Rosja – Stany Zjednoczone 2:4 (koniec) | Łotwa – Szwecja 1:8 (koniec) | Norwegia – Finlandia 0:5 (koniec)
Kanada – Czechy 6:3 (koniec)
Norwegia
0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Finlandia
Poniedziałek 04.05.2015, 20:15 • ČEZ Aréna, Ostrava • Mistrzostwa Świata • Grupa B

Z mojej strony na dziś to już wszystko. Za wspólnie spędzone chwile dziękuje Piotr Świeczak i zapraszam na pozostałe relacje ze sportowych aren w portalu lajfy.com! (22:26:11)

Finlandia pokonuje Norwegię 5:0. W dzisiejszym spotkaniu "o klasę" lepsi byli Finowie i to oni zasłużenie cieszą się z kolejnych punktów. Norwegia odnosi trzecią porażkę i tym samym traci szansę na awans.

60:00

59:01
    Rozpoczęła się ostatnia minuta spotkania.

58:23
    Thoresen do Olimba, ale ten uderza bardzo niecelnie.

57:49
    Czas dla trenera reprezentacji Norwegii.

57:49
    Dwie minuty kary dla Leo Komarova (FIN) za spowodowanie upadku rywala.

56:15
    Finowie rozgrywają krążek w strefie obronnej rywali.

54:45
    Spalony Norwegów.

53:33
    Z niebieskiej uderzał Trygg, ale jego strzał został zablokowany.

53:00
    Drugi raz w tej tercji na ławkę kar wędruje Topi Jaakola (FIN).
    Jussi JOKINEN - 0:5

52:11
    Bramka dla Finlandii!
    Idą za ciosem Finowie! JUSSI JOKINEN wykorzystuje zamieszanie pod bramką Voldena i strzela piątą bramkę dla Finlandii!
    Jyrki JOKIPAKKA - 0:4

51:15
    Uśpili obronę rywali Finowie! Niesygnalizowane uderzenie JYRKI JOKIPAKKA i mamy kolejne trafie dla reprezentacji Finlandii! Kompletnie nie wiedział gdzie jest krążek Volden!

50:00
    Pierwsza część trzeciej tercji upłynęła pod znakiem bardzo chaotycznej gry obydwu drużyn. Ani Norwegia, ani Finlandia nie zdołały zagrozić bramce rywali.

48:50
    Uwolnienie, będziemy mieli wznowienie w strefie obronnej Finów.

47:44
    Z prawej strony Jaakola, ale zdołał złapać gumę Volden.

46:12
    Anssi Salmela zdecydował się na strzał z dość ostrego kąta, z najwyższym trudem interweniuje Volden.

44:28
    Finlandia w komplecie.

42:45
    Thoresen uderza z okolic niebieskiej, chwyta gumę Rinne. Będziemy mieli wznowienie w strefie obronnej Finów.

42:28
    Dwie minuty kary dla Topi Jaakoli (FIN), w przewadze Norwegowie.

41:05
    Dobrze zapowiadała się akcja Norwegów prawą stroną, ale stracił równowagę Rosseli Olsen i krążek przejęli rywale.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Tercja druga była popisem skutecznej gry Finów. Dwa razy podwójnie osłabieni byli Norwegowie i dwukrotnie w tym czasie stracili bramki.

Kilkanaście minut przerwy i rozpocznie się trzecia tercja, zostańcie z nami!

40:00
    Druga tercja skończona.

39:40
    Rinne chwyta krążek po uderzenieu Forsberga i jeszcze przed przerwą będziemy mieli wznowienie w strefie obronnej Finlandii.

38:10
    Na uderzenie z okolic niebieskiej zdecydował się Pihlström, ale jego próba niecelna.

36:35
    W odpowiedzi uderzał Jokinen, ale łapie krążek Volden.

34:55
    Szansa Norwegów! Świetnie znalazł się przed bramką rywali Bastiansen, ale w ostatniej chwili powstrzymuje go Lindell, świetna interwencja Fina!

33:46
    Na ławkę kar wysłany Janne Pesonen (FIN), za zbyt wysoko uniesiony kij.

32:41
    Kontra Finlandii. "Sam na sam" z Voldenem znalazł się Antti Pihlström, ale fenomenalną interwencją popisał się bramkarze reprezentacji Norwegii, który chwyta gumę!

31:24
    Norwegia w komplecie.
    Joonas KEMPPAINEN - 0:3

30:21
    To się musiało tak skończyć! Podwójna przewaga Finów przynosi im kolejny raz bramkę! Z najbliższej odległości kieruje krążek do bramki rywali JOONAS KEMPPAINEN! To jego druga bramka w tej tercji!

30:01
    Druga kara dla reprezentanta Norwegii w przeciągu kilkudziesięciu sekund. Wykluczony Morten Ask.

29:24
    Kolejna kara dla Norwegów. Na ławkę kar wysłany Niklas Roest.
    Joonas KEMPPAINEN - 0:2

28:39
    Wykorzystują tę przewagę Finowie. Podwyższa wynik JOONAS KEMPPAINEN!

28:20
    Wykluczony również Alexander Bonsaksen (NOR), dwóch zawodników więcej ma na tafli Finlandia.

27:14
    Niewiele strzałów finów na bramkę Voldena, choć grają oni w przewadze.

26:41
    W przewadze będą grać Finowie. Dwie minuty kary dla Patricka Thoresena.

26:02
    Na uderzenie z okolicy niebieskiej decyduje się Kontiola, chwyta gumę Volden.

