Saint-Étienne – Nantes 1:0 (koniec) | Évian TG – Lille 0:1 (koniec) | Lens – Lorient 0:0 (koniec)
Reims – Nice 0:1 (koniec) | Rennes – Guingamp 1:0 (koniec) | Toulouse – Montpellier 1:0 (koniec)
Bordeaux – Olympique 1:0 (koniec)
Évian Thonon Gaillard
0:1 (0:0)
Lille OSC
Niedziela 12.04.2015, 17:00 • Parc des Sports, Annecy • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

W niedzielę we Francji zostanie rozegrana więkoszść spotkań 32. kolejki Ligue 1. W jednym z nich mierzyć się będą Évian Thonon Gaillard i Lille OSC.

Gospodarze jutrzejszego meczu to drużyna, której zadaniem jest utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Évian TG po rozegranych 31. meczach ma na koncie 36 punktów, co plasuje ich na 15. miejscu w tabeli. Miejsce to jest co prawda bezpiecznie, jednak podopieczni trenera Dupraza mają zaledwie 4 punkty przewagi nad strefą spadkową. Ostatnio Évian gra w kratkę, a w meczu 31. kolejki zremisowało z Niceą 1:1.

Lille natomiast znajduje się w górnej połowie tabeli. Jutrzejsi przyjezdni po 31. rozegranych meczach mają na koncie 44 punkty. Drużyna trenera Girada w obecnej kompani wygrała dwanaście meczów i ośmiokrotnie remisowała. W ostatniej kolejce Lille wygrało 3:1 ze Stade de Reims, będące w podobnej sytuacji ligowej co jutrzejszy rywal.

Obie drużyny nie zagrają jutro w swoich najmocniejszych zestawieniach. U gospodarzy z powodu kontuzji nie zagrają między innymi Mensah i Duhamel. Lille natomiast będzie musiało sobie radzić bez: Berii, Freya, Soumaoro oraz Martina, których wykluczyły kontuzje oraz pauzującego za czerwoną kartkę Lopesa.
    Jutrzejszy mecz rozegrany zostanie na dość kameralnym Parc des Sports

Źródło: wikimedia.org

Początek spotkania jutro o godzinie 17:00! Zapraszamy na relację na Lajfy.com!

Évian Thonon Gaillard: Leroy – Juelsgård , Mongongu, Nounkeu, Abdallah, Ninković, Tejeda, Sougou, Nielsen, N'Sikulu, Thomasson

Rezerwowi: Durand, Koné, Blandi, Barbosa, Angoula,. Wass, Cambon

Lille OSC: Enyeama – Baša, Kjær, Corchia, Sidibé, Balmont, Mavuba, Gueye, Boufal, Roux, Origi

Rezerwowi: Delaplace, Meïté, Elana, Koubemba, Ryan Mendes, Diaby, Rozehnal

Sędziowie: Fautrel – Gringore, Danizan.

Zawodnicy wychodzą już na murawę, za momente początek meczu. W Annecy dzisiaj słonecznie i panują świetne warunki do gry w piłkę. Miejmy nadzieję, że przełoży się to na jakość widowiska.

1

1
    Zaczęli gospodarze od długiego podania do przodu, jednak szybko tracą i atak buduje drużyna Lille.

2
    Pierwszy faul, Balmont nieprzepisowo powtrzymywany na prawej stronie. Daleko jednak od bramki i spokojnie rozegrany z tyłu ten stały fragment gry.

3
    Świetnie urwał się teraz N'Sikulu z lewej strony i fauluje goniący za nim Mavuba.

5
    Znó rzut wolny z prawej strony ma Lille. Dośrodkowanie w pole karne, wydawało się bardzo bezpieczne, ale myli się Leroy, jednak dobrze asekurują go obrońcy i bez zagrożenia.

7
    Ładna akcja z prawej strony Boufala, który podaje do zabiegającego Corchii, ten wrzuca, ale niedokładnie.

9
    Bardzo spokojne pierwsze minuty tego meczu. Bez agresywny starć, bez rzucania się do ataku obu drużyn.

11
    Atakują prawą stroną gospodarze i zdołali wywalczyć pierwszy korner w tym meczu. Wrzutka jednak bardzo przeciętna i bez problemów poradzili sobie przyjezdni.

13
    Wydawało się, że to goście mają dobrą okazję, ale wyrzucony Gueye, szybka kontra i basa blokuje wrzutkę z prawej strony. Korner.

14
    Długi wrzut z autu z lewej strony, piłka spada na szesnastkę pod nogi Ninkovica, ten wchodzi w pole karne i... ni to dośrodkowanie ni strzał. Stracona piłka.

