Górnik Ł. – Cracovia 0:3 (koniec) | GKS Bełchatów – Podbeskidzie 0:2 (koniec) | Ruch – Piast 1:1 (koniec)
Ruch Chorzów
1:1 (0:1)
Piast Gliwice
Sobota 16.05.2015, 20:30 • Stadion Miejski, Chorzów • PKO Ekstraklasa

Na ten moment to już wszystko. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Korzystając z okazji zachęcamy do częstszego odwiedzania naszego portalu. Życzymy udanej niedzieli. Do usłyszenia! (22:29:28)
    Statystyki końcowe.

Ruch był w tym spotkaniu lepszy, ale ostatecznie musi zadowolić się tylko remisem. Chorzowianie do ostatnich sekund zacięcie walczyli o triumf, jednak się nie udało. Gliwiczanie dobrze zachowywali się w defensywie, dzięki czemu utrzymali rezultat 1:1 do samego końca. Cóż tu więcej dodawać. Z niezłej strony w dniu dzisiejszym zaprezentował się na pewno Michał Efir, który zapisał na swym koncie niezłe trafienie. Nie należy też zapominać o kapitalnym golu Vassiljeva.

90+4

90+3
    Zieńczuk dośrodkowywał z rzutu wolnego. Konczkowski uderzał głową, ale Szmatuła doskonale wyczuł jego intencje, dzięki czemu odnotował fenomenalną interwencję. Chwilę później Helik uderzył w poprzeczkę. Cóż za emocjonująca końcówka!

90+1
    Do regulaminowego czasu gry doliczone zostały trzy minuty. Ruch naciska, Ruch próbuje do ostatniej sekundy. Chorzowianie wyciskają z siebie wszystkie możliwe siły. Piastunki zepchnięte do defensywy, próbują się bronić.

90
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Konstantin Vassiljev, na boisku pojawia się Kornel Osyra.

89
    Jeszcze na placu gry pojawi się Osyra. Dość dziwne postanowienie trenera Piasta. Zwłaszcza, że zmieni Vasiljeva. To nie będzie zmiana ofensywna. Wydawało się, że gliwiczanie będą próbowali walczyć o triumf, a jednak nie.

88
    Chorzowianie zaczynają się coraz bardziej spieszyć. Wiedzą, że tego czasu do zakończenia spotkania pozostało bardzo mało. Niebawem wszystko będzie już jasne. Przed momentem faulowany był Marek Zieńczuk, który przeszedł na prawą stronę, a z lewej jest Gigołajew.

87
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Łukasz Hanzel, na boisku pojawia się Tomasz Podgórski.

86
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Jakub Kowalski, na boisku pojawia się Rołand Gigołajew.

85
    Za kilka chwil na murawie powinien się pojawić Gigołajew. Nie będzie miał on już zbyt wiele czasu na dobre zaprezentowanie się. Jak wykorzysta swoją szansę? Czas pokaże. Sporo pytań nasuwa się pod koniec tegoż spotkania.

84
    Bardzo aktywny w dzisiejszym spotkaniu był Filip Starzyński, co teraz jest doskonale widoczne. Zawodnik ten jest niesłychanie widoczny. Trener Latal jest niesłychanie poddenerwowany. Czy jego podopieczni powalczą jeszcze o zwycięstwo?
    Rezultat ani drgnie.

82
    Obydwu drużynom brakuje odpowiedniego wykończenia. Konstruują akcje, które są de facto całkiem niezłe, aczkolwiek nie potrafią ich odpowiednio zwieńczyć. Mecz nieubłaganie dobiega końca.

81
    Radosław Murawski został ukarany żółtą kartką, co oznacza, że nie zagra w kolejnym spotkaniu, w ramach którego Piast Gliwice zmierzy się z PGE GKS-em Bełchatów. Zapewne spore osłabienie dla "Piastunek".

