Słowenia – Stany Zjednoczone 1:3 (koniec) | Niemcy – Czechy 2:4 (koniec) | Słowacja – Rosja 2:3 (po dogrywce)
Szwajcaria – Kanada 2:7 (koniec)
Szwajcaria
2:7 (1:2, 0:3, 1:2)
Kanada
Niedziela 10.05.2015, 20:15 • O2 Arena, Praga, Czechy • Mistrzostwa Świata • Grupa A

59:22
    Rozluźnienie w szeregach Kanady. Kolejna kara. Savard dwie minuty za uderzanie.

58:54
    Dwie minuty kary dla Ekblad za uderzanie. Szwajcaria w przewadze.
    GIROUX - 2:7

57:07
    Bramka dla Kanady!
    Bramkę zdobył CLAUDE GIROUX.

GOOL! Kanada wykorzystuje grę w przewadze! Guma po raz siódmy ląduje w szwajcarskiej bramce, tym razem po strzale CLAUDE'A GIROUX. 7:2!

55:23
    Kolejna kara dla Szwajcarii. Dwie karne minuty za niebezpieczną grę wysokim kijem otrzymał Fiala. Kanada gra 4 na 3.

54:10
    MacKinnon i Helbling otrzymali dwuminutowe wykluczenia za nadmierną ostrość w grze. Gramy 4 na 4.
    COUTURIER - 2:6

52:26
    Bramkę zdobył SEAN COUTURIER.

GOOL! W przewadze się nie udało, ale teraz Kanada zdobywa szóstą bramkę! Toffoliego strzelał na bramkę Berry, jego uderzenie dobił SEAN COUTURIER i Kanadyjczycy ponownie mają cztery bramki w przewadze.

49:59
    Kolejna kara dla reprezentacji Szwajcarii za nadmierną ilość zawodników na lodzie.

44:15
    Grossmann huknął z okolic niebieskiej i obił słupek bramki Smitha!
    BRUNNER - 2:5

42:16
    Bramka dla Szwajcarii!
    Bramkę zdobył DAMIEN BRUNNER.

GOOL! Pogubili się teraz we własnej tercji obronnej Kanadyjczycy i DAMIEN BRUNNER zdobywa drugą bramkę dla Helwetów.
    EAKIN - 1:5

39:59
    Bramkę zdobył CODY EAKIN.

GOOOL! Ależ pech Szwajcarów! Na kilkanaście dziesiątych sekund przed końcem tercji CODY EAKIN zdobywa piątą bramkę dla reprezentacji Kanady!
    EBERLE - 1:4

39:01
    Bramkę zdobył JORDAN EBERLE.

GOOOOL! Kanada w ostatniej minucie tercji podwyższa prowadzenie! Dobrze rozegrany zamek przez Kanadę. Uderzenie Crosby'ego dobija na raty JORDAN EBERLE i Klonowy Liść prowadzi 4:1.

38:14
    Karę techniczną za nadmierną ilość zawodników na lodzie otrzymała Szwajcaria. Trener Helwetów kotłuje się na ławce.

37:23
    Tym razem już dobry strzał MacKinnona, Eberle próbował dobijać, ale w porę zainterweniował jeden z obrońców Szwajcarii.

33:42
    A teraz kara dla Szwajcarii. Na ławce kar Brunner za zahaczanie.

29:54
    Dwie karne minuty dla Burnsa za atak kijem trzymanym oburącz. Helweci w przewadze.
    EKBLAD - 1:3

27:58
    Bramkę zdobył AARON EKBLAD.

GOOOL! Kapitalnie rozegrali teraz tą akcję Kanadyjczycy! Couturier miał świetną pozycje do oddania strzału, podał on jednak do AARONA EKBLADA, który pewnie pakuje gumę do siatki Berry! 3:1!

25:18
    Dwie karne minuty za zahaczanie otrzymał Streit. Kanada zagra w przewadze.

24:55
    Dobra interwencja Berry po mocnym uderzeniu O'Reilly'ego!

20:27
    Dwie karne minuty za opóźnianie gry otrzymał Muzzin. Szwajcaria w przewadze.
    MACKINNON - 1:2

19:42
    Bramkę zdobył NATHAN MACKINNON.

GOOOOL! Kanada ponownie na prowadzeniu! Fantastyczne uderzenie NATHANA MACKINNONA z ostrego kąta i guma ląduje w siatce Berry! 2:1 dla Klonowego Liścia!

18:55
    Smith wygrywa pojedynek sam na sam z Ambühlem!

11:49
    Teraz w przewadze zagra Szwajcaria. Hamhuis z dwoma minutami kary za zahaczanie.

7:19
    Dwie karne minuty za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem otrzymał Hollenstein. Kanada ponownie zagra w przewadze.
    TRACHSLER - 1:1

6:20
    Bramkę zdobył MORRIS TRACHSLER.

GOL! Mamy remis w Pradze! Ależ fatalnie zachował się teraz Smith, który po na pozór nie groźnym strzale MORRISA TRACHSLERA zmuszony jest do wyjęcia gumy z własnej siatki. 1:1.

4:07
    Dwie świetne interwencje Smitha po groźnych strzałach Szwajcarów! Brunner bliski wyrównania wyniku meczu!

1:58
    Helbling na ławce kar za atak kijem trzymanym oburącz. Problemów Szwajcarów na początku tego meczu ciąg dalszy.
    SEGUIN - 0:1

0:52
    Bramkę zdobył TYLER SEGUIN.

GOOOL! Pierwsza akcja reprezentacji Kanady i od razu bramka! TYLER SEGUIN dobija z najbliższej odległości strzał Halla i guma ląduje w siatce Berry! 1:0 dla Kanady!

Początek spotkania za niespełna pół godziny.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 7. Trachsler, 43. Brunner – 1. Seguin (Hall, Giroux), 20. MacKinnon (Spezza, Wiercioch), 28. Ekblad (Couturier, Eakin), 40. Eberle (Crosby, Burns), 40. Eakin, 53. Couturier (Toffoli, Hamhuis), 58. Giroux (Burns)

Szwajcaria: Berra (Genoni) – Geering, Streit (C), Blum, Josi (A), Helbling, Grossmann – Fiala, Almond, Brunner – Ambühl (A), Bodenmann, Bieber – Suri, Hollenstein, Romy – Schäppi, Trachsler, Wieser – Walker
    Kanada: Smith (Jones) – Hamhuis (A), Burns, Muzzin, Barrie, Ekblad, Wiercioch, Savard – Crosby (C), Hall, Eberle – O'Reilly, Giroux, Seguin – Duchene, Spezza (A), MacKinnon – Couturier, Ennis, Toffoli – Eakin

Sędziowie: Mayer (USA), Rönn (FIN) – Puolakka (FIN), Lhotský (CZE)

Widownia: 17 003