Atletico – Bayer 1:0 (3:2 po rz. karnych) | Monaco – Arsenal 0:2 (koniec)
koniec po rz. karnych (3:2)
Atletico Madryt
1:0 (1:0)
Bayer Leverkusen
Wtorek 17.03.2015, 20:45 • Estadio Vicente Calderón, Madryt • Liga Mistrzów UEFA

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Do arcyciekawego starcia dojdzie we wtorkowy wieczór na Estadio Vicente Calderon. Gospodarze – Atletico Madryt – podejmą na własnym stadionie niemiecki Bayer Leverkusen.

Przed spotkaniem trudno wskazać faworyta tego spotkania. Pierwszy mecz i aktualna forma – wskazują na gości. Ubiegłe lata w europejskich pucharach i nieco większe doświadczenie pozwalają sądzić, że to Atletico awansuje do kolejnej fazy.

No właśnie – wróćmy do tego pierwszego spotkania. Przypomnijmy, że na BayArena (25 lutego) – w obecności blisko 30 000 widzów – gospodarze zwyciężyli 1:0, a zwycięską bramkę zdobył w 57' Calhanoglu.

Spójrzmy na obecną dyspozycję obydwu zespołów w kilku ostatnich meczach. Zacznijmy od graczy Diego Simeone. Atletico po raz ostatni wygrało... 21 stycznia! Wówczas gracze ze stolicy Hiszpanii ograli Almerię. Od tego czasu – zanotowali jedną porażkę i trzy remisy.

Zgoła inną formę prezentują Niemcy. Bayer jest niepokonany od 14 lutego, kiedy to przegrał 4:5 z VFL Wolsburg. W ostatnich pięciu spotkaniach "Aptekarze" za każdym razem zdobywali komplet punktów. Ba! W żadnym z tych spotkań gracze z Leverkusen nie stracili nawet bramki.

Atletico to jednak Atletico. Zespół Diego Simeone ma wyraźnie problemy ze strzelaniem bramek (jeden gol w czterech ostatnich spotkaniach), ale mając do dyspozycji takich graczy, jak Mandzukić, czy Griezmann – można spodziewać się nieoczekiwanej odmiany w tej kwestii.

Warto odnotować, że odkąd UEFA zrezygnowała z drugiej fazy grupowej, gracze z Leverkusen jeszcze nigdy nie awansowali do grona ćwierćfinalistów. Jak będzie tym razem? Początek meczu Atletico Madryt – Bayer 04 Leverkusen już o 20:45! Serdecznie zapraszamy na naszą relację!
    Goście już oswają się z murawą na stadionie w Madrycie

Jaką taktykę szykuje trener przyjezdnych?

Fernando Torres to spotkanie rozpocznie raczej na ławce rezerwowych

Witam Państwa!

Do startu meczu jeszcze ponad godzina!

Niebawem powinniśmy podać składy obydwu zespołów!

Atlético Madryt: Moyà – Juanfran, Miranda, Giménez, Gámez – Cani, Koke (C), Suárez, Arda Turan – Mandžukić, Griezmann.
    Rezerwowi: Oblak – Ansaldi, Gabi, Raúl García, F. Torres, Jiménez, Hernández.

Bayer 04 Leverkusen: Leno – Hilbert, Spahić, Toprak, Wendell – Castro, Bender (C) – Bellarabi, Çalhanoğlu, S. Heung-Min – Drmić.
    Rezerwowi: Krešić – Boenisch, Papadópoulos, Brandt, Reinartz, Rolfes, Kießling.

Sędziowie: N. Rizzoli (sędzia główny) M. Tonolini, L. Manganelli (asystenci).

Jak widać – na ławce rezerwowych gości zasiada Sebastian Boenisch.
    Piłkarze Atletico są już na stadionie!

Potwierdzenie składów obu drużyn

Stadion zaczyna się już wypełniać

Niewiele ponad kwadrans do pierwszego gwizdka!

Piłkarze schodzą już do szatni!

Za chwilę wrócą na murawę – już w strojach meczowych!

Czas na hymn Ligi Mistrzów!

1

2
    Mecz zaczęli gospodarze! Czy będą w stanie odrobić straty z pierwszego spotkania?
    Jak zaczną to spotkanie gracze z Madrytu?