80
    Czas na ostatnie dziesięć minut tegoż pojedynku. Póki co mamy remis. Wydaje się, iż taki rezultat nie satysfakcjonuje tutaj żadnej z drużyn. Czyżby gospodarze i goście zmobilizują się i stoczą zacięty bój o trzy "oczka"?

79
    Michał Efir zdecydował się na bardzo ciekawą rzecz. Zawodni postanowił oddać niesygnalizowany strzał zza pola karnego. Szmatuła interweniował ze sporymi problemami. Tymczasem mamy kolejną przerwę w grze. Jeden z piłkarzy został uderzony piłką w twarz. Konkretniej był to Mokwa.

78
    Jakiś powiew świeżego powietrza byłby jak najbardziej wskazany. Tymczasem mamy żółtą kartkę. Ukarany został Horvath, który faulował jednego z rywali. Dotychczas nie mieliśmy ani jednego tego typu upomnienia.

77
    Sporo dośrodkowań na koncie Ruchu. Zieńczuk się dziś bardzo mocno napracował. Wydaje się, iż przydatne byłyby kolejne zmiany w obydwu zespołach. Szkoleniowcy powinni rozważyć takową opcję.

76
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 6581 widzów.

75
    Sędzia uznał, iż Zieńczuk faulował Mokwę. Ponownie było gorąco w obrębie ławki rezerwowych Piasta. Na szczęście arbiter oraz sztab szkoleniowy gliwiczan wyjaśnili sobie całe zajście. Gramy dalej.

74
    Sporo walki w środku pola. Tymczasem przy futbolówce utrzymują się chorzowianie. Gra nie porywa. Przeciętne widowisko. Nie mamy zbytnio czego komentować. Można jeszcze raz podkreślić, że ładnie prezentuje się Efir.

73
    Minimalnie nudniejszy fragment gry. Na murawie dzieje się niewiele, żeby nie powiedzieć praktycznie nic. Chyba nieco zbyt mocno zachwalaliśmy i teraz to się mści. Oby szybko wszystko wróciło do normy.

71
    Troszeczkę mniej agresji w tej drugiej połowie. Nie ma też tylu groźnych sytuacji bramkowych. Chorzowianie po zdobyciu trafienia minimalnie spuścili z tonu. Szkoda, bo zapowiadało się bardzo interesująco.

70
    Do zakończenia dzisiejszego pojedynku pozostało dwadzieścia minut. Można powiedzieć, iż wkraczamy w decydującą fazę tegoż spektaklu. Jakim rezultatem się on zakończy? Coś czujemy, że to jeszcze nie koniec bramek.

68
    Csaba Horváth z wielkim impetem uderzył o murawę. Wyglądało to bardzo groźnie, ale na szczęście zawodnik będzie mógł kontynuować swój udział w tym meczu. Kamień z serca. Niesłychanie niepokojący incydent.

67
    Kolejne minuty mijają nieubłaganie. Nadal nie mamy na co narzekać, a to rzadkość, jeżeli chodzi o mecze T-Mobile Ekstraklasy. Może chwilami jest zbyt wolno, ale idzie to przeżyć. Niewykluczone, iż to jakaś cisza przed burzą!

65
    Trzeba podkreślić to, że Ruch jest już bardzo zmęczony. To wszystko po tych niezliczonych akcjach, które miały na celu doprowadzenie do remisu. Udało się, ale czy chorzowianie zdołają podtrzymać ten rezultat do końca? Zobaczymy.

64
    Piast strzelił gola i troszeczkę się schował, natomiast chorzowianie w dalszym ciągu są niesłychanie aktywni. Widać, że gospodarze pragną wyjść na prowadzenie. To nie będzie na pewno łatwe, ale jest realne.

63
    Teraz na murawie nieco spokojniej. "Piastunki" próbują uspokoić swoje poczynania w obawie przed stratą kolejnej bramki. Przed chwilą znów dobrze znalazł się Michał Efir, który z momentu na moment gra coraz lepiej.

