Lechia – Zawisza 2:2 (koniec) | Holandia – Hiszpania 2:0 (koniec) | Włochy – Anglia 1:1 (koniec)
Holandia
2:0 (2:0)
Hiszpania
Wtorek 31.03.2015, 20:45Spotkania towarzyskie

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Wtorkowy wieczór upłynie nam pod znakiem szlagierowego spotkania sparingowego. Naprzeciw siebie staną bowiem reprezentacje Hiszpanii i Holandii!

Jak dobrze wiemy, obie reprezentacje to bardzo cenione drużyny w Europie. Reprezentacje tych krajów w każdej wielkiej imprezie są głównymi kandydatami do walki o medale.

Holendrzy obecnych eliminacji do Mistrzostw Europy nie mogą zaliczyć do udanych. Po przyjściu na stanowisko trenera Guusa Hiddinka Oranje są cieniem samych siebie. Po 5 spotkaniach mają na swoim koncie 7 punktów i zajmują 3. lokatę. Dziwi tak słaba postawa, zważywszy na to, że na mundialu pod wodzą Louisa van Gaala zajęli trzecie miejsce, w ostatecznym starciu pokonując gospodarzy.

Hiszpania eliminacje rozpoczęła w dobrym stylu. La Furia Roja na 5 meczów 4 zakończyli wygraną. Tylko w starciu ze Słowakami musieli uznać wyższość rywali. Nasi południowi sąsiedzi są aktualnie liderem grupy – jak na razie nie stracili ani jednego punktu!
    Wracając do podopiecznych Vincente Del Bosque – ostatnią wielką imprezę muszą jak najszybciej wymazać z pamięci. Na 3 spotkania grupowe wygrali zaledwie jedno i odpadli z mundialu już po tej fazie rozgrywek!

Wtorkowe spotkanie zostanie rozegrane w Holandii, na "Amsterdam ArenA". Jest to obiekt, który może pomieścić ponad 53 tysiące osób. Jutro na pewno wypełni się po brzegi.

(źródło: pl.soccerway.com)

Początek meczu w Amsterdamie o godzinie 20:45. Wszystkich serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji!
    Podstawowa jedenasta gości na dzisiejszymecz:

Skład Holendrów na ten mecz:

Holandia: Vermeer – Janmaat, De Vrij, Martins Indi, Willems – Klaassen, Blind, Sneijder – Narsingh, Huntelaar, Depay.

Rezerwowi: Dost, van der Wiel, Wijnaldum, Afellay, Bruma, Cillessen, de Guzman, Veltman, L. de Jong, N. de Jong, Promes, Krul.

Hiszpania: De Gea – Carvajal, Albiol, Pique, Bernat – Suarez, Isco, Cazorla, – Fabregas, Pedro, Juanmi.

Rezerwowi: Morata, Bartra, Busquets, Casillas, Silva, Iniesta, Juanfran, Koke, Jose, Asenjo, Ramos, Vitolo..

Piłkarze pojawią się za chwilę na murawie. Na relację z tego spotkania zaprasza Kamil Kaźmierczak!

1

1
    Gospodarze grają dzisiaj w białych koszulkach i pomarańczowych spodenkach. La Furia Roja wystąpią na czarno.

2
    Mamy pierwszą groźną okazję dla gospodarzy. Piłkę w polu karnym musiał wybijać Pique i mamy korner dla Oranje.

3
    Miejscowi wznawiają grę z rzutu rożnego. Wrzutka w pole karne i oddalają zagrożenie goście.

4
    Ależ sytuacja dla gości. Willems źle podał w obronie i piłkę przechwycił rywal. Zagrał on prostopadle do Isco, a ten znalazł się sam na sam z Vermeerem. Golkiper górą, ale sędzia odgwizdał spalonego.

5
    Kolejna okazja przyjezdnych. Juanmi znalazł się w polu karnym i wywalczył korner.

5
    Wznowienie gry z narożnika boiska. Wrzutka w obręb "szesnastki" i zagrożenie oddalili gospodarze. La Furia Roja utrzymali się jednak przy piłce. Kolejne zagranie w pole karne, oddał strzał głową Albiol, ale próba Hiszpana niecelna.

7
    Depay podał do kolegi z zespołu, a ten od razu wystawił mu futbolówkę. Holender oddał strzał z dystansu, który został wybroniony przez de Geę.

9
    Gospodarze rozgrywali na połowie rywala. Hiszpanie przechwycili jednak piłkę i wyszli z kontrą. Carvajal otrzymał futbolówkę na skrzydle, ale jego atak przerwał Depay, który cofnął się do defensywy.

