Rosja – Dania 5:2 (koniec) | Szwajcaria – Łotwa 1:2 (po dogrywce) | Słowacja – Norwegia 2:3 (koniec)

Marek Ďaloga

Najlepszy zawodnik Norwegii: Mattias Nörstebö (22:41:57)

W dzisiejszym spotkaniu wygrywają Norwegowie, którzy sprawiają niespodziankę. Trzecia tercja była wyraźnie pod ich dyktandem i mogli pokusić się nawet o podwyższenie wyniku. Wyjątkową okazję mieli grają w podwójnej przewadze. W ostatnich minutach do głosu doszli Słowacy, którzy w ostatnich minutach zdjęli bramkarza, jednak na nic się to zdało i mecz zakończył się ich porażką.

Sędzia kończy spotkanie, a zawodnicy skoczyli do siebie i mieliśmy małą bójkę, ale szybko się zakończyła, bowiem pomiędzy graczy wkroczył arbiter.

60:00

59:38
    Na uwolnienie wybijają Norwegowie.

59:29
    Miklik oddał groźny strzał, ale na posterunku Haugen.

59:20
    Słowacy ściągają bramkarza!

59:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta spotkania!

58:35
    Ponownie było gorąco pod bramką Haugena. Strzały Słowaków zostają zablokowane, a z ławki kar powrócił już Sörvik. Chwilę po tym na uwolnienie wybili krążek Norwegowie.

58:05
    Timeout dla Słowacji.

58:04
    Mrozi krążek Haugen.

58:00
    Rozpoczęły się ostatnie dwie minuty trzeciej tercji.

57:30
    Mieliśmy małe oblężenie norweskiej bramki, ale wychodzą z opresji Skandynawowie wybijając krążek ze swojej tercji.

56:32
    Okazja dla Słowacji, bowiem karę za spowodowanie upadku przeciwnika dostaje Sörvik.

55:32
    Pewna obrona Haugena.

55:15
    Krążek przemieszcza się spod jednej bramki pod drugą, jednak ani jedna drużyna nie może oddać strzału.

53:43
    Gáborík zdecydował się na strzał, ale na posterunku Haugen.

53:00
    Świetnie poradzili sobie w tym osłabieniu Słowacy. Gramy w pełnych składach.

51:43
    Zakotłowało się pod bramką Laco, ale żaden z Norwegów nie skierował krążka do bramki!

51:00
    Timeout dla Norwegów.

51:00
    Baranka ukarany dwiema minutami za faul na Thoresenie, który był w dogodnej sytuacji. Będziemy chwilę grali 5 na 3.

50:40
    Próbują założyć zamek Norwegowie. Udało im się to, ale nie mogą oddać strzału.

49:00
    Jak na razie nieźle radzą sobie w tym osłabieniu Słowacy. Wyszli teraz nawet z akcją, którą próbował zakończyć strzałem Tatar, ale nieskutecznie.

47:08
    Karą 5+20 ukarany zostaje Meszároš. Najlepszy strzelec zachował się niesportowo i uderzył kijem Martinsena, który wyraźnie ucierpiał w tym starciu. Dla Meszároša to już koniec tego spotkania.

45:50
    Walczyli o krążek Norwegowie w tercji rywali, ale ostatecznie Słowacy wychodzą z obronną ręką i rozpoczynają swoją akcję.

43:10
    Mieliśmy walkę bark w bark Panika z Sörvikiem, w wyniku tej walki powalony został ten pierwszy i w konsekwencji obydwoje zawodnicy wpadli do bramki, przewracając bramkę. Nie będzie jednak faulu.
    NÖRSTEBÖ - 2:3

41:56
    Bramka dla Norwegii!
    MATTIAS NÖRSTEBÖ wyprowadza Norwegów na prowadzenie, strzelając bardzo mocno z linii niebieskiej.

41:30
    Daloga zostaje ukarany dwiema minutami za przeszkadzanie.

Trzecia tercja rozpoczęta.

Na lód wracają już hokeiści obydwóch zespołów.

Strzały: 16 – 15.
    Minuty karne: 16 – 8 min.
    Skuteczność bramkarzy: 86.67% – 87.50%

Następna tercja rozpocznie się ok. 21:55.

Druga tercja była zdecydowanie ciekawsza od pierwszej. Początkowo w drugiej tercji dominowali Słowacy, jednak po drugim golu dla naszych południowych sąsiadów inicjatywa przeszła w ręce Norwegów, którzy strzelili dwie bramki i doprowadzili do wyrównania.

40:00
    Druga tercja skończona.