62
    Vassiljev chciał zaskoczyć goalkeepera rywali, aczkolwiek ten popisał się kapitalną czujnością. Trener miejscowych przez moment może nieco ochłonąć. Jego podopieczni grają naprawdę dobrze.
    Michał EFIR - 1:1

60
    Gol dla Ruchu!
    MICHAŁ EFIR w końcu pokazał, że stać go na naprawdę wiele i doprowadził do wyrównania. Zawodnik świetnym strzałem głową wprowadził futbolówkę do bramki Szmatuły. Goalkeeper był bez większych szans na skuteczną paradę.

59
    "Niebiescy" rozpędzają się coraz bardziej. Nawet przez moment nie zwalniają. I dobrze. Klasa widowiska jest całkiem wysoka. Nie możemy narzekać na brak emocji. Całkiem okazałe starcie.

58
    Piast prowadzi, Piast się broni skutecznie. Przed momentem Babiarz odgrywał do Zieńczuka, aczkolwiek jego potężne uderzenie z woleja zostało znakomicie zneutralizowane przez jednego z defensorów. Ależ interwencja!

57
    Chorzowianie przeważają, mają sporo okazji, jednak Szmatuła chyba zaczarował tą swoją bramkę. Nic, a nic nie chce tam wpaść. Gliwiczanie wyczyniają niesamowite rzeczy w obrębie własnego pola karnego.
    Bomba Zieńczuka.

56
    Marek Zieńczuk zdecydował się na potężne uderzenie z rzutu wolnego. Futbolówka poszybowała w poprzeczkę. Cóż za historia. To mogła być jedna z piękniejszych bramek tegoż sezonu T-Mobile Ekstraklasy!

55
    Tym razem Zieńczuk także nie zachwycił. Trzeba jednak przyznać, iż w pierwszej połowie jego dośrodkowania miały znakomitą jakość. Nie funkcjonuje zbyt dobrze prawa flanka gospodarzy.

54
    Efir ponownie nie popisał się. Niedawno wprowadzony na murawę grajek odnotował niedokładną centrę w pole karne. Jęk zawodu na trybunach. Futbolówka powróciła w posiadanie gości z Gliwic.

53
    Doping zgromadzonych kibiców ponownie mocno się ożywił, a wszystko za sprawą tego, iż chorzowianie przedarli się na połowę rywala. Miejscowi fani wyczekują bramki na wyrównanie. Czy taka padnie? Zobaczymy.

52
    Arbiter pozwala dziś na dość ostrą rywalizację. Zawodnicy czasem to nadszarpują, jednak na szczęście bardzo sporadycznie. Kamil Wilczek gra niesłychanie dobry mecz. Robi sporą różnicę, powiadając piłkarskim żargonem.

51
    Mocne uderzenie Kamila Wilczka. Bramkarz Ruchu interweniował z niesamowitymi problemami. Ależ kapitalna parada Putnocky'ego! Wydawało się, iż piłka wyląduje w siatce, a tu taka niespodzianka!

50
    Efir ma problem z dobrym wejściem w to spotkanie. Wpierw ewidentnie przekroczył przepisy, a przed momentem zupełnie niecelnie podawał. Gliwiczanie ruszają z dynamiczną kontrą, może być bardzo groźnie.

49
    Nic nie wynika z tych pierwszych chwil. Wydaje się, że chorzowianie grają minimalnie lepiej niż rywale. Miejscowi zdecydowanie częściej znajdują się w posiadaniu inicjatywy. Przed chwilą świetnie interweniował Tomasz Mokwa.

48
    Martinez faulowany przez Efira. Sędzia Paweł Gil nie pokazał żółtej kartki, a wydaje się, iż z wielkim spokojem i czystym sumieniem mógł to uczynić. Cóż, zostawmy już tę sytuację. Gramy dalej.

47
    Pierwsze sekundy tej drugiej połowy dosyć spokojne. Przy piłce znajduje się drużyna chorzowskiego Ruchu. Przed momentem pierwszą dobrą interwencję zapisał na swym koncie Szmatuła. Kapitalna czujność tegoż goalkeepera.

