Rosja – Dania 5:2 (koniec) | Szwajcaria – Łotwa 1:2 (po dogrywce) | Słowacja – Norwegia 2:3 (koniec)

Minuty karne: 6 – 10
    Skuteczność bramkarzy: 90.48% – 97.22% (18:39:31)

Łotwa zachowała więcej zimnej krwi w dogrywce i po trafieniu swojego kapitana pokonała Szwajcarię. Łotysze pozostają w walce o utrzymanie w elicie.

62:18
    Decydujące trafienie:

62:18
    Bramka dla Łotwy!

Świetny atak Łotyszy zakończony celnym strzałem KASPARS DAUGAVINS. Łotwa górą!

61:43
    Mocno atakują Helweci, którzy zwietrzyli szansę na zwycięstwo.

Skuteczność bramkarzy: 94.44% – 97.22%

Szwajcaria dzielnie walczyła o wyrównanie o zdołała doprowadzić do dogrywki.

60:00
    Trzecia tercja skończona.

59:23
    Berra obronił strzał Cibulskisa.

59:01
    Blum wylądował na ławce kar. Okazja dla Łotyszy.

59:00
    Minuta do końca trzeciej tercji.
    Gol na 1:1:

58:09
    Bramka dla Szwajcarii!

MATTHIAS BIEBER okazał się najsprytniejszy w podbramkowym zamieszaniu i sprytnym strzałem wyrównał stan meczu.

57:30
    Mądrze bronią się Łotysze, którzy "kradną" kolejne sekundy.

57:06
    Czas dla łotewskiego trenera.

56:10
    Łotwa skupia się już wyłącznie na defensywie.

55:16
    Olbrzymie zamieszanie pod łotewską bramką. Szwajcaria atakuje z całych sił.

55:00
    Minuty mijają nieubłaganie, a Helweci cały czas biją głową w mur.

54:23
    Szwajcarzy złapani na spalonym. Łotwa coraz bliżej zwycięstwa.
    Szwajcarzy zastanawiają się jak zaskoczyć swoich rywali:

53:20
    Łotysze mocno nacierają wychodząc z założenia, że najlepszą obroną jest atak.

51:48
    Malaskis obronił mocny strzał Ambühla.

50:40
    Olbrzymie zamieszanie pod szwajcarską bramką.

49:11
    Z niezłej strony pod bramką rywali pokazał się Ambühl, ale nie zdołał pokonać Masalskisa.

48:42
    Szwajcarzy złapani na spalonym.

48:27
    Łotwa nie potrafiła wykorzystać akcji trzech na jednego. Dobrze w tej sytuacji zachował się Berra.

47:00
    Fiala próbował mocnym strzałem zaskoczyć Masalskisa, ale bramkarz rywali był na posterunku.

45:50
    Helweci łatwo tracą krążek pod bramką rywali. Łotwa coraz bliżej pierwszego zwycięstwa.

44:41

44:10
    Mądrze bronią się Helweci. Łotwa jest bezradna w ataku.

43:41
    Zagotowało się pod łotewską bramką. Sędziowie przerwali grę z powodu bójki.

42:41
    Kara dla Szwajcarów za zbyt dużą ilość zawodników na lodzie. Okazja dla Łotyszy.

42:00
    Suri próbował indywidualnego ataku, ale nie miał wsparcia partnerów i w końcu stracił krążek.

41:05
    Szwajcaria od początku trzeciej tercji stara się mocno zaatakować.

Następna tercja rozpocznie się około 17.55

Łotwa prowadzi 1:0 ze Szwajcarią i jest blisko pierwszego zwycięstwa w tym turnieju. Helweci zawodzą na całej linii i muszą zdecydowanie poprawić swoją grę jeżeli liczą na korzystny rezultat.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    Minuta do końca drugiej tercji.

38:15
    Mądrze bronią się Łotysze, którzy nie pozwalają drużynie rywali podejść pod własną bramkę.

37:44
    Łotwa w komplecie.

36:44
    Szwajcaria długo rozgrywa swój atak, ale niewiele z tego wynika.

35:44
    Cibulskis odpocznie dwie minuty. Kolejny raz w przewadze będą grali Szwajcarzy.

35:43
    Fatalnie grają dziś Helweci, którzy nie potrafią oddać groźnego strzału nawet w sytuacjach sam na sam z bramkarzem.

33:24
    Helweci mają problem z przebiciem się pod bramkę rywali.
    Walka trwa:

32:26
    Łotwa w pełnym składzie.

31:22
    Masalskis obronił kolejny strzał. Łotewski bramkarz wyrasta na bohatera tego spotkania.

30:26
    Kolejna kara dla Łotwy. Tym razem na ławce kar usiądzie Redhlis.

30:00
    Połowa meczu za nami.

29:07
    Łotwa przetrwała grę w osłabieniu. Obie drużyny są już w pełnych składach.

28:43
    Mądrze bronią się Łotysze. Gra w przewadze nie jest dziś mocną stroną Szwajcarów.

27:07
    Darzinš odpocznie dwie minuty. Okazja dla Helwetów.

