Chrobry – Olimpia G. 2:1 (koniec) | GKS K. – Miedź 0:1 (koniec) | Zagłębie S. – Pogoń Sdl. 2:1 (koniec)
Wisła Pł. – GKS Bełchatów 2:0 (koniec) | Wigry – Stomil 1:2 (koniec)
Zagłębie Sosnowiec
2:1 (2:1)
Pogoń Siedlce
Niedziela 30.08.2015, 18:00 • Stadion Ludowy, Sosnowiec • Fortuna 1 Liga • Runda 6

To wszystko ze stadionu Ludowego w Sosnowcu. Żegnamy się z Państwa, życząc udanego wieczoru. (19:59:41)

Statystyki meczu:

Trzy punkty trafiają na konto Zagłębia, które zasłużyło na zwycięstwo w tym meczu. W drugiej połowie nieco spadło tempo gry i mieliśmy fragmentami nudne spotkanie. Wynagrodziła nam to końcówka meczu, kiedy to raz jedni, raz drudzy zagrażali bramce. Ostatecznie w ostatnich minutach nie padła żadna bramka i mecz zakończył się wynikiem ustalonym w pierwszej połowie.

90+4

90+3
    Była okazja na kontrą dla Zagłębia. Czterech na dwóch atakowali sosnowiczanie, ale akcję przerwał obrońca Pogoni.

90+3
    Zadrżeli kibice Zagłębia. Ale na szczęście dla nich piłka po strzale zawodnika gości uderzyła tylko w boczną siatkę. Ależ dramaturgia.

90+2
    Fabisiak utrzymuje piłkę w polu gry, więc nie będzie rzutu rożnego dla gości.

90+1
    Sędzia dolicza cztery minuty! Będą emocje.

90+1
    Wzmógł się doping na stadionie Ludowym. Wspaniała atmosfera przy Kresowej 1.

90
    Matusiak z rzutu wolnego uderza w mur.

89
    Żółtą kartkę otrzymuje Dmowski (Pogoń Siedlce).

88
    Tym razem sosnowiczanie lepiej radzą sobie z tym rzutem rożnym. Matusiak nie patyczkuje się i wybija piłkę z własnego pola karnego.

88
    Groźnie było po tym rzucie rożnym. Nie złapał futbolówki Fabisiak i zrobiło się małe zamieszanie w polu karnym. Zagłębiacy ostatecznie wybijają piłkę na róg.

87
    Koszmarnie gra w końcówce obrona Zagłębia. Sosnowiczanie nie mogą odebrać futbolówki rywalom. Ostatecznie piłka po rykoszecie wychodzi na róg.

86
    Fidziukiewicz oddaje piłkę rywalom.

85
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Arak, na boisku pojawia się Tumicz.

84
    Łukasz Tumicz będzie mógł się pożegnać z kibicami Zagłębia. Będzie to dla niego pożegnalne pięć minut.

83
    Mogło być groźnie po tym stałym fragmencie gry, ale sędzia podnosi chorągiewkę do góry i sygnalizuje pozycję spalonego u gracza gości.

82
    Będziemy mieli rzut wolny dla przyjezdnych. Do bramki około 30. metrów.

81
    Żółtą kartkę otrzymuje Sierczyński (Zagłębie Sosnowiec).

80
    Długo konstruowali tą akcję sosnowiczanie, ale w końcu sosnowiczanie tracą piłkę na rzecz Pogoni.

78
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Bodziony, na boisku pojawia się K. Wójcik.

77
    Za chwilę będziemy mieli trzecią zmianę w zespole gości. Do gry gotowy jest Krystian Wójcik.

76
    Indywidualna akcja Fidziukiewicza. Zawodnik Zagłębia oddał strzał z linii pola karnego. Piłkę odbił przed siebie Misztal, ale na miejscu był obrońca, który zaasekurował swojego bramkarza. Przy tej asekuracji kibice Zagłębia domagali się odgwizdania karnego, ich zdaniem gracz gości zagrał piłkę ręką. Sędziowie nakazują grać dalej.

75
    Zawodnicy obydwóch drużyn od kilku minut nie tworzą groźnych sytuacji. Gra toczy się głównie w środku pola.

74
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Duda, na boisku pojawia się Krawczyk.

71
    Za mocno wypuścił sobie piłkę Hubert Tylec i pomocnik Zagłębia nie doszedł do piłki, którą przejmują przyjezdni.

69
    Wracamy do gry.

67
    Sędzia zarządza przerwę na uzupełnienie płynów.

66
    To powinien być gol dla Zaglębia!! Idealne podanie od Fidziukiewicza dostał Jakub Arak, który wyszedł w tempo i miał przed sobą tylko bramkarza rywali. Młody napastnik uderzył mocno, ale prosto w Misztala, który odbił strzał pod nogi Dawida Ryndaka. Wychowanek Zagłębia przyjął piłkę i uderzył zbyt lekko i również na wysokości zadania stanął goalkeeper gości. Chwilę później kolejną szansę miał Jakub Arak, ale uderzenie głową napastnika Zagłębia było zbyt lekkie i pewnie złapał piłkę Misztal.

