KPR J.G. – Sambor 25:25 (koniec) | Piotrcovia – Młyny Stoisław 22:35 (koniec) | SPR Olkusz – Olimpia-Beskid 28:27 (koniec)
KPR Jelenia Góra
25:25 (13:11)
SPR Sambor Tczew
Sobota 14.03.2015, 17:00 • Park Sportowy ul. Złotnicza 12 • PGNiG Superliga kobiet

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Już jutro ostatni mecz fazy zasadniczej PGNiG Superligi Kobiet, w którym KPR Jelenia Góra, będzie podejmowało na własnej hali Aussie Sambro Tczew.

Dla zawodniczek KPR Jelenia Góra to mecz bez żadnej stawki, ponieważ nie poprawią już swojej pozycji w tabeli i pozostaną na 8 miejscu premiującym do gry w fazie play-off. Natomiast dla zespołu z Tczewa to ważne wyjazdowe spotkanie, w którym może zdobyć cenne punkty, ratujące drużynę przed spadkiem do niższej ligi.

W ostatnim spotkaniu obu drużyn, lepsze były zawodniczki Aussie Sambor Tczew, które pokonały na własnej hali niespodziewanie zespół z Jeleniej Góry 27:25

Jeleniogórzanki nie wspominają tego spotkania zbyt dobrze, ponieważ wygrywając do przerwy pięcioma bramkami, oddały rywalkom niemal pewne zwycięstwo, tracąc tym samym wówczas cenne punkty.

Czy przed własną publicznością na zakończenie rozgrywek fazy zasadniczej KPR Jelenia Góra będzie w stanie zadowolić swoich kibiców zwycięstwem, po fatalnej serii porażek, które jelonki poniosły w ostatnich tygodniach. Czy może goście z Tczewa zafundują miejscowym kibicom mega widowisko, przy którym pokonają gospodynie, po wyrównanej walce piłkarskiej na wysokim poziomie. Który scenariusz się sprawdzi, dowiemy się już jutro po godzinie 17.00. Zapraszam na relację online !

KPR Jelenia Góra: Grobelska, A. Mączka, Tomczyk, Uzar, Buklarewicz, Fursewicz, Jasińska, Kozłowska, Oreszczuk, Winiarska, Dąbrowska, Bader, Demiańczuk, Michalak. TRENER: Michał Pastuszko.

Aussie Sambor Tczew: Wiercioch, Pasternak, Mazur, Belter, Szulc, Strzałkowska, Nowicka, Domnik, Kordunowska-Lupa, Frankowska, Bilenia, Skonieczna, Tomczyk, Krajewska. TRENER: Bartłomiej Pepliński.

Sędziowie: Andrzej Gratunik, Mariusz Wołowicz.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Pierwsza piłka dla KPR, zaczyna Martyna Michalak. (0:0)

1
    Atak pozycyjny powstrzymany przez obronę Sambora. (0:0)

2
    Marta Tomczyk i pierwszy gol w tym meczu. (0:1)

3
    Strata KPRu i Sambor w kontrze rzuca drugą bramkę. Tym razem Katarzyna Skonieczna. (0:2)

3
    Pierwsza skuteczna odpowiedź KPRu. Gol z dystansu Marty Dąbrowskiej. (1:2)

4
    Faul Marty Dąbrowskiej. (1:2)

4
    Bramka z rzutu wolnego. (1:3)

4
    Przewinienie i sędzia dyktuje rzut karny, który przestrzela Dąbrowska. (1:3)

5
    Pierwsze dwie minuty kary dla zespołu Gości. (1:3)

5
    Rzut karny i tym razem celnie Martyna Michalak. (2:3)

6
    Skuteczna obrona Demiańczuk, która po ostatnim wyśmienitym występie broni dziś na bramce od pierwszych minut spotkania. (2:3)

7
    Atak ze skrzydła i gol Dominiki Grobelskiej. (3:3)

7
    Sambor traci piłke i kontra dla KPR zamieniona na bramkę Oli Uzar. (4:3)

8
    Faul w ataku Justyny Domnik. (4:3)

9
    Kontuzja po starciu Buklarewicz. Jednak obejdzie się bez wymuszonej zmiany. (4:3)

10
    Marta Dąbrowska skutecznie z drugiej linii. (5:3)

11
    KPR ponownie przy piłce imwyprowadza atak pozycyjny. (5:3)

12
    Tym razem nieskutecznie, ale Sambor nie wykorzystuje tego prezentu w postaci piłki wybitej na drugą stronę boiska. (5:3)

