Cracovia – Piast 1:2 (koniec) | Termalica – Zagłębie L. 1:0 (koniec)
Cracovia
1:2 (1:0)
Piast Gliwice
Piątek 07.08.2015, 18:00 • Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Kraków • PKO Ekstraklasa • Runda 4

Koniec! Dość zaskakujący, ale zasłużony wynik w Krakowie. Cracovia przegrywa 1-2 z Piastem Gliwice, mimo iż to ona prowadziła do przerwy. Jednak po zmianie stron przyjezdni przeprowadzili dwie zabójcze akcje w ciągu trzech minut, dzięki czemu wywożą z Małopolski trzy punkty. (19:54:37)

90+4

90+2
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Saša Živec, na boisku pojawia się Paweł Moskwik.

90+2
    Gliwiczanie utrzymują się przy piłce na połowie rywala. Mają aut.

90+1
    Strzał Vacka zza pola karnego, ale w sam środek bramki. Bez problemu złapał piłkę Pilarz.

90
    A tymczasem sędzia doliczył trzy minuty.

90
    Wrzutka Cetnarskiego i piłka w rękach pewnie dziś broniącego Szmatuły.

90
    Korner dla Cracovii.

90
    Jeszcze Sretenović miękko w pole karne, ale Klepczyński wyskoczył najwyżej i wyjaśnił sytuację.

89
    Wrzutka Wójcickiego z serii "do nikogo".

87
    Z narożnika również centrował Cetnarski. Polczak dość wyraźnie faulował jednak w ofensywie Heberta.

87
    Zjawiński na wolne pole do Cetnarskiego. Ten jednak nie potrafił celnie dośrodkować i mamy tylko rzut rożny.

86
    Nic z tego nie wyszło, w dodatku Murawski faulował rywala, gdy ten wychodził z kontratakiem.

85
    Po interwencji Polczaka będzie rzut rożny dla Piasta.

84
    Kolejne uderzenie z dystansu. Dąbrowski kopnął jednak dobre trzy metry obok spojenia słupka z poprzeczką.

83
    Cetnarski zagrał z rzutu wolnego na dalszy słupek, ale nie zdołał oddać strzału głową Rakels.

83
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Josip Barišić, na boisku pojawia się Adrian Klepczyński.

81
    Dziesięć minut do końca. Cracovia stara się atakować, ale ma problem z przekroczeniem linii środkowej.

80
    Odgwizdany faul w ofensywie jednego z graczy Piasta.

79
    Covilo faulował Živca tuż przy linii bocznej na wysokości własnego pola karnego. Kradną cenne sekundy przyjezdni, a przy okazji zyskali rzut wolny.

79
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Hubert Wołąkiewicz, na boisku pojawia się Bartosz Kapustka.

78
    Niezła próba Rakelsa z prostopadłym podaniem w kierunku Zjawińskiego. Niestety, jego kolega nawet nie ruszył do piłki.

78
    Męczą się w ataku pozycyjnym gospodarze. Niewiele im wychodzi i rzadko do interwencji zmuszani są obrońcy Piasta.

76
    Wołąkiewicz płasko w pole karne! Nie popełnił jednak błędu Pietrowski.

76
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Martin Nešpor, na boisku pojawia się Sebastian Musiolik.

74
    I kontratak Cracovii, ale popsuł wszystko fatalnym prostopadłym podaniem Wołąkiewicz.

74
    Pilarz nie został zmuszony do interwencji po tym rzucie wolnym.

73
    Ładna kiwka Koruna. Faulował go Zjawiński i będzie rzut wolny dla Piasta z bocznego sektora boiska.

72
    Jeszcze raz Rakels, tym razem próba strzału! Niestety dla Cracovii, ponownie wyraźnie obok bramki.

71
    Tym razem urwał się na lewym skrzydle Rakels, jednak nie potrafił celnie dośrodkować piłki w "szesnastkę". Wznowi grę Szmatuła.

