Górnik Z. – Zagłębie L. 2:2 (koniec)
Górnik Zabrze
2:2 (0:2)
Zagłębie Lubin
Poniedziałek 24.08.2015, 18:00 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • PKO Ekstraklasa • Runda 6

6. kolejkę ekstraklasy kończymy w Zabrzu. Górnik zagra na własnym obiekcie z Zagłębiem Lubin.

Górnik niedawno zmienił trenera, ale pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego gładko przegrał w Niecieczy w poprzedniej kolejce 0-3. Dużo lepiej poszło Zagłębiu, które wygrało z mistrzem Polski Lechem Poznań 2-1.

Po raz ostatni obie drużyny spotkały się w lidze w sezonie 2013/14. W Zabrzu Górnik wygrał 2-1, z kolei w Lubinie Zagłębie zwyciężyło 3-0.

Spotkanie poprowadzi sędzia z Krakowa, pan Sebastian Krasny. Będzie to dla niego pierwszy mecz w ekstraklasie w tym sezonie.

Zapraszamy na relację z meczu Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin w poniedziałek 24 sierpnia do portalu Lajfy.com. Początek o godz. 18!

Górnik Zabrze: Kasprzik – Słodowy, Danch, Szeweluchin, Kosznik – Gergel, Grendel, Sobolewski, Madej, Gwaze – Skrzypczak.
    Rezerwowi: Przyrowski – Kopacz, Ćerimagić, Sadzawicki, Janota, Kwiek, Korzym.

Zagłębie Lubin: Forenc – Zbozień, Guldan, Jach, Čotra – Janus, Rakowski, Tosik, Janoszka – Piątek, Papadopulos.
    Rezerwowi: Poláček – Dąbrowski, Woźniak, Błąd, Kubicki, Sobków, Piątek.

Sędziowie: Sebastian Krasny (Kraków).

Piłkarze meldują się na boisku.

Na biało Górnik, Zagłębie w pomarańczowych strojach.

1

1
    Rozpoczęli gospodarze.

1
    Pierwszy strzał w tym meczu, ale Madej kopnął wysoko nad poprzeczką.

2
    Zagłębie w ataku pozycyjnym. Górnik nastawił się na kontry w pierwszych minutach.

3
    Prostopadłe podanie w kierunku Papadopulosa, ale ten nie opanował piłki.

4
    Janus łatwo zablokowany z prawej strony przez Kosznika.

4
    Dobra wrzutka Čotry z lewej strony boiska. Zamykał akcję w polu karnym Piątek, ale przewrócił się i nie zdołał oddać strzału.

6
    Kontratak Górnika. Rozpędził się Słodowy, lecz nie potrafił celnie dośrodkować. Piłka w rękach Forenca.

6
    Rzut wolny dla Zagłębie 30 metrów od bramki Górnika.

7
    Gol dla Zagłębia!
    Nieprawdopodobne! Ależ strzał JAKUBA TOSIKA z rzutu wolnego! Mocny, ale wydawało się, że powinien lepiej zachować się w bramce Kasprzik...
    7. Jakub TOSIK - 0:1

8
    Żółtą kartkę otrzymuje Adrian Rakowski (Zagłębie Lubin).

10
    Górnik stara się wyrównać. Jednak dwa rzuty rożne nie przyniosły zagrożenia. Pewnie interweniował w obu przypadkach Forenc.

11
    Aj, to powinno być 0-2! Uniknął spalonego Piątek, ale bardzo wolno zmierzał w kierunku pola karnego. W efekcie wybili mu piłkę spod nóg obrońcy Górnika.

12
    Daleki wyrzut piłki z autu. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Zbozień, ale Kasprzik tym razem świetną interwencją wybił futbolówkę poza boisko.

14
    Zbozień łatwo zablokował wrzutkę Gwaze. Dość niemrawy początek w wykonaniu zabrzan.

15
    Świetny rajd Grendela. Górnik wywalczył rzut wolny kilka metrów przed polem karnym Zagłębia.

16
    Strzał Grendela z rzutu wolnego w mur. Będzie jeszcze jednak korner dla gospodarzy.

17
    Tym razem Gergel faulowany przez Janoszkę. Stały fragment gry dla Górnika kilka metrów od bocznej linii pola karnego.

17
    Dośrodkowanie Grendela na dalszy słupek, ale nie popełnili błędu przyjezdni.

18
    Faulowany Forenc w polu bramkowym.

20
    Szybki atak Zagłębia. Papadopulos centrował na dalszy słupek w kierunku Piątka, ale zagrał minimalnie zbyt mocno i jego kolega nie doszedł do piłki.