13
    Przewinienie na Dominice Grobelskiej. (5:3)

13
    Sędzia odgwizduje gre pasywną. (5:3)

14
    Strata Samboru i szybko wykorzystuje to Ola Uzar. Sześć bramek już dla KPRu. (6:3)

14
    Faul na Buklarewicz. Ucierpiała też od rzutu w twarz Kasia Skonieczna. (6:3)

15
    Akcja zakończona niepowodzeniem. (6:3)

16
    Hanna Strzałkowska skrzydłem i gol na przełamanie. (6:4)

16
    Nie pozostaje dłużna Marta Dąbrowska. To jej trzecie celne trafienie i obecnie jest najskuteczniejszą zawodniczką w tym meczu. (7:4)

16
    Strata Sambroru i skuteczna bramkowa kara Małgosi Buklarewicz. (8:4)

Timeout dla gości. (8:4)

17
    Atak pozycyjny Sambora Tczew, ale sędzia odgwizduje kroki. (8:4)

18
    Pierwsza bramka uroczej Kasi Pasternak. (8:5)

17
    Trzy bramki różnicy. (8:5)

18
    Niecelnie Ania Mączka i kontra Sambora Tczew. (8:5)

19
    Ponowne zmniejszenie przewagi do trzech bramek. (8:6)

20
    Przeipwinienie Skoniecznej. (8:6)

20
    Sambor przejmuję pilkę. (8:6)

21
    Hania Strzałkowska i to jej drugie dziś celne trafienie. (8:7)

22
    Przy tej akcji kara 2 minut dla Dąbrowskiej. (8:7)

22
    Kasia Paternak i bramka na remis. (8:8)

23
    Przełamanie KPR i gol Jeleny Bader. (9:8)

23
    Nie oddają tak łatwo remisu Goście z Tczewa. (9:9)

24
    Faul na Buklarewicz. (9:9)

24
    I tym razem faul w ataku Jeleny Bader. (9:9)

25
    Dąbrowska znajduje po przeciwnej stronie pola Dominikę Grobelską a ta strzela dziesiątą bramkę. (9:9)

26
    Ponownie KPR i ponownie gol. Dwie bramki przewagi. (11:9)

26
    Przyspieszenie gry i tym razem bramka za bramką. (11:10)

27
    Faul i rzut karny. Wykorzystany przez Michalak. (12:10)

28
    Skonieczna z dystansu i to jej już trzecie celne trafienie. (12:11)

29
    Brak skuteczności w ataku KPRu. (12:11)

30
    Tym razem Uzar powtrzymana przez bramkarke Korunowską-Lupę. (12:11)

30
    Strata Samboru i Dominika Grobelska strzela na zakończenie pierwszej połowy piękną bramkę. (13:11)

30
    Dwie bramki przewagi do przerwy. Najskuteczniejsze w KPR Jelenia Góra zawodniczki to Buklarewicz i Dąbrowska, a po,stronie Samboru Tczew Strzałkowska i Skonieczna. (13:11)

