Stuttgart – Eintracht 1:4 (koniec) | Augsburg – Ingolstadt 0:1 (koniec) | FC Koln – Hamburg 2:1 (koniec)
Mainz – Hannover 3:0 (koniec) | Darmstadt – Hoffenheim 0:0 (koniec) | Bayern – Bayer 3:0 (koniec)
VfB Stuttgart
1:4 (1:2)
Eintracht Frankfurt
Sobota 29.08.2015, 15:30 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • Niemiecka Bundesliga • Runda 3

Eintracht inkasuje pierwszy komplet punktów wygrywając na wyjeździe z VfB Stuttgart 4:1. Gospodarze tak samo jak przed rokiem zaczynają okupować strefę spadkową. W dodatku martwi postawa Przemysława Tytonia, kolejna porażka jego zespołu, sprokurowany rzut karny i czerwona kartka. Pierwsze 45 minut przebiegło pod dominacją gospodarzy, po przerwie to goście przejęli inicjatywę. Mimo wielu okazji zawodnicy Alexandra Zornigera razili nieskutecznością, a piłkarze z Frankfurtu mieli okazji dużo mniej, ale częściej znajdowali drogę do bramki. Dziękujemy za poświęcony czas, zapraszamy na kolejne relacje i życzymy spokojnego weekendu. (17:46:32)

90+2

90+2
    Dwójka obrońców Eintrachtu: Abraham i Oczipka spokojnie wymienia podania przy własnej bramce. Wyraźnie czekają na koniec meczu.

90
    Mecz potrwa dłużej o 2 minuty.
    Luc CASTAIGNOS - 1:4

89
    Żółtą kartkę otrzymuje Daniel Ginczek (VfB Stuttgart).

87
    Gol dla Eintrachtu!
    Pogrom na Mercedes-Benz Arena. Kolejny raz świetne podanie na wolne pole dostaje LUC CASTAIGNOS. Holender bardzo dobrze zbiegł do środka i strzałem w kierunku bliższego słupka zdobywa swoje drugie trafienie, a czwarte dla gości z Frankfurtu!

85
    Zmiana w drużynie VfB Stuttgart: z boiska schodzi Serey Die, na boisku pojawia się Lukas Rupp.

83
    Goście stopniowo przesuwają się pod pole karne VfB. Seferović nie opanował piłki po zagraniu Hasebe.

81
    Krzyżowe zagranie Schwaaba do Ginczka. Niemiecki napastnik główkuję w kierunku bramki, ale znów chorągiewka sędziego liniowego wędruję w górę.

79
    Zmiana w drużynie Eintracht Frankfurt: z boiska schodzi Marc Stendera, na boisku pojawia się Luca Waldschmidt.

77
    Gospodarze nie mają nic do stracenia i rzucają się do ofensywy. Jednak nadal nie mogą przedrzeć się przez szczelnie kryjącą defensywę zawodników Armina Veha.

75
    Za głęboka centra Seferovicia z prawego skrzydła. Piłkę wychwytuję Vlachodimos.

73
    Atakujący piłkarze Eintrachtu uniemożliwiają rywalom wyjście z własnej połowy. Goście mądrze bronią wyniku.

71
    Ginczek nieprzepisowo zatrzymuje Castaignosa. Holender uskarża się na uraz. Po chwili przerwy gra zostaje wznowiona. Wrzutka w pole karne. Seferović wybiega i trafia do bramki, ale ze spalonego.
    69. Haris SEFEROVIC - 1:3

69
    HARIS SEFEROVIĆ zmylił Vlachodimosa i strzałem w prawy róg podwyższa przewagę Eintrachtu!

67
    Zmiana w drużynie VfB Stuttgart: z boiska schodzi Daniel Didavi, na boisku pojawia się Odisseas Vlachodimos.
    66. Prostopadłe podanie do Castaignosa.Tytoń wychodzi z bramki i fauluję go. Czerwona kartka dla reprezentanta Polski.

