Rapid – Szachtar 0:1 (koniec) | Valencia – Monaco 3:1 (koniec) | Korcza – Dinamo Z. 1:2 (koniec)
Celtic – Malmo 3:2 (koniec) | Basel – Maccabi T.A. 2:2 (koniec)
FC Basel
2:2 (1:1)
Maccabi Tel Awiw
Środa 19.08.2015, 20:45 • St. Jakob-Park, Basel • Liga Mistrzów (Runda Kwalifikacyjna) • Play-off

Z mojej strony na dziś to już wszystko. Za wspólnie spędzone chwile dziękuje Piotr Świeczak, zapraszam na pozostałe relacje ze sportowych aren w portalu lajfy.com! (22:41:18)

Basel remisuje z Maccabi 2:2! Wydawało się, że gospodarze dowiozą zwycięstwo do końca, ale ostatecznie goście zdołali doprowadzić do remisu. W kontekście rewanżu w zdecydowanie lepszej sytuacji są zawodnicy z Tel-Awiwu. Rewanżowy mecz już we wtorek!

90+6

90+6
    Gol dla Maccabi!
    ERAN ZEHAVI świetnie wyszedł w powietrze po dośrodkowaniu z prawej strony i przepięknym strzałem głową doprowadza do remisu!

90+5
    Ostatni chyba już corner w tym meczu dla gospodarzy. Spod chorągiewki dośrodkowywał Bjarnson, do piłki doszedł Embolo, ale oddał niecelne uderzenie na bramkę Pablo.

90+4
    Długie podanie do Zehaveigo. Zmuszony do interwencji poza polem karnym Vaclik.

90+2
    Obudzili się piłkarze z Tel-Awiwu, ale to gospodarze są zdecydowanie aktywniejsi w ostatnich minutach. Basel za wszelką cenę chce jeszcze powiększyć zaliczkę przed meczem rewanżowym.

90
    Sędzia główny dolicza sześć minut do regulaminowego czasu gry.

90
    Niedokładne dośrodkowanie z prawej strony Elnenego. Chwyta piłkę Pablo.
    88. EMBOLO - 2:1

88
    Gol dla Basel!
    Znakomite podanie z głębi pola do BREELA EMBOLO! Skrzydłowy Basel znalazł się przed Pablo i z zimną krwią skierował piłkę do siatki!

86
    Dał się złapać w pułapkę offsajdową Zehavi, od rzutu wolnego gospodarze.

85
    Gashi prostopadle podawał do Boetiusa, ale to podanie przeciął Tibi. Bardzo dobra interwencja stopera Maccabi.

83
    Ależ było blisko drugiej bramki dla gości! Ben Haim znakomicie znalazł się przed bramką rywali, ale w ostatniej chwili zablokował jego uderzenie Elneny. Tylko corner dla Maccabi.

82
    Kolejny kontratak drużyny przyjezdnej, ale tym razem czysto odebrał piłkę rywalowi Embolo.

81
    Kontra gości. Faulowany okolicy linii środkowej boiska Alberman.

80
    W głębokiej defensywie gości. Basel rzuca wszystkie siły pod bramkę Pablo, czy przyniesie to efekt w postaci kolejnej bramki dla drużyny gospodarzy?

78
    Degen blokuje dośrodkowanie Ben Haima. Od autu na wysokości pola karnego rywali zespół z Tel-Awiwu.

77
    Żółtą kartkę otrzymuje Alberman (Maccabi Tel Awiw).

76
    Piłka ląduje w bramce gości, ale trafienie Suchego nie zostaje uznane. Po rzucie rożnym wyraźnie faulowany przed własną bramką był Pablo.

75
    Przed nami ostatni kwadrans. Zdecydowanie korzystniejszy wynik w kontekście rewanżu mają teraz goście. Basel spieszy się, aby strzelić kolejnego gola.