10
    Po dziesięciu minutach gry nic nie możemy powiedzieć o tym spotkaniu. Jeszcze czekamy na pierwszą groźną okazję dla któregoś z zespołów.

13
    Gol dla Holandii!
    No i mamy pierwszą dzisiaj bramkę. Najpierw mamy korner dla gospodarzy. Wrzutka w pole karne i oddalili zagrożenie rywale. Oranje utrzymali się jednak przy piłce. Rozegranie na skrzydło do Sneidera, który wrzucił w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył STEFAN DE VRIJ i umieścił piłkę w siatce!

15
    Kolejne zagranie piłki w pole karne gości. Wrzutki nie przyjął jednak Huntelaar i stracili piłkę miejscowi.

17
    Mamy już podwyższenie prowadzenia! Depay na skrzydle i zagrał w pole karne do Willemsa. Ten przedłużył do DAVY KLASSENA. Zawodnik Ajaxu miał dużo miejsca w polu karnym. Najpierw uderzył prosto w de Geę, ale przy powtórce strzału się nie pomylił.

20
    Po drugiej bramce mamy nieco spokojniejszy przebieg meczu.

22
    Piłka zagrywana z głębi pola w "szesnastkę" gospodarzy do Juanmiego. Reprezentant Hiszpanii był jednak na pozycji spalonej.

24
    Tempo gry wyraźnie wolniejsze, niż przed bramkami. Czekamy na kolejne okazje dla obu zespołów.

28
    Groźna okazja gości. La Furia Roja rozgrywali na lewej flance, ostatecznie w pole karne wbiegł z piłką Isco, chciał podawać prostopadle, ale podanie zostało przecięte przez jednego z rywali.

29
    Mamy korner dla gości. Krótkie rozegranie i po chwili piłka wrzucona w pole karne. Tam otrzymał ją Pique, ale de Vrij przerwał tą groźną sytuację rywali!

31
    Perdo otrzymał piłkę od Carvajala. Zaczął dryblować w polu karnym, wykiwał Indiego, ale wybił mu piłkę spod nóg Vermeer!

32
    Już jesteśmy z drugiej strony boiska, gdzie Huntelaar wywalczył korner. Wznowienie z narożnika boiska i Hiszpanie przechwycili futbolówkę.

34
    Juanmi otrzymał piłkę na skraju pola karnego. Stojąc tyłem do bramki odwrócił się, oddał piękny strzał i zaskoczony Vermeer nie interweniował. Próba Hiszpana okazała się minimalnie niecelna.

35
    Willems otrzymał piłkę w polu karnym od Depaya. Chciał centrować, ale "jedynie" wywalczył rzut rożny.

36
    Wznowienie gry przez Holendrów ze stałego fragmentu gry, ale goście szybko przechwycili futbolówkę.

37
    Blind zagrał prostopadle na skrzydło do Narsingha. Holender przyjął piłkę, chciał centrować, ale trafił bardzo nieczysto w futbolówkę i opuściła ona plac gry.

39
    Gospodarze rozgrywają piłkę na połowie rywala. Nie spieszą się jednak z konstruowaniem akcji.

41
    Pedro schodził do środka z prawego skrzydła. Chciał podawać do kolegi z zespołu, ale będąc blokowany, jedynie bezradnie wybił piłkę na 20. metrze i przejęli ją Holendrzy.

43
    Teraz coś próbują konstruować Hiszpanie. "Coś" to bardzo ogólne pojęcie. Ciężko bowiem zdefiniować co chcą zrobić podopieczni Vincente del Bosque.

45
    Isco zagrywał górną prostopadłą piłkę w pole karne Holandii. Nic jednak z tego nie wyszło, bowiem futbolówkę przechwycił Vermeer.

45

Holendrzy wręcz dominowali do dwóch bramek. Później grali pewnie, ale nie spiesząc się. Hiszpanie dzisiaj są bezradni i nic klarownego nie potrafią stworzyć. Miejmy nadzieję, że zmieni się to w drugiej połowie i obejrzymy szybki, wyrównany mecz. Jak na razie zapraszamy na kwadrans przerwy.

46

46
    Dwie zmiany w reprezentacji Hiszpanii: boisko opuścili Isco i Pedro, a w ich miejsce pojawili się Silva i Vitolo.

50
    Ależ sytuacja gości. Bernat z lewego skrzydła zagrywa płasko w pole karne. Piłka przeszła minimalnie przed dwoma zawodnikami La Furia Roja!