46
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Paweł Moskwik, na boisku pojawia się Radosław Murawski.

46
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Eduards Višņakovs, na boisku pojawia się Michał Efir.

46
    A to ciekawostka...

Statystyki po 1. połowie.

Inauguracyjna odsłona dzisiejszej potyczki za nami. Póki co mamy jednobramkowe prowadzenie gliwickiego Piasta. Chorzowianie próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak póki co sztuka ta się nie powiodła. Zapewne "Niebiescy" nie ustaną w swych staraniach i będą nękać rywali do samego końca. Cóż to zwiastuje? Na pewno kapitalne emocje! Koniecznie zostańcie z nami. Wracamy po krótkiej przerwie!

45+1

45
    Regulaminowy czas gry powoli dobiega końca. Arbiter postanowił dorzucić do niego dodatkową minutę. Wydaje się, iż ten okres już nie wniesie niczego niespodziewanego. Pierwsza połowa powinna zakończyć się rezultatem 0:1.

44
    Ta pierwsza połowa przebiega pod znakiem całkiem sporych emocji. Odnotowaliśmy kilka niezłych dośrodkowań i groźnych akcji. Mogłoby być lepiej, aczkolwiek nie jest najgorzej. Zapewne druga część dzisiejszego widowiska będzie jeszcze bardziej porywająca!

43
    Starzyński mógł doprowadzić do wyrównania, ale ostatecznie górą wyszli defensorzy gliwickiego Piasta. Ależ doskonałą sytuację miał ten zawodnik. To powinna być bramka! Cóż za emocje!

42
    Zniknął nam Szeliga po jednej dobrej akcji. Wydawało się, że będzie czynił więcej jedynkowych rajdów, ale na razie mocno rozczarowuje. Dość zaskakująca postawa tegoż grajka. Może jeszcze czymś zaszokuje.

40
    Do zakończenia pierwszej połowy pozostało pięć minut plus ewentualny doliczony czas gry. Wydaje się, iż do przerwy będziemy mieli jednobramkowe prowadzenie ekipy gliwickiego Piasta.

39
    Miejscowi zdołali wyłuskać dwa rzuty rożne. Żadnego z nich stosownie nie wykorzystali. Defensywa Piasta jest bardzo szczelna i czujna, dzięki czemu w mgnieniu oka oddala każde zagrożenie.

37
    "Niebiescy" niby utrzymują się przy piłce, aczkolwiek nie potrafią wyprowadzić groźnego ataku. Kompletnie gubią się w strefie ofensywy. W dalszym ciągu oddają kompletnie niecelne uderzenia. Problemy ze skutecznością.

36
    Ruch uderzał już siedem razy, jednak żadna próba nie poszybowała w światło bramki Szmatuły. Beznadziejna statystyka chorzowian. Kompletnie rozregulowane celowniki w szeregach miejscowej ekipy.

35
    Szmatuła popisał się beznadziejnym wybiciem na aut. Chwilę później futbolówkę zdołał wyłuskać Zieńczuk, który odegrał do Kowalskiego. Ten momentalnie dośrodkowywał w ręce gliwickiego goalkeepera.

34
    Obecnie tempo spotkania minimalnie siadło. Ani gospodarze, ani goście nie decydują się na żadne chaotyczne ruchy. W związku z tym klasa widowiska minimalnie cierpi. Czekamy na kolejne groźne sytuacje bramkowe.

33
    Piast teraz troszeczkę bardziej schowany, w oczekiwaniu na kolejne natarcia w wykonaniu przeciwników. Tych chwilowo brakuje. Ruch szuka nowych pomysłów, które mogłyby zaskoczyć przyjezdnych.

32
    Teraz chorzowianie zdecydowali się na atak pozycyjny, chcą z większym spokojem rozpracować obronę rywali. Przed momentem uderzał Starzyński, jednak wyraźnie chybił. Szmatuła odprowadził futbolówkę wzrokiem.