4
    Już na samym początku mieliśmy nieco szaleńczą, indywidualną akcję Ardy Turana. Ostatecznie Turek nie dał rady przecisnąć się przez trzech rywali.

5
    Kiedy tylko goście wyprowadzają swoją akcję – nad stadionem unoszą się przeraźliwe gwizdy. Widać, że fani Atletico chcą zrobić wszystko, aby pomóc swoim ulubieńcom.

6
    Plan taktyczny gości jest prosty – szybko zdobyć gola i do końca spotkania murować własną bramkę. Tylko – czy to możliwe?

7
    Atletico w końcu nie zwykło tracić bramek przed własną publicznością. Tym bardziej, że publiczność w Madrycie reaguje niezwykle żywiołowo.

8
    Niesamowita atmosfera od pierwszych minut na Estadio Vicente Calderon. Przed takimi kibicami – wręcz chce się grać!

9
    Z całą pewnością nie można powiedzieć, że madrycka publiczność, to publiczność teatralna. Tutaj każde zagranie wywołuje emocje.

10
    Szkoda tylko, że w tych pierwszych minutach poziomem do publiki nie dostosowują się piłkarze. Mało dzieje się na murawie w początkowych fragmentach spotkania.

11
    Jedna z nielicznych akcji gości w tym meczu. Lewą stroną atakował Wendell, ale przerwali zagrożenie gospodarze. Okazało się jednak, że nie na długo!

12
    Kolejna akcja Leverkusen zakończona niezłym strzałem błyskotliwego Bellarabiego! Będzie tylko róg dla Bayeru.

13
    Korner nie przyniósł żadnego efektu. Atletico przejmuje futbolówkę i ponownie przechodzi do ataku pozycyjnego. Grę na siebie bierze Arda Turan.

14
    A teraz mieli swój rzut rożny gospodarze. Niepewnie interweniował Leno, ale zdaniem sędziego niemiecki bramkarz był faulowany. Gra od bramki.

15
    Miał teraz jakiś problem z Mandżukiciem sędzia Rizzoli. Chyba chodziło mu o "pyskówki" ze strony Chorwata. Interweniować musiał Koke i obyło się bez kartki. Gramy dalej.

16
    Omer Toprak faulował teraz Mandżukicia. To pachniało żółtą kartką i tego domagała się publika. Sędzia jest innego zdania. Będzie jedynie rzut wolny.

17
    Dośrodkowywał Gimenez, ale... trudno to w ogóle komentować. Piłka w rękach Leno. Fatalne dośrodkowanie z rzutu wolnego.

18
    To prawą, to lewą stroną gospodarze. Trzeba jednak przyznać, że gracze Bayeru pokazują dziś, że bronić to oni potrafią doskonale.

19
    Ależ kreatywny jest ten Bellarabi. O tym przekonali się już m.in. reprezentanci Polski podczas meczu Polska – Niemcy. Co prawda wówczas wygrali biało-czerwoni, ale Karim dał się we znaki defensorom naszej kadry.

20
    Faulował teraz w środku boiska Castro. Ależ tam nerwowo reagował Simeone! Trener gospodarzy domagał się kartki dla gracza gości! Sędzia jest innego zdania.

21
    A teraz groźna akcja gości! Piłkę za obronę dostał Heung-Min Son! Wyglądało to bardzo groźnie, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.

22
    Przy ostatniej interwencji ucierpiał Moya. Pokazuje, że potrzebuje interwencji lekarza. Czyżby konieczna miała być zmiana? Do wejścia szykuje się już Oblak!

23
    Jest już pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Schodzi kontuzjowany Moya. Zmienia go Jan Oblak. Czy da sobie radę w takim spotkaniu?

24
    Gramy dalej. Pierwsza połowa będzie więc zapewne przedłużona o dwie – trzy minuty. W mocnej rozgrzewce jest Oblak.

25
    Kim jest Jan Oblak? To wychowanek Olimpiji Ljubljana, skąd jako 17-latek przeniósł się do Portugalii. W barwach Atletico występuje od tego sezonu.