25:30

25:04
    Kolejne wznowienie pod fińską bramką.

24:38
    Dużo niedokładnej gry z obu stron.

23:40
    Wstrzelenie krążka pod bramkę Rinne, ale uprzedził rywala Lepisto.

22:45
    Uwolnienie, będziemy mieli wznowienie pod bramką Rinne.

21:40
    Finowie już w pełnym składzie. Wrócił na taflę Lepisto.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Po pierwszej tercji prowadzi Finlandia. Po szybko strzelonej bramce Finowie cofnęli się do defensywy. Norwegowie dłużej utrzymywali się przy krążku, ale nie stworzyli zagrożenia pod bramką Voldena i do szatni schodzą z jedną bramką straty.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:35
    Sami Lepisto (FIN) spowodował upadek rywala i za to przewinienie zostaje wysłany na ławkę kar.

19:20
    Wybijają krążek Finowie poza własną tercję.

18:22
    Finowie zamknięci we własnej tercji obronnej. Gra przerwana, wykluczenie dla Juuso Hietanena, Norwegia w przewadze do końca tej tercji.

17:52
    Szybka kontra Finów. Uderzał Aaltonen, chwyta gumę Volden.

17:10
    Norwegowie próbują jeszcze przed końcem wyrównać, ale dobrze broni się Finlandia.

16:00
    Świetna szansa Nyni Sameli, ale Fin przestrzelił z najbliższej odległości.

15:41
    Przejmują ponownie inicjatywę reprezentanci Finlandii.

14:02
    Mantyla przed bramkę rywali, chwyta gumę Volden.

12:51
    Wydawało się, że kontrę będą mogli wyprowadzić Finowie, ale w ostatniej chwili interweniuje we własnej tercji obronnej jeden z Norwegów.

12:24
    W odpowiedzi Finlandia. Donskoi ładnie poszedł środkiem, ale nie zdołał oddać celnego uderzenia na bramkę Voldena.

11:40
    Uwolnienie, będziemy mieli wznowie w strefie obronnej Finów.

10:54
    W dalszym ciągu Norwegowie. Tym razem szczęścia "szukał" Thoresen, ale jego próba niecelna.

10:15
    Potężne uderzenie Trettenesa, ale skutecznie po raz kolejny Rinne.

08:50
    Wchodzi kolejna "piątka" w drużynie Norwegii.

07:20
    Ruszyli do odrabiania strat Norwegowie. Strzał Bonsaksena, chwyta krążek Rinne.

06:52
    Norwegowie w komplecie.
    Esa LINDELL - 0:1

05:05
    Świetne uderzenie JUSSIHO JOKINENA spod niebieskiej znajduje drogę do bramki Voldena!

04:52
    Pierwsza kara w tym meczu. Na ławkę kar wysłany Bonsaksen, Finowie w przewadze.

04:32
    Wznowienie w tercji obronnej Norwegów.

04:20
    Jak na razie dokładniej rozgrywają krążek Finowie, dużo błędów reprezentantów Finlandii.

03:10
    Uderzenie z okolic niebieskiej Trygga, chwyta krążek Rinne.

02:08
    Przetrzymali pierwszy atak rywali Norwegowie, teraz oni atakują.

01:14
    Od początku zdecydowanie zaatakowali reprezentanci Finlandii.

00:30
    Finowie rozgrywają krążek pod własną bramką.

00:01

Norwegia: Volden (Haugen) – Nørstebø, Holøs, Tollefsen, Trygg, Sørvik, Bonsaksen, Ødegaard – M. Olimb, Thoresen, Ask – Rosseli Olsen, K. Olimb, Martinsen – Forsberg, Bastiansen, Trettenes – Dahlstrøm, Roest, Røymark – Stene

Finlandia: Rinne (Engren) – Lepistö, Hietanen, Lindell, Salmela, Ohtamaa, Jaakola, Jokipakka, Mäntylä – Ruutu, Kontiola, Aaltonen – Barkov, Jokinen, Donskoi – Louhivaara, Hytönen, Pihlström – Pesonen, Kemppainen, Komarov

Sędziowie: Mayer, Björk – Dahmen, Lederer.

Jedno jest pewne, w tym meczu emocji nie zabraknie. Zapraszam na relację live z tego spotkania do portalu lajfy.com! Początek naszej relacji kilka minut przed 20.15, bądźcie z nami!

Finlandia po dwóch meczach zajmuje piąte miejsce w tabeli grupy B. Norwegia bez dorobku punktowego jest na ostatniej pozycji.

Przegraną w pierwszym meczu na MŚ zanotowali również Finowie. W niedzielnym meczu z Danią Finlandia już zaprezentowała się o wiele lepiej wygrywając 3:0.

Norwegia bardzo źle "weszła" w turniej. Dwie porażki to na pewno nie jest to na co liczyli wszyscy kibice reprezentacji Norwegii. W sobotę Norwegia przegrała z USA 1:2, a dzień wcześniej Norwegowie nie dali rady "Sbornej", przegrali ten mecz 2:6.

W trzeciej kolejce rozgrywek na MŚ Norwegia zmierzy się z Finlandią.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:15.

Piotr Swieczak

Składy i statystyki: 6. Jokinen (Lindel, Barkov), 29. Kemppainen (Lindell, Aaltonen), 31. Kemppainen (Lindell, Aaltonen), 52. Jokipakka (Komarov, Kemppainen), 53. Jokinen (Salmela, Barkov)

Sędziowie: Mayer, Björk – Dahmen, Lederer