31
    Piłkarze Piasta wychodzą bardzo wysoko, w związku z czym uniemożliwiają rywalom wznowienie akcji z własnej połowy. Bardzo frapująca taktyka. Trzeba przyznać, iż jest ona niezwykle efektywna, chorzowianie bez szans.

30
    Ten mecz na pewno dostarczy nam niesłychanie wielu emocji. Bynajmniej na razie sporo na to wskazuje. Obydwie ekipy nie przebierają w środkach. Zarówno gospodarze, jak i przyjezdni są zainteresowani tylko triumfem.

29
    Piłkarze dość często się ślizgają. Wydaje się, iż to wina murawy, a może po prostu kwestia nieodpowiedniego dobrania obuwia? Trudno stwierdzić. Tymczasem strzał Višņakovsa zablokował Hebert.

28
    Wracamy do stricte sportowych emocji. Mokwa ładnie odegrał do Heberta. Przyjezdni zdecydowali się teraz na kilka wymian na własnej połowie. Gliwiczanie zbytnio się nie spieszą, nie chcą forsować tempa w obawie przed kosztownymi stratami.

27
    Ta para Grodzicki-Wilczek walczy dziś niesłychanie ostro. Praktycznie co chwilę któryś z tegoż duetu leży na murawie. Tym razem upadł Kamil Wilczek. Na szczęście gliwiczanin dość szybko podniósł się i będzie kontynuował grę.

26
    Tymczasem mamy sporo walki w środku pola. Obydwie drużyny chcą zaatakować. Miejscowi kibice domagają się bramki Ruchu, jednak to wcale nie będzie takie łatwe. "Piastunki" są bardzo czujne w obronie.

25
    25 minut gry za nami. Jesteśmy świadkami całkiem niezłego widowiska. Nie mamy zbyt wielu powodów do narzekań. Może momentami jest troszkę za wolno, ale to na pewno w mgnieniu oka się zmieni.

23
    Zieńczuk nieźle dośrodkowywał w pole karne, jednak defensorzy spisali się tam kapitalnie. Rzut wolny dla piłkarzy Piasta. Robi się bardzo, ale to bardzo nerwowo. Sędzia Paweł Gil musi interweniować.

22
    Na razie króluje doświadczenie, bo Vassiljev trafił do siatki Putnocky'ego. Trzeba jednak przyznać, iż bramkarz Ruchu był bardzo bliski odnotowania skutecznej interwencji. Zabrakło naprawdę niewiele.

21
    Chorzowianie będą musieli teraz podkręcić tempo. Chyba nie spodziewali się tego, iż tak szybko stracą bramkę. Cóż, to jest futbol – sport niesłychanie nieprzewidywalny i zaskakujący. Miejscowi powinni spróbować zaatakować znienacka.
    Konstantin VASSILJEV - 0:1

19
    Gol dla Piasta!
    Ależ precyzyjne uderzenie z rzutu wolnego w wykonaniu KONSTANTINA VASSILJEVA! Nie była to jakaś petarda, ale świetny pod względem technicznym strzał. "Piastunki" objęły prowadzenie!

18
    Na moment tempo spotkania minimalnie siadło. Częściej w posiadaniu futbolówki znajdują się chorzowianie, którzy grają nieco bardziej otwartą piłkę, aniżeli rywale. Bardzo zacięty pojedynek. Grodzicki faulował Wilczka.

17
    Starzyński próbował zaskoczyć Szmatułę uderzeniem z lewej nogi. Zamiar może i był całkiem niezły, ale wykonanie już niekoniecznie. Futbolówka poszybowała wysoko ponad bramką gliwickiego Piasta.

15
    Kwadrans gry za nami. Póki co śledzimy całkiem niezłe spotkanie. Na brak emocji narzekać nie możemy. Mecz ten cieszy się naprawdę sporym zainteresowaniem. Trybuny zapełnione bardzo szczelnie.

