Hertha – Freiburg 0:2 (koniec) | Hannover – Paderborn 1:2 (koniec)
Hannover 96
1:2 (0:0)
SC Paderborn 07
Niedziela 15.02.2015, 17:30 • HDI-Arena, Hannover • Niemiecka Bundesliga

SC Paderborn 07 niespodziewanie wygrał na HDI-Arena. Goście w ciągu dziesięciu minut zdobyli dwa gole dzięki czemu awansowali na dwunaste miejsce w lidze. (19:21:27)

90+2

90+1
    Pereira ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

90
    Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

89
    Hannover 96 bije głową w mur. Gospodarze nie potrafią zagrozić bramce rywali.

87
    Kiyotake źle uderzył z rzutu wolnego. Piłka dla gości.

85
    Gospodarze nie potrafią się przedrzeć pod pole karne rywali. SC Paderborn 07 coraz bliżej niespodziewanego zwycięstwa.

83
    Ostatnia zmiana w drużynie gości. Stoppelkamp wszedł za Kachungę.

83
    Miejscowi szukają swojej szansy w ataku pozycyjnym, ale goście mądrze się bronią.

81
    Zawodnicy Hannover 96 nie potrafią zagrozić bramce rywali.
    Piękny gol na 1:2:

79
    Gol dla Paderborn!

ALBAN MEHA idealnie przymierzył z rzutu wolnego i pięknym strzałem wyprowadził SC Paderborn 07 na prowadzenie!

78
    Sane ukarany żółtą kartką.

77
    Akcja za akcję. Rozkręciło się spotkanie na HDI-Arena. Druga połowa może się podobać.

75
    SC Paderborn 07 odważnie atakuje. Goście walczą o trzy punkty.

73
    Stindl faulował w środku pola. Piłka dla gości.
    Gol na 1:1:

72

Hartherz idealnie dośrodkował na głowę SRDJANA LAKIĆA, który wyrównał stan meczu. Świetna akcja gości!

71
    Rzut rożny dla miejscowych, ale bez zagrożenia pod bramką SC Paderborn 07.

Gol dla Hannoveru!

MARCELO wykazał się największą przytomnością w polu karnym rywali i mocnym strzałem z najbliższej odległości otworzył wynik meczu.

65
    Bittencourt wszedł za Brianda.
    Świetna okazja gości:

65
    To powinno być 0:1. Marcelo wybił piłkę z linii. Świetna interwencja brazylijskiego obrońcy!

64
    Indywidualny rajd Kiyotake zakończony niecelnym strzałem zawodnika gospodarzy.

62
    Hannover 96 zaatakował większą ilością graczy, ale nie zdołał zagrozić bramce rywali.

60
    Całkiem nieźle wyglądają akcje gości, którzy zwietrzyli szansę na zwycięstwo.

58
    Heinloth ukarany żółtą kartką za brzydki faul.

57
    Zieler uprzedził Kachungę i zażegnał niebezpieczeństwo pod własną bramką.

56
    Nieudany drybling Kiyotake, który stracił piłkę przed polem karnym rywali.

54
    Rzut rożny dla miejscowych, ale bez zagrożenia pod bramką Kruse.

53
    Koc próbował dośrodkować z prawego skrzydła, ale jeden z obrońców przeciął lot piłki i zakończył akcję gości.
    Niecelny srzał Heinlotha:

51
    Niezły atak SC Paderborn 07 zakończony fatalnym strzałem Heinlotha.

50
    Rzut rożny dla gości i niecelny strzał Hünemeiera.

49
    Piłkarze Hannover 96 starają się zepchnąć rywali do defensywy.

47
    Niezły początek drugiej połowy w wykonaniu gości, którzy odważnie zaatakowali.

46
    Pierwsza zmiana w tym meczu. Sobiech wszedł za Schulza.

46

Bardzo przeciętny mecz na HDI-Aren i bezbramkowy rezultat do przerwy. Oby druga połowa była ciekawsza.

45+1

44
    Kolejny korner dla Hannover 96. Gospodarze są bliżsi otwarcia wyniku spotkania.

43
    Gospodarze domagali się rzutu karnego, ale sędzia ku ich niezadowoleniu wskazał na narożnik boiska.
    Groźny strzał gości:

42
    Na niespodziewany strzał zdecydował się Meha, ale Zieler był na posterunku i złapał piłkę.

40
    Sane bardzo niecelnie uderzył z dystansu.

39
    Rafa wybił dośrodkowanie Kiyotake na rzut rożny. Rośnie przewaga miejscowych.

38
    Goście próbują zaatakować, ale bardzo szybko tracą piłkę.

36
    Rzut wolny dla miejscowych. Hartherz faulował Stindla.

35
    Stindl domagał się rzutu rożnego, ale sędzia uznał, że pomocnik gospodarzy faulował i przyznał rzut wolny drużynie gości.