64
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Dudek, na boisku pojawia się Fonfara.

64
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Ł. Wójcik, na boisku pojawia się Dmowski.

61
    Szykują nam się zmiany w obydwóch zespołach.

60
    W odpowiedzi z prawego skrzydła w pole karne Zagłębia dośrodkowywał Konrad Wrzesiński. Radzą sobie z tą piłką sosnowiczanie, którzy oddalają zagrożenie.

59
    Ładne podanie Fidziukiewicza do Ryndaka. Wychowanek sosnowieckiego klubu ruszył prawym skrzydłem, ale fatalnie wykończył tą akcję i piłka po jego dośrodkowaniu lub jak kto woli strzale wylądowała na aucie bramkarskim.

58
    Sierczyński przerywa akcję gości wybijając piłkę w aut.

56
    Wyraźnie niższy poziom gry aniżeli w pierwszej połowie prezentują obydwie drużyny.

55
    Mieliśmy jakieś zamieszanie na trybunie "otwartej", a konkretnie w "młynie", ale chyba już wszystko wraca do normy, a co najważniejsze za chwilę wróci doping. Władze klubu nie najlepiej wspominają ostatnie wybryki swoich kibiców.

55
    Nieudane zgranie głową Fidziukiewicza. Piłkę przejmuje Misztal.

54
    Akcja Zagłębia przerwana faulem na Jakubie Araku.

53
    Zembrowski uderzył z rzutu wolnego wprost w mur Zagłębia.

52
    Żółtą kartkę otrzymuje Matusiak (Zagłębie Sosnowiec).

52
    Hubert Tylec oddał pierwszy swój strzał w tym meczu, ale nie będzie go dobrze wspominał. Piłka po uderzeniu młodego pomocnika Zagłębia poszybowała w trybuny.

50
    Groźny strzał zza pola karnego oddał Krzysztof Bodziony, ale uderzenie byłego gracza Zagłębia poszybowało nad bramką Fabisiaka.

49
    Niedokładne dośrodkowanie w pole karne Zagłębia. Piłkę przejmuje Fabisiak.

48
    Wojciech Fabisiak niepotrzebnie bawił się z piłką pod swoją bramką. Bliscy przejęcia piłki byli gracze Pogoni, ale ostatecznie bramkarz Zagłębia wybija piłkę na połowę rywali.

46
    Na spalonym złapany gracz gości.

46
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Pribula, na boisku pojawia się Tylec.

46

Obydwie drużyny już na zielonej murawie. Za chwilę zacznie się druga połowa.

Wygląda na to, że na drugą połowę w miejsce Pribuli wejdzie Hubert Tylec.

Po pierwszej połowie do szatni w lepszych humorach schodzą gospodarze, którzy prowadza 2:1. Do strzelenia drugiej bramki zdecydowanie lepszym zespołem było Zagłębie, które dominowało na murawie. W końcówce pierwszej połowy do głosu doszli przyjezdni, którzy wykorzystali rozprężenie sosnowiczan i błąd Fabisiaka strzelając bramkę.

45+2

45+1
    Mocno z bólu krzyknął kapitan Zagłębia po starciu z rywalem. Sędzia przerywa grę.

45+1
    Zagłębie wybija piłkę ze swojego pola karnego.

45
    Dwie minuty dłużej potrwa pierwsze połowa.

44
    Goście zachowali się fair play i oddają futbolówkę Zagłębiu.

43
    Dobrze zapowiadała się kontra Zagłębia, ale Dawid Ryndak wybił piłkę na aut widząc leżącego na płycie boiska Ernesta Dzięcioła.

42
    Po bramce wiatru w żagle dostali przyjezdni i zamykają Zagłębie na połowie rywala.

41
    Żółtą kartkę otrzymuje Dzięcioł (Pogoń Siedlce).

39
    Gol dla Pogoni Siedlce!
    Mamy bramkę dla gości. Z linii pola karnego z pół woleja uderzył MARIUSZ RYBICKI. Trzeba przyznać, że błąd w tej sytuacji zrobił młody bramkarz Zagłębia, który powinien to uderzenie obronić bez problemów.

36
    Mieliśmy pierwszy rzut rożny dla przyjezdnych, ale fatalnie wykonali ten stały fragment gry gracze Pogoni i od bramki zacznie Fabisiak.

35
    Ładna akcja Zagłębia, którą zamykał w polu karnym Jakub Arak. Ale strzał napastnika wypożyczonego z Legii wyraźnie za słaby i jego uderzenie z główki pewnie chwyta Misztal.