26
    Faulował teraz Spahić. To nie pierwszego jego przewinienie w tym meczu, więc jest żółta kartka dla Bośniaka.

27
    Po wejściu na murawę Słoweńca – Atletico gra jakby z większym "powerem". Teraz w przeciągu minuty gospodarze dwukrotnie gościli w polu karnym rywala.

27
    Gol dla Atlético!
    No i proszę! Mieliśmy rzut wolny dla Atletico i gdy wydawało się, że z tej akcji już nic nie wyjdzie, piłka wpadła do siatki! Zamieszanie w polu karnym, futbolówka wypada przed "szesnastkę", tam przejmuje ją MARIO SUAREZ i decyduje się na strzał! To nie było mocne uderzenie, ale tor lotu piłki zmienia Toprak i futbolówka wpada do siatki!
    Bramka Mario Suareza

28
    No i proszę! Jak ten gol podziała na oba zespoły? Czy Atletico będzie się starało pójść za ciosem? Czy może osiądzie nieco na laurach?

29
    Jest już od ponad pięciu minut na murawie Oblak. Chyba już zdążył się rozgrzać, więc trzeba powiedzieć, że goście nie wykorzystali swojej okazji.

30
    Gimenez przerwał kontrę rywali i otrzymał kartkę. Trzeba przyznać – słuszna decyzja sędziego. Kartka była jak najbardziej zasłużona.

31
    Ależ zmarnował okazję Mandżukić! Genialne podanie od Ardy Turana do Chorwata, ten wychodził sam na sam i... nie zrobił niczego! Świetnie powrócił Wendell i odebrał mu piłkę.

32
    Kolejna okazja dla gospodarzy! Ależ źle znów Mandżukić! Chorwat pozostawał na spalonym! Powinien lepiej czytać grę były gracz Bayernu.

33
    To już ostatni fragment tej pierwszej odsłony. Czy któryś z zespołów będzie jeszcze potrafił zagrozić bramce rywala? W tym spotkaniu okazji do zdobycia gola mamy jak na lekarstwo.

34
    Ależ żywiołowo reaguje Simeone! Szkoleniowiec gospodarzy cały czas macha rękami i nie zgadza się z decyzjami sędziego.

35
    Emir Spahić pracuje na drugą żółtą kartkę. Teraz brzydko potraktował Mandżukicia w starci o piłkę. Sędzia jeszcze go oszczędził.

36
    Była dobra okazja dla gospodarzy! Ten rzut wolny i pozycja do strzału była rzeczywiście znakomita! Griezmann trafia jednak prosto w mur obrońców.

37
    Dwa z rzędu rzuty rożne dla Atletico. Widać jednak, że to nie jest mocna strona Hiszpanów. Bayer – po dobrym początku spotkania – wyraźnie przygasł.

38
    Od momentu wejścia na boisko Oblaka – przyjezdni nawet raz nie gościli w polu karnym Słoweńca! To o tyle dziwne, że przecież wcześniej grali rzeczywiście dobrze!

39
    Ależ potrafi uderzać z dystansu ten Mario Suarez! Znów sytuacja wydawała się opanowana z perspektywy gości, a nagle na czterdziestym metrze przejął ją Hiszpan i uderzył bardzo groźnie!

40
    Griezmann starał się wypuścić na wolną pozycję Mandżukicia. Chorwat nie jest jednak typem sprintera i z tej akcji nie zrobił większego pożytku.

41
    Nerwowe, chaotyczne i szarpane te ostatnie fragmenty pierwszej odsłony. Wydaje się, że oba zespoły chcą zaryzykować nieco bardziej.

42
    Chwila przerwa w grze. Ucierpiał teraz wyraźnie Karim Bellarabi. Sędzia będzie miał więc co doliczać. To już druga dłuższa przerwa w tym spotkaniu.

43
    No wreszcie! Gramy dalej, a Bellarabi wraca na murawę. Miejmy nadzieję, że jeszcze wiele razy będzie zagrażał bramce Oblaka.

44
    Ależ waleczny jest Arda Turan! Turek pokazuje, że nie boi się walki wręcz i że nie ma dla niego straconych piłek! Robi to znakomicie.

45
    Groźnie prawą stroną przedzierał się Bellarabi. Jest dośrodkowanie w pole karne! Dobrze ustawiony był jednak Gimenez. Należą mu się brawa za tę interwencję.