70
    Gra wznowiona. Od autu zaczął Piast.

69
    Przerwa na uzupełnienie płynów.

68
    Żółtą kartkę otrzymuje Jakub Wójcicki (Cracovia).

68
    Źle zagrał Cetnarski. Nie mieli problemów z wybiciem piłki gliwiczanie.

67
    Szeliga faulował Wołąkiewicza. Kolejny stały fragment gry dla "Pasów".

65
    Szmatuła wypiąstkował piłkę wprost pod nogi Cetnarskiego. Ten zagrał precyzyjnie w pole karne, ale Jendrišek główkował nad poprzeczką.

64
    Jeszcze korner dla "Pasów". Kibice cały czas wspierają gospodarzy.

63
    Strzał Jendriška zablokowany. Poszedł za piłką Rakels, ale został złapany na pozycji spalonej.

62
    Jendrišek popisał się świetnym płaskim dośrodkowaniem, ale żaden z kolegów nie zaatakował agresywniej piłki.

61
    Pół godziny do końca, Cracovia w natarciu.

59
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Marcin Budziński, na boisku pojawia się Dariusz Zjawiński.

59
    Za mocne podanie Cetnarskiego w kierunku Rakelsa. Łotysz nie zdołał opanować piłki w boisku.

58
    Nieudany strzał Dąbrowskiego z dystansu. Wysoko nad bramką. Zafrasowana mina trenera Zielińskiego. Nie układa się gra gospodarzom po przerwie.

57
    Groźnie centrował na bliższy słupek Cetnarski. Nabiegał tam Covilo, ale niezbyt czysto trafił w piłkę.

56
    W końcu akcja przeniosła się na drugą połowę boiska. Będzie rzut rożny dla Cracovii.

54
    Jeszcze rzut rożny, ale wyjaśniają sytuację gospodarze.

53
    Piękny techniczny strzał Mráza! Piłka zmierzała pod poprzeczkę, jednak znakomitą interwencją popisał się Pilarz!

52
    A teraz mamy rzut wolny dla Piasta kilka metrów przed polem karnym Cracovii. Szansa na podwyższenie wyniku!

50
    Kapitalny początek drugiej połowy w wykonaniu Piasta. Podobnie było w pierwszej części gry, ale wtedy zabrakło skuteczności. Goście w pełni dominują!
    49. Martin NEŠPOR - 1:2

49
    Gol dla Piasta!
    Co tu się dzieje?! Goście wychodzą na prowadzenie za sprawą MARTINA NESPORA, który popisał się precyzyjnym strzałem głową! Piłka wpadła do siatki przy samym słupku, a znakomitą asystę zaliczył Hebert!
    46. Patrik MRÁZ - 1:1

46
    Ależ to zagrali gliwiczanie! Kilka szybkich podań na prawej stronie boiska, Szeliga zagrał płasko wzdłuż pola karnego, a PATRIK MRAZ wpakował piłkę do bramki z kilku metrów!

46
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Boubacar Dialiba, na boisku pojawia się Erik Jendrišek.

46

W Cracovii będzie zmiana. Na placu gry zamelduje się Jendrišek.

Piłkarze wracają na boisko. Za moment rozpocznie się druga połowa meczu w Krakowie.

Bardzo dobry mecz w Krakowie! Do przerwy Cracovia prowadzi z Piastem Gliwice 1-0, ale to goście byli stroną przeważającą. Wydaje się, że remis byłby sprawiedliwym wynikiem, jednak mamy do czynienia z piłką nożną, która – jak wiemy – nie jest sprawiedliwa. Liczymy, że po zmianie stron spotkanie nie straci na atrakcyjności.

45+3

45+2
    Ładna akcja Piasta, lecz Živec zagrał piłkę ręką i gra musiała być przerwana.

45
    Trzy minuty doliczone.

45
    Rajd Szeligi środkiem pola, jednak znakomicie w defensywie spisał się Rakels, który przebiegł kilkadziesiąt metrów.

44
    "Klepka" Budzińskiego z Cetnarskim. Zabrakło precyzji przy ostatnim podaniu, a byłaby sytuacja sam na sam!

