Leicester – West Ham 2:1 (po dogrywce) | Sunderland – Man City 1:4 (koniec) | Aston Villa – Birmingham 1:0 (koniec)
Reading – Everton 1:2 (koniec)
Sunderland A.F.C.
1:4 (0:4)
Manchester City
Wtorek 22.09.2015, 20:45 • Stadium of Light, Sunderland • Puchar Ligi Angielskiej • 3. runda

Doskonała pierwsza połowa w wykonaniu Manchesteru City (albo fatalna Sunderlandu?) rozstrzygnęła sprawę awansu do kolejnej rundy Pucharu Ligi Angielskiej. Wśród "Obywateli" należy wyróżnić duet Raheem Sterling i Kevin De Bruyne. Przyjemnością było oglądać dzisiaj tych dwóch zawodników na murawie.

Gospodarzy stać było jedynie na honorowego gola w drugiej połowie spotkania, kiedy Manchester City nie forsował już znacząco tempa. Po tym meczu, a także po kilku poprzednich starciach ligowych zagrożona może być posada Dicka Advocaata.

To już wszystko na dzisiaj. Dziękujemy Państwu za relację i zapraszamy na inne transmisje jedynie na lajfy.com! (22:41:13)

90+3

90+2
    Niestrudzony jest Raheem Sterling. Pomocnik Manchesteru City miał jeszcze ochotę przeprowadzić kosztujący sporo sił drybling w środkowej strefie boiska.

90
    Decyzją Rogera Easta dzisiejsze spotkanie potrwa trzy minuty dłużej. Zawodnicy gospodarze z pewnością chcieliby, żeby ten mecz już się skończył.

89
    Ambitnie walczą o zmianę rezultatu gospodarze. Zza pola karnego uderzał jeszcze Fabio Borini, ale futbolówka po jego strzale wyraźnie minęła bramkę Willy'ego Caballero.

89
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Toure, na boisku pojawia się Evan.

88
    Cattermole próbował rozciągnąć grę na lewe skrzydło do Van Aanholta, jednak podanie Anglika było zbyt mocne i boczny obrońca "Czarnych Kotów" nie doszedł do futbolówki.

86
    Z prawego skrzydła w pole karne Sunderlandu centrował Bakari Sagna, jednak dośrodkowanie byłego zawodnika Arsenalu zostało zablokowane. Korner dla "Obywateli".

84
    Tymczasem mamy krótką przerwę w grze, ponieważ na boisko wbiegł jeden z kibiców, którego najprawdopodobniej uszczęśliwiła bramka dla jego zespołu.
    83. TOIVONEN - 1:4

83
    Gol dla Sunderland!
    W końcu się udało! Z prawego skrzydła w pole karne rywali centrował Yedlin. Obrońcom świetnie urwał się OLA TOIVONEN, który wpakował futbolówkę do siatki po uderzeniu z głowy! Willy Caballero nie mógł nic zrobić w tej sytuacji.

80
    Wielu fanów Sunderlandu opuszcza właśnie Stadium of Light. Ci mniej cierpliwi uczynili już to podczas pierwszej połowy spotkania.

78
    Nie można odmówić ambicji zawodnikom gospodarzy. "Czarne Koty" starają się zdobyć chociaż honorowego gola, ale niestety czasami sama ambicja nie wystarcza, jeżeli nie idą z nią w parze umiejętności.

76
    Przechwyt piłki przez Manchester City w środku pola. Kevin De Bruyne podaje w pole karne do Raheema Sterlinga, który osaczony przez rywali stracił jednak futbolówkę.

73
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Aguero, na boisku pojawia się Garcia.

73
    Doskonałą okazję zmarnował Fabio Borini! Reprezentanta Włoch świetnie wypatrzył w polu karnym Yedlin. W sytuacji sam na sam były zawodnik Liverpoolu nie zdołał jednak pokonać Willy'ego Caballero.