14
    Piłkarze Piasta mieli naprawdę fenomenalną okazję, aby otworzyć wynik dzisiejszego spotkania. Przez moment na murawie leżał Szeliga, ale wydaje się, iż już wszystko w porządku. Zawodnik kontynuuje grę.

13
    To była świetna okazja dla Piasta Gliwice!
    Po prawej stronie świetnie obrońcom urwał się Szeliga. Mocne zagranie po ziemi, Vassilijew przepuścił piłkę w polu karnym, a z piątego metra uderzył Wilczek. Jednak najlepszy strzelec Piasta Gliwice fatalnie przestrzelił.

12
    Wilczek świetnie przyjął futbolówkę przed polem karnym Ruchu i odegrał do Szeligi, ale ten nie zdołał przejąć futbolówki.

10
    Helik ostro potraktował teraz Wilczka i od rzutu wolnego grę rozpoczną gracze Piasta.

9
    Kolejne dośrodkowanie zawodników Ruchu Chorzów w pole karne Piasta, ale i tym razem świetnie z tym zagraniem poradzili sobie gracze gości.

8
    Na pozycji spalonej złapany został teraz Filip Starzyński, a świetnie piłkę w pole karne zagrywał doświadczony Łukasz Surma.

7
    Niewiele brakowało teraz dla Visnakovsa!
    Starzyński ładnie zauważył wolnego w polu karnym Łotysza. Napastnik Ruchu Chorzów miał dużo miejsca na oddanie uderzenie, ale nie trafił celnie w piłkę.

6
    Błąd popełnili gracze Ruchu Chorzów. Wilczek przejął futbolówkę i oddał uderzenie z piętnastego metra. Kapitan Piasta Gliwice jednak nie trafił w bramkę.

5
    Mocna piłka z głębi pola do Visnakovsa, ale Łotysz źle opanował futbolówkę i akcję swoją rozpoczęli ponownie zawodnicy Piasta Gliwice.

3
    Kowalski próbował dośrodkować w pole karne, ale piłkę zatrzymał defensor Piasta Gliwice.

2
    Dobrze mogło się to rozpocząć dla graczy Ruchu Chorzów. Starzyński zszedł do środka i dostał piłkę od Marka Zieńczuka. Chorzowski "Figo" zdołał oddać uderzenie, ale futbolówka minimalnie przeleciała obok bramki Szmatuły.

1
    Surma dostał piłkę w środku pola i szukał pod polem karnym Babiarza, ale ten został uprzedzony przez jednego z defensorów.

1
    Pierwszą połowę rozpoczęli piłkarze Ruchu Chorzów, którzy spokojnie rozgrywają futbolówkę na własnej połowie.

1

Zawodnicy obu drużyn właśnie zameldowali się na murawie!
    Teraz czas na przywitanie obu zespołów, losowanie stron i zaczynamy!

Podstawowe jedenastki obu zespołów:

Ruch Chorzów: Putnocký – Konczkowski, Grodzicki, Helik, Szyndrowski – Surma, Babiarz – Kowalski, Starzyński, Zieńczuk – E. Višņakovs.

Piast Gliwice: Szmatuła – Piotr Brożek, Horváth, Hebert, Mokwa – Moskwik, Szeliga, Martínez, Hanzel, Vassiljev – Wilczek.
    Garść ciekawostek przed dzisiejszym starciem.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej transmisji z meczu, w ramach którego Ruch Chorzów podejmie Piasta Gliwice. Rozpoczniemy ją równo z pierwszym gwizdkiem arbitra Pawła Gila, czyli o godzinie 20:30. Około dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obydwu drużyn. Koniecznie bądźcie z nami. Do usłyszenia!

Faworytem tejże konfrontacji jest chorzowski Ruch. Należy jednak pamiętać, iż gliwiczanie również nie pozostają bez szans na końcowy triumf. Dodajmy, że po obydwu stronach będziemy mieli jakieś osłabienia. W szeregach gospodarzy zabraknie Marcina Kusa, natomiast rywale będą musieli sobie radzić bez Sasy Zivca.