33
    Jovan Ninković uderzył z rzutu wolnego wysoko nad bramką.

32
    Będzie dogodna sytuacja dla sosnowiczan. Rzut wolny z około 20 metrów.

32
    Żółtą kartkę otrzymuje Żytko (Pogoń Siedlce).

Pierwsze pół godziny spotkania wyraźnie pod dyktando gospodarzy, którzy nie tylko prowadzą 2:0, ale dyktują wyraźnie warunki gry.

31
    Martin Pribula zatańczył z piłką przy linii bocznej. Po minięciu obrońcy Słowak wpadł w pole karne rywali, ale został powstrzymany przez drugiego obrońcę.

29
    Ponownie mamy przerwę w grze. W starciu z Łukaszem Wójcikiem ucierpiał Dawid Ryndak.

28
    Świetnie dysponowany jest dzisiaj Sebastian Dudek, który teraz zwiódł zwodem rywala i uruchomił momentalnie na skrzydle Marcina Sierczyńskiego. Obrońca Zagłębia próbował dośrodkować w pole karne, ale podanie to zostaje zablokowane.

27
    Daniel Dybiec nabawił się jakiegoś urazu i mieliśmy chwilową przerwę w grze.

25
    Mateusz Żytko podał za mocno do napastnika Pogoni i piłkę chwyta Fabisiak.

24
    Gramy dalej.

22
    Będziemy mieli przerwę w grze na uzupełnienie płynów. Słuszna decyzja arbitra, bowiem w Sosnowcu dzisiaj afrykańska pogoda.

21
    Nie wyszło to uderzenie Mariuszowi Rybickiemu i piłka wyleciała na aut.

20
    NInković przerywa akcję rywali wybijając na aut.

19
    Gol dla Zagłębia!
    Rzut karny na bramkę zamienia SEBASTIAN DUDEK!

17
    Rzut karny dla Zagłębia Sosnowiec! Fenomenalne podanie od Sebastiana Dudka dostał Michał Fidziukiewicz, który pomknął ku bramce rywali zostawiając za sobą obrońcę gości. Napastnik Zagłębia wpadł w pole karne, próbował minąć Misztala, ale został powalony przez bramkarza gości!

14
    Pierwszy strzał oddali przed chwilą przyjezdni. Zza pola karnego strzelał Dawid Dziegielewski, ale to uderzenie nie sprawiło problemów Wojciechowi Fabisiakowi, który ze spokojem złapał futbolówkę.

13
    Presingiem próbuje zagrać Zagłębie, ale obrońcy gości uważnie rozgrywają piłkę pod swoją bramką i nie tracą piłki.

10
    Mamy pierwszą bramkę w tym meczu! Właściwie pierwszy celny strzał i od razu gol! Fenomenalnie dośrodkował z rzutu rożnego Sebastian Dudek. Wykorzystał to obrońca Zagłębia – KRZYSZTOF MARKOWSKI, który mocnym strzałem głową pokonuje bramkarza przyjezdnych.

8
    Będziemy mieli pierwszy rzut rożny dla miejscowych.

7
    Sprytnie próbował podać do swojego kolegi Jakub Arak, ale piłka odbiła się od obrońcy gości i piłka ostatecznie pada łupem Misztala.

5
    Łukasz Wójcik uprzedza Dawida Ryndaka i będziemy mieli rzut z autu na wysokości pola karnego dla sosnowiczan.

3
    Ładnie powalczył o piłkę Jakub Arak, który wygrał pojedynek biegowy z Łukaszem Wójcikiem. Młody napastnik wycofał futbolówkę na linię pola karnego do Michała Fidziukiewicza, a ten bez namysłu oddał mocny strzał, ale na nieszczęście dla gospodarzy wysoko nad bramka.

2
    Mamy pierwszy strzał w tym meczu. W pole karne wpadł Jakub Arak, ale młody napastnik Zagłębia źle uderzył futbolówkę i piłka poszybowała daleko obok bramki.

1
    Dwójkowa akcja Sierczyńskiego z Fidziukiewiczem, ale podanie tego drugiego przerwane przez obrońcę gości. Będzie aut dla Zagłębia.

1

Kapitanem gości jest Rafał Zembrowski, natomiast sosnowiczanami jak zawsze dowodzić będzie Sebastian Dudek.

Na zieloną murawę wyszli już piłkarze obydwóch drużyn. Zagłębie wystąpi dzisiaj w białych strojach, a goście w strojach czerwonych.

W składzie przyjezdnych są dwie zmiany w porównaniu do wygranego meczu z GKS-em Katowice. W miejsce Chyły i Dmowskiego zagrają Łukasz Wójcik oraz Dzięcioł. Natomiast trenerzy Zagłębia postawili postawić na ten sam skład wyjściowy jaki był w środowym meczu z MKS Kluczbork.