71
    Musi uważać Martin Demichelis! Reprezentant Argentyny tuż przy linii końcowej faulował Jeremaine Lensa! Przypomnijmy, iż były zawodnik Malagi ma już na swoim koncie żółtą kartkę!

70
    Wydawało się, że świetną okazję zmarnował Van Aanholt, jednak okazało się, iż reprezentant Holandii znajdował się na pozycji spalonej. W sytuacji sam na sam uderzeniem Van Aanholta zdołał obronić Willy Caballero.

68
    Znów szybka akcja Manchesteru City. W pole karne rywali wbiegł Raheem Sterling i zdecydował się na strzał. Jego próba została jednak zablokowana i futbolówka wylądowała w rękach golkipera "Czarnych Kotów".

67
    Kevin De Bruyne rozprowadził na lewym skrzydle Aleksandara Kolarova, który wypuścił sobie piłkę, a następnie poślizgnął się. Od bramki zaczynać będzie Vito Mannone.

65
    Dobre prostopadłe podanie w pole karne otrzymał Kevin De Bruyne, jednak reprezentant Belgii nie był w stanie wygrać pojedynku z obrońcą rywali.

63
    Jedna z nielicznych akcji gospodarzy w długim odstępie czasu. Ładnie miejsce do uderzenia przed polem karnym rywali zrobił sobie Jeremaine Lens. Reprezentant Holandii strzelił, ale prosto w dobrze ustawionego Willy'ego Caballero.

61
    Z przyjemnością patrzy się dzisiaj na grę Kevina De Bruyne oraz Raheema Sterlinga. Pomimo wysokiego prowadzenia Manchesteru City ci dawaj zawodnicy dalej mają chęć zdobywania kolejnych goli, a także pokazywania pięknego futbolu.

58
    Po raz kolejny w roli podającego Kevin De Bryune. Reprezentant Belgii obsłużył Yaya Toure, który uderzał z dość ostrego kąta i prowadził sobie Vito Mannone.

57
    Żółtą kartką ukarany również zawodnik Manchesteru City, a konkretnie Martin Demichelis. Argentyńczyk nieprzepisowo zatrzymywał w środku pola Jeremaine'a Lensa.

55
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Navas, na boisku pojawia się Roberts.

54
    Ponownie długie podanie. Tym razem w kierunku Fabio Boriniego. Włoch nie był jednak w stanie dojść do futbolówki, która opuściła boisko.

52
    Adam Johnson zagrywał prostopadłe z głębi pola w kierunku kolegi z zespołu, ale to było zbyt mocne podanie. Futbolówka w rękach Willy'ego Caballero.

50
    Groźnie atakuje Manchester City! Podanie w pole karne do Sergio Aguero, który minął Vito Mannone (już drugi raz dzisiaj), jednak potem w momencie uderzenie poślizgnął się. Futbolówka trafiła do Raheema Sterlinga chcącego ograć dwóch obrońców, ale nie udała się ta sztuka reprezentantowi Anglii.

49
    Szybka akcja "Obywateli". Wpierw uderzenie Kevina De Bruyne zostało zablokowane, a potem Jesus Navas posłał futbolówkę prosto w Vito Mannone.

48
    Pierwsza akcja gospodarzy w drugiej połowie spotkania. Z prawego skrzydła centrował Yedlin, ale poradzili sobie obrońcy rywali.

47
    Początek drugiej połowy spotkania nie jest zbyt ciekawy. Manchester City cały czas rozgrywa futbolówkę na własnej połowie.

46
    Początek drugiej połowy spotkania, którą rozpoczyna Manchester City.

46
    Zmiana w drużynie Sunderland A.F.C.: z boiska schodzi Rodwell, na boisku pojawia się Cattermole.

46

Pierwsza połowa gry za nami! Na Stadium of Light prawdziwy pogrom. Sunderland przegrywa z Manchesterem City aż 0:4. Gospodarze prezentują się tragicznie w obronie, a "Obywatele" wykorzystują to bez żadnych skrupułów.

