Rosja – Dania 5:2 (koniec) | Szwajcaria – Łotwa 1:2 (po dogrywce) | Słowacja – Norwegia 2:3 (koniec)
Szwecja – Kanada 4:6 (koniec)
Rosja
5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Dania
Środa 06.05.2015, 16:15 • CEZ Arena, Ostrawa • Mistrzostwa Świata • Grupa B

43:08
    Shirokov został wykluczony na dwie minuty za przeszkadzanie. Jak najbardziej słuszna decyzja arbitra. To nie było sportowe zachowanie. Granice ducha fair-play nie zostały podtrzymane...

38:22
    Kara dla reprezentacji Danii – na lodzie znalazło się zbyt wielu zawodników tegoż zespołu. To może ich wiele kosztować, oj wiele! Czy Rosjanie wykorzystają kapitalną okazję?

34:04
    Belov otrzymał dwuminutową karę za spowodowanie upadku przeciwnika. Przewinienie było widoczne jak na dłoni. Kolejna wiarygodna interpretacja sędziego ze Stanów Zjednoczonych.

26:43
    Bodker został wykluczony na dwie minuty za spowodowanie upadku przeciwnika. Jak najbardziej słuszna decyzja arbitra. Przewinienie było widoczne gołym okiem.

16:56
    A jednak tym razem wdarło się małe niedociągnięcie. Medvedev, chcąc za wszelką cenę zatrzymać przeciwnika, przytrzymał go, co nie umknęło uwadze arbitra. Amerykanin podyktował kolejne wykluczenie.

00:51
    Mamy pierwszą karę indywidualną. Skandynawowie będą grali w osłabieniu. Wykluczony został Kulemin, który zahaczył rywala. Jak najbardziej słuszna decyzja arbitra.

Mateusz

Składy i statystyki: 11. Panarin (Dadonov, Shipachyov), 14. Mozyakin (Malkin), 39. Dadonov (Medvedev, Chudinov), 58. Mozyakin (Kulemin, Malkin), 58. Tarasenko (Antipin, Plotnikov) – 30. Green (Spelling), 50. Spelling

Rosja: Bobrovskij (Chudobin) – Jakovlev, Belov, Panarin, Dadonov, Šipačov – Kulikov, Antipin, Mozyakin, Malkin (A), Kuljomin – Chudinov, Medvedev (A), Plotnikov, Anisimov, Tarasenko – Mironov, Tichonov, Širokov, Kovaľčuk (C)
    Dania: Dahm (Galbraith) – M. Lauridsen, Kristensen, Storm, Bjorkstrand, J. Jensen (A) – Boedker, Madsen (A), Jakobsen, Hardt, N. Jensen – Uldall, O. Lauridsen, Green (C), Staal, Spelling – Starkov, Poulsen

Sędziowie: T. Mayer (USA), T. Bjork (Szwecja) – B. Mills (Kanada), A. Semjonov (Estonia)