Rosja – Słowenia 5:3 (koniec) | Austria – Szwecja 1:6 (koniec) | Białoruś – Słowacja 1:2 (po dogrywce)
Kanada – Niemcy 10:0 (koniec) | Dania – Finlandia 0:3 (koniec) | Francja – Szwajcaria 1:3 (koniec)
Austria
1:6 (0:3, 0:3, 1:0)
Szwecja
Niedziela 03.05.2015, 12:15Mistrzostwa Świata • Grupa A

Z mojej strony na dziś to już wszystko. Za wspólnie spędzone chwile dziękuje Piotr Świeczak i zapraszam na pozostałe relacje ze sportowych aren w portalu lajfy.com! (14:28:13)

Szwecja odnosi drugie zwycięstwo w tym turnieju. Tym razem wygrana reprezentantom "Trzech Koron" przyszła bardzo łatwo. Szwedzi kontrolowali wydarzenia na tafli przez cały mecz i odnieśli okazałe zwycięstwo.

60:00

59:01
    Rozpoczęła się ostatnia minuta tego spotkania.

58:35
    Forsberg wraca na taflę.

56:48
    Kilkanaście sekund grali w przewadze Austriacy. Przekroczył przepisy Herburger i on również wędruje na ławkę kar.

56:34
    Forsberg spowodował upadek rywala, wykluczenie.

55:40
    Próbują pójść "za ciosem" Austriacy. Tym razem na bramkę rywali uderzał Herburger, ale broni tym jego strzał Nilsson.
    Dominique HEINRICH - 1:6

53:16
    Bramka dla Austrii!
    Mamy pierwsze trafienie dla Austrii! Z najbliższej odległości pokonuje Nilssona DOMINIK HEINRICH!

52:28
    Peter wraca na taflę!

51:10
    Świetnym refleksem popisał się teraz Starkbaum, który broni strzał Erikssona z najbliższej odległości!

50:28
    Dwie minuty na ławce kar spędzi Peter, który bardzo ostro zaatakował Klefboma.

49:50
    Szwedzi mają krążek w strefie obronnej rywali, ale oddają bardzo mało strzałów na bramkę Starkbauma.

47:52
    Walka o krążek w strefie neutralnej.

47:29
    Austria już w komplecie, nie zdołali wykorzystać przewagi reprezentanci "Trzech Koron".

46:19
    Szwedzi wymieniają podania przed bramką Starkbauma.

45;29
    Za wysoko kij podniósł Schuming, dwie minuty kary.

45:03
    Chwyta gumę Nilsson, będziemy mieli wznowienie w strefie obronnej Szwecji.

44:16
    Powtarza nam się obraz gry z poprzednich tercji. Szwedzi prowadzą grę, a Austriacy nie za bardzo wiedzą jak zagrozić bramce Nilssona.

42:13
    Austria już w komplecie.

41:14
    Szansę na czwarte trafienie miał Forsberg, ale tym razem skutecznie broni bramkarz Austrii, Starkbaum, który zastąpił Swette.

40:13
    Szybko karę "złapał" Pallestrang, który zahaczał kijem rywala,

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

W drugiej tercji reprezentanci Szwecji całkowicie przejęli inicjatywę. Austria grała bardzo niedokładnie i dała sobie strzelić trzy bramki w przeciągu kilku minut.

Kilkanaście minut przerwy i rozpocznie się trzecia tercja, zostańcie z nami!

40:00
    Druga tercja skończona.

39:18
    Wstrzelenie krążka w strefę obroną Szwedów, ale nie zdołał przejąć gumy Raffl.

38:02
    Z najbliższej odległości uderzał Eriksson, ale tym razem zdążył ze skuteczną interwencją austriacki bramkarz.

36:18
    Szwedzi całkowicie kontrolują wydarzenia na tafli, Austriacy grają bardzo chaotycznie i zaraz mogą stracić kolejną bramkę.

