3:1 (0:1)
GKS Bełchatów
Poniedziałek 23.02.2015, 18:00 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa
    Na koniec statystyki. Dziękujemy za uwagę!

Piast Gliwice "wskoczył" na ósme miejsce, zrównując się punktami z Pogonią Szczecin. GKS spada natomiast na dziesiątą pozycję i traci dwa "oczka" do swojego dzisiejszego rywala. (19:51:48)

Zakończył spotkanie pan Szymon Marciniak. Piast Gliwice w pełni zasłużenie pokonał GKS Bełchatów 3-1, będąc zespołem zdecydowanie lepszym przez praktycznie pełne dziewięćdziesiąt minut.

90+3

90+2
    Dwadzieścia sekund do końca. Jeszcze rzut wolny dla GKS-u.

90+2
    Sporo niedokładności w ostatnich minutach. Zarówno z jednej, jak i drugiej strony.

90+2
    Długie podanie w kierunku Wrońskiego, lecz ten nawet nie powalczył o piłkę.

90+1
    Dwie minuty doliczone.

90
    Ostatnia minuta tego spotkania. Sporo ryzykował Hebert. Drybling przed własnym polem karnym, jednak arbiter uznał, że faulował Piech.

89
    Dośrodkowanie Maka... wyglądało na bardzo dobre, ale żaden z kolegów nie wbiegał agresywniej i nie próbował zaatakować piłki.

88
    Podgórski oddał piłkę przyjezdnym, po tym jak ci przerwali grę, gdy leżał na murawie Mak.

87
    Celny strzał Wilczka z rzutu wolnego, ale dokładnie tam, gdzie ustawiony był Zubas. Pewna interwencja bramkarza GKS-u.

86
    Szeliga sfaulowany przez Mójtę metr od linii pola karnego. Jeszcze żółta kartka dla defensora gości.

86
    Płaski strzał Piecha z ostrego kąta. Dobrze ustawiony był jednak Szmatuła i nie popełnił błędu.

85
    Vassiljev w dziecinny sposób ograł na skrzydle Komołowa. Centra spod linii końcowej prosto na głowę Wilczka, ale ten oddał niecelny strzał.

84
    Vassiljev do Murawskiego... ten strzela z szesnastu metrów, a piłka – po plecach obrońcy – wyleciała poza boisko. Mamy rzut rożny.
    Tomasz PODGÓRSKI - 3:1

82
    Gol dla Piasta!
    To jest gwóźdź do trumny! TOMASZ PODGÓRSKI wykorzystał dośrodkowanie Wilczka i pewnym strzałem z kilku metrów praktycznie pieczętuje triumf gliwiczan!

81
    Dziesięć minut do końca. Jakby Piast był zadowolony z wyniku, gdyż ostatnie kilkadziesiąt sekund to minimalna przewaga gości z Bełchatowa.

Tomasz

Gole: 48. Wilczek, 59. Badía, 82. Podgórski – 13. Piech

Kartki:   53. Osyra (GLW) – 54. Rachwał (BCH), 86. Mójta (BCH)   23. Telichowski (BCH)

Piast Gliwice: Szmatuła – Klepczyński (46. Szeliga), Hebert, Osyra, Moskwik – Podgórski (C), Martínez, Vassiljev, Jurado (64. Živec), Badía (75. Murawski) – Wilczek.
    Zmiany: Szumski – Horváth, Murawski, Živec, Janczyk, Szeliga, Dytko.

GKS Bełchatów: Zubas – Witasik, Baranowski (C), Telichowski, Mójta – Michał Mak, Baran (63. Olszar), Komołow, Wacławczyk (33. Rachwał), Małkowski (63. Wroński) – Piech.
    Zmiany: Trela – Michalski, Sawala, Rachwał, Prokić, Wroński, Olszar.

Sędziowie: Szymon Marciniak (Płock) – Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz – Tomasz Marciniak