73
    Zmiana w drużynie Maccabi Tel Awiw: z boiska schodzi Safari, na boisku pojawia się Degen.

73
    Safari opatrywany na murawie, a do wejścia na boisko szykuje się Degen.

72
    Skurczę łapią Safariego, tylko jedną zmianę ma jeszcze szkoleniowiec Basel.

71
    Bardzo niecelny strzał Zuffiego z około 25. metrów, od bramki rozpocznie Pablo.

70
    Iglebor ukarany żółtą kartką za zbyt wolne opuszczanie murawy.

69
    Zmiana w drużynie Maccabi Tel Awiw: z boiska schodzi Iglebor, na boisku pojawia się Peretz.

68
    Iglebor opuszcza plac gry, bardzo późna reakcja sztabu medycznego gości.

67
    Zmiana w drużynie FC Basel: z boiska schodzi Delgado, na boisku pojawia się Boetius.

65
    Przerwa w grze. Nie podnosi się z murawy Iglebor, wydaje się, że będzie potrzebna zmiana.

64
    Rikan przekroczył przepisy pod bramką rywali. Faulowany Elneny i Szwajcarzy rozpoczną od rzutu wolnego.

63
    Techniczne dośrodkowanie Zuffiego, minimalnie spóźniony był Delgado.

61
    Rzut wolny dla gości z prawej strony boiska. Jednak bardzo niedokładnie dogrywał piłkę Ben Haim, futbolówka ląduje w rękawicach Vaclika.

60
    Żółtą kartkę otrzymuje Suchy (FC Basel).

60
    Przerwa w grze. Opatrywany na murawie Delgado.

59
    Dużo niedokładności w grze obu drużyn. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

57
    Niedokładne podanie Embolo i z kolejnym atakiem rusza Maccabi.

55
    Gashi w pole karne gości, ale na spalonym był Safari. Dobra decyzja sędziego głównego.

54
    Niewiele dzieje się na murawie. Obie drużyny bardzo spokojnie konstruują swoje ataki.

52
    Strata Delgado w środku pola, z kontratakiem rusza Maccabi.

51
    Zmiana w drużynie Maccabi Tel Awiw: z boiska schodzi Ben Bastat, na boisku pojawia się Mitrović.

50
    Potężne uderzenie z około 20. metrów Zuffiego, ale piłka przelatuje nad bramką drużyny przyjezdnej.

48
    Gospodarze od początku drugiej połowy zaatakowali bardzo zdecydowanie. Powtarza nam się obraz z pierwszej połowy, w głębokiej defensywie goście.

47
    Żaden z trenerów nie zdecydował się w przerwie na zmiany.

46

Po pierwszej połowie Basel remisuje z Maccabi 1:1! Jak na razie na brak emocji nie możemy narzekać. Obie drużyny prezentują się naprawdę dobrze, zdecydowanie dłużej przy piłce utrzymywali się w pierwszej odsłonie gospodarze, ale nie przeszkodziło to zawodnikom z Tel-Awiwu otworzyć wynik.

Czekamy na drugą połowę, zostańcie z nami!

46

44
    Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.

43
    Niedokładne dośrodkowanie spod chorągiewki. Poradzili sobie defensorzy drużyny z Tel Awiwu.

42
    Zablokowane dośrodkowanie Emobolo, będzie kolejny corner dla Basel.

41
    Gospodarze budują atak pozycyjny na połowie przeciwnika. Przed własną bramką ustawiają się zawodnicy Maccabi.
    39. DELGADO - 1:1

39
    MATIAS DELGADO pewnym egzekutorem jedenastki, mamy remis!

38
    Faulowany w polu karnym rywali Delgado, będzie rzut karny dla gospodarzy!

35
    Potężne uderzenie z dystansu Elnenego, ale tylko odprowadził piłkę wzorkiem Pablo.

33
    Futbol nie jest sprawiedliwy. Wydawało się, że to gospodarze są bliżsi objęcia prowadzenia, a to zespół z Izraela otworzył wynik.
    31. ZEHAVI - 0:1

31

Świetne rozegranie rzutu wolnego przez gości! ERAN ZEHAVI wyprzedził pilnującego go obrońcę i z najbliższej odległości pokonał zaskoczonego Vacilka! Maccabi prowadzi 1:0!

30
    Wycięty równo z murawą Rikan. Rzut wolny dla gości z prawej strony na wysokości pola karnego Basel.

29
    Spadło nam tempo tego meczu. Gospodarze nie stwarzają sobie tak dobrych sytuacji jak miało to miejsce na początku spotkania, ale w dalszym ciągu to Szwajcarzy prowadzą grę.

27
    Niedokładne podanie z głębi pola Suchego do Langa, aut dla gości.

25
    Rzut rożny dla miejscowych. Przed bramką rywali do piłki doszedł Suchy, ale uderzył bardzo niecelnie, rozpocznie Pablo.

24
    Za mocne dośrodkowanie w kierunku Delgado, nie doszedł do tej piłki napastnik gospodarzy.

23
    Całym zespołem broni się teraz Maccabi. Linia obrony Basel ustawiona jest w okolicach linii środkowej.

22
    Znakomite dośrodkowanie z lewej strony Safariego. Do piłki przed bramką gości doszedł Lang, ale nie potrafił on skierować futbolówki do bramki z najbliższej odległości.

