Southampton – Aston Villa 6:1 (koniec) | Burnley – Stoke 0:0 (koniec) | Queens Park – Newcastle 2:1 (koniec)
Sunderland – Leicester 0:0 (koniec) | Tottenham – Hull 2:0 (koniec) | West Ham – Everton 1:2 (koniec)
Liverpool – Crystal Palace 1:3 (koniec)
Queens Park Rangers F.C.
2:1 (0:1)
Newcastle United
Sobota 16.05.2015, 16:00 • Loftus Road, Londyn • Angielska Premier League

Dziękuję, że byliście z nami, na inne relacje zapraszamy Państwa na lajfy.com! (17:54:46)

Koniec spotkania! Queens Park Rangers wygrywają 2:1 z Newcastle United. Sroki nadal niepewne utrzymania, a gospodarze godnie żegnają się ze swoją publicznością. Za tydzień ostatnie spotkania BPL!

90+4

90+3
    Zdecydowanie za słabe uderzenie Cisse z rzutu wolnego. Z dziecinną łatwością łapie futbolówkę golkiper gospodarzy!

90+2
    Barton powalił Gutierreza przed polem karnym swojego zespołu. Nie ma drugiej kartki dla zawodnika QPR. Będzie jednak okazja dla Srok!

90+1
    Colback rusza z kolejną akcją. Czy Sroki odpowiedzą?!

90
    Trzy minuty dłużej potrwa spotkanie!

89
    McCarthy pewnie łapie futbolówkę po zagraniu Ameobiego.

88
    Cisse był bliski zdobycia bramki po błędzie McCarthy'ego, lecz piłka odbija się od barku Hilla!

87
    Henry nieprzepisowo zatrzymywał Sissoko, sędzia puścił akcję. Możliwe, że zaraz wróci do tej sytuacji, by ukarać zawodnika gospodarzy.

86
    Fer świetnie wygrał pojedynek z dwoma zawodnikami Newcastle, lecz jego wrzutka w pole karne była bardzo miękka.

85
    Podanie Phillipsa zablokowane na prawym skrzydle. Będzie korner!

84
    Suk-Young ukarany żółtą kartką za faul na Sissoko.

82
    Sissoko był bardzo bliski wykończenia akcji, lecz nawet gdyby futbolówka do bramki, to nie byłoby gola. Powód? Spalony!

81
    Ayoze Perez kończy swoją akcję strzałem. Uderzenie było po ziemi i niezbyt mocne. Bez problemów broni McCarthy.

79
    A w natarciu są wciąż gospodarze. Uderzenie Bartona zostaje odbite przez jednego z obrońców. Będzie korner!

77
    Uspokoiła nam się gra. Rangersi dobrze grają i nie pozwalają gościom zbliżyć się do pola karnego McCarthy'ego.

76
    Sroki muszą walczyć o punkty. Hull i Newcastle pozostaną w walce o ostatnie miejsce dające im grę w następnym sezonie.

75
    Newcastle musi zacząć swój napór, jeżeli myśli o zdobyciu bramki wyrównującej.

74
    Cabella zostaje zastąpiony przez Ameobiego!

72
    Możliwe, że zaraz zobaczymy ostatnią zmianę w tym spotkaniu.

70
    Austin zgrywa ponownie piłkę ze skrzydła. Mija się z nią Fer, lecz dopada do niej Phillips. Trochę celniej i byłaby bramka, a tak to zalicza któryś z wysokich sektorów!

69
    Dużo nerwowości w poczynaniach Aaronsa.

67
    Od dwóch minut dominują zawodnicy gospodarzy. Czy Rangersi godnie pożegnają się z BPL?

65
    Aarons z łatwością zatrzymany na prawym skrzydle.

64
    Aarons i Cisse wybrani przez menedżera, by odmienić losy tego spotkania. Riviere oraz Taylor lądują na ławce!

63
    Będą zmiany w zespole Newcastle!
    Leroy FER - 2:1

61
    Gol dla QPR!
    Bramkę zdobywa LEROY FER!
    Sissoko podaje do Krula, a Holender szybko wybija piłkę. Przejmuje ją Phillips i wślizgiem oddaje do Fera. Holenderski pomocnik QPR uderza prosto w okienko bramki Newcastle. Kapitalny gol!

60
    Austin kończy kontrę swojego zespołu miękkim uderzeniem. Pewnie łapie futbolówkę Krul.

59
    Suk-young zatrzymał akcję Sissoko. Korner dla Newcastle.

58
    Wybijają piłkę gospodarze po akcji Colbacka na lewym skrzydle.

56
    Sędzia pozwolił gościom kontynuować akcję, mimo że na murawie leżał jeden z nich. Janmaat posyła piłkę nad poprzeczką!