16
    Thomasson ruszył teraz sam środkiem, uderza po ziemi sprzed pola karnego, ale trafia w rywala.

17
    Ładnie teraz uruchomiony Nielsen dlugim podaniem, próbuje wbiec w pole karne z lewej strony, ale bardzo dobrze Kjaer, który nie dał się oszukać i wyłuskuje piłkę.

19
    I kolejny korner. Przerzucone dośrodkowanie z lewej strony zgarnia Sougou, wrzuca raz jeszcze i znów blokują rywale.

20
    Rzut wolny dla Evian z prawej strony po faulu Sidibe. Wrzutka an 5. metr, ale za nisko i wybija Basa.

21
    Żółtą kartkę otrzymuje Ninković (Évian Thonon Gaillard).

23
    Wreszcie jakaś ciekawa akcja! Origi dostaje piłkę przed polem karnym, odgrywa do wbiegającego z lewej strony Sidibe, ten płasko dośrodkowuje, ale nie sięga w polu karnym tej piłki żaden z graczy Lille.

24
    Mongongu fauluje schodzącego do środka Origiego przed polem karnym i dobra szansa dla gości ze stałego fragmentu gry.

25
    Piłka obita o mur, spada w pole karne sporo tam zamieszzania i przerywa to arbiter. Faul graczy Lille.

27
    Ależ błąd Origiego! Świetnie uruchomiony długą piłką Roux, wbiega z prawej strony pola karnego zagrywa w środek, wysatrczy dobić piłkę do bramki i... przestrzela Origi! Nad poprzeczką!

29
    A teraz powinni być 1:0 dla gospodarzy! Niesamowitą okazję marnuje Sougou! Odbierają piłkę rywalom gracze evian przed polem karnym, piłka na lewo do Thomassona, ten zgrywa w środek, Sougou ma przed sobą tlyko bramkarza i trafia wprost w niego!

32
    Znów wysoko atakuje Evian i przynosi to skutek w postaci rzutu rożnego z prawej strony.

34
    Próbował rajdu lewą stroną N'Sikulu, ale dobrze cały czas przy nim Kjaer i gracz gospodarzy wychodzi za boisko. Od bramki Enyeama.

37
    Żółtą kartkę otrzymuje Kjaer (Lille OSC).

38
    Kjaer fauluje na środku boiska w powietrznym starciu. Mamy chwilę przerwy, ponieważ mocniej ucierpiał N'Sikulu i potrzebuje pomocy masażystów.

40
    Świetne teraz podanie Evian na prawo do wybiegajacego na wolną pozycję Sougou, ten pdoaje na 11. metr, ale czyści Basa.

42
    Kiks Rouxa na szesnastym metrze! Ladna akcja Lille lewą stroną, Sidibe podaje właśnie do Rouxa, ten chce uderzyć z pierwszej piłki, ale prawieże w nią nie trafia.

44
    Posiadanie piłki: 32% dla Evian, 62% Lille.

45
    Dwie minuty dolicza sędzia.

45+1
    Długo budają akcję goście. Grają ciągle na ok 30-40 metrze połowy rywala, zmieniają strony, ale nie przynosi to żadnej korzyści. Teraz z prawej strony korner wywalczył Origi.

45+2

Pierwsza połowa kończy się bezbramkowym wynikiem. Jest to raczej wynik sprawiedliwy, bo żadna z drużyn nie gra dziś porywająco. Mecz toczy się głównie w środku pola i w bardzo spokojnym, żeby nie powiedzieć nudnym tempie. Obie drużyny miały po jednej stuprocentowej sytuacji, ale nie ptorafiły zamienić tego na bramkę. Czy obraz gry zmieni się po przerwie? Zapraszamy na drugą połowę!

Zawodnicy powoli wracają na murawę, a więc za moment początek drugiej połowy!

46

46
    Drugą połowę zaczynamy od serii niedokładności z oby stron.

46
    Pada będąc sam przy piłce gracz Evian. Mamy przerwę w grze, jakiegoś urazu nabawił się Abdallah.

48
    Zmiana w drużynie Évian Thonon Gaillard: z boiska schodzi Abdallah, na boisku pojawia się Wass.

50
    Znów bardzo niemrawo wygląda sytuacja na boisku. Przy piłce Lille, dużo podań w strefie obronnej i starata przy próbie przedostania się bliżej bramki rywala.

52
    Teraz próbują zaatakować gospodarze prawą stroną, ale niedokładnie Waas do Thomassona i od bramki Enyeama.

54
    Kolejna wymiana podań w środku pola ze strony gości z któej nic nie wynika. Próbują teraz rozciągnąć na lewo, ale jest tam czujny Waas.