Okazję do debiutu ma dzisiaj Żarko Udovićić, który niedawno dołączył do zespołu Zagłębia. Serb będzie mógł wejść na boisko tylko pod warunkiem, że wcześniej opuści je jego rodak – Jovan Ninković, ponieważ w I lidze może występować na murawie jednocześnie tylko jeden piłkarz spoza Unii Europejskiej.

Zagłębie Sosnowiec: Fabisiak – Sierczyński, Markowski, Sołowiej, Ninković – Ryndak, Matusiak, Dudek,Pribula – Fidziukiewicz, Arak.

Rezerwowi: Gąsiński – Fonfara, Szatan, Margol, Udovićić, Tylec, Tumicz.

Pogoń Siedlce: Misztal – Wrzesiński, Zembrowski, Żytko, Ł. Wójcik, Dzięgielewski, Dzięcioł, Dybiec, Bodziony, Rybicki, Duda.

Rezerwowi: Frąckowiak – Rodak, Paczkowski, Dmowski, K. Wójcik, Ogrodnik, Krawczyk.

Sędziowie: Sebastian Krasny – Jacek Tokarski, Łukasz Marek.

Witamy serdecznie ze słonecznego Sosnowca! Obydwie drużyny już od jakiegoś czasu się rozgrzewają.

Zawodnikiem Pogoni, który zna dobrze Stadion Ludowy jest z pewnością Krzysztof Bodziony, który miał przyjemność występować w czerwono-zielono-białych barwach przez 2,5 roku.

Licząc spotkanie pucharowe dla Zagłębia będzie to już piąty mecz w tym sezonie na Ludowym. Natomiast goście zmuszeni są rozgrywać wszystkie mecze poza Siedlcami, ponieważ ich stadion jest aktualnie modernizowany. Mecze "u siebie" Pogoń rozgrywa w Pruszkowie.

Rozjemcą tych zawodów będzie Pan Sebastian Krasny z Krakowa.
    Ciekawostką jest fakt, że spośród pięciu meczy, które sędziował Sebastian Krasny łącznie tym drużyną, żadnego spotkania nie wygrały te drużyny. Nieco gorsze wspomnienia z tym arbitrem mogą mieć sosnowiczanie, gdyż dwukrotnie przegrali, a raz zremisowali podczas, gdy ich mecze sędziował ten arbiter. Natomiast obydwa spotkania Pogoni "gwizdane" przez Sebastiana Krasnego zakończyły się remisem.
    Pan Sebastian Krasny sędziował już w tym sezonie mecz Zagłębia, było to w pierwszej kolejce, wtedy to sosnowiczanie ulegli Wiśle Płock 0:1.

Miedź Legnica – Zagłębie 2:0
    GKS Tychy – Zagłębie 1:1
    Zagłębie – Wisła Płock 0:1

Pogoń – Olimpia Grudziądz 1:1
    Pogoń – Bytovia Bytów 0:0

Co ciekawe te zespoły nie spotkały się nigdy wcześniej w przeszłości. Z tego względu będzie to historyczny pojedynek.

W tym meczu będziemy mieli okazję zobaczyć, który z zespołów lepiej wytrzymuje trudy grania co trzy dni. Obydwa zespoły rozgrywały swoją poprzednią kolejkę w środku tygodnia. Lepsze humory po tamtych meczach mają przyjezdni, gdyż pokonali GKS Katowice 2:0. Sosnowiczanie zaś udali się do Kluczborka, skąd przywieźli "tylko" jeden punkt. Zagłębiu zabrakło zaledwie minuty, by z Opolszczyzny wrócić z pełną pulą.

Zagłębie to tegoroczny beniaminek. Sosnowiczanie wrócili na zaplecze ekstraklasy po kilku latach tułaczki w II lidze. Gospodarze sobotniego spotkania mają na swoim koncie tyle samo punktów co Pogoń, a swoich rywali Zagłębie wyprzedza w tabeli dzięki lepszemu stosunkowi bramkowemu.

Pogoń Siedlce nie najlepiej rozpoczęła ten sezon. W pierwszej kolejce siedlczanie przegrali aż 0:4 z Dolcanem. Jednak w kolejnych kolejkach zawodnicy Pogoni odblokowali się i idzie im całkiem nieźle, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest to drużyna, która w zeszłych rozgrywkach wywalczyła utrzymanie dopiero po barażach. W obecnych rozgrywkach zawodnicy z Mazowsza zdobyli już 7 punktów, co daje im aktualnie 11. pozycję.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegranych aż pięć spotkań na zapleczu ekstraklasy. Jednym z nich będzie spotkanie Zagłębia Sosnowiec z Pogonią Siedlce.