21
    Janus wywalczył rzut rożny. Interwencja Kosznika.

22
    ĐORDE ČOTRA oddał ładny strzał z narożnika pola karnego! Piłka po drodze odbiła się od Kosznika i kompletnie zmyliła Kasprzika. Zagłębie prowadzi już 2-0!
    22. Đorđe ČOTRA - 0:2

24
    Kolejny rzut wolny dla Zagłębia. Nieco dalej niż przy pierwszym golu dla gości, ale ponownie przy piłce ustawia się Tosik.

25
    Tym razem inny wariant, dośrodkowanie na dalszy słupek. Wyjaśniają sytuację gospodarze.

26
    Ucierpiał Janoszka i potrzebuje pomocy medycznej.

28
    Gra już wznowiona. Jak na razie, bardzo konkretne jest Zagłębie. Trzy strzały, wszystkie celne. Górnik strzelał cztery razy, tylko jedno uderzenie w bramkę.

30
    Janoszka chyba nie dokończy tego meczu. Będzie zmiana.

30
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Łukasz Janoszka, na boisku pojawia się Arkadiusz Woźniak.

31
    Gra przeniosła się na połowę Zagłębia, ale zabrzanom brakuje konkretów.

32
    Mimo niekorzystnego wyniku gospodarze nie mogą narzekać na brak wsparcia. Dziś nieco ponad 3 tys. kibiców na stadionie w Zabrzu.

34
    Akcja Madeja. Skrzydłowy Górnika był już w polu karnym, ale nie potrafił minąć Čotry.

34
    Fatalnie skiksował teraz Kosznik, choć miał dogodną sytuację do oddania strzału. Tylko jęk zawodu wśród kibiców.

35
    Aktywny jest Madej, ale po chwili stracił piłkę w prosty sposób Gergel. Niewiele wychodzi dziś podopiecznym Ojrzyńskiego.

36
    Dwie zmiany szykuje trener gospodarzy jeszcze w pierwszej połowie!

37
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Dzikamai Gwaze, na boisku pojawia się Maciej Korzym.

37
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Szymon Skrzypczak, na boisku pojawia się Aleksander Kwiek.

38
    Zablokowany strzał Madeja z ostrego kąta. Jeszcze rzut rożny.

39
    Groźny strzał Grendela zza pola karnego! Nie dał się jednak zaskoczyć Forenc i pewnie złapał piłkę.

39
    Długie podanie w kierunku Piątka, ale kapitalnie wyszedł poza pole karne Kasprzik i nie pozwolił napastnikowi gości na nic.

41
    Pięć minut do końca. Nic nie wskazuje na to, by miał w najbliższych minutach paść gol na 1-2. Zagłębie kontroluje mecz.

43
    Goście umiejętnie rozgrywają piłkę na połowie rywala.

43
    Tosik zgłasza jakieś problemy zdrowotne.

44
    Wszyscy uderzają z dystansu. Chciał mieć swojego gola Papadopulos, ale nie trafił w bramkę. Zabrakło trzech metrów.

45
    Ależ kontratak Zagłębia! Janus przestrzelił jednak z dwudziestu metrów!

45
    Dwie minuty doliczone.

45+2

Sędzia Sebastian Krasny zakończył pierwszą połowę meczu w Zabrzu. Górnik przegrywa 0-2 z Zagłębiem Lubin, prezentując się bardzo słabo. Goście grają zaś swoje i nie pozwalają na zbyt wiele przeciwnikowi.

Piłkarze wracają na boisko. Za moment druga połowa meczu.

46

47
    Odważne wejście Słodowego na połowę Zagłębia, ale dośrodkowanie było już kompletnie nieudane...

48
    Górnik od początku drugiej połowy atakuje.

48
    Potężny strzał Sobolewskiego z dystansu! Spojenie słupka z poprzeczką uratowało gości!
    48. Poprzeczka ratuje gości!

50
    Dobra akcja Woźniaka z lewej strony. Strzał z narożnika pola karnego, ale czujny był tym razem w bramce Kasprzik.

51
    Żółtą kartkę otrzymuje Łukasz Madej (Górnik Zabrze).

