Bayern – Hamburg 8:0 (koniec) | Bayer – Wolfsburg 4:5 (koniec) | Borussia M. – FC Koln 1:0 (koniec)
Hoffenheim – Stuttgart 2:1 (koniec) | Werder – Augsburg 3:2 (koniec) | Eintracht – Schalke 04 1:0 (koniec)
Eintracht Frankfurt
1:0 (0:0)
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
Sobota 14.02.2015, 18:30 • Commerzbank-Arena, Frankfurt • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Schalke gra w kratkę, ale ostatnio nie przegrywa. Gorzej sytuacja wygląda w Eintrachcie, który nie potrafi wygrać! Patrząc z perspektywy tabeli pojedynek tych obu zespołów będzie takim mini hitem 21 kolejki Bunesligi. Dlaczego? Zarówno Schalke jak i Eintracht grają naprawdę podobnie od początku sezonu.

Mimo to, właśnie Schalke ostatnio spisuje się lepiej. Jeszcze pięć kolejek temu oba zespołu były blisko siebie. Dzieliły je jedynie dwa punkty. A teraz? Teraz sytuacja jest zgoła inna. 9 punktów różnicy. Schalke na podium, a Eintracht dopiero na 9 miejscu. To pokazuje, że to piłkarze z Gelsenkirchen grają równiej.

Patrząc na rywali to Schalke miało trudniej, ale to właśnie piłkarze z Gelsenkirchen pokazali na co ich stać. Szczególnie wygrana z Monchengaldbach oraz remis z Bayernem świadczą o sile przyjezdnych sobotniego spotkania. Z meczu na mecz się rozkręcają i zapewne do ostatniej kolejki będą walczyć o podium w rozgrywkach 1. Bundesligi.

A Eintracht? Piłkarze z Frankfurtu jakby zgubili formę. Albo inaczej.Utrzymali formę sprzed przerwy w rozgrywkach. Pięć spotkań w tym cztery remisy i jedna porażka. TO nie jest zbyt dobry wynik. Dodatkowo zespołem, który ich pokonał jest Freiburg, który obecnie plasuje się na 17 pozycji! Czy to znaczy że Eintracht jest w jakiś dołku? Chyba tak bo do strefy spadkowej coraz bliżej...
    A Eintracht ma własną lokomotywę w Deustche Bahn!

A kto w tym spotkaniu okaże się lepszy? Czy gospodarze w jakiś sposób wyjdą z kryzysu, czy może rywale podtrzymają świetną passę? Na te pytania odpowiedź poznamy już w sobotę! Na transmisję live zapraszamy od 18:30!

Eintracht Frankfurt: Trapp – Oczipka, Madlung, Russ, Chandler – Kittel, Hasebe, Stendera, Aigner – Seferović, Meier
    Rezerwowi: Wiedwald – Flum, Inui, Kadlec, Kinsombi, Medojević, Piazon

FC Schalke 04 Gelsenkirchen: Wellenreuther – Nastasić, Matip, Howedes – Kirchoff, Fuchs, Barnetta, Hoger, Uchida – Boateng, Choupo-Moting
    Rezerwowi: Wetklo – Sam, Platte, Neustadter, Meyer, Ayhan, Aogo

Sędziowie: Fritz – Dietz, Schaal.

Początek starcia za niespełna dwadzieścia minut!
    Spora grupa kibiców Schalke we Frankfrucie

Zawodnicy pojawili się już na murawie!

1

1
    Spotkanie rozpoczęte przez zawodników Schalke!

2
    Jak na razie bardzo spokojny początek starcia. W posiadaniu piłki Frankfurt po faulu Kirchhoffa w środkowej części boiska.

3
    Eintracht spokojnie rozgrywa piłkę w okolicach środkowej części boiska.

4
    Zamieszanie pod bramką Schalke 04 po dosyć odważnej decyzji Wellenreuthera, który na chwilę wyszedł z bramki i niewiele brakło, a Eintracht skierowałby piłkę do niestrzeżonej "świątyni" gości.

5
    Wellenreuther pewnie łapie piłkę po niezbyt udanej akcji gospodarzy.

6
    Schalke próbuje ruszyć z akcją na połowę przeciwnika, ale jak na razie spore problemy z pressingiem gospodarzy mają przyjezdni.

7
    Trapp wykopuje piłkę daleko na połowę rywala. W posiadaniu piłki ciągle zawodnicy Schalke.

8
    Sędzia dopatrzył się spalonej pozycji jednego z zawodników Schalke. Gra przerwana.

10
    Statystyka posiadania piłki po pierwszych dziesięciu minutach gry: Frankfurt – 50%. Schalke – 50%.

11
    W ofensywie teraz zawodnicy Eintrachtu. Rzut wolny dla gospodarzy po faulu Hogera.

12
    Dobrze rozwijała się ta akcja gospodarzy, ale niestety Aigner znalazł się na pozycji spalonej.

12
    Nieczyste wejście Kittela na jednego z zawodników Schalke. Sędzia pokazuje pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym starciu.

