Rosja – Stany Zjednoczone 2:4 (koniec) | Łotwa – Szwecja 1:8 (koniec) | Norwegia – Finlandia 0:5 (koniec)
Kanada – Czechy 6:3 (koniec)
Rosja
2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Stany Zjednoczone
Poniedziałek 04.05.2015, 16:15Mistrzostwa Świata • Grupa B

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:15.

Serdecznie zapraszam na relację z Mistrzostw Świata. Rosja zmierzy się ze Stanami Zjednoczonymi!

Spotkania między tymi reprezentacjami od zawsze budzą ogromne zainteresowanie, nie tylko wśród kibiców tych drużyn. Nie inaczej będzie tym raczej, a dodatkowym uatrakcyjniającym widowisko czynnikiem będzie świetny początek mundialu obu ekip, co może zwiastować niesamowite emocje!

W tabeli grupy B przewodzą Rosjanie, dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu od Amerykanów. Patrząc na dyspozycję pozostałych drużyn w tej grupie oraz formę tych nacji dzisiejszy mecz moze być już przedwczesnym starciem o zwycięstwo w niej!

Rosja na swoim rozkładzie ma już Norwegię i Słowenię. W pierwszym meczu zwyciężyli 6:2 dzięki bramkom Wadima Szipacowa, Artjoma Anisimowa, Danisa Zaripowa, Wiktora Tichonowa, Maksima Cudinowa i Artjema Panarina. W drugim zwyciężyli 5:3 dzięki dwóm trafieniom Jewgienija Dadonowa oraz jednym Ilji Kowalczuka, Nikolaja Kuljomina i Szipacowa

Stany Zjednoczone rozpoczęły od wysokiego pokonania silnych Finów 5:1. Dwa gole w tym meczu zdobył Matt Hendricks, a po jednym dorzucili Steve Moses, Dan Sexton i Nick Bonino. Wczoraj przyszła kolej na drugą ekipę ze Skandynawii, mianowicie Norwegię. Te spotkanie Amerykanie wygrali 2:1 dzięki trafieniom Trevora Lewisa i Brocka Nelsona

Warto jeszcze wspomnieć o spotkaniu przed rokiem tych drużyn. Wtedy to Rosjanie sprawili solidne manto Amerykanom pokonując ich aż 6:1. Ogólnie tamten mundial był świetny w wykonaniu Rosji – komplet zwycięstw zarówno w grupie jak i fazie pucharowej, bez choćby jednej dogrywki! W tym roku póki co jest tak samo, ale czy będzie tak po tym meczu?

Stany Zjednoczone z pewnością będą się chciały zrewanżować za porażkę sprzed roku, ale i też mają zamiar poprawić rezultat wtedy osiągnięty. Mimo drugiego miejsca po fazie grupowej odpadli w ćwierćfinale ulegając Czechom

Na relację z tego arcyciekawie zapowiadającego się meczu zapraszam na godzinę 16:15! Bądźcie koniecznie z nami na portalu LAJFYCOM!

Rosja: Bobrowskij (Barulin) – Jakowlew, Medwiediew, Kulikow, Antipin, Chudinow, Biełow – Mozjakin, Małkin, Kuljomin – Płotnikow, Anisimow, Kowalczuk – Panarin, Dadonow, Szipacow – Tichonow Szirokow, Tarasienko – Mironow

USA: Campbell (Hellebuyck) – Faulk, Krug, Jones, Reilly, Murphy, Moore Jr., Redmond – Bonino, Moses, Lee – Vesey, Morin, Arcobello – Eichel, Lewis, Nelson – Larkin, Hendricks, Sexton

Sędziowie: Vinnerborg (SWE), Piechaczek (GER) – Tosenowjan (CZE), Mills (CAN).

00:01

0:11
    Pierwsza szybka akcja Amerykanów, w sytuacji sam na sam znalazł się Nelson, ale świetnie spisał się Bobrowskij!

1:00
    Ależ mamy zaciętą walkę o krążek na połowie amerykańskiej, szybkie tempo meczu

1:09
    Strzał z prawego koła złapany przez Campbella

1:52
    Ruszona bramka Rosji, wcześniej przedzierał się lewą flanką Arcobello, ale uderzył niecelnie

1:52
    Bramka naprawiona, wznowienie wygrane przez Amerykanów, rozgrywają krążek na swojej połowie

2:50
    Wznowienie pod bramką Stanów Zjednoczonych, Rosjanie przechwycili krążek, ale nie udało się im dobrze rozegrać akcji w tercji rywala

3:28
    Eichel sam na sam, górą ponownie Bobrowskij!

4:02
    Ładnie przedarł się lewą flanką Dadonow, oddał wysoki strzał, poradził sobie z nim Campbell

5:12
    Jeszcze jedna skuteczna interwencja rosyjskiego golkipera, utrzymują się przy krążku Amerykanie

6:18
    Zakazane uwolnienie Rosji, mają od początku spotkania sporo problemów z szybkimi rywalami

6:22
    Bramka dla USA!

Wygrane wznowienie przez Amerykanów, szybkie uderzenie z lewego koła, odbija ten strzał Bobrowskij, ale dobitki TREVORA LEWISA już nie dał rady!
    Trevor LEWIS - 0:1

7:30
    Przewaga optyczna cały czas należy do Amerykanów, pressing nawet już za bramką Rosji!

