Białoruś – Rosja 0:7 (koniec) | Francja – Kanada 3:4 (koniec) | Finlandia – Słowacja 3:0 (koniec)
Austria – Łotwa 1:2 (po dogrywce) | Dania – Norwegia 4:1 (koniec) | Szwecja – Szwajcaria 2:1 (po dogrywce)
Francja
3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
Kanada
Sobota 09.05.2015, 12:15Mistrzostwa Świata • Grupa A

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:15.

Serdecznie zapraszam na relację z Mistrzostwa Świata. Francja vs Kanada

Trójkolorowi po czterech meczach są na szóstym miejscu w tabeli z trzema punktami na koncie. Ich sytuacja nie jest zbyt komfortowa bowiem nad ostatnią Łotwą mają tylko punkt przewagi, a w perspektywie właśnie Kanada, a następnie Szwecja i Czechy!

Francuzi w poprzedniej spotkaniu dostali lekcję hokeja od gospodarzy ulegając im aż 1:5. Jedyne trafienie w tym meczu zaliczył Kevin Hecquefeuille

O wiele lepiej wygląda to u hokeistów z Ameryki Północnej. Jak dotąd są niepokonani i z kompletem punktów przewodzą tabeli mając już na rozkładzie zarówno Czchów jak i Szwedów! Wygrana po drodze 10:0 z Niemcami też robi wrażenie!

To właśnie w poprzednim pojedynku pokonali ekipę Trzech Koron. Zaczęli nie najlepiej, bo po pierwszej tercji przegrywali aż 0:3! Potem jednak rozkręcili się na dobre i wygrali 6:4! Strzelcami bramek dla Kanady w tym meczu byli Aaron Ekblad, Tyler Hall, Sean Couturier, Patrick Wiercioch, Tyler Ennis i Tyler Seguin

Na relację z tego meczu zapraszam an godzinę 12:15. Bądźcie z nami na portalu LAJFY.COM!
    Trwa rozgrzewka przed pierwszymi dzisiejszymi meczami

Francja: Quemener (Hardy) – Manavian, Auvitu, Chakiachvili, Hecquefeullie, Dieude Fauvel, Janil, Trabichet – Treille Y., Meunier, Desrosiers – Fleury, Roussel, Da Costa – Raux, Treille S., Bertrand – Lamperier, Guttig, Rech – Claireaux

Kanada: Jones (Smith) – Hamhuis, Burns, Muzzin, Barrie, Ekblad, Wiercioch, Savard – Eberle, Crosby, Hall – Seguin, Giroux, O'Reilly – MacKinnon, Spezza, Duchene – Ennis, Couturier, Tofolli – Schen

Sędziowie: Wehrli, Sindler – Pihlblad, Sefcík.

00:01

1:30
    Z początku zaatakowali trójkolorowi, próba Fluery'ego z prawej strony została zablokowana

2:02
    Uwolnienie po stronie Francji

3:25
    Kanada w ofensywie, zmuszony do interwencji Quemener, następnie guma przez jednego z obrońców wybita na uwolnienie

4:10
    Odgryzają się Francuzi, ponownie strzelał Fleury, na razie jeszcze brakuje celności

5:50
    Kolejna kontra trójkolorowych, tym razem jednak skutecznie ustawiła się defensywa Kanaday i krążek został wycofany do francuskiej tercji

7:45
    Dwukrotnie pewnie interweniował teraz Quemener

8:30
    Kanada po raz pierwszy zamknęła swojego rywala, ale nie udało się jej wypracować dobrej pozycji do strzału

9:28
    MacKinnon próbował indywidualnej akcji, ale został przyblokowany przed samą bramką. Kotłowało się tam jeszcze chwilę, ale zdołali wybronić się trójkolorowi

Bramka dla Kanady!