52
    W odpowiedzi strzał głową Woźniaka z ostrego kąta. Nad poprzeczką.

54
    Gol dla Górnika Zabrze!
    Łapią kontakt gospodarze! Dośrodkowanie Grendela z rzutu wolnego i RADOSŁAW SOBOLEWSKI strzałem głową wpakował piłkę do siatki!
    54. Radosław SOBOLEWSKI - 1:2

57
    Zagłębie jakby zapomniało wyjść z szatni na drugą połowę. Lubinianie tracą kontrolę nad spotkaniem.

58
    Ajjj, to powinien być remis! Piękna akcja Górnika. Grendel oddał mocny strzał zza pola karnego, po którym Forenc odbił piłkę przed siebie. Dopadł do niej Korzym, ale fatalnie spudłował z kilku metrów!

60
    Rzut rożny dla Górnika. Ambitnie powalczył o piłkę Korzym.

61
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Krzysztof Piątek, na boisku pojawia się Maciej Dąbrowski.

61
    Piłka wybita przed pole karne. Strzelał Gergel, ale trafił w jednego z zawodników Zagłębia. Mamy rzut rożny.

62
    Rzut karny dla Górnika po zagraniu ręką Čotry!

63
    ERIK GRENDEL pewnym strzałem z jedenastu metrów doprowadza do wyrównania!
    63. Erik GRENDEL - 2:2

65
    Ależ pokpili sprawę po przerwie goście. Wściekły musi być Piotr Stokowiec, bo lubinianie mieli w rękach praktycznie pewne trzy punkty.

66
    Górnik nie przestaje atakować. Rzut wolny z bocznego sektora boiska i przy piłce Grendel.

67
    Piłka wybita na rzut rożny przez Zagłębie.

67
    Dośrodkowanie Grendela i dobre piąstowanie Forenca. Jeszcze uderzał zza pola karnego Grendel, ale wysoko nad poprzeczką.

69
    Mocne wstrzelenie piłki w pole karne przez Čotrę. Zamykał akcję w polu karnym Papadopulos, ale jakby nie spodziewał się, że futbolówka do niego trafi. W efekcie mieliśmy bardzo niecelny strzał.

71
    Korzym faulowany przy linii bocznej przez Janusa. Rzut wolny dla Górnika.

72
    Dobre dośrodkowanie Grendela... jednak nie popełnił błędu Forenc i pewnie złapał piłkę.

72
    Żółtą kartkę otrzymuje Erik Grendel (Górnik Zabrze).

72
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Radosław Sobolewski, na boisku pojawia się Michał Janota.

73
    Błąd Kasprzika. Niepewne wyjście do dośrodkowania. Zagłębie ma rzut rożny.

74
    Płaskie podanie Gergela w pole karne, ale nie trafił w piłkę zamykający akcję Korzym.

75
    Świetna centra Janoty! W doskonałej sytuacji do oddania strzału głową znalazł się Korzym, ale ponownie nie trafił w piłkę!

76
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 4950 widzów.

76
    Żółtą kartkę otrzymuje Michal Papadopulos (Zagłębie Lubin).

77
    Po raz kolejny nie popełnił błędu Forenc po centrze Grendela.

78
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Adrian Rakowski, na boisku pojawia się Eryk Sobków.

80
    Żółtą kartkę otrzymuje Eryk Sobków (Zagłębie Lubin).

81
    Dziesięć minut do końca meczu. Górnik dalej atakuje, Zagłębie właściwie tylko się broni.

83
    I mamy kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

83
    Ładna akcja Górnika. Janota długo holował piłkę, ale ostatecznie udało się zabrzanom wywalczyć jeszcze jeden korner.

86
    Gra toczy się w środku pola. Żadna ze stron nie potrafi zbliżyć się w okolice pola karnego przeciwnika.

87
    Kiks Guldana. Będzie rzut rożny dla gospodarzy.

88
    Niewykorzystany przez zabrzan ten korner.

90
    Trzy minuty doliczone przez sędziego.

90+1
    Dobra akcja Janoty, ale Gergel popełnił błąd i stracił łatwo piłkę.

90+3
    Skurcze łapią Zbozienia.

90+3

A tymczasem arbiter zakończył spotkanie. W meczu kończącym 6. kolejkę Ekstraklasy Górnik Zabrze zremisował na własnym boisku z Zagłębiem Lubin 2-2 (0-2). Bramki dla gości zdobywali Jakub Tosik i Đorđe Čotra. Gospodarze odpowiedzieli bramkami Radosława Sobolewskiego i Erika Grendela z rzutu karnego. (19:51:44)