8:33
    Niedokładne podanie jednego z Rosjan przeradza się w uwolnienie. Amerykanie znów wygrywają wznowienie, ale strzał zablokowany

9:25
    Krążek wypadł poza lodowisko. Na buliku ponownie górą Amerykanie, po chwili Rosjanie wybijają gumę na kolejne uwolnienie

9:35
    W końcu Rosja wygrywa wznowienie, ale szybko w strefie neutralnej odzyskują krążek Amerykanie

10:00
    Połowa tercji za nami

10:35
    Przyśpieszyli Rosjanie, zamknęli przez chwilę rywali w ich tercji, ale posyłają niecelne uderzenia

11:27
    Świetnie uciekł prawym skrzydłem Tarasienko, lecz zabrakło wykończenia, krążek po strzale zahaczył o słupek!

12:42
    Kontratak Rosjan zatrzymany świetnie przez Campbella! Coraz więcej dzieje się na lodzie!

13:35
    Panarin ładnym zwodem oszukał obrońcę na lewej flance, lecz uderzył z koła obok bramki

14:27
    Guma poza lodowiskiem, po wznowieniu opanowali krążek Rosjanie i utrzymują go w swojej strefie

17:15
    Lewis mógł zdobyć swoja drugą bramkę, ale w decydującym momencie, tuż przed Bobrowskim nie opanował krążka, próbował wykończyć jeszcze akcję Faulk, lecz został przyblokowany!

18:39
    Sborma mogła zdobyć gola w osłabieniu! Dadonow wypuścił na prawej flance Kuljomina, a ten uderzył z koła, niepewnie bronił Campbell, guma przeleciała tuż obok bramki!

Pierwsza tercja skończona.

Po pierwszej toczonej w szybkim tempie tercji mamy skromne prowadzenie Amerykanów, którzy w pełni sobie na nie zasłużyli. To oni przez większość pierwszej części gry dyktowali warunki na lodzie. Rosjanie rozkręcili się dopiero pod koniec i mieli nawet szanse na gola w osłabieniu. Szykują się niesamowite emocje po przerwie, zostańcie z nami!

22:40
    Ładnie rozegrana kontra przez Amerykanów, na koniec krążek miał trafić na środek do Bonino, ale zdążył przeciąć te zagranie jeden z defensorów

23:40
    Bramka dla Rosji!

Świetnie rozegrana akcja przez Rosjan, wyprowadzony przez Panarina z bramki Campbell, krążek wycofany do ANTONA BIEŁOWA, a ten mocnym uderzeniem z prawego koła umieszcza go w praktycznie pustej bramce!

25:01
    Medwiediew ukarany za celowe wystrzelenie krążka poza lodowisko! Podwójna przewaga Jankesów!

25:01
    Timeout dla Stanów Zjednoczonych

25:13
    Uderzenie z lewej flanki, po kiju Biełowa krążek ląduje poza taflą

25:25
    Bobrowskij odbija gumę po strzale Faulka, Jankesi zamknęli swoich rywali, co nie moze dziwić

26:05
    Jeszcze jedna interwencja golkipera Rosji

26:22

Kapitalne uderzenie z bulika TOREYA KRUGA! Strzał w krótki róg w okienko bramki! Jak on tam to wepchnął?!
    Torey KRUG - 1:2

27:01

28:15
    Amerykanie cały czas atakują, od dłuższego czasu Rosjanie nie mogą się przedrzeć w tercję rywala

28:46
    Wznowienie na niebieskiej dla Amerykanów, kolejna próba rozegrania akcji po obwodzie

29:35
    Medwiediew miał sporo wolnego miejsca na lewym kole, mocno uderzył, ale świetnie broni Campbell!

30:00
    Połowa drugiej tercji za nami

30:42
    Małe zamieszanie pod rosyjską bramką po objechaniu jej przez Bonino, finalnie zakrywa gumę Bobrowskij

30:42
    Po raz kolejny bulik pada łupem Jankesów, guma utrzymuje się w tercji Rosjan

31:28
    Trzy skutecznie interwencje rosyjskiego golkipera w krótkim czasie, napór Stanów Zjednoczonych!

32:28
    Guma wylądowała teraz w amerykańskiej bramce po kontrze Rosji, ale nie ma gola, bo wcześniej był gwizdek sędziego po tym jak zakrył parkanem gumę Campbell!

33:08
    Z daleka strzelał Kulikow, ale niedokładnie. Krążek przechwycony przez Rosjan, którzy teraz nieco żwawiej ruszyli do ofensywy

33:59
    Spalony w polu bramkowym po akcji Rosji, która po chwili wygrywa wznowienie na niebieskiej

34:16
    Jeszcze jeden spalony w polu bramkowym po ataku Sbornej. Rosja znów górą po wznowieniu

37:40
    Założony zamek przez Rosjan, lecz brakuje strzałów na bramkę strzeżoną przez Campbella

39:05
    Nelson zjechał z lewej flanki pod bramkę Rosjan i w czystej sytuacji uderzył wprost w Bobrowskiego, który po chwili zatrzymał gumę!

40:00
    Druga tercja skończona.

Po 40 minutach wciąż na skromnym prowadzeniu znajdują się Amerykanie. Mecz cały czas jest toczony w szybkim tempie, nieco lepiej prezentowała się już Sborna, ale to wciąż za mało na ruchliwych rywali, którzy imponują przygotowaniem motorycznym. Zapraszam już niedługo na ostatnia tercję!