45+1
    Ależ było teraz groźnie pod bramką Oblaka! Son zagrał króciutko do Bellarabiego, interweniował jednak świetnie Miranda do spółki z bramkarzem gospodarzy!

45+2
    Kolejna przerwa w grze. Wygląda na to, że kontuzji kostki doznał Mandżukić.

45+3
    Cztery minuty dłużej potrwa ta pierwsza odsłona. Mandżukić poza boiskiem, gramy dalej.

45+4
    Mandżukić co prawda wraca na murawę, ale wyraźnie utyka. Czy zagra w drugiej odsłonie?

45+5
    Blisko pięćdziesiąt minut trwa już ta odsłona!

45+5

Koniec pierwszej odsłony! Na Estadio Vicente Calderón mamy 1:0 dla gospodarzy. To zasłużony wynik. Bayer grał dobrze jedynie w pierwszych fragmentach tej inauguracyjnej odsłony, a z minuty na minutę gasł w oczach. Po straconym golu – z gości jakby zeszło powietrze. Wydaje się, że wynik 1:0 to najniższy wymiar kary. Jak będzie w drugiej odsłonie? Zostańcie z nami!

46

46
    Jest druga zmiana w zespole gospodarzy. Poza boiskiem nie jest jednak Mandżukić, a Cani. Zmienia go Raul Garcia.

47
    Jak będzie wyglądała ta druga odsłona? Czy gospodarze potwierdzą swoją dominację drugim golem? A może przebudzą się goście?

48
    Ależ byłoby pięknie, gdybyśmy w tym spotkaniu obejrzeli dogrywkę! Wielu fanów marzy też o rzutach karnych... Wówczas emocje są niezapomniane!

49
    Ależ reaguje Diego Simeone! Teraz pobudza kibiców do dopingu! Takiego szkoleniowca, jak ma Atletico – pozazdrościć mogą im inne kluby.

50
    Drugą połowę dobrze rozpoczęli gospodarze. Tak jak wspominałem – po straconym golu – przyjezdni w zasadzie nie istnieją!

51
    Jeżeli Bayer w porę się nie przebudzi – za chwilę może być po meczu! Wydaje się, że bramka na 2:0 ustawi to spotkanie.

52
    Coraz więcej nerwów na murawie. Tymczasem do wejścia szykuje się Gabi! A więc jednak! Nie obejrzymy dzisiaj na boisku Fernando Torresa!

53
    Kogo zmieni Gabi? Czyżby kolejny uraz któregoś z piłkarzy? Hiszpan jednak wraca na ławkę rezerwowych. O co chodzi?

54
    Cały czas groźnie Atletico. To trzeba przyznać – drugi gol dla gospodarzy to tylko kwestia czasu! Nic nie obroni przyjezdnych.

55
    Gabi jednak nie wejdzie na boisko! Dziwna sytuacja. Gabi stał już przecież przy linii bocznej! Ależ tutaj dużo dzieje się w tej drugiej połowie!

56
    Mogą odetchnąć teraz kibicie gospodarzy! Jedna z nielicznych akcji gości i w polu karnym pada Çalhanoğlu! Sędzia nie dał się nabrać. Nie ma jedenastki.

57
    Ależ teraz optymistycznie podszedł do tej akcji Bellarabi! Przejął piłkę na czterdziestym metrze i zamiast zdecydować się na rozegranie... uderzył! Nie miał problemów Oblak.

58
    Gości może uratować tutaj jedynie zdobyty gol. Przegrywają przecież 0:1, a Atletico jest bardzo groźne. Wydaje się, że któraś z akcji może przynieść efekt.

59
    Ciekawe czy na murawę wejdzie dziś Kiessling. Nie tak dawno – bez tego zawodnika trudno było wyobrazić sobie drużynę "Aptekarzy".

60
    Godzina gry za nami. Przy takim rezultacie – będziemy mieli dogrywkę na Estadio Vicente Calderon. Wydaje się, że na to liczą przyjezdni.

61
    Nieco spadło nam tempo tego spotkania. Wydaje się, że ostatnie fragmenty meczu – rozruszałby gol dla któregoś z zespołów. Czy to jest możliwe?

