Słowenia – Stany Zjednoczone 1:3 (koniec) | Niemcy – Czechy 2:4 (koniec) | Słowacja – Rosja 2:3 (po dogrywce)
Szwajcaria – Kanada 2:7 (koniec)
Niemcy
2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Czechy
Niedziela 10.05.2015, 16:15 • O2 Arena, Praga, Czechy • Mistrzostwa Świata • Grupa A
    Jaromir JAGR - 2:4

55:58
    Bramka dla Czech!
    Bramkę zdobył JAROMIR JAGR.

GOOOL! Czesi rozstrzygają losy tego spotkania. Wygrane wznowienie w tercji obronnej Niemiec, guma trafia do JAROMIRA JAGRA, który ładnym strzałem z nadgarstka pokonuje Pielmeiera.
    Jakub VORÁČEK - 2:3

27:35
    Bramkę zdobył JAKUB VORÁČEK.

GOOOL! Czesi obejmują prowadzenie i wykorzystują grę w przewadze! JAKUB VORÁČEK strzałem pod parkany pokonuje Pielmeiera, który w tej sytuacji mógł zachować się o wiele lepiej. 3:2 dla Czech!
    Petr KOUKAL - 2:2

25:57
    Bramkę zdobył PETR KOUKAL.

GOOOOL! Teraz udało się Czechom przeprowadzić dobrą akcję i mamy ponownie remis! PETR KOUKAL wjechał do tercji ataku i pięknym strzałem z nadgarstka pokonał Pielmeiera. 2:2.
    Michael WOLF - 2:1

23:49
    Bramka dla Niemiec !
    Bramkę zdobył MICHAEL WOLF.

GOOOL! Zabójczy kontratak Niemiec! Rieder świetnie podał na drugą stronę do MICHAELA WOLFA, który strzałem pod poprzeczkę pokonuje Pavelca. 2:1!
    Michal VONDRKA - 1:1

13:38
    Bramkę zdobył MICHAL VONDRKA.

GOOOL! Mamy remis! Nakladal uderzył z głębi tercji ataku, guma po drodze odbiła się od łyżwy MICHALA VONDRKI i wylądowała w siatce Pielmeiera.
    Daniel PIETTA - 1:0

7:13
    Bramkę zdobył DANIEL PIETTA.

GOOOOL! Fatalnie rozpoczynają to spotkanie Czesi. DANIEL PIETTA urwał się czeskiej defensywie i z najbliższej odległości zdołał wepchnąć gumę do bramki Pavelca. 1:0!

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 8. Pietta (Muller, Krueger), 24. Wolf (Rieder) – 14. Vondrka, 26. Koukal (Kolář, Simon), 28. Voráček (Jagr, Nakladal), 56. Jagr (Červenka)

Niemcy: Pielmeier (Endras) – Krueger, Muller, Baxmann, Kohl, Daschner, Koppchen, Krupp – Kink (A), Hospelt, Plachta – Seidenberg, Reimer (A), Hager – Rieder, Wolf (C), Pietta – Oppenheimer, Krammer, Ullmann – Raedeke
    Czechy: Pavelec (Salák) – Hejda (A), Jordán, Kolář, Nakládal, Němec, Čáslava – Sobotka, Hertl, Voráček (C) – Červenka, Jan Kovář, Jágr (A) – Novotný, Smoleňák, Erat – Zaťovič, Koukal, Simon – Vondrka

Sędziowie: Nord, Bjork – Suominen, Mc Intyre

Widownia: 17 383