Stany Zjednoczone – Białoruś 2:5 (koniec) | Czechy – Francja 5:1 (koniec) | Finlandia – Słowenia 4:0 (koniec)
Szwecja – Niemcy 4:3 (koniec)
Szwecja
4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Niemcy
Czwartek 07.05.2015, 20:15 • 02 Arena, Praga • Mistrzostwa Świata • Grupa A

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:15.

W meczu hokejowych Mistrzostw Świata Elity Szwecja zmierzy się z Niemcami. Zdecydowanymi faworytami tego spotkania są Szwedzi.

Szwecja bardzo dobrze radzi sobie w tej edycji. Trzy Korony wygrały 6:5 z Czechami (po rzutach karnych), 6:1 z Austrią, 8:1 z Łotwą. W ostatnim Szwedzi zmierzyli się z Kanadą i po dramatycznym meczu przegrali 4:6.

Niemcy nie mogą zaliczyć tego turnieju do udanych. Na inaugurację pokonali 2:1 Francję, ale potem było już znacznie gorzej. Aż 0:10 przegrali z Kanadą i 0:1 ze Szwajcarią.
    To było jedno z lepszych spotkań na tym turnieju:

Szwedzi zdobyli brązowy medal w czasie ostatnich Mistrzostw i liczą przynajmniej na powtórkę tego wyniku. Niemcy byli bliscy spadku i wydaje się, że i tym razem będą do końca walczyć o utrzymanie w Elicie.

Szwecja jest blisko awansu do fazy pucharowej. Niemcy żeby marzyć o wysokim miejscu muszą wygrać ten mecz. Kto okaże się lepszy dowiecie się z naszej relacji!

Szwecja: Enroth (Nilsson) – Ekman-Larsson, Klefbom, Klingberg, Kronwall, Granberg, Ekholm, Rahimi – Forsberg, Eriksson, Lander – Lindström, Sjögren, Möller – Ericsson, Lindholm, Rask – Hjalmarsson, Josefson, Lundqvist – Danielsson

Niemcy: Pielmeier (Endras) – Krüger, Müller, Kohl, Goc, Daschner, Köppchen, Krupp – Reimer, Ehliz, Hager – Rieder, Wolf, Pietta – Kink, Hospelt, Plachta – Oppenheimer, Krämmer, Seidenberg – Rädeke

Sędziowie: Hodek (CZE), Sidorenko (BLR) – McIntyre (USA), Šefčík (SVK)
    Dobre pytanie:

00:01

00:35
    Niemcy wygrali wznowienie przed własną bramką.
    Potwierdzenie składów:

01:28
    Mocny, ale niecelny strzał na szwedzką bramkę. Niezły początek Niemców.

02:50
    Niezły fragment gry w wykonaniu Szwedów, którzy odważnie zaatkowali.

04:48
    Od początku spotkania Pielmeier ma sporo pracy. Szwedzi są podrażnieni po wczorajszej porażce z Kanadą.

05:05
    Z dobrej strony w ofensywie pokazuje się Ekholm, który od początku spotkania jest bardzo aktywny.

06:11
    Enroth odbił mocny strzał Daschnera. Ciekawa akcja naszych zachodnich sąsiadów.

08:08
    Nieudany strzał Raska. Pielmeier nie miał do tej pory zbyt wielu okazji żeby pokazać swoje umiejętności.

08:50
    Niemcy wygrali wznowienie pod własną bramką.

10:25
    Dobra interwencja Enrotha po zaskakującym strzale jednego z rywali.

10:30
    Krótka przerwa w grze z powodów technicznych.

10:30
    Drużyny wróciły do szatni. Zapowiada się dłuższa przerwa w grze.
    Zawodnicy schodzą do szatni:

10:31
    W końcu zawodnicy wrócili na lodowisko. Problemy techniczne zażegnane.

11:19
    Bramka dla Szwecji!

Szwedzi wyszli nabuzowani po przerwie technicznej i szybko wyszli na prowadzenie. OSCAR MOLLER dopadł do krążka odbitego przez Pielmeiera i mocnym strzałem otworzył wynik spotkania. Asystowali Lindström i Sjögren.
    Trafienie na 1:0:

12:09

12:44

Kapitalna akcja Szwedów zakończona precyzyjnym strzałem JOAKIMA LINDSTROMA. Całkowicie pogubiła się niemiecka obrona. Asystował Möller.
    Gol na 2:0:

13:55
    Drużyna ze Skandynawii zdominowała sytuację na lodowisku. Niemcy w opałach.

14:50
    Ostra walka przy bandach. Na trybunach rozlegają się gwizdy.

15:00
    Okazja dla Niemców. Na ławce wylądował Ekholm. Pierwsza kara w tym meczu.

15:48
    Bramka dla Niemiec !

Enroth poradził sobie ze strzałem Reimera, ale wobec dobitki MARCUSA KINKA był bezradny. Niemcy wykorzystali grę w przewadze.
    Gol Kinka:

17:00
    Wyrównało się spotkanie w O2 Arenie. Kibicie mogą być zadowoleni z poziomu tego meczu.

19:00
    Minuta do końca pierwszej tercji.

19:55
    Daschner powalił Ekholma. Niemiec dostał pięć minut kary i karę meczu.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

Niezłe tempo pierwszej tercji i 2:1 dla Szwedów, którzy są dziś drużyną zdecydowanie lepszą. Niemcy ambitnie walczą, ale mają zbyt mało atutów żeby zagrozić swoim rywalom.