33
    Pierwsza kara indywidualna w tym spotkaniu. Żółtą kartkę obejrzał Schulz.

32
    Rzut wolny dla miejscowych z niebezpiecznej odległości, ale gospodarze zdecydowali się na rozegranie piłki co nie było najlepszym pomysłem.

30
    Kachunga łatwo stracił piłkę przed polem karnym rywali. Zieler nie miał zbyt wiele pracy do tej pory.

28
    Joselu złapany na spalonym. To była naprawdę dobra akcja miejscowych.

27
    Sane faulowany przez Bakalorza. Piłka dla miejscowych.

25
    Rośnie przewaga miejscowych z bardzo dobrej strony w ofensywie pokazuje się Kiyotake.

23
    Sporo fauli po obu stronach. Sędzia często musi sięgać po gwizdek.

21
    Ze stałego fragmentu gry uderzył Meha, ale dobrze ustawiony Zieler spokojnie złapał piłkę.

20
    Kolejny raz starli się Meha i Sane. Tym razem faulował zawodnik Hannover 96.

19
    Rzut wolny dla miejscowych ze środka pola.

17
    Sporo niedokładności po obu stronach. Piłka często zmienia właściciela.

15
    Pierwszy kwadrans na HDI-Arena nie obfitował w zbyt wiele emocji. Obie drużyny grają bardzo ostrożnie.

13
    Przyjezdni próbowali ataku pozycyjnego, ale szybko stracili piłkę.

11
    Hannover 96 całkowicie zdominował sytuację na boisku. Goście zepchnięci do rozpaczliwej defensywy.

10
    Rafa wybił piłkę na rzut rożny. Dobra interwencja obrońcy gości, który uratował swój zespół przed utratą bramki.

9
    Kiyotake stracił piłkę w polu karnym rywali. Tylko jęk zawodu na trybunach.

8
    Meha faulowany przez Sane. Piłka dla przyjezdnych, którzy odważnie atakują.

7
    Niezła akcja ofensywna w wykonaniu gości. z Dobrej strony pokazał się Kachunga.

5
    Długo piłkę rozgrywają goście, ale niewiele z tego wynika.

4
    Spokojny początek spotkania. Żadna z drużyn nie zdołała do tej pory zdobyć przewagi na boisku.

2
    Faulowany w środku pola był Sane. Piłka dla miejscowych.

1
    Mecz rozpoczęli gospodarze.

1

Składy wyjściowe i rezerwowi:

Hannover 96: Zieler – Pereira, Marcelo, Schulz, Albornoz – Schmiedebach, Sane – Briand, Stindl (C), Kiyotake – Joselu

Rezerwowi: Almer – Sakai, Pander, Gulselam, Bittencourt, Hirsch, Sobiech

Trener: Tayfun Korkut

SC Paderborn 07: Kruse – Hartherz, Hünemeier (C), Rafa, Heinloth – Ziegler – Meha, Bakalorz, Vrancic, Koc – Kachunga

Rezerwowi: Nubel – Rupp, Saglik, Stoppelkamp, Vucinovic, Pepic, Lakić

Trener: Andre Breitenreiter

Sędziowie: Drees – Schiffner, Gittelmann

Zimowe transfery:

Drużynę gospodarzy wzmocnili Didier Ya Konan (Al-Ittihad) i Joao Pereira (Valencia CF). Gości wzmocnił Srdjan Lakic z Kaiserslautern. Nikt istotny nie opuścił żadnej z tych drużyn.

Polski ślad:

Zawodnikiem drużyny gospodarzy jest Artur Sobiech. Polak zagrał w tym sezonie w szesnastu spotkaniach ligowych, w których zdobył dwa gole i zaliczył jedną asystę.

Poprzedni pojedynek:

W poprzednim spotkaniu obu drużyn SC Paderborn 07 wygrał 2:0. Gole w tym meczu zdobyli Elias Kachunga i Moritz Stoppelkamp.

Postawa SC Paderborn 07 w Bundeslidze:

Paderborn plasuje się na piętnastym miejscu. Goście wygrali cztery spotkania, osiem zremisowali i osiem przegrali. Ich bilans bramkowy to 21:34. Pięć goli zdobył Elias Kachunga.

Postawa Hannover 96 w Bundeslidze:

Gospodarze zajmują dziesiąte miejsce w lidze. Do tej pory wygrali siedem spotkań, cztery zremisowali i dziewięć przegrali. Ich bilans bramkowy to 23:30. Siedem goli zdobył Joselu.

Postawa w 2015 roku:

Obie drużyny rozegrały w tym roku po trzy spotkania ligowe i co ciekawe obie zdobyły w nich tylko po punkcie. Hannover zremisował 1:1 z Mainz, Paderborn z 1. FC Köln. Ten mecz będzie dla obu teamów okazja na pierwsze zwycięstwo w 2015 roku.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.