Zapraszamy Państwa za kwadrans.

45+2

45+1
    Żółtą kartką przed arbitra został ukarany Coates. Prawdę mówiąc nie wiemy za co reprezentant Urugwaju zobaczył "żółtko".

45
    Dwie minuty do podstawowego czasu gry doliczył arbiter dzisiejszego spotkania.

45
    Kolejnej bramki w dzisiejszym spotkaniu szukał Sergio Aguero. Argentyńczyk uderzał zza pola karnego, jednak piłkę zablokował rywali i potem wylądowała ona w rękach Vito Mannone.

43
    Yedlin podawał z prawego skrzydła w pole karne w kierunku Fabio Boriniego, jednak reprezentant Włoch znalazł się na pozycji spalonej.

41
    Powinno być 5:0! Ktoś niemiły mógłby powiedzieć, że Sergio Aguero nie chciał już poniżać rywali. Argentyńczyk otrzymał świetne podanie, minął Vito Mannone i zamiast uderzyć w tym momencie wolał poczekać jeszcze na dwóch obrońców! Jeden z nich zdołał zablokować strzał.

39
    No cóż, niewiele dzieje się teraz na murawie Stadium of Light. Tylko cud mógłby sprawić, że gospodarze wróciliby do gry. Miejmy jednak nadzieję, że "Czarne Koty" powalczą o honorowe gole.
    36. STERLING - 0:4

36
    Gol dla City!
    Ależ grają dzisiaj podopieczni Manuela Pellegriniego! Kevin De Bruyne zagrał fantastycznie w tempo w pole karne do RAHEEMA STERLINGA! Reprezentant Anglii w sytuacji sam na sam uderzył po długim rogu. Piłkę zdołał palcami musnąć Mannone, ale i tak zakotwiczyła ona w siatce!

35
    Starają się jeszcze gospodarze. Zza pola karnego uderzał Adam Johnson, jednak większych problemów z obroną tego uderzenia nie miał Willy Caballero.
    32. MANNONE - 0:3

32
    Fernando podał na prawe skrzydło do Sagny, który wstrzelił piłkę w szesnastkę. VITO MANNONE odbija przed siebie futbolówkę, do której dopada Raheem Sterling. Reprezentant Anglii uderzył w słupek, piłka odbiła się od golkipera gospodarzy i wpadła do siatki. Ależ pech "Czarnych Kotów"!

30
    Kolejna akcja Manchesteru City, ale tym razem nieudana. Kevin De Bruyne podawał na lewe skrzydło do Raheema Sterlinga, jednak były zawodnik Liverpoolu znalazł się na ofsajdzie.

28
    Być może zbyt wcześnie na jakiekolwiek pochwały, ale wydaje się, że należy docenić pracę Manuela Pellegriniego. Chilijczyk świetnie ustawił zespół na dzisiejsze spotkanie, nakazując swoim podopiecznym grę z kontrataku.
    25. De BRUYNE - 0:2

25
    Ależ zabójcza kontra w wykonaniu "Obywateli"! KEVIN DE BRUYNE zagrywa piłkę do Raheema Sterlinga, reprezentant Anglii odgrywa koledze z zespołu futbolówkę w pole karne. Były gracz Wolfsburga uderza z dość ostrego kąta po krótkim rogu i nie poradził sobie w tej sytuacji Vito Mannone! Ładna akcja gości, ale golkiper Sunderlandu z pewnością mógł lepiej interweniować!

25
    Proszę Państwa, ależ okazja! Fantastycznie prawym skrzydłem poszedł Yedlin, który potem dośrodkował w pole karne prosto na głowę Ola Toivonena! Były gracz Rennes nieźle główkował, ale piłkę nad poprzeczką zdołał przenieść Willy Caballero!