66
    Fatalny błąd Wernera rozpoczął kontrę gości. Prostopadła piłka do Castaignosa. Sytuację próbował ratować Tytoń wychodząc z bramki, ale sfaulował rywala. Rzut karny i czerwona kartka dla Polaka!

64
    Centra Didaviego z prawego skrzydła po faulu Abrahama. W powietrzu z wrzutką mija się bramkarz Eintrachtu. Akcję niecelnym strzałem głową zamykał Baumgartl.

62
    Kostić efektownie poradził sobie z rywalami, jednak Serb nie zdążył już z dośrodkowaniem piłki. Od bramki Hradecky.

58
    Faul Ignjovskiego na Didavim. Znów okazja przed Die Roten.

56
    Gospodarze nie odpuszczają. Kolejny stały fragment gry dla VfB Stuttgart.
    54. Kapitalna próba Wernera i genialna parada Hradecky'ego.

54
    Bardzo dobre uderzenie Wernera zza pola karnego! Hlousek nie pozostaje dłużny i genialnie paruję futbolówkę na rzut rożny!

51
    Fatalne zagranie Hasebe do środka. Piłka trafia pod nogi Wernera. Szybko wyprowadzony atak VfB. Centra Didaviego za pole karne pada łupem interweniującego Zambrano.

49
    Abraham dostaje żółtą kartkę za taktyczny faul na Die.

48
    Baumgartl blokuje groźną wrzutkę Castaignosa. Rzut rożny, piłkę przejmuję Die. Gospodarze ruszają z kontrą.

47
    Żółtą kartkę otrzymuje Daniel Didavi (VfB Stuttgart).

46
    Zmiana w drużynie Eintracht Frankfurt: z boiska schodzi Timothy Chandler, na boisku pojawia się Aleksandar Ignjovski.
    Zmiana w drużynie Eintracht Frankfurt: z boiska schodzi Marco Russ, na boisku pojawia się David Abraham.

46
    Zmiana w drużynie VfB Stuttgart: z boiska schodzi Martin Harnik, na boisku pojawia się Timo Werner.

46

Po pierwszej połowie VfB Stuttgart przegrywa z Eintrachtem Frankfurt 1:2. Optyczną przewagę mają zawodnicy gospodarzy, ale w najważniejszej statystyce ulegają rywalom. Świetne okazję mieli Kostić i Ginczek, a szansa jaką miał Harnik musi znaleźć drogę do bramki! Oprócz tych sytuacji strzeleckich zawodnicy zaciekle walczą w środku pola. Zobaczymy, czy w drugich 45 minutach będziemy świadkami takiej walki, czekamy na bardziej wyrównane spotkanie.

45+2

45+1
    Kostić zablokowany przez Chandlera. Sędzia kończy pierwsze 45 minut.

45
    Pierwsza połowa zostaje przedłużona o 2 minuty.

43
    Próba z daleka Kosticia. Futbolówka trafia w jednego z obrońców.
    Luc CASTAIGNOS - 1:2

41
    Drugi raz w tym meczu "Die Adler" prowadzą. Seferović stał na linii z defensywą VfB i dostał piłkę z głębi pola. Szwajcar ruszył lewym skrzydłem. Tuż przed linią końcową zagrywa w pole karne, a tam LUC CASTAIGNOS atakuję piłkę wślizgiem i daje prowadzenie klubowi z Frankfurtu!

39
    Gra zatrzymała się na połowie boiska. Oba zespoły konstruują atak pozycyjny, który jest szybko przerywany.

37
    Dobra wymiana podań przy polu karnym rywali w wykonaniu Eintrachtu. Wracający za akcją Kostić powstrzymuje Castaignosa.

35
    Russ oddala zagrożenie na połowę boiska po rajdzie Die. Tylko na chwilę wrzut z autu na wysokości pola karnego wywalczył Ginczek.

33
    VfB nie poprzestaje na jednym trafieniu. Kolejne akcje gospodarzy. W strzałach na bramkę "Die Schwaben" wygrywają 7:1.