52
    Ależ podanie na skrzydło do Depaya. Holender wywalczył korner!

54
    Piłka zagrywana z rzutu rożnego w pole karne. Indi z bliskiej odległości uderzył głową, futbolówka skozłowała i przeszła nad porzeczką. To powinna być bramka!

55
    Na 20. metrze walczyli Hiszpanie. Cazorla zostawił piłkę Silvie, a ten chciał prostopadle zagrać w pole karne. Jego podanie zostało przecięte i przy okazji akcja przerwana.

56
    Depay oddaje strzał z linii pola karnego. Holender schodził z lewego skrzydła, przymierzył i jego uderzenie wybronił De Gea.

58
    Ależ górna piłka zagrana na 25. metr do Depaya. De Gea zdecydował się jednak wyjść z bramki i klatką piersiową przeciął górne podanie jednego z Holendrów!

60
    Vitolo faulowany jest tuż przed polem karnym przez rywala. Hiszpanie domagają się karnego, ale powtórki pokazują, że decyzja sędziego o rzucie wolnym jest słuszna.

61
    Pique zdecydował się uderzać z rzutu wolnego. Obrońca FC Barcelony uderzył płasko po ziemi, piłka przeszła mur i na raty bronił Vermeer!

62
    Zmiana w drużynie Hiszpania: z boiska schodzi Juanmi, na boisku pojawia się Morata.

62
    Zmiana w drużynie Holandia: z boiska schodzi Sneider, na boisku pojawia się Wijnaldum.

63
    Willems otrzymał piłkę na skrzydle. Zdecydował się wrzucać w pole karne. Piłkę zagraną przez niego wyłapał De Gea.

66
    Willems po raz kolejny zagrywa górną piłkę w pole karne Hiszpanii. Tym razem futbolówka adresowana na głowę Huntelaara, który nawet do niej nie wyskoczył, bowiem De Gea był obok i pewnie interweniował.

68
    Dobra okazja Hiszpanów.Najpierw zamieszanie w polu karnym i przejął piłkę Morata. Ten podał do Vitolo, który znajdując się w bardzo dobrej sytuacji oddał fatalny strzał!

69
    Zmiana w drużynie Hiszpania: z boiska schodzi Pique, na boisku pojawia się Ramos.

70
    Mamy bramkę Silvy, ale z pozycji spalonej. Najpierw piłkę w polu karnym właśnie od zawodnika Manchesteru City dostał Morata. Ten chciał uderzać, ale szybko przebiegł pomocnik The Citizens i zablokował jego uderzenie. Przyjął futbolówkę i wpakował ją do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego.

72
    Morata chcąc trafić w piłkę na skraju pola karnego rywali uderzył w nogę Blinda. Rozpoczną gospodarze z własnej połowy.

73
    Zmiana w drużynie Holandia: z boiska schodzi Blind, na boisku pojawia się de Guzman.

75
    Najpierw uderzał Silva, ale trafił prosto w Indiego. Później próbował poprawić Cazorla, ale jego strzał okazał się bardzo niecelny.

76
    Zmiana w drużynie Hiszpania: z boiska schodzi Cazorla, na boisku pojawia się Iniesta.

77
    Fabregas próbował z dystansu, ale jego strzał pewnie wybronił Vermeer.

79
    Zmiana w drużynie Holandia: z boiska schodzi Huntelaar, na boisku pojawia się Dost.

80
    Korner dla Hiszpanów. Wrzutka w pole karne i piąstkuje Vermeer. Niepewnie, ale skutecznie.

82
    Wijnaldum był bliski zdobycia bramki! Otrzymał futbolówkę w polu karnym, oddał mocny strzał i uderzył w boczną siatkę. Większość osób (włącznie ze mną) myślało już, że piłka wpadła do bramki!

84
    Zmiana w drużynie Holandia: z boiska schodzi Depay, na boisku pojawia się Affelay.

86
    Silva zagrywa piłkę w pole karne. Vitolo główkuje i trafia w rękę rywala. Arbiter pokazuje na narożnik boiska.

86
    Goście wrzucają piłkę w pole karne z narożnika boiska. Główkuje Ramos, ale jego próba niecelna.

90
    Piłka zagrywana w pole karne Holendrów i pewnie ją łapie Vermeer.

90+3

Nic ciekawego do końca 2. połowy się nie wydarzyło i mamy końcowy tryumf Holendrów. W drugiej połowie wyraźniej atakowali goście, chcąc chociaż zniwelować rozmiary porażki. Niestety nie strzelili ani jednej bramki. Całe spotkanie odbywało się w typowo sparingowej atmosferze.

To tyle z Amsterdamu, za uwagę dziękuje Kamil Kaźmierczak. (22:37:47)