55
    Newcastle jest podrażnione. Goście kreują kolejny atak.
    Matt PHILLIPS - 1:1

54
    Bramkę zdobywa MATT PHILLIPS!
    Tak powinny właśnie wyglądać kontry! Piłka rozprowadzona na prawą stronę do Austina. Najlepszy zawodnik QPR w tym sezonie dośrodkował futbolówkę w pole karne, gdzie znalazł się Phillips. Szkot wygrał pojedynek z Janmaatem i doprowadził do wyrównania!

52
    Charlie Austin mógł wykorzystać niezdecydowanie stoperów Newcastle, lecz uderza tuż obok słupka! Kolejna świetna okazja dla QPR.

51
    Suk-young dobrze wraca na skrzydle i zatrzymuje tam swojego rywala.

50
    Barton otrzymuje żółtą kartkę za faul na Gutierrezie.

49
    Miękka wrzutka Cabelli leci tuż nad głową Taylora. Od bramki rozpocznie McCarthy.

48
    Cabella powalony barkiem przez Anuohę. Nie ma jednak jedenastki.

47
    Świetna piłka od Austina. Wpada pod nogi Phillipsa, a ten od razu uderza. Gutierrez ratuje Newcastle stając na drodze tego strzału!

46
    Podwójna zmiana w zespole QPR na początku drugiej połowy. Suk-Young oraz Grego-Cox zmieniają Caulkera oraz Hoiletta.

46

Koniec pierwszej połowy. Rangersi przegrywają 0:1 ze Srokami. Wracamy po przerwie!

45+4

45+4
    Już nic nie powinno się wydarzyć przed gwizdkiem sędziego. Trwa walka o piłkę na środku boiska.

45+3
    Szansa na kontratak dla gospodarzy, jednak niepotrzebnie zwolnili akcję. Newcastle zdążyło się już ustawić.

45+1
    Coloccini był bliski wpakowania piłki do siatki po przyblokowanym strzale Janmaata. Kapitan gości został jednak zatrzymany przez McCarthy'ego!

45
    Sędzia doliczył aż 4 minuty. Spowodowane jest to przerwą związaną z kontuzją Greena.

43
    Zespół trenera Ramsey'a gra bardzo słabo z przodu. Rangersi są zmuszeni do częstych powrotów.

41
    Ofensywa Queens Park Rangers praktycznie nie istnieje od jakiegoś czasu. Posiadanie piłki wyraźnie na korzyść przyjezdnych.

40
    Coloccini zgrywa piłkę głową w polu karnym rywali do Riviere. Francuz nie uderza z pierwszej piłki, wolał sobie ją przyjąć. I to był błąd napastnika, gdyby od razu uderzył, to może zaskoczyłby McCarhy'ego.

39
    Hill blokuje uderzenie Pereza po całkiem dobrej akcji gości na prawym skrzydle. Mamy korner!

38
    Onuoha blokuje uderzenie Cabelli, a Barton strzał Taylora.

37
    Środkiem boiska próbują się przedrzeć Barton oraz Henry.

36
    Hoillett domaga się rzutu rożnego. Miał rację, piłka po jego zagraniu dotknęła jeszcze obrońcę. Sędzia nie zauważył jednak tego.

34
    Oszołomiony Green opuścił murawę przy gromkich brawach kibiców. McCarthy pojawia się na boisku!

33
    Do wejścia na murawę jest gotowy McCarthy, drugi bramkarz gospodarzy. Zobaczymy, czy będzie konieczna zmiana.

32
    Widać krew na twarzy Greena, nie jest jednak to poważny uraz. Czy będzie w stanie dalej grać?

31
    Nadbiegający Barton uderza przypadkowo kolanem w głowę Greena. Potrzebna pomoc dla golkipera QPR.

30
    A my jeszcze raz widzieliśmy powtórki z bramki gości. Świetny wykop Tima Krula. Holender znalazł Francuza w odpowiednim miejscu, a resztę wykończył napastnik.

29
    Perez miał przed sobą czterech zawodników Queens Park Ranger. Piłka po jego strzale zatrzymała się na nogach jednego z nich.

28
    Riviere świetnie zatrzymał Phillipsa. Wciąż przy piłce Newcastle.

27
    Charlie Austin musi być bardziej widoczny i energiczny, by mógł zagrozić defensywie rywala.

26
    Colback przeskoczył nad piłką, a do stałego fragmentu gry podbiegł Taylor. Uderza miękko ponad murem. Piłka przelatuje obok dalszego słupka bramki Greena.

25
    Nie spodziewaliśmy się bramki w takich okolicznościach. Mecz nie stał na najwyższym poziomie, oby ten gol dał skrzydła obu zespołom!
    Emmanuel RIVIÈRE - 0:1

24
    Gol dla Newcastle!
    Bramkę zdobywa EMMANUEL RIVIERE!
    Kapitalne dalekie podanie do Emmanuela Riviere. Francuz znalazł się na czystej pozycji, przyjął piłkę i podbił ją nad barkiem interweniującego Greena. Francuz nareszcie się przełamał i trafił do siatki!

