Nantes – Guingamp 1:0 (koniec) | Montpellier – Angers 0:2 (koniec) | Nice – Monaco 1:2 (koniec)
Olympique – Caen 0:1 (koniec) | Bastia – Rennes 2:1 (koniec) | Troyes – GFC Ajaccio 0:0 (koniec)
SC Bastia
2:1 (0:1)
Stade Rennes
Sobota 08.08.2015, 21:00Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 1

To był bardzo ciekawy mecz! Po dość mizernej pierwszej połowie i prowadzeniu Rennes 1-0, druga połowa, a podczas niej gra Bastii, zachwycała! Gospodarze zasłużenie pokonali rywala 2-1, mimo gry w osłabieniu przez ostatnie kilkanaście minut. (22:56:46)

90+5

90+5
    Ostatnia akcja tego meczu. Dośrodkowanie Palmieriego i strzał głową Coulibaliego ponad bramką.

90+4
    Żółtą kartkę jeszcze przed poprzednim rzutem rożnym otrzymał Sio.

90+4
    Zmiana w drużynie SC Bastia: z boiska schodzi François Kamano, na boisku pojawia się Lassana Coulbaly.

90+4
    Wyszli z kontrą gospodarze, ale znakomicie wślizgiem powstrzymał przeciwnika Mexer! Był ostatnin obrońcą!

90+3
    Rennes naciska rywala! Strzał Toivonena zablokowany i z narożnika boiska zacznie Grosicki.

90+2
    Pewne wyjście z bramki Leci. Wyłapał wrzutkę Fernandesa!

90
    Sędzia dolicza aż 5 minut!

90
    Miał dużo miejsca na dobre zgranie piłki w pole karne Sylla. Jednak w ostatniej chwili interweniował Squillaci. Wciąż 2-1!

89
    Zaskakująca próba strzału Kamano. Obok bramki czujnego Costila.

88
    Goście nie potrafią wykorzystać przewagi liczebnej. To To miejscowi są przy piłce.

87
    Faulował Fernandes. Okazja z rzutu wolnego niewykorzystana przez Bastię. Dośrodkowanie zbyt głębokie.

86
    Czysty wślizg Fernandesa. Kamano jednak ucierpiał w tym starciu, przy nim już są masażyści.

85
    Zmiana w drużynie SC Bastia: z boiska schodzi Floyd Ayité, na boisku pojawia się Christopher Maboulou.

85
    Rennes w natarciu! Dobra próba zza szesnastki Toivonena! Interweniuje Leca.

83
    Lewą stroną Grosicki. Zablokowany przez pracującego pod własnym polem karnym Kamano. W dodatku Polak faulował.

82
    Po raz pierwszy od dłuższego czasu akcję konstruują piłkarze Rennes.

81
    Leży na murawie Ayite. Panuje lekkie zamieszanie.

80
    czy goście wykorzystają grę w przewadze? Póki co w posiadaniu nadal Bastia.
    78. Czerwona kartka

78
    Czerwona kartka dla Brandão (SC Bastia).
    Ostre wejście wyprostowaną nogą Brazylijczyka! Sedzia wyklucza go z dalszej gry. Ucierpiał zdaje się Mendes.

76
    Nie tracą impetu zawodnicy Bastii. Co rusz obrońcy Rennes zmuszeni są do wybijania zgrywanych w szesnastkę podań.

75
    Widowiskowo minął dwóch rywali Fofana, ale jego strzał z dystansu lepiej pozostawić bez komentarza.

75
    Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: z boiska schodzi Ludovic Baal, na boisku pojawia się Ola Toivonen.

74
    Proste błędy po stronie gości. Źle przyjął Baal i stracił.

73
    Dobrze w defensywie spisał się Mender. Wygrał pojedynek z Daniciem.

72
    Rozpaczliwa, można powiedzieć, próba zagrania do Sio. Za mocno. Rennes nie ma nic do powiedzenia w drugiej połowie.

70
    Zmiana w drużynie SC Bastia: z boiska schodzi Sadio Diallo, na boisku pojawia się Gaël Danic.
    69. François KAMANO - 2:1

69
    Gol dla Bastii!
    Strzelcem bramki FRANÇOIS KAMANO.
    Kamano po drugim z rzędu rzucie rożnym znalazł się w odpowiednim miejscu i uderzył w długi róg bramki Costila!

68
    Indywidualna akcja Cahuzaca. Minął kilku rywali! Ostatecznie tylko rzut rożny.

67
    Mender ratuję sytuację, obija piłkę o nogi Brandao. Wznowi bramkarz.

67
    Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: z boiska schodzi Pedro Henrique, na boisku pojawia się Kamil Grosicki.
    Może to szybki polski skrzydłowy ożywi grę Rennes?