35:11
    Dużo walki o krążek w strefie neutralnej.

33:49
    Austria za długo nie pograła w przewadze. Na ławkę kar wysłany Pallestrang za przytrzymywanie przeciwnika.

33:30
    Dwie minuty kary dla Raska za zahaczanie.

32:50
    Próbują odpowiedzieć Austriacy, ale grają w tej części spotkania bardzo niedokładnie.
    Filip FORSBERG - 0:6

31:14
    Bramka dla Szwecji!
    Trzecia bramka w tym meczu, a druga w tej tercji FILIPA ROSBERGA po znakomicie wyprowadzonym kontrataku drużyny skandynawskiej!
    Elias LINDHOLM - 0:5

29:12
    Nie zwalniają tempa Szwedzi! Tym razem Swette nie zdołał obronić strzału ELIASA LINDHOLMA, który strzela piątą bramkę dla reprezentacji "Trzech Koron"!
    Filip FORSBERG - 0:4

28:21
    Powiększa swój dorobek bramkowy w tym meczu FILIP ROSBERG! Tym razem Szwed wykorzystał świetne podanie Erikssona, po którym uderzył pod poprzeczkę!

27:00
    Uderzenie z okolic niebieskiej, ale chwyta gumę Swette.

26:01
    Od kilku minut w głębokiej defensywie Austriacy.

24:50
    Walka o gumę za bramką Swette.

23:51
    Szwecja już w komplecie.

22:25
    Od drugiej tercji zdecydowanie zaatakowali Autriacy, ale Szwedzi jak na razie skutecznie w defensywie.

21:48
    Dwie minuty kary za zahaczanie dla Rahimiego.

20:55
    Traci krążek Eriksson, na bramkę rywali uderza Herburger, ale chwyta gumę Nilsson.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Po pierwszej tercji Szwecja prowadzi 3:0. Pierwsze 15. minut było naprawdę wyrównane, ale potem znakomitą skutecznością wykazali się zawodnicy "Trzech Koron" i dzięki temu mogą schodzić do szatni w lepszych humorach.

Za kilkanaście minut rozpocznie się druga tercja, zostańcie z nami!

20:00
    Pierwsza tercja skończona.
    Anton LANDER - 0:3

19:18
    Jak natchnieni grają teraz Szwedzi! Kolejne trafienie dla reprezentacji "Trzech Koron". Tym razem znakomitą akcję swojego zespołu wykończył celnym strzałem ANTON LANDER!
    Oscar KLEFBOM - 0:2

18:36
    Wywalczyli gumę pod bandą Szwedzi, z najbliższej odległości pokonuje Swette OSKAR KLEFBOM!

18:18
    We własnej strefie obronnej wymieniają podania Szwedzi.

17:20
    Kontra Autriaków, ale źle przyjął krążek Raffl i cała akcja "spaliła na panewce".

16:20
    Szwecja już w komplecie. Reprezentacja "Trzech Koron" przejęła inicjatywę i zmusiła rywali do głębokiej defensywy.

15:11
    Szwedzi próbują jak najdłużej utrzymać się przy krążku, w przewadze gra Austria.

14:12
    Na ławkę kar wędruje Hjalmarssonem za przytrzymywanie.
    Filip FORSBERG - 0:1

13:37
    Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobywa FILIP FORSBER, który przedarł się środkiem i celnym strzałem umieścił piłkę w bramce Swette!

12:32
    Spalony Austriaków.
    Wydaje się, że lekką przewagę na trybunach mają Szwedzi

12:20
    Lekki strzał Fishera, nie miał problemów ze złapaniem krążka Nilsson.

11:10
    Bardziej zdecydowanie zaatakowali teraz Szwedzi, ale jak na razie skutecznie broni się Austria.

10:20
    Uderzenie z okolic niebieskiej Herburgera niecelne.

08:50
    Szybka pozbywają się krążka obie ekipy.