31
    Niespodziewanie mamy kandydata do pudła sezonu! Kośtić bardzo dobrze utrzymał piłkę w placu gry i centruje w okolice dalszego słupka. Na 3. metrze od bramki akcję zamykał Harnik, ale Austriak źle dostawił nogę i strzał przelatuje nad poprzeczką!
    Daniel DIDAVI - 1:1

29
    Gol dla Stuttgartu!
    Drużyna gospodarzy doprowadza do wyrównania. Genialną robotę wykonał Serey Die, który poszedł "na przebój" i wpadł w pole karne. Zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowej odnalazł lepiej ustawionych partnerów. Ostatecznie futbolówka trafia do DANIELA DIDAVIEGO, który mocnym uderzeniem umieszcza piłkę w siatce!

27
    Ginczek z piłką zbiegł do środka i uderzył na bramkę Hradecky'ego. Uderzenie było za słabe, aby zaskoczyć rywali.

26
    Żółtą kartkę otrzymuje Marc Stendera (Eintracht Frankfurt).
    25. Znakomita szansa dla Harnika! Odegranie Ginczka, Austriak za późno oddał strzał na bramkę i trafił w interweniującego Russa.

25
    Gospodarze robią co mogą w ofensywie. Bardzo dobre dośrodkowanie Insuy. Kostić przedłuża podanie do Harnika. Ten będąc tuż przy bramce trafia w interweniującego wślizgiem Russa!

22
    Z rzutu rożnego wrzucał Didavi. Obrona Eintrachtu nie dopuściła rywali do tego zagrania i goście wznawiają grę z autu.

21
    Żółtą kartkę otrzymuje Timothy Chandler (Eintracht Frankfurt).

19
    Znów okazja dla "Die Roten"! W szesnastkę wbiega Kostić. Naciskany przez Chandlera przewraca się w polu karnym. Niemiecki sędzia nie decyduje się na użycie gwizdka i podyktowanie jedenastki!

17
    Wysokim pressingiem atakują podopieczni Alexandra Zornigera. Gospodarze chcą jak najszybciej doprowadzić do wyrównania.
    15. Centra Kosticia na 5. metr. Akcję próbował zamykać Ginczek, ale minął się z futbolówką. Doskonała okazla na wyrównanie.

15
    Fantastyczna okazja dla VfB! Dośrodkowanie Kosticia z lewej flanki, zza obrońców wybiegają Harnik i Ginczek, jednak żaden nie zdołał dosięgnąć do tego podania!

13
    Kostić szybko wznowił grę w rzutu wolnego, jednak Insua zostaje błyskawicznie zablokowany przez Chandlera.
    11. Adam HLOUŠEK - 0:1

11
    Wyraźna przewaga nie wystarczyła. Goście z Frankfurtu wychodzą na prowadzenie. Płaskie dośrodkowanie z lewego skrzydła posłał Oczipka. Na wolne pole wbiega Seferović i trąci piłkę. ADAM HLOUSEK nie dopuszczając Castaignosa do tego zagrania trafia futbolówkę kolanem i ta wpada do bramki Tytonia!

9
    Castaignos nieprzepisowo zatrzymuje Insuę na połowie gospodarzy. Nadal w posiadaniu futbolówki zawodnicy VfB Stuttgart.

8
    Centra Insuy z lewej strony. Pojedynek główkowy z Harnikiem wygrywa Russ i wybija piłkę.

6
    Starcie między Ginczkiem, a Zambrano tuż przed linią 16. metra od bramki Hradecky'ego. Tym razem arbiter nie dopatrzył się przewinienia.

5
    Faul Schwaaba na połowie boiska. Mimo to początek meczu należy to zawodników gospodarzy.

3
    Z daleka zaskoczyć Tytonia próbował Seferović, reprezentant Polski był czujny i wyłapał strzał rywala.

1
    Rywalizację poprzedziła minuta ciszy. Kibice upamiętnili byłego prezesa VfB Gerharda Mayer-Vorfeldera, który zmarł w wieku 82 lat.