65
    Środek pola opanowali Fofana i Diallo. To oni są reżyserami gry.

64
    Kolejna szarża miejscowych. Zgrywał w szesnastkę Kamano, ale wprost pod nogi Moreiry.

63
    Dośrodkowywał Diallo, piąstkuje Costil.

62
    Rennes już dawno nie"powąchało" piłki. Jak na razie możemy podziwiać piłkarzy gospodarzy.

61
    Olbrzymia przewaga Bastii! To oni są w posiadaniu futbolówki.

60
    Wybitą piłkę przechwycił Djiku. Próbował przerzucić grę na lewe skrzydło, ale uczynił to niedokładnie.

59
    Z kontrą drużyna Bastii. Kamano jednak źle to rozegrał, ale powalczył do końca i wywalczył kolejny rzut rożny.

58
    Palmieri fauluje Lenjaniego w narożniku boiska. Rzut wolny dla Rennes podobny do rzutu rożnego.

57
    Starają się uspokoić grę podopieczni Monteniera. Szybko jednak tracą piłkę na rzecz gospodarzy.

56
    To była stuprocentowa sytuacja dla Bastii! Szybko wykonany korner, momentalna wymiana podań i w oko w oko z Costilem stanął Kamano. Bramkarz Rennes jednak skrócił kąt.

55
    Odważnie z 30 metrów Fofana. Bardzo wysoko ponad poprzeczką

54
    Sio zrewanżował się na Cahuzacu faulem. Obyło się bez kary.

53
    Z kontrą próbował Sio, świetna interwencja Cahuzaca.

51
    Cóż za początek miejscowych! Bramkę poprzedziła jeszcze kontra. Kibice nie musieli długo czekać na gola!
    50. Floyd AYITÉ - 1:1

50
    Strzelcem bramki FLOYD AYITÉ.
    Ależ kapitalny wolej! Dialla w pole karne, a Ayite uderza pod poprzeczkę bramki Costila!

49
    Fenomenalnie Fofana poradził sobie z dwoma przeciwnikami, wypuścił na skrzydle Kamano. Skrzydłowy Bastii wywalczył korner.

48
    Spokojnie rozgrywają goście.

47
    W ofensywnie nie próżnuje także zespół Bastii. Z kontrą wyszedł Kamano, jednak został powstrzymany przez Moreirę.

46
    No i proszę! Pierwsza akcja, pierwsza okazja dla Rennes. Lenjani przewrotką wprost w Lecę! Ależ byłaby bramka!

46

Po pierwszych 45 minutach mamy 1-0 dla Rennes. Próżno szukać w tym spotkaniu dużej ilości akcji podbramkowych, ale gościom wystarczyła jedna skuteczna kontra! Oby druga połowa była ciekawsza!

45+3
    Pierwsza połowa skończona. Okres niezbyt ciekawej gry przerywa arbiter i wzywa zawodników do szatni.

45+2
    Fragment brzydkiej gry.

45+1
    Od bramki zacznie Costil. Ayite wyszedł z piłka poza linię końcową.

45
    Znów Ayite i znów za nisko.

44
    Rozgrywają piłkę piłkarze Bastii. Faul na Fofanie. Rzut wolny i szansa na dośrodkowanie.

43
    Co dziwne, lekko cofnięci piłkarze Rennes. Stracona bramka pozytywnie wpłynęła na grę gospodarzy.

42
    Znowu okazja dla Brandao. Świetnie jednak współpracują Mexer i Costil. Piłka w rękach tego drugiego.

41
    W odpowiedzi akcja Brandao, jego strzał zablokowany i przy piłce podopieczni trenera Monteniera.

40
    Gol dla Rennais!
    Strzelcem bramki GIOVANNI SIO.
    Kapitalna kontra zespołu Rennes! Lenjani na lewo do Baala, ten rzuca piłkę wprost na głowę niepilnowanego Sio. Mamy otwarcie wyniku!