Statystyki po pierwszej tercji:

Strzały: 10 – 8
    Kary: 2 – 25
    Skuteczność bramkarzy: 87.50% – 80.00%

Druga tercja rozpocznie się około 21:25.
    Maskotki Mistrzostw:

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

20:40
    Szwedzi od początku drugiej tercji rzucili się do ataku. Niemcy zepchnięci do rozpaczliwej obrony.

21:59
    Pielmeier zamroził krążek Ekholma. Wznowienie pod niemiecką bramką.

23:00
    Mądrze bronią się Niemcy, którzy są bliscy przetrwania pięciu minut gry w osłabieniu bez straty gola.

24:55
    Obie drużyny w komplecie. Szwedzi nie potrafili wykorzystać pięciu minut gry w przewadze.

25:27
    Pielmeier spokojnie złapał strzał Klefboma.

26:53
    Trwa oblężenie bramki Pielmeiera, który już kilka razy ratował w tym meczu swój zespół.

27:50
    W końcu odważenie zaatakowali Niemcy, ale nie byli w stanie zagrozić bramce rywali.

28:27
    Dobry strzał Reimera i jeszcze lepsza interwencja Enrotha, który nie dał się zaskoczyć.

29:01
    Kolejny raz w opałach był szwedzki bramkarz. Tym razem uderzał Wolf.

29:30

Świetnym, indywidualnym rajdem popisał się NICOLAS KRAMMER, który pewnym strzałem wyrównał stan meczu.
    Trafienie Krämmera:

30:00
    Połowa meczu za nami.

31:02
    Wściekle atakują Szwedzi, których wyraźnie podrażniła stracona bramka.

32:52
    Ostra walka przy bandach. Żadna z drużyn nie odpuszcza.

33:45
    Okazja dla Szwedów. Na ławce kar wylądował Oppenheimer.

33:51
    Dobra interwencja Pielmeiera, który obronił strzał Lindströma.

34:45
    Szwedzi długo rozgrywają swój atak, ale niewiele z tego wynika.

35:45
    Niemcy w komplecie. Nasi zachodni sąsiedzi przetrwali kolejną grę w osłabieniu.

37:30
    Enroth w świetnym stylu obronił strzał Reimera.

39:00
    Minuta do końca drugiej tercji.

39:10
    Odważnie atakują Niemcy, którzy zwietrzyli szansę na korzystny rezultat.

40:00
    Druga tercja skończona.

Niemcy odważnie atakowali i mądrze się bronili dzięki czemu remisują 2:2 ze Szwedami. Trzecia tercja zapowiada się fascynująco.

Statystyki po drugiej tercji:

Strzały: 23 – 17
    Kary: 2 – 27
    Skuteczność bramkarzy: 88.24% – 91.30%

Trzecia tercja rozpocznie się około 22:14.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

40:39
    Dobry atak Szwedów i jeszcze lepsza interwencja Pielmeiera.

42:00
    Spokojne tempo na początku trzeciej tercji. Obie drużyny skupiają się głównie na defensywie.

42:45
    Pielmeier obronił mocny strzał Larssona.

42:55

Kapitalne uderzenie JOHN KLINBERGA i Szwedzi wyszli na prowadzenie. To był bardzo mocny i zaskakujący strzał. Asystowali Kronwall i Möller.
    Gol Klinberga:

44:11
    Krupp powalił Erikssona i wylądował na ławce kar. Okazja dla Szwedów.

45:38
    Niemcy zepchnięci do rozpaczliwej obrony. Mocno atakują Szwedzi.

46:11
    Niemcy w komplecie. Drużyna ze Skandynawii nie potrafiła do tej pory wykorzystać żadnej gry w przewadze.

48:00
    Niemcy nie potrafią wyjść z własnej strefy obronnej.

48:27
    Pielmeier obronił mocny strzał Klingberga.

48:40

OSCAR MOLLER ograł przy badzie Kinka, wpadł między niemieckich obrońców i mocnym strzałem pokonał po raz drugi w tym meczu Pielmeiera. Asystował Danielsson.
    Trafienie na 4:2:

49:55
    Sjögren wylądował na ławce kar. Okazja dla Niemców.

50:55
    Niemcy bombardują bramkę Enrotha. Szwedzi w opałach.

51:38
    Dwóch Szwedów na ławce kar!!! Przepisy złamał Klefbom.

53:00
    Szwedzi starają się utrzymywać grę daleko od własnej bramki i nieźle im to wychodzi.

53:38
    Szwedzi w komplecie. Team ze Skandynawii dał prawdziwy popis gry defensywnej.

54:38

Robi się ciekawie. MATTHIAS PLACHTA wypracował sobie świetną okazję, której nie zmarnował. Asystowali Hospelt i Seidenberg. Końcówka meczu zapowiada się fascynująco.
    Trafienie na 4:3:

56:00
    Niemcy konsekwentnie dążą do wyrównania. Szwedzi rozpaczliwie się bronią.

56:55
    Szwedzi starają się odsunąć grę od bramki Enrotha i robią to bardzo skutecznie.

57:20
    Dobra interwencja Pielmeiera, który zatrzymał mocny strzał z dystansu.

58:00
    Z szybką kontrą wyszedł Ericsson, ale jego strzał był daleki od ideału.

59:00
    Minuta do końca spotkania.

59:30
    Rozpaczliwie bronią się Szwedzi. Niemcy atakują z całych sił.

60:00

Szwedzi w trzeciej tercji zagrali niemal perfekcyjnie w obronie i dzięki temu pokonali Niemców 4:3. Oby więcej takich spotkań!