07:50
    Jak na razie jesteśmy świadkami bardzo przeciętnego spotkania. Dużo walki. ale jak na razie niewiele z tej walki wynika. Gra toczy się głównie pod bandami.

06:32
    Dobrą sytuację miał przed chwilą Rotter, ale ponownie bardzo pewnie w bramce Nilsson.

05:50
    W strefie obronnej rywali Szwedzi.

04:58
    Kontra "Trzech Koron", ale nie doszedł wstrzelonego krążka przed bramkę Swette Eriksson.

03:39
    Pierwsza kara w tym meczu. Wykluczony gracz Austrii. Forsberg.

03:24
    Strzelał Herburger, ale chwyta krążek Nilsson.

02:40
    Uwolnienie, będziemy mieli wznowienie pod bramką Szwecji.

02:12
    Dużo niedokładności z obu stron w tercji neutralnej.

01:38
    Ostra walka o krążek pod bandami za bramką Nilssona.

01:03
    Pierwszy strzał w tym meczu. Uderzał Eriksson, gumę chwyta Swette.

00:40
    Rozgrywają krążek Szwedzi.

00:01
    Tak wygląda tabela obu grup przed tym spotkaniem:

Rozpoczęła się już prezentacja obu drużyn!

Austria: Swette – Peter, Iberer, Pallestrang, Heinrich, Schumnig, Mühlstein, Mitterdorfer – Lebler, M. Raffl, Herburger – T. Raffl, Latusa, Komarek – Rotter, Geier, Hundertpfund – Petrik, Fischer, Woger – Cijan

Szwecja: Nilsson – Ekman-Larsson, Klefbom, Klingberg, Kronwall, Rahimi, Ahnelöv, Ekholm – Forsberg, Eriksson, Lander – Lindström, Ericsson, Möller – Hjalmarsson, Lindholm, Rask – Sjögren, Josefson, Lundqvist.

Sędziowie: Gofman (RUS), Stricker (SUI) – Lhotský (CZE), Suominen (FIN)..

Zapraszam na relację live z tego spotkania do portalu lajfy.com! Początek naszej relacji kilka minut przed 12.15, bądźcie z nami!

Wydaje się, że Szwedzi są "murowanym" kandydatem do zwycięstwa w tym meczu, jednak należy pamiętać o tym, że w sporcie nie raz faworyci przegrywali. Z pewnością czeka nas dawka dobrego hokeju, na najwyższym poziomie.

Austria w sobotnim meczu grała ze Szwajcarią. Ten mecz również należał do tych bardzo ciekawych. Również w tym meczu zwycięscy wyłonił konkurs rzutów karnych. Lepiej wykonywali je Austriacy i to oni mogli się cieszyć ze zwycięstwa.

W pierwszym meczu zawodnicy "Trzech Koron" mierzyli się z gospodarzami turnieju, reprezentacją Czech. Po naprawdę ciekawym spotkaniu Szwecja wygrała po rzutach karnych. Bramkę na wagę dwóch punktów zdobył Oliver Ekman Larsson.

Rywalizacja w grupie A trwa. W niedzielnie południe zmierzą się ze sobą reprezentacje Austrii i Szwecji.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:15.

Piotr Swieczak

Składy i statystyki: 54. Heinrich (Komarek) – 14. Forsberg, 19. Klefbom (Sjorgen), 20. Lander, 29. Rosberg (Eriksson, Ekman-Larsson), 30. Lindholm, 32. Rosberg (Ekman-Larsson)

Austria: Swette (32. Starkbaum) – Peter, Iberer, Pallestrang, Heinrich, Schumnig, Mühlstein, Mitterdorfer – Lebler, M. Raffl, Herburger – T. Raffl, Latusa, Komarek – Rotter, Geier, Hundertpfund – Petrik, Fischer, Woger – Cijan

Sędziowie: Gofman (RUS), Stricker (SUI) – Lhotský (CZE), Suominen (FIN).