13
    Ah, świetne dośrodkowanie Fuchsa z rzutu wolnego! Matip jednak na spalonym i cała akcja Schalke zakończona.

14
    Przyjezdni ponownie w posiadaniu futbolówki. Z minuty na minutę coraz większa przewaga Schalke na boisku.

15
    Piłka ląduje w siatce gospodarzy, ale Schalke po raz kolejny na pozycji spalonej! Tym razem pospieszył się Choupo-Moting!

16
    Goście błyskawicznie po raz kolejny wprowadzają piłkę pod pole karne Eintrachtu. Rzut rożny dla Schalke.

17
    Zupełnie niepotrzebne przewinienie Hogera w ofensywie, które kosztowało zawodnika Schalke aż żółtą kartkę.

18
    Fuchs ruszył indywidualnie na bramkę Frankfurtu, ale kapitalnie z bramki wyszedł Trapp popisując się niezwykle ofiarną interwencją podczas której ucierpiał zawodnik gości.

20
    Gospodarze starają się nieco uspokoić grę. Eintrach rozgrywa piłkę na własnej połowie.

21
    Kolejna dobra interwencja Trappa! Tym razem strzał na bramkę Eintrachtu próbował oddać Höger.

22
    Eintracht ruszył z szybkim kontratakiem, ale sędzia liniowy unosi chorągiewkę – spalony.

23
    W posiadaniu piłki ponownie zawodnicy gospodarzy.

24
    Niezła akcja Eintrachtu zakończona niecelnym uderzeniem Seferovicia. Wellenreuther wznowi grę od własnej bramki.

25
    Matip na pozycji spalonej. Kolejna akcja Schalke przerwana. To już czwarty spalony gości!

27
    Przewinienie Aignera w ofensywie. Piłka w posiadaniu zawodników Schalke.

29
    Uspokoiła nam się teraz nieco gra na murawie. Sporo niedokładnych podań wymieniają zawodnicy obydwu zespołów.

30
    Pół godziny gry w dzisiejszym starciu już za nami. Statystyka posiadania piłki: Frankfurt – 53%. Schalke – 47%.

31
    Jeśli chodzi o statystykę strzałów celnych to wygląda ona następująco: Eintracht – 1. Schalke – 2.

32
    Kirchhoff się teraz zagalopował i popełnił faul w ofensywie. Sędzia dyktuje piłkę dla gospodarzy.

33
    Szybki kontratak Eintrachtu, ale na pamięć dośrodkował Hasebe. Schalke już w posiadaniu futbolówki.

34
    Będziemy mieli pierwszy w dzisiejszym starciu rzut rożny dla Eintrachtu.

35
    Madlung posyła piłkę tuż obok bramki Wellenreuthera! Jak na razie najlepsza okazja gospodarzy!

35
    Seferovic zobaczył żółtą kartkę po faulu na Choupo-Motingu.

36
    Uchida znalazł się na pozycji spalonej. Raz jeszcze sędzia zmuszony do przerwania akcji Schalke.

38
    Uderzenie Chandlera na bramkę Gelsenkirchen zablokowane przez Nastasicia.

39
    Choupo-Moting łapie się za głowę bo sędzia... dopatrzył się kolejnej pozycji spalonej Gelsenkirchen.

40
    Pięć minut do zakończenia tej połowy spotkania. Po niezłym początku w ostatnich minutach obserwujemy niezbyt ciekawą grę.

41
    Gospodarze rozgrywają futbolówkę w środkowej części boiska i próbują ruszyć z kolejną akcją.

42
    Przewinienie Nastasicia. Sędzia dyktuje rzut wolny dla gospodarzy.

44
    Świetna interwencja Trappa po mocnym strzale Högera! Wciąż bezbramkowy remis.

45
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry rozpoczęta.

45+1
    Do pierwszej minuty została doliczona jedna dodatkowa minuta.

45+1

Koniec pierwszej połowy spotkania! Po 45. minutach niezłej, ale także nieskutecznej gry Eintracht Frankfurt bezbramkowo remisuje z FC Schalke 04 Gelsenkirchen.