30
    Pierwsza połowa skończona. (13:11)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (13:11)

31
    Marta Tomczyk rozpoczyna drugą część spotkania. (13:11)

31
    Strata piłki i strzela z dystansu Jelena Bader. Jednak wynik pozstaje bez zmian. (13:11)

32
    Ponownie KPR przy piłce tym razem zatrzymane zawodniczki faule. Będzie rzut karny. (13:11)

32
    Michala skuteczniemz pola siedmiu metrów. (14:11)

33
    Faul na Dąbrowskiej i dwie minutymkary dla Skoniecznej. (14:11)

33
    Walka zaciekła o piłke którą przejmuje Bader. (14:11)

34
    Brak skuteczności w ataku i Sambor wyprowadza akcje. (14:11)

34
    Mnożą się błędy Tczewa i kolejna strata piłki, szybko ukarana bramkowa przez Martę Dąbrowską. (15:11)

35
    Pierwszy gol Magdy Krajewskiej. (15:12)

35
    Poniwnie KPR i cztery bramkim przewagi. (16:12)

35
    Hanna Strzałkowska zmniejsza rozmiary porażki. (16:13)

36
    Fatalna strata i Sambor wykorzystuje ten błąd strzelając czternastą bramkę. (16:14)

37
    Jest gol dla KPRu po kilku minutowym słabszym fragmencie gry. (17:14)

38
    KPR przejmuje piłkę i goo z kontry Buklarewicz. (18:14)

38
    Błąd kroków i gol Dąbrowskiej nie uznany przez sędziego spotkania. (18:14)

39
    Sambor zmniejsza rozmiar porażki. (18:15)

39
    Przechwyt Pasternak i natychmiastowy celny strzał na bramkę rywalek. (18:16)

40
    Strzałkowska i jej piąte celne trafienie. (18:17)

41
    Gol dziewiętnasty dla KPR. Tym razem Buklarewicz. (19:17)

42
    Druga bramka w tym meczu Magdy Krajewskiej. (19:18)

Timeout dla gospodarzy. (19:18)

42
    Trener Pastuszko poprosił o czas, bo jego zespół niweczy uzyskane prowadzenie. (19:18)

43
    Rzut karny po faulu na Mączce. (19:18)

43
    Michalak pokonuje zmienioną na tą okazję Wiktorie Frankowską. (20:18)

Dwie minuty kary dla Gości i rzut karny. (20:18)

44
    Gol na raty po dobitce. (20:19)

45
    Skuteczna obrona Kozłowskiej, która tez broni na bramce KPRu. (20:19)

46
    Skuteczny przechwyt Kasi Pasternak, ale kontra powstrzymana faulem. Będzie rzut karny. (20:19)

46
    Tym razem Justyna Belter i remis w spotkaniu. (20:20)

47
    Pierwsza bramka Ani Mączki z dystansu. (21:20)

48
    Faul w ataku Magdy Krajewskiej. (21:20)

48
    Rzut Mączki zablokowany przez Martę Tomczyk. (21:20)

49
    6 bramka Hani Strzałkowkiej w tym meczu. Kolejny remis w spotkaniu. (21:21)

50
    Dwie minuty kary dla zespołu z Tczewa. (21:21)

50
    Dominika Grobelska tym razem nieskuteczna. (21:21)

Timeout dla gości. (21:21)

50
    Wznowienie gry i atak zespołu z Tczewa. Nieskuteczny. (21:21)

51
    Obrona tym razem Agnieszki Kordunowskiej-Lupy. (21:21)

52
    Gol Tomczyk i Sambor wychodzi na prowadzenie. (21:22)

53
    Kontra Uzar i Dąbrowskiej i gol tej drugiej lobem nad bramkarką z Tczewa. (22:22)

54
    Remis i Sambor tym razem skutecznie zatrzymany przez Kozłowską. (22:22)

54
    Buklarewicz i gol dla KPR. (23:22)

55
    Przejęcie Uzar, podanie do Dąbrowkiej, a ta wciska piłkę do,siatki rywalek. (24:22)

56
    Zmniejszenie różnicy do jednej bramki. (24:23)

56
    Przewinienie podwójne i kary dla Dominiki Grobelskiej po dwie minuty. (24:23)

57
    Luźniej na placu gry i wykorzystuje to KPR. 25 celne trafienie. (25:23)

58
    Mączka faulowana, gol nie został uznany. (25:23)

59
    Wykluczenie dla Marty Dąbrowskiej. Czerwona kartka na koniec spotkania. (25:23)

59
    Gol Krajewskiej – rzut pod poprzeczkę. (25:24)

60
    Faul Skoniecznej. (25:24)

60
    Sambor przejmuje piłkę i rusza do ataku. Ostatnie sekundy meczu. (25:24)

60
    Timeout dla gości. (25:24)

60
    Strategia na ostatnią akcje meczu. (25:24)

60
    Sędzia dyktuje rzut karnymna trzy sekundy przed końcem. (25:24)

60
    Gol Krajewskiej i mecz kończy się remisem. (25:25)

60
    Koniec meczu. (25:25)

To cenny punkt dla drużyny Sambora Tczew. Remis wywalczony na wyjeździe. Przed KPR Jelenia Góra jednak Play-offy i na mecz z mistrzyniami Polski jelonki muszą być idealnie przygotowane. To tyle na dzisiaj. Dziękuję za uwagę. (18:29:15)

Sylar

SPR Sambor Tczew: Wiercioch, Pasternak, Mazur, Belter, Szulc, Strzałkowska, Nowicka, Domnik, Kordunowska-Lupa, Frankowska, Bilenia, Skonieczna, Tomczyk, Krajewska. TRENER: Bartłomiej Pepliński.

Sędziowie: Andrzej Gratunik, Mariusz Wołowicz