62
    Jeżeli miałbym typować, to uważam, że cały czas bliżsi trafienia są gospodarze. Bayer Leverkusen wyraźnie skupia się na obronie dostępu do własnej bramki.

63
    Jednym zawodnikiem, który wyraźnie zagraża bramce gospodarzy jest Heung-Min Son. Wydaje się, że jeśli goście zdobędą dziś gola to zdobędzie go albo Koreańczyk, albo Bellarabi.

64
    Coraz mniej czasu do końca spotkania. Roger Schmidt wciąż nie dokonał żadnej korekty w składzie swojego zespołu.

65
    Jeszcze jeden faul dzisiejszego pechowca – Omera Topraka. Żółta kartka dla tureckiego stopera.

66
    Kolejna przerwa w grze. Takich pauz – w pierwszej odsłonie – mieliśmy całą masę! Druga część gry jest nieco bardziej płynna.

67
    Spahić i Mandżukić, którzy zderzyli się głowami – już wracają do gry. Niewiele ponad dwadzieścia minut do końca!

68
    Ależ teraz była okazja na 2:0! Lewą flanką szarżował Griezmann, piłka wyłożona na nogę Ardy Turana, ten był w szesnastce, ale spudłował...

69
    Kiessling zmienia Drmicia. To pierwsza zmiana w zespole gości. Czy były król strzelców Bundesligi odmieni oblicze Bayeru?

70
    Kolejna doskonała okazja! Kiessling był blisko zdobycia bramki samobójczej! Z rzutu wolnego dogrywał Koke, niemiecki snajper zgrywał głową i nikt nie zamykał tej akcji!

71
    Gospodarze już jakby chcieli załatwić sprawę awansu w tych regulaminowych, dziewięćdziesięciu minutach. Nie mają zamiaru rywalizować w dogrywce!

72
    Czwarta żółta kartka w tym spotkaniu. Gamez fauluje rywala i przerywa kontrę przyjezdnych.

73
    Kolejny raz olbrzymie wsparcie od swoich fanów dostają gospodarze. Hymn Atletico rozbrzmiewa nad Estadio Vicente Calderon!

74
    Czy to zainspiruje gospodarzy do jeszcze lepszej gry i do zdobycia brami na 2:0, która być może rozstrzygnie kwestię awansu?

75
    Ależ akcja! Lewą stroną Griezmann, zgranie na krótki słupek, tam był Arda Turan, ale przepuszcza piłkę Mandżukiciowi! Nic z tego... Chorwat nie miał szans dojść do piłki!

76
    Kolejna kartka. Tym razem dla strzelca bramki – Suareza.

77
    Na murawie były reprezentant Niemiec – Simon Rolfes. Schodzi chyba najlepszy zawodnik przyjezdnych – Heung-Min Son.

78
    Sporo fauli i nerwów w tych ostatnich minutach. Tym razem ukarany Calhanoglu.

79
    Kolejna okazja dla gospodarzy! Nie miał jednak z czego uderzyć Griezmann! Bayer kompletnie nie istnieje. Goście wyglądają, jak typowy, europejski średniak.

80
    Kontra gospodarzy. Prawą stroną szarżował Madżukić. Jest zagranie do środka, ale Arda Turan nie zdołał dojść do tej futbolówki!

81
    Kolejna okazja dla Atletico! W polu karnym był Arda Turan! Była szansa na strzał i skorzystał z niej Turek! Broni jednak Leno!

82
    Goście przez całą drugą połowę czekają na dogrywkę. Bardzo słaby mecz tego zespołu. Czyżby dla "Aptekarzy" sukcesem byłoby doprowadzenie do serii rzutów karnych?

83
    No i wiemy już, że Gabi nie wejdzie na murawę! Gotowy do wejścia Fernando Torres.

84
    No i dostaje swoją szansę gwiazdor Atletico! Fernando Torres zmienia zupełnie bezproduktywnego Mandżukicia. Słaby mecz Chorwata.

85
    No i od razu zapisał się do statystyk Torres. Szkoda tylko, że nie jako strzelec bramki. Na spalonym były snajper m.in. Liverpoolu.

86
    Akcja gości. Dobrze zachował się Calhanoglu i potrafił jeszcze lepiej zgrać do Bellarabiego! Lepiej nie komentować dośrodkowania tego drugiego.