20
    Prawie połowa pierwszej połowy za nami. Jak na razie jesteśmy świadkami zdecydowanej przewagi drużyn gospodarzy, goście dotychczas ani razu nie zagrozili bramce rywali.

19
    Elneny faulem zatrzymuje kontratak gości, zasłużona żółta kartka.

18
    Pressing gości zakończony faulem Ben Basata.

17
    Za wysokie dośrodkowanie w kierunku Embolo, ale bardzo pewnie na przedpolu interweniuje Pablo.

16
    Zmiana w drużynie FC Basel: z boiska schodzi Janko, na boisku pojawia się Gashi.

15
    Gashi szykuje się do wejścia na boisko, kontuzja Janko okazała się poważna.

14
    Ben Harush bez pardonu zaatakował Embolo, ale sędzia nie zdecydował się na żółtą kartkę, tylko rzut wolny dla gospodarzy.

13
    Pierwsze dośrodkowanie przed bramkę Vaclika, ale poradzili sobie obrońcy drużyny gospodarzy.

12
    Napastnik Basel opatrywany poza boiskiem.

11
    Przerwa w grze. Ucierpiał w starciu z rywalem Janko, potrzebna będzie pomoc medyczna.

10
    Tym razem lewą flanką Basel. Safari dogrywał na piąty metr do Janko, ale napastnik gospodarzy był minimalnie spóźniony i nie zdołał "dołożyć" nogi i wyprowadzić na prowadzenie swoją drużynę!

9
    Znakomita akcja Embolo prawą stroną. Pomocnik Basel posłał bardzo mocne podanie przed bramkę Pablo, ale nikt z jego partnerów nie doszedł do piłki.

8
    Embolo zbyt agresywnie, od rzutu wolnego rozpoczną goście.

7
    Goście próbują środkiem, ale bardzo wysoko atakują piłkę Szwajcarzy.

6
    Ciekawe rozegranie tego stałego fragmentu gry. Wycofanie piłki na 16. metr do Bjarnasona. Lewy pomocnik gospodarzy oddał bardzo mocne uderzenie, ale wprost w bramkarza rywali.

5
    Faulowany na prawej stronie Embolo. Rzut wolny dla gospodarzy na wysokości pola karnego Maccabi.

4
    Corner dla Basel. Przed bramką Pablo przekroczył przepisy Zufii i to piłkarze z Izraela rozpoczną od rzutu wolnego.

2
    Spokojny początek meczu. Gospodarze rozgrywają piłkę w środkowej strefie, goście ustawiają się przed własną bramką.

1

Pierwsze jedenastki już na murawie!

FC Basel: Vaclik – Lang, Hoegh, Suchy, Safari – Embolo, Elneny, Zuffi, Bjarnason – Delgado, Janko
    Rezerwowi: Vailati – Ajeti, Boetius, Calla, Deggen, Gashi, Samuel

Maccabi Tel Awiw: Pablo – Spungin, Ben Haim, Tibi, Ben Harush – Igiebor, Alberman – Rikan, Zehavi, Ben Haim – Ben Basat
    Rezerwowi: Ohayon – Garcia, Itzhaki, Mucha, Mitrović, Peretz, Vermouth.
    Stadion powoli się zapełnia

Znamy już składy obu drużyn na ten mecz!

Zapraszam na relację live z tego spotkania do portalu lajfy.com! Początek naszej relacji kilka minut przed 20:45, bądźcie z nami!

Obie drużyny spotkały się ostatnio w poprzednim roku. Wtedy, w meczu towarzyskim Szwajcarzy wygrali 3:0. Kto tym razem okaże się lepszy?

Maccabi zaczęło walkę o Ligę Mistrzów od drugiej rundy eliminacji. Po wyeliminowaniu w niej maltańskiego Hibernians izraelski klub trafił na czeski Plzen. Drużyna z Pilzna wygrała przed własną publicznością 2:1, ale w rewanżowym meczu dość wyraźnie uległa rywalom 0:2.

Szwajcarzy swoją przygodę z europejskimi pucharami zaczęli dopiero do trzeciej rundy gdzie zmierzyli się z Lechem Poznań. Niestety, mistrz Polski nie sprostał rywalom i w dwumeczu zdołał strzelić tylko jedną bramkę, tracąc przy tym cztery.

W pierwszym meczu czwartej rundy eliminacji Ligii Mistrzów FC Basel podejmie przed własną publicznością Maccabi Tel Awiw.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.