Do ostatniego starcia tych dwóch drużyn doszło 14 lutego bieżącego roku. Wówczas górą była ekipa Ruchu Chorzów, która triumfowała 2:0. Bramki dla "Niebieskich" zdobywali Grzegorz Kuświk oraz Jakub Kowalski. Czy i tym razem chorzowianie okażą się lepsi? A może gliwiczanie zdołają się zrewanżować?

Dzisiejsze spotkanie poprowadzą:
    Sędzia główny: Paweł Gil (Lublin)
    Sędzia Asystent #1: Piotr Sadczuk (Lublin)
    Sędzia Asystent #2: Marcin Borkowski (Lublin)
    Sędzia Techniczny: Mateusz Złotnicki (Lublin)
    Czy chorzowianie zdołają się rozprawić z Piastem?

Natomiast gliwiczanie to jedna wielka niewiadoma. Piast potrafi efektownie zwyciężyć, ale umie też w kompletnie niezrozumiały sposób przegrać. Tak było chociażby w minionej kolejce, kiedy to podopieczni Radoslava Latala zmierzyli się z Górnikiem Łęczna. Wówczas prowadzili do przerwy 1:0, tuż po powrocie na boisko podwyższyli swą przewagę, a następnie... stracili trzy bramki, w konsekwencji czego przegrali mecz. Dwa wcześniejsze spotkania niebiesko-czerwoni zwyciężyli. Jak będzie tym razem? Zobaczymy.

Chorzowianie ostatnimi czasy prezentują się bardzo nierówno. W minionej kolejce zdołali pokonać ekipę Korony Kielce 0-2. Wówczas trafienia na koncie Ruchu zapisali Marek Zieńczuk oraz Filip Starzyński. 29 kwietnia ponieśli klęskę w starciu z białostocką Jagiellonią, natomiast kolejne dwa wcześniejsze mecze z ich udziałem kończyły się podziałem punktów. Gwiazdą tegoż zespołu jest Grzegorz Kuświk, który odnotował w tym sezonie już trzynaście goli! Robi wrażenie, nieprawdaż?
    Rzućmy okiem na aktualną tabelę grupy spadkowej T-Mobile Ekstraklasy.

Chorzowski Ruch plasuje się w niej tuż nad drużynami bezpośrednio zagrożonymi spadkiem, czyli na lokacie szóstej. Natomiast Piast Gliwice ma tyle samo punktów, co jego dzisiejszy rywal, jednak położenie tejże drużyny jest znacznie korzystniejsze, bowiem lokuje się ona na miejscu trzecim.

Pora na 32. kolejkę naszej rodowitej T-Mobile Ekstraklasy. Podczas tej relacji przeniesiemy się do Chorzowa, gdzie miejscowy Ruch podejmie Piasta Gliwice. Zapowiadają się fenomenalne emocje. Obyśmy się tylko nie mylili!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Mateusz

Gole: 60. Efir – 19. Vassiljev

Kartki:   81. Murawski (PIA)

Ruch Chorzów: Putnocký – Konczkowski, Grodzicki, Helik, Szyndrowski – Surma, Babiarz – Kowalski (86. Gigołajew), Starzyński, Zieńczuk – E. Višņakovs (46. Efir).
    Zmiany: Skaba – Stawarczyk, Malinowski, Mazek, Urbańczyk, Gigołajew, Efir.

Piast Gliwice: Szmatuła – Piotr Brożek, Horváth, Hebert, Mokwa – Moskwik (46. Murawski), Szeliga, Martínez, Hanzel (87. Podgórski), Vassiljev (90. Osyra) – Wilczek.
    Zmiany: Rusov – Badía, Klepczyński, Murawski, Podgórski, Osyra, Živec.

Sędziowie: Paweł Gil (Lublin) – Piotr Sadczuk (Lublin), Marcin Borkowski (Lublin) – Mateusz Złotnicki (Lublin)