Kapitalne podanie od Spezzy na lewą stronę dostał TYLER SEGUIN i przymierzył idealnie między słupkiem a bramkarzem!
    Tyler SEGUIN - 0:1

11:50
    Chwyta gumę Quemener po strzale Spezzy

12:31

Świetne uderzenie z lewej flanki JORDANA EBERLE, Wydaje się, że mógł lepiej się zachować Quemener, wyszedł trochę do przodu i część bramki zostawił odsłoniętą, z czego idealnie skorzystał EBERLE i posłał gumę tuż przy słupku! Kanada poszła za ciosem!
    Jordan EBERLE - 0:2

14:35
    Próbowali zaatakować trójkolorowi, ale szybko stracili krążek, w odpowiedzi spalony Kanady

14:50
    Wznowienie na niebieskiej dla Kanady, dobrze rozegrany krążek, strzał z dystansu, chwyta gumę Quemener

15:50
    Uciekał prawą stroną Guttig, próbował przedrzeć się do środka pomiędzy dwójką obrońców, ale został powstrzymany

16:30
    Bramka dla Francji!

Zdecydowanie za dużo miejsca na prawej flance miał JULIEN DESROSIERS! Spokojnie przymierzył i mimo interwencji Jonesa guma wpadła do bramki! Trójkolorowi łapią kontakt!

19:40
    Bardzo aktywni trójkolorowi próbują coś jeszcze skonstruować przed przerwą, ale wydaje się, że wynik już nie ulegnie zmianie

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

Wygrywają pierwszą tercją Kanadyjczycy, ale trójkolorowym nalezą się brawa za ambitną postawę i grę do przodu. Dzięki temu oglądamy mecz stojący na niezłym poziomie i toczony w szybkim tempie. Zapraszam po przerwie

22:45
    Cały czas przewaga jest po stronie Kanady, ale od kilku chwil gra toczy się w strefie neutralnej

23:35
    Spalony po akcji Francuzów, wznowienie dla Kanady

24:23
    Po uderzeniu Toffoli i rykoszecie guma wylądowała poza lodowiskiem. Na buliku górą Francuz

24:32
    Spalony na niebieskiej Bertranda

24:56
    Mrozi gumę Quemener po strzale O'Reilly'ego

25:35
    Blokowany na prawym kole Duchene, krążek nadal w posiadaniu ekipy z Ameryki Północnej

26:13
    Wybijają gumę na uwolnienie Francuzi

26:30
    Kanada wręcz teraz zamknęła rywala pod swoją bramką, zupełnie jakby grała w przewadze!

27:10
    Uderzenie z prawego koła Barriego pewnie obronione przez francuskiego golkipera

28:11
    Krążek poza taflą, wznowienie wygrane przez Francję

28:49
    Potężny strzał spod niebieskiej Toffoliego, ale wprost w Quemenera, który przechwytuje krążek

28:52
    O proszę mamy bójkę!

28:52
    Duchene ukarany za uderzanie kijem, a MacKinnon i Dieude Fauvel za nadmierną ostrość w grze! Przez dwie minuty będziemy mieli grę 4 na 3 z przewagą Francji!

30:00

30:15
    Niespecjalnie trójkolorowi zagrażają rywalom mimo większej liczby zawodników i wolnego miejsca

30:52
    W komplecie obie ekipy

31:15
    Giroux marnuje sytuację sam na sam! Świetnie spisał się teraz Quemener!

33:27
    Burns mocno uderza z prawej strony, krążek odbija się od poprzeczki i wychodzi poza lód!

35:13
    Mocne uderzenie ze środka Berriego wybronione przez Quemenera, była jeszcze dobitka, zatrzymał ją parkanem francuski golkiper!

37:01

Szybko i w świetnym stylu wykorzystana przewaga! Rozklepana francuska defensywa, na koniec niepilnowany na lewym kole TYLER SEGUIN mocno uderza po lodzie, a krążek wpada do bramki między parkanami Quemenera!
    Tyler SEGUIN - 1:3

38:45
    W ofensywie nadal Kanadyjczycy, blokowane ich uderzenia z prawego skrzydła

39:00
    Minuta do końca drugiej części gry

39:53
    Teddy Da Costa ukarany za zahaczanie. nieprzepisowo zatrzymywał uciekającego prawą flanką Giroux

40:00
    Druga tercja skończona.

