Rosja – Dania 5:2 (koniec) | Szwajcaria – Łotwa 1:2 (po dogrywce) | Słowacja – Norwegia 2:3 (koniec)

Marek Ďaloga

Najlepszy zawodnik Norwegii: Mattias Nörstebö (22:41:57)

W dzisiejszym spotkaniu wygrywają Norwegowie, którzy sprawiają niespodziankę. Trzecia tercja była wyraźnie pod ich dyktandem i mogli pokusić się nawet o podwyższenie wyniku. Wyjątkową okazję mieli grają w podwójnej przewadze. W ostatnich minutach do głosu doszli Słowacy, którzy w ostatnich minutach zdjęli bramkarza, jednak na nic się to zdało i mecz zakończył się ich porażką.

Sędzia kończy spotkanie, a zawodnicy skoczyli do siebie i mieliśmy małą bójkę, ale szybko się zakończyła, bowiem pomiędzy graczy wkroczył arbiter.

60:00

59:38
    Na uwolnienie wybijają Norwegowie.

59:29
    Miklik oddał groźny strzał, ale na posterunku Haugen.

59:20
    Słowacy ściągają bramkarza!

59:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta spotkania!

58:35
    Ponownie było gorąco pod bramką Haugena. Strzały Słowaków zostają zablokowane, a z ławki kar powrócił już Sörvik. Chwilę po tym na uwolnienie wybili krążek Norwegowie.

58:05
    Timeout dla Słowacji.

58:04
    Mrozi krążek Haugen.

58:00
    Rozpoczęły się ostatnie dwie minuty trzeciej tercji.

57:30
    Mieliśmy małe oblężenie norweskiej bramki, ale wychodzą z opresji Skandynawowie wybijając krążek ze swojej tercji.

56:32
    Okazja dla Słowacji, bowiem karę za spowodowanie upadku przeciwnika dostaje Sörvik.

55:32
    Pewna obrona Haugena.

55:15
    Krążek przemieszcza się spod jednej bramki pod drugą, jednak ani jedna drużyna nie może oddać strzału.

53:43
    Gáborík zdecydował się na strzał, ale na posterunku Haugen.

53:00
    Świetnie poradzili sobie w tym osłabieniu Słowacy. Gramy w pełnych składach.

51:43
    Zakotłowało się pod bramką Laco, ale żaden z Norwegów nie skierował krążka do bramki!

Damian Apostolski

Składy i statystyki: 19. Surový (Gáborík, Hudáček), 22. Daloga (Mikus, Tatar) – 26. Nörstebö (Hölös, Olimb), 36. Rosseli (Ask, Martinsen), 42. Nörstebö (Thoresen, Holos)

Słowacja: Laco – Meszároš, Graňák, Sersen, Jurčina, Mikuš, Ďaloga, Baranka – Gáborík, Surový, Hudáček – Pánik, Bližňák, Bartovič – Jurčo, Viedenský, Tatar – Miklík, Dravecký, Daňo – Lušňák.
    Norwegia: Haugen – Hölös, Nörstebö, Trygg, Tollefsen, Bonsaksen, Sörvik, Odegaard – Ask, Thoresen, M. Olimb – Martinsen, K. A. Olimb, Rosseli – Trettenes, Bastiansen, Forsberg – Stene, Röymark, Roest – Dahlström.

Sędziowie: Stricker (SUI), Vinnerborg – Dahmen (oba SWE), Tošenovjan (CZE).