55
    Teraz rozrzucenie na prawo, gdzie jest Corchia, wrzuca na długi słupek... bez adresata

57
    Znów marnuje okazję Origi! Dostaje ładną piłkę ze środka, wbiega w pole karne, uderza płasko po długim słupku i... obok bramki!

58
    Środkiem sam ruszył Nielsen, uderza sprzed pola karnego i obija rywali. Korner.

59
    Zgarnia spadająca piłkę na 16. metrze Ninković, uderza z woleja, ale niecelnie.

61
    Zmiana w drużynie Évian Thonon Gaillard: z boiska schodzi Tejeda, na boisku pojawia się Koné.

62
    Kolejna krótka przerwa ze względu na uraz. Tym razem leży Corchia, który dryblował z prawej strony i padł w starciu z Kone.

64
    Znów nieźle zapowiada się akcja Lille, przyspieszają goście, ładna wymiana piłki z lewej strony, zejście do środka, ale brak ostatniego podania i akcja kończy się przed polem karny.

66
    Bardzo dobry rajd lewą flanką zalicza teraz N'Sikulu, niezłe dośrodkowanie, ale nikt nie doskoczył do tej piłki. Jeszcze zamykają akcję z rpawej strony gracze Evian, ale nie potrafią już nawet wrzucić futbolówki w pole karne.

68
    Zmiana w drużynie Évian Thonon Gaillard: z boiska schodzi Mongongu, na boisku pojawia się Cambon.

70
    Obraz gry się nie zmienia. Lille prowadzi grę, ale nie ma na nią pomysłu i kończy ataki na 30. metrze.

71
    Kolejny uraz. Leży na boisku N'Sikulu. Co gorsza, trener gospodarzy wykorzystał już wszystkie zmiany.

72
    Posiadanie piłki: 34% Evian, 66% Lille.

75
    Dość przypadkowa akcja Lile, piłka spada w lewy róg pola karnego, skąd uderza wolejem Bougal, ale niecelnie.

76
    Zmiana w drużynie Lille OSC: z boiska schodzi Origi, na boisku pojawia się Koubemba.

78
    I dalej atakują goście. Rozciągnięcie na lewo do Boufala... spalony. Nie idzie ta gra.

80
    Wreszcie coś ciekawego! Jedenastka dla Lille! Świetnie dryblował z lewej strony na wysokości 5. metra Boufal, wbiega w pole karne i pada! Karny! Faulował Waas!
    Rzut karny.

81
    Gol dla Lille!
    Bramkę zdobył SOFIANE BOUFAL.
    SOFIANE BOUFAL uderza płasko po ziemii w prawy róg bramkarza i zdobywa bramkę, mimo, że wyczuł go Leroy!
    BOUFAL - 0:1

82
    Evian posyła od razu długa piłkę do przodu i chce szybko odpowiedzieć, ale Enyeama uprzedza napastnika gospodarzy.

84
    Ależ nam się zagotowało teraz na boisku! Długa piłka w pole karne do Sougou, ten walczy z Basą o pozycję i pada! Domaga się karnego i sędzia gwiżdże... ale symulację gracze Evian!

85
    Żółtą kartkę otrzymuje Sougou (Évian Thonon Gaillard).

88
    Zmiana w drużynie Lille OSC: z boiska schodzi Boufal, na boisku pojawia się Delaplace.

89
    Kolejny uraz gracza Evian. Tym razem pomocy potrzebuje Nounkeu.

90
    Cztery minuty dolicza sędzia.

90+2
    Rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony, zamieszanie w polu karnym i wybijają goście na aut.

90+3
    Długa piłka do przodu w kierunku N'Sikulu, ostre starcie przed polem karnym z rywalami i Evian ma rzut wolny z dobrej pozycji!

90+4
    Żółtą kartkę otrzymuje Corchia (Lille OSC).

90+4
    Thomasson uderza mocno, prawie wprost w bramkarza, ale ten paruje przed siebie i jeszcze korner dla gospodarzy.

90+4

Lille wygrywa z Evian TG 1:0. Jedyną bramkę zdobył z rzutu karnego Boufal. Sam mecz jednak był bardzo przeciętny i raczej nudny. Goście co prawda starali się atakować, ale nie mieli za bardzo pomysłu na ofensywę i nie potrafili przedrzeć się pod pole karne. Ostatecznie jednak Boufal skutecznie wykonał jedenastkę i Lille zdobywa trzy punkty.

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na inne relacje na Lajfy.com! (18:54:52)