87
    Szybka kontra gospodarzy, z której pożytku nie potrafił zrobić Fernando Torres. To już rzeczywiście końcówka spotkania!

88
    Wydaje się, że sędzia doliczy może cztery, może pięć minut. Ciężko powiedzieć, czy jakikolwiek doliczony czas pomoże któremuś z zespołów.

89
    Faulowany przy linii końcowej Fernando Torres. Zasłużona żółta kartka dla Wendella.

90
    Dziewięćdziesiąta minuta i rzut wolny dla gospodarzy! Dośrodkowanie z boku boiska, ale dobrze ustawiony na krótkim słupku jeden z graczy gości.

90+1
    Cztery minuty dłużej potrwa ta druga odsłona.

90+2
    Kolejna okazja dla gospodarzy. Tym razem rzut rożny. Przy piłce Koke, ale jego dośrodkowanie nie było zbyt dobre.

90+3
    Mieliśmy przerwę w grze, ale już mecz wznowiony. Przyjezdni wyraźnie grają na czas.

90+4
    Doliczony czas upłynął, a my gramy dalej!

90+5
    Druga połowa skończona.

Goście dopięli swego! Bardzo słaba postawa Bayeru Leverkusen. Niemcy po straconym golu... nie stworzyli w zasadzie żadnej okazji do zdobycia bramki! Czy Niemcy zamierzają tak grać również w dogrywce? Zostańcie z nami!

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

92
    Gramy dalej! Co wydarzy się w tej dogrywce? Czekamy na bramki! Ten mecze nie stoi bowiem na wysokim poziomie!

93
    Wreszcie zaatakowali goście! Cóż jednak z tego skoro Bellarabi nie potrafił dośrodkować dobrze piłki w pole karne?!

94
    Wygląda na to, że ta dogrywka będzie wyglądała podobnie jak cały mecz – gospodarze będą atakować, ale nie za wszelką cenę.

95
    Przyjezdni będą natomiast oczekiwać na dogrywkę. Wygląda to tak, jakby czołowy zespół grał z drużyną z niższej ligi.

96
    Chociaż teraz sprytnie chciał uderzyć Kiessling! Nie dał się zaskoczyć Oblak! Trzeba przyznać, że młody Słoweniec zachował się jak doświadczony bramkarz!

97
    Pada w polu karnym Fernando Torres! Wślizg Bendera był jednak czyściutki. Nie ma mowy o rzucie karnym.

98
    Włoski sędzia raz jeszcze upomina Diego Simeone. Tym razem Rizzoli nie ma racji. Rolfes łokciem potraktował Raula Garcię, który ma rozcięty policzek.

99
    Cały czas niewiele dzieje się na murawie. Ciężko tutaj napisać cokolwiek konstruktywnego. Goście wciąż murują dostęp do własnej bramki.

100
    Setna minuta za nami. Skoro przez tyle czasu na murawie nie działo się w zasadzie nic ciekawego, to trudno oczekiwać, aby nagle sytuacja miała ulec zmianie.

101
    Bardzo niedokładnie dogrywał teraz Raul Garcia. Od własnej bramki zacznie grę Leno. Czy zobaczymy na murawie Sebastiana Boenischa? Trudno się tego spodziewać...

102
    Zupełnie niepotrzebnie protestował teraz Kiessling. Zasłużona kartka dla Niemca.

103
    Calhanoglu chciał teraz zabawić się w Messiego i wdał się w drybling z trójką rywali. Zupełnie niepotrzebnie. Strata futbolówki.

104
    Wydaje się, że za chwilę obejrzymy ostatnią zmianę. Na uraz narzeka bowiem Bender.

105
    Jest na murawie Grek Papadópoulos! To zawodnik, który potrafi doskonale grać głową! Zmienia niesamowicie zmęczonego Bendera.

105+1
    Pierwsza połowa dogrywki skończona.

Przerwa! O pierwszej połowie dogrywki można powiedzieć jedynie to, że... się odbyła! Jak będzie w drugiej odsłonie? Zostańcie z nami!

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

107
    No i proszę! Mieli piłkę meczową gospodarze! Piłka dograna z prawej strony boiska, do strzału doszedł Raul Garcia! Świetnie broni jednak Leno!