39
    Każde z prób dośrodkowań spaliły na panewce.

39
    Prawą flanką szarżował Kamano, wywalczył korner.

38
    Bandaż na udzie Squillaciego, ucierpiał on w starciu z Sio kilka minut temu.

37
    W środku pola nieprawidłowo przetrzymywany Diallo. Zacznie Bastia.

36
    Od dłuższej chwili przy piłce goście.

35
    Zmuszony do wyjścia z bramki Leca. Świetne podanie Baala do Sio na wolne pole. Bramkarz ratuje sytuację!

33
    Dużo strat i niedokładności po obu stronach. Póki co nie jest to porywające widowisko.

32
    Wysoko ponad bramką uderzał Fofana.

31
    Pierwszy w tym meczu rzut rożny. Zablokowany Sio i od narożnika boiska zaczną goście.

30
    W kombinacyjnej grze Bastia, Rennes stara się wyprowadzać kontry.

29
    Oskrzydlająca akcja Ayite zakończona wybiciem Mexera.

28
    Próba z dystansu Henrique. Kilka metrów obok słupka.

27
    Wybijają piłkarze Rennes, Ayite dośrodkowywał zbyt nisko.

26
    Dobry okres gry miejscowych. Sylla fauluje Diallo i mamy wolny na niebezpiecznej dla Costila odległości.

25
    Okazja dla Bastii, w polu karnym piłkę opanował Brandao, lecz jego strzał ląduje koło słupka!

24
    Faulowany przy linii bocznej Sio. Będzie wrzutka z rzutu wolnego i okazja dla Rennes.

23
    W natarciu przyjezdni. Mender w pole karne, ale bez zagrożenia dla bramki rywali.

21
    Od autu wznowił Mender.

20
    Trenerzy wykorzystują przerwę w grze do rozmów ze swoimi podopiecznymi.

19
    Uderzony łokciem Armand. Sędzia pobłażliwy dla Brandao.

18
    Kombinacyjna akcja Rennes. Zagranie Mendesa na wolne pole za mocne dla Sio.

17
    Naciskani obrońcy Rennes wycofują futbolówkę do swojego bramkarza.

16
    W akcji Bastia: dośrodkowanie Palmieriego, strącił piłkę głową Brandao, ale przejęli obrońcy gości.

15
    Długi cross w stronę Lenjaniego. Wprowadzony przed momentem zawodnik nie utrzymał piłki w boisku.

13
    Cahuzac ucierpiał w starciu z Baalem, zderzyli się głowami. Na szczęście wszystko w porządku.

12
    Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: z boiska schodzi Abdoulaye Doucouré, na boisku pojawia się Ermir Lenjani.
    Skrzydłowy gości nie był w stanie kontynuować gry, od dwóch minut był poza boiskiem.

11
    Przewaga Rennes. Przed chwilą kapitalny drybling Henrique. Póki co bez akcji podbramkowych.

10
    Środek pola w tym okresie gry zdominowany przez Fernandesa i Syllę.

9
    Palmieri skutecznie powstrzymuje Dancoure'a.

8
    Pressing Brandao na Armandzie. Ten jednak bezbłędny.

7
    Dużo główkowań, chaotyczną sytuację wyjaśnia Squillaci.

6
    W posiadaniu goście. Długo wymieniali podania, ostatecznie skończyło się na faulu Fernandesa.

5
    Wychodzi z kontrą Fofana. Faulowany przez Syllę. Tymczasem poza boiskiem Brandao, ucierpiał jego nadgarstek.

4
    W odpowiedzi Rennes. Ale czujny w obronie Modesto.

3
    Kolejna dobra akcja Ayite. Znakomicie obsłużył go Brandao.

2
    Dalekie podanie Pedro Mendesa bardzo niedokładne.

1
    Pierwsza akcja Bastii. Powstrzymywany Ayite. Wznowi od rzutu wolnego spod własnej bramki Costil.

1

Gospodarze zagrają w niebieskich koszulkach, na czerwono piłkarze Rennes.

W tym spotkaniu ciężko wskazać faworyta. Pierwsze mecze sezonu zawsze stanowią zagadkę dla kibiców. Co nas czeka i jaki wynik padnie? Początek meczu w sobotę o 21!

Z kolei Stade Rennes, klub reprezentanta Polski Kamila Grosickiego, to dziewiąta drużyna sezonu 2014/2015 we Francji. Według statystyk, drużyna gości jest piata z kolei pod względem wartości rynkowej piłkarzy.Trener Montanier pozyskał czterech zawodników, pozwalając odejść sześciorgu. Jak można przypuszczać opiekun Rennes jest zadowolony z obecnego składu, choć z pewnością tacy piłkarze jak Sylla czy Mendes, będą solidnym wzmocnieniem kadry gości tego meczu.

Bastia to dwunasta drużyna ubiegłego sezonu ligi francuskiej. W nadchodzącym sezonie drużyna z Bastii typowana jest do spadku. W drużynie brakuje, przynajmniej na papierze, gwiazd większego formatu. Co więcej, klub, aby uzyskać pieniądze na pozwolenie na grę w Ligue 1, musiał sprzedać ważnego dla zespołu zawodnika – Ryada Boudeboza, który zasilił szeregi Montpellier. Do drużyny dołączyli na zasadzie wolnego transferu: Jebbour z Montpellier i Diallo z Rennes oraz Seko Fofana, wypożyczony z Manchesteru City.

Zapraszamy na mecz 1 kolejki francuskiej Ligue 1. W swoim premierowym pojedynku zmierzą się zespoły: SC Bastia oraz Stade Rennais.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.