1

Sędziowie wyprowadzają piłkarzy na murawę Mercedes-Benz Arena w Stuttgarcie.

VfB Stuttgart: Tytoń – Schwaab, Baumgartl, Hlousek, Insua – Die, Gentner, Didavi, Kostić – Harnik, Ginczek.

Rezerwowi: Vlachodimos – Niedermeier, Rupp, Heise, Werner, Ferati, Maxim

Eintracht Frankfurt: Hradecky – Chandler, Zambrano, Russ, Oczipka – Hasebe, Reinartz – Stendera, Aigner, Seferowvić, Castaignos.

Rezerwowi: Lindner – Kadlec, Djakpa, Flum, Abraham, Waldschmidt, Ignjovski

Sędziowie: Bastian Dankert – Harm Osmers, Rene Rohde – Robert Kempter.

Spotkanie zapowiada się emocjonująco. Liczymy na wiele sytuacji strzeleckich i na grad goli. W poprzednim sezonie VfB dwukrotnie wygrywało 5:4 i 3:1. Początek pojedynku o godzinie 15:30. Serdecznie zapraszamy na relację na żywo.

Oba kluby mierzyły się łącznie 87 razy. VfB wygrywało 40 spotkań, remis padł 19 razy, a Eintracht wychodził zwycięsko z 28 rywalizacji.

Eintracht Frankfurt:
    Natomiast Die Adler po dwóch meczach mają jeden punkt po remisie z Augsburgiem 1:1. Na start rozgrywek ulegli VfL Wolfsburg 1:2. Jednak na wyjazdach gracze z Frankfurtu nie radzą sobie najlepiej. Na zwycięstwo przy obcych trybunach czekają od 12 spotkań! Po raz ostatni zwyciężyli z Borussią Mönchengladbach 3:1, ale miało to miejsce 22 listopada.

VfB Stuttgart:
    Die Roten pewnie nie życzą sobie powtórki z ubiegłego sezonu, kiedy do ostatniej kolejki walczyli o utrzymanie. Jednak dwie porażki z FC Köln 1:3 i z HSV 2:3 nie zapowiadają dobrego startu. Obie przegrane przesądziły się w końcowych minutach. Przez ten falstart zawodnicy Alexandra Zornigera zajmują 17. miejsce w tabeli. Mamy nadzieję, że po raz kolejny w barwach sobotnich gospodarzy wystąpi Przemysław Tytoń.

Z niecierpliwością czekamy na 3. kolejkę niemieckiej Bundesligi. Na Mercedes-Benz Arena VfB Stuttgart zagra z Eintrachtem Frankfurt.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Radosław Łączkowski

Gole: 29. Didavi – 11. Hloušek (sam.), 41. Castaignos, 69. Seferovic (kar.), 87. Castaignos

Kartki:   47. Didavi (STU), 89. Ginczek (STU) – 21. Chandler (FRN), 26. Stendera (FRN), 49. Abraham (FRN)   66. Tytoń (STU)

VfB Stuttgart: Tytoń – Schwaab, Baumgartl, Hloušek, Insua – Didavi (67. Vlachodimos), Gentner (C), Die (85. Rupp), Kostić – Harnik (46. Werner), Ginczek.
    Zmiany: Vlachodimos – Niedermeier, Heise, Rupp, Maxim, Werner, Ferati.

Eintracht Frankfurt: Hradecky – Chandler (46. Ignjovski), Russ (C) (46. Abraham), Zambrano, Oczipka – Aigner, Hasebe, Reinartz, Stendera (79. Waldschmidt) – Seferovic, Castaignos.
    Zmiany: Lindner – Djakpa, Abraham, Flum, Ignjovski, V. Kadlec, Waldschmidt.

Sędziowie: Bastian Dankert – Harm Osmers, Rene Rohde – Robert Kempter

Widownia: 49327