38:56
    Laco nie ryzykuje i mrozi krązek.
    ROSSELI - 2:2

35:30
    Mamy wyrównanie! Drugiego gola dla Norwegów strzela MATS OLSEN ROSSELI, od którego odbił się strzał Mortena Aska, do którego podawał zza bramki Martinsen.

33:47
    Na spalonym reprezentant Słowacji.

32:46
    Jurčina oddał mocny strzał z linii niebieskiej, ale radzi sobie Haugen. Będziemy mieli wznowienie w tercji Norwegii.

31:40
    Spalony w polu bramkowym.

31:14
    Bonsaksen ukarany dwiema minutami za zahaczanie.

29:48
    Na uwolnienie wybijają Słowacy.

29:20
    Po zdobytej bramce coraz śmielej poczynają sobie Norwegowie. Tym razem okazję miał Martinsen, ale krążek trafia w słupek.

27:20
    Röymark ruszył z kontrą, próbował sprytnie podać do swojego kolegi, ale podanie pod bramką Słowacji przeciął obrońca.
    NÖRSTEBÖ - 2:1

25:40
    Mamy bramkę dla Norwegów, którzy wykorzystują grę w przewadze. Gola zdobywa MATTIAS NÖRSTEBÖ, który uderza pomiędzy parkanami Laco!

25:20
    Surovy ukarany dwiema minutami za zahaczanie.

25:04
    Dravecky strzelał z bulika, ale ponownie górą bramkarz Norwegii.

24:39
    Daňo oddał strzał z lewego bulika, ale pewnie broni Haugen.
    DALOGA - 2:0

21:29
    Bramka dla Słowacji!
    Mamy podwyższenie prowadzenia przez Słowację. Mikus podawał do MARKA DALOGI, a ten drugi zdecydował się na uderzenie z linii niebieskiej i piłka zatrzepotała w siatce!

21:06
    Mieliśmy groźną sytuację pod bramką Norwegów, ale Skandynawowie wybijają krążek z linii bramkowej.

20:21
    Mamy pierwszy strzał w tej tercji. Strzelał Nörstebö, ale z łatwością broni Laco. Będziemy mieli wznowienie w tercji Słowacji.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

STRZAŁY: 8 – 6.
    MINUTY KARNE: 14 – 6 min.
    SKUTECZNOŚĆ BRAMKARZY: 100% – 87,5%

Następna tercja rozpocznie się ok. 21:05.

Na początku pierwszej tercji przewagę minimalną osiągnęli Norwegowie, jednak w końcówce do głosu doszli ich rywale i to Słowacja prowadzi 1:0 po bramce strzelonej w przewadze.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:32
    Jurčo strzelał z bulika, ale na linii strzału znalazł się obrońca.

18:36
    Meszároš podał krążek Tatarovi, a ten oddał strzał, ale poradził sobie z nim Haugen.

18:06
    Mamy ponownie karę dla Norwega. Tym razem za grę wysokim kijem ukarany dwiema minutami zostaje Ask.
    SUROVÝ - 1:0

18:03
    Mamy pierwsze trafienie w tej tercji! Słowacja wykorzystuje grę w przewadze. Libor Hudáček podawał zza bramki do Mariána Gáboríka. Ze strzałem tego drugiego poradził sobie jeszcze Haugen, ale dobitka w wykonaniu TOMASA SUROVEGO była już skuteczna!

17:20
    Tym razem na ławkę kar wędruje Martinsen.

16:30
    Ładnie rozgrywają zamek Norwegowie. Mieliśmy strzał w wykonaniu Skandynawów, ale górą Słowacja.

15:19
    Tatar ukarany dwiema minutami za zahaczanie.

14:55
    Bastiansen z Bliznakiem walczyli o krążek w tercji Słowacji, górą ten drugi i krążek opuszcza tercję naszych sąsiadów.

14:33
    Na uwolnienie wybili krążek reprezentanci Słowacji. Będzie wznowienie pod bramką Laco.

13:00
    Lusnak wjechał w tercję Norwegów i zdecydował się na strzał, ale bez problemów krążek odbija Haugen.

11:18
    Na umyślnym spalonym zawodnik Słowacji.

10:00
    Po upływie połowy tercji trzeba przyznać, że niespodziewanie to Norwegowie są zespołem, który jak na razie jest lepszy. To Norwegowie stworzyli więcej groźnych okazji i oddali więcej strzałów.

08:40
    Norstebo zdecydował się na uderzenie z linii niebieskiej, trochę się zakotłowało pod bramką, ale ostatecznie Słowacy wychodzą z opresji.