21
    Onuoha wybija dośrodkowanie Janmaata. Mamy korner dla Newcastle.

20
    Newcastle zaczęło dyktować swoje warunki. Częściej operują piłką i kreują ofensywne wejścia.

19
    Ayoze Perez sam chciał wykończyć akcję, dlatego zdecydował się na uderzenie z 16. metra. Miękki i niezbyt mocny strzał nie sprawił żadnych problemów Greenowi.

18
    Trwa 18. minuta, a to oznacza, że fani Newcastle oklaskują Jonasa Gutierreza. Argentyńczyk nosi właśnie taki numer na koszulce, a brawa są zasłużone – wygrał on bowiem walkę z rakiem i powrócił do klubu!

17
    Onuoha w świetny sposób wygrał pojedynek bark w bark z Ayoze Perezem. Zmusił jeszcze Hiszpana do popełnienia nieprzepisowego zagrania.

15
    Ciągle nie mogą się przedrzeć lewym skrzydłem gospodarze. Janmaat wraz z Taylorem świetnie obstawili tę część boiska.

14
    Ciekawy strzał Bartona. Był lekki kontakt piłki z obrońcą, lecz to i tak nie przeszkodziło Krulowi w skutecznej paradzie.

12
    Fer zmusił Krula do bardzo szybkiego i przy tym niecelnego wybicia piłki. Holender musi się bardziej przyłożyć do takich zagrań.

11
    Jonas Gutierrez blokuje dośrodkowanie na skrzydle. Od autu rozpoczną gospodarze.

10
    Zdecydowanie za dużo podań wymieniają gospodarze. Tylko raz wrzucili piłkę w pole karne, a ta została natychmiastowo wybita.

9
    Wysoki pressing Newcastle sprawił, że Rangersi musieli cofnąć piłkę do Greena.

8
    Gospodarze bardzo powoli zbliżają się ku szesnastce Newcastle.

7
    Zamieszanie w polu karnym zawodników z Londynu po dośrodkowaniu z narożnika boiska. Z prawej strony uderzył Sissoko, lecz zrobił to w bardzo zły sposób.

6
    Burton niecelnie zagrywa w stronę Austina. Obok snajpera QPR był tylko jeden obrońca, szkoda tej akcji.

5
    Dużo niedokładności w zagraniach zawodników Newcastle. Bardzo często tracą piłkę.

4
    Perez nie chciał uścisnąć dłoni Hillowi, po tym jak Anglik przypadkowo go uderzył. Nieładne zachowanie Hiszpana, powinien przyjąć przeprosiny.

3
    Niecelny daleki wykop Kruula. Piłkę przejmują na własnej połowie gospodarze.

2
    Henry lekko pociągał Riviere za koszulkę. Nie ma mowy jednak o jedenastce.

1

Zawodnicy czekają już w tunelu!

Queens Park Rangers F.C.: Green – Caulker, Dunne, Hill – Phillips, Henry, Barton, Onuoha – Hoilett, Fer – Austin.
    Rezerwowi: McCarthy – Wright-Phillips, Y. Suk-young, Doughty, Furlong, Grego-Cox, Comley.

Newcastle United F.C.: Krul – Janmaat, Coloccini, P. Dummett, Gutiérrez – Taylor, Colback – Pérez, Sissoko, Cabella – Rivière.
    Rezerwowi: Woodman – Anita, Cissé, Gouffran, Aarons, Sa. Ameobi, Abeid.

Sędziowie: L.Probert – R.Ganfield, A.Garratt – N.Swarbrick.

Początek spotkania już o godzinie 16. Bądźcie z nami!

Newcastle zaś znajduje się 2 "oczka" nad strefą spadkową. Z klubów, które dołączą wraz z QPR i Burnley do Championship, mogą być to: Hull, Newcastle, Sunderland oraz Leicester. Sunderland ma jeszcze jeden mecz zaległy, więc wydaje się, że pozostaną w BPL. Newcastle wraz z Hull są typowani jako Ci "ostatni". Leicester ma świetną passę i grają bardzo, ale to bardzo dobrze.

Sytuacja na dole tabeli jest bardzo ciekawa. Queens Park Rangers nie mają już szans na utrzymanie, więc pozostaje im już tylko godnie pożegnać się z najwyższą klasą rozgrywek na wyspach.

Newcastle przerwało swoją fatalną passę. Po 8. kolejnych spotkaniach udało im się urwać punkty! Na St James' Park podejmowali West Brom, a mecz zakończył się wynikiem 1:1. Goście objęli prowadzenie po bramce Victora Anichebe, a jeszcze przed przerwą wyrównał Ayoze Perez.

Zawodnicy z Loftus Road otrzymali w poprzednim tygodniu porządne "lanie". Wycieczka do Manchesteru, by zmierzyć się z mistrzem była bardzo bolesna. Przegrali aż 6:0 po bramkach Kolarova, Milnera oraz Silvy. Hattrickiem popisał się Sergio Aguero.

Czas na przedostatnią kolejkę angielskiej Premier League. W sobotę zmierzą się Queens Park Rangers oraz Newcastle United!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.