Druga połowa rozpocznie się ok. 19:30.
    Jak na razie remis na Commerzbank-Arena

46

46
    Zawodnicy Eintrachtu właśnie rozpoczęli ze środka drugą część dzisiejszego spotkania.

46
    Drugą połowę rozpoczniemy od zmiany w zespole gospodarzy. Piazón wchodzi w miejsce Kittela.

47
    Schalke już z pierwszą ofensywną akcją. Mamy rzut rożny dla zawodników z Gelsenkirchen.

48
    Kolejny korner dla Schalke...

49
    Niebezpieczeństwo oddalone od bramki Trappa. Teraz do ataku ruszają gospodarze.

50
    Niecelne uderzenie Kirchhoffa na bramkę strzeżoną przez Trappa.

51
    Nieczyste wejście Oczipki na Fuchsa. Rzut wolny dla Schalke.

53
    Nie wykorzystują swoich okazji zawodnicy z Gelsenkirchen. Jak na razie bardzo mozolnie rozkręca się ta część spotkania.

55
    W polu karnym gości dosyć aktorsko upadł Hasebe. Gospodarze domagali się rzutu karnego, ale sędzia nie dał się nabrać.

57
    Doping kibiców coraz głośniejszy, ale na murawie aktualnie nie dzieje się nic ciekawego.

58
    Hasebe faulowany w okolicach środkowej części boiska. Przerwa w grze.

59
    A teraz wykroczenie popełnił Hasebe. Rzut wolny dla Gelsenkirchen.

60
    Godzina gry na stadionie we Frankfurcie za nami. Statystyka posiadania piłki po tym czasie: Eintracht – 54%. Schalke – 46%.

61
    Niedokładne dośrodkowanie Aignera do pola karnego gości. Piłka w posiadaniu Wellenreuthera.

62
    Jeśli chodzi o strzały celne to aktualnie statystyka ta wynosi 3-2 na korzyść Schalke.

62
    Żółta kartka dla Russa po faulu na Hogerze.

63
    Goście zmarnowali teraz doskonałą okazję na zdobycie bramki z rzutu wolnego. Boateng trafił wprost w mur ustawiony przez zawodników Eintrachtu.

64
    Barnetta znalazł się na pozycji spalonej. Akcja Schalke przerwana przez sędziów.

64
    Gol dla Eintrachtu!
    Bramkę zdobył LUCAS PIAZON.

GOOOOL! W końcu mamy pierwszą bramkę! Kapitalne dośrodkowanie Chandlera wykorzystuje LUCAS PIAZON, który strzałem z główki pokonuje Wellenreuthera! 1:0 dla Eintrachtu!
    Lucas PIAZON - 1:0

67
    Schalke podkręca tempo gry. Z pewnością nie tak wyobrażali sobie przebieg tej drugiej połowy piłkarze z Gelsenkirchen.

68
    Pierwsza zmiana w zespole Schalke. Na boisku w miejsce Meyera pojawia się Barnetta .

70
    Rozpoczynamy finalne dwadzieścia minut regulaminowego czasu gry. Aktualnie przy piłce gospodarze.

71
    Wellenreuther wznawia grę od własnej bramki po nieudanej akcji Eintrachtu.

72
    Eintracht ponownie ruszył do ataku, ale Seferovic znalazł się na pozycji spalonej.

74
    Schalke od kilku minut ma spore problemy z wprowadzeniem piłki pod pole karne gospodarzy.

76
    Przewinienie Uchidy w środkowej części boiska. Mamy przerwę w grze.

77
    Coraz śmielej w ofensywie poczynają sobie gospodarze. Schalke zaś ma coraz mniej czasu na odwrócenie losów tego spotkania.

79
    Eintracht po raz kolejny na spalonym.

79
    Kolejna zmiana w zespole Schalke. Boatenga zastępuje Platte.

81
    Fatalna gra Schalke w ostatnich minutach spotkania. Gelsenkirchen nie może wyprowadzić piłki z własnej części boiska.

82
    Ostatnia zmiana w zespole gości. Sam wchodzi w miejsce Fuchsa.

83
    Hasebe ukarany żółtą kartką przez arbitra.

85
    Teraz do ofensywy zdołało przejść Schalke. Rzut rożny dla gości.

85
    Szybka akcja gospodarzy i dobra interwencja Wellenreuthera.

87
    Ależ teraz świetnie wyłapał piłkę Trapp po uderzeniu Platte z główki!

88
    Druga zmiana w zespole z Frankfurtu. Stendera opuszcza boisko. Jego miejsce zajmuje Medojević.

90
    Rozpoczyna się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry dzisiejszego spotkania.

90
    Ostatniej zmiany dokonują także gospodarze. Flum wchodzi za Seferovicia.

90+1
    Sędzia dolicza dwie dodatkowe minuty do dzisiejszego spotkania.

90+2
    Piazón zobaczył jeszcze na koniec spotkania żółtą kartkę.

90+3

Koniec spotkania! Eintracht Frankfurt w meczu 21. kolejki niemieckiej Bundesligi pokonuje na własnym boisku FC Schalke 04 Gelsenkirchen 1:0 po bramce Piazona z 64. minuty spotkania!

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (20:21:35)