07:10
    Thoresen traci krążek w tercji rywali i akcję rozpoczynają Słowacy.

06:35
    Norwegowie grają już w pełnym zestawieniu.

06:16
    Słowacy słabo rozgrywają tą przewagę. Teraz oddali strzał, ale krążek po kiju Norwega wylatuje poza bandę.

04:29
    Dwie minuty kary za grę wysokim kijem otrzymuje Daniel Sörvik i teraz okazję będą mieli Słowacy.

03:00
    Gorąco było pod bramką Słowacji, ale nadal z czystym kontem pozostaje Laco. Najbliżej szczęścia był Martinsen, który z bliskiej odległości dobijał strzał swojego kolegi.

02:03
    Holos zdecydował się na strzał z linii niebieskiej, ale na posterunku Laco.

1:27
    Milan Bartović ukarany karą 2+10. Za atak na głowę rywala.

01:00
    Słowacy wybijają krążek, ale nie będzie uwolnienia. Norwegowie ponownie konstruują akcję.

00:01

Obydwie drużyny już pojawiają się na lodzie, zatem dosłownie za minutę rozpocznie się to spotkanie!

Witamy Państwa serdecznie. Hokeiści już niedługo rozpoczną zmagania, a my prezentujemy pełne zestawienia w jakich wystąpią obydwie drużyny.

Słowacja:

Norwegia: Haugen – Hölös, Nörstebö, Trygg, Tollefsen, Bonsaksen, Sörvik, Odegaard – Ask, Thoresen, M. Olimb – Martinsen, K. A. Olimb, Rosseli – Trettenes, Bastiansen, Forsberg – Stene, Röymark, Roest – Dahlström.

Słowacy pierwsze dwa spotkania rozstrzygnęli dopiero po karnych i dogrywce. W pierwszy swoim meczu nasi południowi sąsiedzi męczyli się z Danią i dopiero po karnych wygrali 4:3. W drugim meczu z kolei Słowacja pokonała naszego innego sąsiada – Białoruś 2:1 (po dogrywce). W ostatnim swoim spotkaniu Słowacja po ciężkim meczu pokonała Słowenię 3:1.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy Norwegia nie wygrała jeszcze na tych mistrzostwach meczu. W pierwszym spotkaniu zawodnicy ze Skandynawii zostali rozgromieni przez Rosjan 2:6. Następnie na drodze Norwegów stanęli zawodnicy USA, którzy wygrali to spotkanie 2:1. W ostatnim spotkaniu Norwegowie zostali rozgromieni 0:5 przez inny zespół ze Skandynawii – Finlandię. Trzeba uczciwie przyznać, że w poprzednich meczach Norwegowie mieli na swojej drodze dość wymagających rywali, jednak ze Słowacją również o zwycięstwo będzie bardzo ciężko.

Z kolei ich rywale – Słowacy, radzą sobie nieźle. Nasi południowi sąsiedzi wygrali wszystkie mecze, ale trzeba zwrócić uwagę na fakt, że dwa z nich były wygrane dopiero po dogrywce. Powoduje to, że Słowacja ma aktualnie 7 punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Do prowadzącej Ameryki nasi sąsiedzi tracą dwa punkty. Bilans bramkowy Słowacji to 9-5.

Norwegia jak na razie nie zachwyca swoich kibiców. W dotychczasowych trzech meczach zawodnicy ze Skandynawii nie zdobyli jeszcze punktu, przegrywając wszystkie mecze. Ich bilans bramkowy na dzień dzisiejszy wynosi: 3-13.

Mistrzostwa Świata elity nie zwalniają tempa i już w najbliższą środę dojdzie do kolejnych pojedynków. W meczu wieczornym w Ostrawie zmierzą się ze sobą Słowacy i Norwedzy.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:15.

Damian Apostolski

Składy i statystyki: 19. Surový (Gáborík, Hudáček), 22. Daloga (Mikus, Tatar) – 26. Nörstebö (Hölös, Olimb), 36. Rosseli (Ask, Martinsen), 42. Nörstebö (Thoresen, Holos)

Słowacja: Laco – Meszároš, Graňák, Sersen, Jurčina, Mikuš, Ďaloga, Baranka – Gáborík, Surový, Hudáček – Pánik, Bližňák, Bartovič – Jurčo, Viedenský, Tatar – Miklík, Dravecký, Daňo – Lušňák.

Sędziowie: Stricker (SUI), Vinnerborg – Dahmen (oba SWE), Tošenovjan (CZE).