43
    Mimo, że Cracovia prowadzi, to ona dalej atakuje. Piast tylko czeka na kontrataki.

40
    Rzut rożny dla Piasta. Piłka została wybita przed pole karne. Dopadł do niej Murawski, ale uderzył wysoko nad poprzeczką.
    38. Boubacar DIALIBA - 1:0

38
    Gol dla Cracovii!
    Futbol bywa brutalny! Rakels precyzyjnie dośrodkował piłkę w pole karne, a BOUBACAR DIALIBA popisał się mocnym strzałem głową, nie dając szans Szmatule!

38
    Coraz więcej długich podań po stronie gości. Powoli Cracovia zaczyna dominować.

37
    Cetnarski faulował Murawskiego, gdy ten próbował wykopać piłkę z własnej połowy na tzw. "uwolnienie".

35
    Niebezpieczna wrzutka Vacka. Minimalnie zbyt mocna i piłka padła łupem Pilarza.

35
    Atak pozycyjny gości. Wydaje się, że Cracovia jest dziś do ogrania.

34
    Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

33
    Dialiba został trafiony piłką z bliskiej odległości. Przerwa, bo zawodnik gospodarzy nie podnosi się z boiska.

32
    Jeszcze raz centrował Cetnarski, ale w tym przypadku faulowany na przedpolu był Szmatuła.

31
    Mocne wstrzelenie piłki w pole karne przez Cetnarskiego. Blisko był Covilo, ale ostatecznie będzie tylko korner.

31
    Żółtą kartkę otrzymuje Uroš Korun (Piast Gliwice).

30
    Korun faulował Rakelsa metr od bocznej linii pola karnego. Okazja dla "Pasów".

29
    Ostra walka między Murawskim i Polczakiem, po której środkowy obrońca "Pasów" nieco ucierpiał. Gra została jednak dość szybko wznowiona.

29
    Groźna wrzutka Cetnarskiego z narożnika. Było zamieszanie w polu karnym, ale ostatecznie nie udało się gospodarzom oddać strzału.

28
    Hebert wybija piłkę na rzut rożny.

28
    Gra za moment będzie wznowiona. Cracovia ma rzut wolny i Cetnarski przed szansą na dośrodkowanie.

26

25
    Teraz wrzucał piłkę w pole karne Mráz, ale nie było tam żadnego z zawodników Piasta.

24
    Niezły pomysł miał Covilo, ale jego prostopadłe zagranie w kierunku Dialiby było minimalnie zbyt mocne.

22
    Groźna kontra gliwiczan! Vacek zagrał przed pole karne do Živca, a ten popisał się mocnym strzałem z linii "szesnastki". Czujny był jednak Pilarz i zdołał skutecznie interweniować.

21
    Centrował Vacek, a raz jeszcze nad poprzeczką główkował Szeliga.

20
    Szeliga kontra Wołąkiewicz. Skuteczny wślizg obrońcy Cracovii, ale mamy korner dla Piasta.

20
    I znowu przenosimy się na drugą stronę boiska. Próba strzału Budzińskiego z dwudziestu pięciu metrów. Tylko w boczną siatkę.

19
    Błąd w komunikacji w obronie Cracovii. Źle obliczył tor lotu piłki Sretenović, pozwalając by futbolówkę przechwycił Barišić. Mocny strzał z szesnastu metrów, ale ponownie niecelny.

17
    A teraz Piast! Bardzo otwarty mecz w Krakowie! Uderzenie Mráza zza pola karnego, po którym piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką!

16
    Aj, i wreszcie kapitalna akcja "Pasów"! Cetnarski zagrał w tempo do wbiegającego w pole karne Wójcickiego. Ten wycofał piłkę w kierunku Rakelsa, lecz Łotysz zamiast do siatki, trafił w blokującego uderzenie Koruna.

15
    Próba strzału z woleja w wykonaniu Murawskiego. Było bardzo daleko do bramki Cracovii, a w dodatku uderzenie zostało zablokowane.

