Bordeaux – Saint-Étienne 1:0 (koniec) | Metz – Guingamp 0:2 (koniec) | Lorient – Lyon 1:1 (koniec)
Girondins Bordeaux
1:0 (1:0)
AS Saint-Étienne
Niedziela 15.02.2015, 14:00 • Stade Chaban-Delmas, Bordeaux • Francuska Ligue 1 Uber Eats

90+3
    Brzydki faul taktyczny Lemoine'a i powinien cieszyć się, że zobaczył tylko żółtą kartkę.

90
    W 90. minucie sędzia Gautier pokazał pierwszą żółtą kartkę – Gradelowi, który staranował Poko.

87
    Asystujący przy golu Khazri ustąpił miejsce na boisku Traore.

74
    Brawa pożegnały autora dotychczas jedynego gola – Diego Rolana. Za niego wbiegł Salvet.

63
    W 63. minucie Saint-Etienne wykorzystało limit zmian. Hamouma za Mollo, a Wolfswinkler za Erdinga.
    Co za pudło Gradela!

57
    Festiwali nieporadności! Tiago Ilori zanotował koszmarną stratę na własnej połowie, a piłka została błyskawicznie przetransportowana na wolne pole do Maxa-Alaina Gradela! Gracz ofensywny Saint-Etienne marnuje jednak sytuację za sytuacją i po długi rajdzie posłał piłkę obok bramki!

46
    Karamoko zastąpił Baysse w przerwie spotkania.
    Diego ROLÁN - 1:0

42
    Gol dla Bordeaux!
    DIEGO ROLAN otrzymał piłkę w bocznym sektorze boiska. Zdecydował się na akcję indywidualną. Ograł bez problemu biernego Paula Baysse i "z krótkiej nóżki" strzelił "po krótkim rogu". Ruffier tylko pozorował interwencję, choć piłka leciała ze znacznej odległości!

33
    I błyskawiczna riposta Żyrondystów! Wahbi Khazri wymienił krótkie podania z Isaaciem Thelinem, przedarł się przez linię obrońców i wybiegł sam na sam z Ruffierem. Khazri źle ułożył ciało w momencie oddawania strzału i zamiast między słupki – kropnął hen wysoko na wiwat!
    Gradel o centymetry od szczęścia.

25
    Max-Alain Gradel nie wykorzystał dogodnej szansy na gola! Płaskie podanie od Theophile Catherine'a trafiło do Gradela na 10. metr przed bramką Carrasso, a ten nieczysto posłał piłkę obok spojenia słupka z poprzeczką. Prawdopodobnie poślizgnął się i stąd problem z równowagą przy uderzeniu!
    Znakomita szansa Lemoine'a!

4
    Niebezpieczne! Fabien Lemoine został obsłużony podaniem w polu karnym i wyszedł sam na sam z Carrasso. Sytuację trochę utrudniał ostry kąt i bramkarz Bordeaux zdążył umiejętnie ustawić się i odbić futbolówkę nogą.

Gole: 42. Rolan

Kartki:   90. Gradel (SET), 90+3. Lemoine (SET)

Girondins Bordeaux: Carrasso – Mariano, Ilori, Pallois, Contento – Biyogho Poko, Sane, Plasil – Khazri (87' Traore) – Thelin, Rolan (74' Salvet).

Zmiany: Prior – Traore, Sertic, Salvet, Toure, Maurice-Belay, Yambere.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Theophile Catherine, Baysse (46' Karamoko), Perrin, Tabanou – Diomande, Lemoine, Nguemo – Gradel, Mollo (63' Hamouma), Erding (63' van Wolfswinkler).

Zmiany: Moulin – Brison, Karamoko, Corgnet, Hamouma, Madianga, van Wolfswinkel.

Sędziowie: Gautier – Cano, Danos