W drugiej tercji już znacznie większą przewagę mieli zawodnicy Klonowego Liścia, ale tylko raz wpakowali gumę do bramki. Trzeba przyznać, że dobrze spisywała się w tych 20 minutach francuska defensywa z Quemenerem na czele. Zapraszam po przerwie

40:30
    Quemener odbija strzał ze środka Ennisa, Kanada naciska rywala chcąc wykorzystać przewagę

41:21
    Seguin ukarany dwoma minutami za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem

41:53
    Francja w komplecie i ponad minutę teraz będzie grać w przewadze, o ile nic się nie wydarzy

42:38
    Niecelne uderzenie Auvitu z prawego koła, miał tam zaskakująco dużo wolnego miejsca

43:21
    Kanada w pełnym składzie

44:10
    Ależ spudłował teraz Trabichet!!! Dopadł do krążka odbitego przez Jonesa, był sam przed pustą bramką i uderzył nad nią! Niewiarygodne!

44:57
    Hamhuis ukarany za zahaczanie

45:27
    Na spalonym znalazł się Fleury

46:20

Świetny strzał po lodzie z lewego koła YORICKA TREILLE! Guma wpada do bramki tuż przy prawym słupku, mamy kontakt!
    Yorick TREILLE - 2:3

46:55

No i już mamy remis, co tu się dzieje! Roussel mocno uderzył z lewego skrzydła, krążek odbija się po drodze od DAMIENA FLUERY'EGO, potem od Eberle i kompletnie zaskakuje Jonesa!
    Damien FLEURY - 3:3

48:46
    Kara dla Trebicheta za wrzucenie rywala na bandę

49:17

Mocne uderzenie ze środka Burnsa, tor lotu tuż przed bramką zmienia JORDAN EBERLE co myli Quemenera i ten przepuszcza gumę między parkanami! Kanada odzyskuje prowadzenie!
    Jordan EBERLE - 3:4

50:00

50:50
    Kanada nadal w ofensywie, próbuje szybko powiększyć swoją przewagę i mieć spokój w końcówce. Seguin ma sporo wolnego miejsca po lewej stronie, potężnie uderzył i trafił w słupek!

51:30
    Krążek bardzo często przekracza linię środkową, naprawdę te spotkanie może się podobać!

52:25
    Mocne uderzenie z prawego koła Trebucheta, broni Jones. Francja także nie zamierza się bronić!
    Damien Fleury

52:53
    Teddy da Costa ukarany za zahaczanie

53:50
    Skutecznie w defensywie cały czas trójkolorowi, nie ma strzałów na bramkę Quemenera

54:45
    Blokowane uderzenie Spezzy z prawego koła, następnie guma wybita do kanadyjskiej tercji

54:53
    Francja w pełnym zestawieniu

55:50
    Zablokowany atak trójkolorowych prawą stroną, szybko przechodzi z krążkiem za środkową linię Kanada

56:20
    Ładna indywidualna akcja Hecquefeullie, minięty na lewej flance obrońca, mocny strzał, ale bez zarzutu spisał się w bramce Jones

57:50
    Pewna interwencja Quemenera po uderzeniu z prawej flanki, próbują odpowiedzieć Francuzi

58:45
    Ogromny napór trójkolorowych, kto by pomyślał!!

59:00
    Pozostała minuta!

59:10
    Francja bez bramkarza!

59:57
    Wznowienie na niebieskiej, wszystko już jasne!

60:00

Świetny mecz! Postarali się o to trójkolorowi, który walczyli jak równy z równym w utytułowanym rywalem i byli sprawienia niespodzianki jaką byłaby dogrywka! Laurent Meunier wybrany najlepszym zawodnikiem Francji, po stronie Kanady MVP Tyler Seguin