż przed polem karnym w prawej strefie boiska. Rzut wolny dla PSG.

70
    Po dośrodkowaniu Lavezziego piłka wędruje przed szesnatstkę do Verattiego, który uderza obok bramki.

72
    Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Bahebeck, na boisku pojawia się Lucas.

73
    Długa piłka w kierunku Lucasa. Brazylijczyk mija jednego rywala, lecz nie zdołał już opanować piłki w powietrzu. Dupe w porę wyszedł z bramki.

74
    W starciu o górną piłkę ucierpiał David Luiz. Brazylijczyk chwilę leżał na murawie, lecz ostatecznie wstał o własnych siłach.

75
    Zmiana w drużynie FC Nantes: z boiska schodzi Gakpe, na boisku pojawia się Iloki.

77
    Przed szansą na zdobycie bramki z rzutu wolnego Nantes. Do piłki podszedł Djilobodji. Pewnie jednak jego strzał obronił Douchez.

79
    Kolejna okazja dla Nantes. Dobrze do strzału złożył Bammou, lecz trafił prosto w goalkeepera rywali.

82
    Dobre podanie od Verattiego otrzymał Lavezzi. Argentyńczyk zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i ostatecznie przejął ją Dupe.

84
    Zmiana w drużynie FC Nantes: z boiska schodzi Bedoya, na boisku pojawia się Aristeguieta.

87
    Nantes staneło przed szansą z rzutu rożnego, jednak dośrodkowanie z narożnika boiska nie sprawiło za wiele problemów defensywie paryżan.

88
    Dośrodkowanie Van der Wiela bez problemu wyłapuje Dupe.

90
    Dośrodkowanie z lewego skrzydła N'Koudou, pewnie wybija Marquinhos. Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

90+2
    Indywidualnym rajdem popisał się Lucas i zdecydował się na strzał. Piłka dotknęła jednak nogi rywala. Po chwili paryżanie wykonywali rzut rożny, który zakończył się wywalczeniem kolejnego korneru.

90+2
    Kolejny stały fragment gry nie stwarza zagrożenia pod bramką Nantes.

90+3
    Strzał z dystansu Rabiota z problemami broni Dupe. Kilka chwil później centrować próbował Van der Wiel, lecz pewnie wybijają piłkę defensorzy Nantes.

90+4
    Koniec meczu. (22:50:03)
    PSG po przerwie nie dorzuciło kolejnej bramki. Nantes również nie zdołało zmniejszyć przewagi rywali. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na relacje z kolejnych spotkań francuskich boisk.