14
    W odpowiedzi płaskie dośrodkowanie Dialiby w "szesnastkę", ale wyjaśnili sytuację gliwiczanie.

13
    Kolejna ładna akcja Piasta, lecz Barišić popełnił błąd w przyjęciu piłki i ostatecznie nie znalazł się sam przed Pilarzem.

12
    Niezła wrzutka Szeligi z prawej strony, jednak Barišić zbyt agresywnie walczył o piłkę z Wołąkiewiczem i sędzia odgwizdał faul.

10
    Nie idzie gospodarzom w tym meczu. Dialiba miał otwartą drogę na lewym skrzydle, ale nie potrafił utrzymać piłki w obrębie boiska.

8
    Główkował celnie Korun, ale strzał był zbyt lekki, by zaskoczyć Pilarza.

8
    Vacek wywalczył rzut rożny.

7
    Posiadanie piłki na korzyść Cracovii, lecz przyjezdni potrafią wyprowadzić groźną kontrę. Może się podobać mecz w pierwszych minutach.

6
    Znakomity kontratak gości, którzy czują się bardzo swobodnie na murawie. Urwał się na skrzydle Nešpor, zacentrował w pole karne i minął się z piłką Pilarz. Jednak zamykający akcję Szeliga nie zdołał oddać strzału.

4
    Teraz mógł być rzut karny dla Cracovii! Mráz przytrzymywał za koszulkę Rakelsa, jednak sędzia nie zareagował.

3
    Ależ świetna szansa dla Piasta. Mráz idealnie dograł piłkę w pole bramkowe, jednak Szeliga główkował nad poprzeczką!

2
    Jeszcze wrzutka Szeligi z prawej strony. Zablokował to Wołąkiewicz i mamy rzut rożny.

2
    Živec próbował strzelać zza pola karnego, ale został zablokowany.

2
    Goście w ataku pozycyjnym.

2
    Pressing piłkarzy Piasta i do niecelnego wybicia w aut zmuszony został Pilarz.

1
    Gramy! Cracovia w tradycyjnych strojach w biało-czerwone pasy. Piast na niebiesko.

1

Nie ma dziś wielu kibiców na stadionie.

Piłkarze meldują się na murawie!

Cracovia: Pilarz – Wójcicki, Sretenović, Polczak, Wołąkiewicz – Rakels, Covilo, Dąbrowski, Cetnarski, Dialiba – Budziński.
    Rezerwowi: Sandomierski – Zjawiński, Rymaniak, Deleu, Szewczyk, Jendrišek, Kapustka.

Piast Gliwice: Szmatuła – Pietrowski, Korun, Hebert, Mráz – Szeliga, Radosław Murawski, Vacek, Živec – Barišić, Nešpor.
    Rezerwowi: Rusov – Badía, Dytko, Klepczyński, Mokwa, Moskwik, Musiolik.

Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Gospodarze są zdecydowanym faworytem i każdy inny wynik niż ich zwycięstwo będzie sporym zaskoczeniem. Początek meczu Cracovia – Piast w piątek 7 sierpnia o godz. 18. Zapraszamy na relację do portalu Lajfy.com!

Zbigniew Dobrynin poprowadzi piątkowe spotkanie Cracovia – Piast Gliwice. Będzie to debiut młodego arbitra w Ekstraklasie. W bieżącym sezonie Dobrynin sędziował już spotkanie w I lidze między Arką Gdynia a Zawiszą Bydgoszcz.

Forma Cracovii od momentu, gdy jej trenerem jest Jacek Zieliński, musi imponować. Do tego "Pasy" wyrównały rekord klubowy z 1949 roku – dwunastu kolejnych meczów bez porażki.

W poprzedniej kolejce Cracovia pokonała na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-0. Z kolei Piast w derbowym meczu pokonał 3-2 Górnik Zabrze.

Przed nami pierwszy mecz 4. kolejki ekstraklasy. Rozpędzona Cracovia zagra na własnym stadionie z chimerycznym Piastem Gliwice.