108
    Tylko rzut rożny dla Atletico. Mądrze bronią się goście! Mieliśmy jeszcze jeden róg i nic z tego.

109
    Zarykuję stwierdzenie, że od momentu straty bramki przez gości, a więc od 27' – goście czekają na rzuty karne!

110
    Żółta kartka za niesportowe zachowanie dla Fernando Torresa.

111
    Wydaje się, że Niemcy po prostu zabili tutaj to widowisko. Sprawiedliwości stałoby się za dość, gdyby teraz stracili bramkę!

112
    Groźnie, potężnie uderzał teraz Rolfes! Ależ niewiele brakowało! Dobry strzał Niemca!

113
    Kolejna kartka. Tym razem upomniany zawodnik, który nie tak dawno wszedł na murawę, a więc Papadópoulos.

114
    Bardzo słabe dośrodkowanie z rzutu wolnego Koke. Zaryzykuję stwierdzenie, że to zdecydowanie najsłabszy mecz tego etapu Ligi Mistrzów!

115
    Może sędzia zlituje się nad fanami z Estadio Vicente Calderón i do tego meczu nie doliczy już nawet minuty...

116
    Całe szczęście, że w rzutach karnych nie da się zabić emocji. Ten fragment spotkania zawsze należy do bardzo ciekawych.

117
    Dostał dobre dośrodkowanie z prawej strony Fernando Torres! Uderzał głową, ale świetnie broni Leno. Pewna interwencja golkipera gości.

118
    Ciekawe kto jako pierwszy wykona rzut karny? Czy do jedenastek podejdą największe gwiazdy obydwu zespołów?

119
    Poczekajmy jeszcze chwilę. Mam nadzieję, że nikt nie zasnął oglądając to spotkanie, albo czytając naszą relację. Ciężko opisywać ten mecz.

120
    Sędzia nie zna litości. Dolicza jeszcze minutę.

120+1
    Druga połowa dogrywki skończona.

No wreszcie! Goście mają to, na co czekali od 27' gry! Liczyli, że uda im się doprowadzić do serii rzutów karnych i tak też się stało! Miejmy nadzieję, że taka taktyka się na nich zemści!

Rozpoczynają się rzuty karne.

1. serie
    0:0
    Fatalnie uderzał Raul Garcia! Ależ przestrzelił Hiszpan!

1. serie
    0:0
    Nie ma brami! Çalhanoğlu uderzał najgorzej, jak tylko można! Lekko i w sam środek! Broni Oblak!

2. serie
    1:0
    Mamy w końcu bramkę! Ależ precyzyjnie trafił Griezmann!

2. serie
    1:1
    Simon Rolfes! Podobnie jak Griezmann i również bramka!

3. serie
    2:1
    No i proszę! Strzelec bramki – Mario Suarez! Krótki rozbieg i bramka!

3. serie
    2:1
    Oblak teraz chciał sprowokować rywala. Toprak nie poradził sobie z presją i fatalnie przestrzelił!

4. serie
    2:1
    Czy Atletico powiększy przewagę? Nie! Koke nie wykorzystał okazji! Broni Leno!

4. serie
    2:2
    Ależ huknął Castro! Remis! Modły Ardy Turana nie przynoszą efektów!

5. serie
    3:2
    Do ostatniego karnego podchodzi Torres i mamy bramkę! Brawa dla niego!
    Decydujące trafienie Torresa!

5. serie
    3:2
    Oblak znów prowokuje rywala. Tym razem Kiesslinga. Doświadczony Niemiec fatalnie przestrzelił! Co za pudło!

A więc jednak! Piłka nożna zwyciężyła! Goście postanowili dzisiaj za wszelką cenę spowodować, żeby to widowisko nie stało na najwyższym poziomie i to im się udało. Bayer grał dobrze jedynie przez pierwsze dwadzieścia minut. Po stracie gola postanowił dążyć do dogrywki, a potem do rzutów karnych, jakby obawiając się siły gospodarzy. Okazało się, że ta taktyka nie była słuszna, bowiem do kolejnej fazy awansują Hiszpanie, którzy zwyciężyli po serii jedenastek. Dziękuję za uwagę! (23:33:01)