26:50
    Masalskis kolejny raz świetną interwencją uratował swój zespół. Uderzał Suri.

25:40
    Łotwa zdecydowanie się ożywiła po zdobytym golu i dominuje na lodowisku.

24:53
    Masalskis bez problemu poradził sobie ze strzałem Josiego.
    Trafienie na 0:1:

24:19

ANDRIS DZERINS wyszedł sam na sam z bramkarzem i mocnym strzałem otworzył wynik spotkania. Fatalnie zachowała się szwajcarska obrona. Asystowali Darzinš i Redhlis.

22:17
    Chaotyczny początek drugiej tercji. Obie drużyny mają problem z wyprowadzeniem składnych akcji.

21:16
    Berra odbił krążek po mocnym strzale Džerinša.

Następna tercja rozpocznie się około 17.05

Po bardzo przeciętnej pierwszej tercji Szwajcaria remisuje bezbramkowo z Łotwą. Oby druga tercja przyniosła więcej emocji.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:00
    Minuta do końca pierwszej tercji.

17:38
    Berra zamroził krążek po strzale Širokovsa.

16:50
    W końcu mocniej zaatakowała Łotwa, ale Berra nie miał na razie zbyt wielu okazji żeby zaprezentować swoje umiejętności.

15:10
    Łotysze mają spory problem z wyprowadzeniem skutecznej akcji.

14:09

12:53
    Łotwa w komplecie. Na razie żadna z drużyn nie potrafiła wykorzystać gry w przewadze.

12:00
    Szwajcaria szuka sposobu na zaskoczenie rywali, ale ci mądrze się bronią.

10:53
    Daugavinš odpocznie dwie minuty. Okazja dla Szwajcarów.

10:00
    Szybkie tempo ostatnich minut. Krążek często zmienia właściciela.

08:57
    Romy uderzył z dystansu, ale Masalskis spokojnie obronił jego strzał.

07:48
    Dobrą interwencją popisał się Berra, który uchronił swój zespół przed stratą bramki.

07:30
    Helweci mądrze się bronią i nie pozwalają drużynie rywali podejść pod własną bramkę.

06:48
    Helbling wylądował na ławce kar. Okazja dla Łotwy.
    Cisza przed burzą:

06:14

05:39
    Zagotowało się pod łotewską bramką, ale Masalskis na razie jest bezbłędny.

04:53
    Masalskis odbił strzał Brunnera. Helweci starają się wykorzystać grę w przewadze.

04:14
    Okazja dla Szwajcarów. Na ławce kar wylądował Džerinš.

02:49
    W końcu niezła akcja Łotyszy zakończona niecelnym strzałem Saulietisa.

01:46
    Masalskis świetną interwencją uratował swój zespół. Łotwa zepchnięta do rozpaczliwej defensywy.

01:19
    Szwajcaria wygrała wznowienie pod bramką rywali.

00:32
    Od razu do ataku rzucili się Helweci, którzy dążą do szybkiego otwarcia wyniku tego meczu.

00:01
    Trwają rozgrzewki:

Szwajcaria: Berra (Genoni) – Geering, Streit, Blum, Josi, Helbling, Grossmann, Kukan – Fiala, Suri, Almond – Ambühl, Bodemann, Bieber – Hollenstein, Romy, Brunner – Schappi, Trachsler, Wieser – Walker

Łotwa: Masalskis (Muštukovs) – Redhlis, Jerofjejevs, Sotnieks, Galvinš, Širokovs, Cibulskis, Jass – Sprukts, Redhlis, Indrašis – Darzinš, Daugavinš, Džerinš – Abols, Cipulis, Bukarts – Saulietis, Berzinš, Bajaruns – Skvorcovs

Sędziowie: Sidorenko (BLR), Šindler (CZE) – Lazarov (RUS), Kilian (NOR)
    Skład Szwajcarów:

Szwajcaria rok temu zakończyła rywalizację w Mistrzostwach Świata Elity na miejscu dziesiątym. Rok wcześniej po raz drugi w swojej historii zdobyła srebrny medal.
    Aktualna sytuacja w tabelach obu grup:

Rok temu Łotwa zajęła jedenaste miejsce. Jej najwyższa pozycja w historii to miejsce siódme.

Łotwa przegrała 1:6 z Kanadą, 2:4 z Czechami i 1:8 ze Szwecją. Łotysze jeśli marzą o zachowaniu miejsca w elicie muszą jak najszybciej zacząć wygrywać.
    Trafienie Szwajcarów z meczu z Niemcami:

Szwajcaria w pierwszy meczu przegrała po rzutach karnych z Austrią. W drugim meczu pokonała 3:1 Francję. W trzecim zmierzyła się z Niemcami i wygrała 1:0.

W meczu grypy A hokejowych Mistrzostw Świata Elity Szwajcaria zmierzy się z Łotwą. Zdecydowanymi faworytami tego spotkania są Helweci.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:15.

Jan Prociak

Składy i statystyki: 59. Bieber – 25. Džerinš (Darzinš, Redhlis), 63. Daugavinš (Darzinš)