23
    Kolejny korner dla gospodarzy. Dośrodkowywał z rzutu rożnego Adam Johnson, piłkę piąstkował Willy Caballero. Potem z dalszej odległości uderzał Jeremain Lens, jednak bardzo daleko od światła bramki.

21
    W ostatnich minutach przewaga jest po stronie Sunderlandu, który wywalczył teraz rzut rożny. Być może "Czarne Koty" pokuszą się o zdobycie gola.

19
    Atakują gospodarze. Podanie przed pole karne do Fabio Boriniego, który przebiegł z piłką kilka metrów i zdecydował się na strzał. Uderzenie zostało jednak zablokowane przez defensora rywali i mamy korner dla "Czarnych Kotów".

18
    Nieprzepisowo zagrał teraz Raheem Sterling. Być może jednak reprezentantowi Anglii zabrakło techniki, ponieważ źle przyjął piłkę i pomagał sobie potem w tej sytuacji ręką.

16
    Mamy gola dla gospodarzy! Długie podanie do Fabio Boriniego, który wygrał pojedynek z Nicolasem Otamendim i wpakował futbolówkę do siatki. Okazało się jednak, że reprezentant Włoch faulował w tej sytuacji!

15
    Za to należała się żółta kartka! Rozpędzonego z piłką Raheema Sterlinga powala na murawę Jack Rodwell! Dobra decyzja arbitra.

14
    Kevin De Bruyne ładnie wyszukał w polu karnym Raheem Sterlinga i zagrał do niego futbolówkę. Reprezentant Anglii miał przed sobą obrońcę, jednak zdołał oddać strzał, ale tylko w środek bramki. Udanie interweniował Mannone.

11
    Widać, że bramka dla rywali podcięła skrzydła gospodarzom. Teraz z około dwudziestu metrów uderzał Yaya Toure. Niewiele zabrakło Iworyjczykowi. Piłka przeleciała około metr obok słupka.
    10. AGUERO - 0:1

10
    SERGIO AUGERO nie marnuje takich sytuacji! Argentyńczyk zupełnie zmylił Vito Mannone i wpakował piłkę pewnie do siatki!
    9. Za ten faul Van Aanholta arbiter odgwizdał rzut karny.

9
    Mamy "jedenastkę" dla Manchesteru City! Ładnie z klepki zagrali goście. Jesusa Navasa w szesnastce przewracał Van Aanholt i arbiter odgwizdał rzut karny!

8
    Doskonała okazja dla Manchesteru City! Sergio Aguero wychodzi sam na sam z Mannone, jednak uderzał minimalnie obok dłuższego słupka! Powinno być 1:0.

7
    Yaya Youre doskonale wypuścił na prawym skrzydle Jesusa Navasa. Hiszpan dograł w pole karne do Sergio Aguero. Argentyńczyk uderzył jednak obok bramki.

5
    Ależ niewiele zabrakło! Fabio Borini bardzo ładnym prostopadłym podaniem chciał uruchomić Adama Johnsona! Byłemu zawodnikowi Manchesteru City ciut zabrakło, aby sięgnął futbolówkę!

4
    Dość nieoczekiwanie początek spotkania należy do podopiecznych Dicka Advocaata. Gospodarze prowadzą grę i utrzymują się znacznie dłużej przy piłce. Manchester City cofnięty na własną połowę.

2
    Z prawego skrzydła w pole karne przyjezdnych centrował Jeremain Lens. Dobrze w obronie interweniował jednak Nicolas Otamendi i mamy korner dla Sunderlandu.

1
    Pierwszy gwizdek arbitra. Od środka rozpoczyna spotkanie Sunderland!

1

Sunderland A.F.C.: Mannone – Yedlin, Van Aanholt, Coates, O’Shea – M’Vila, Rodwell, Johnson, Lens, Toivonen – Borini.

Rezerwowi: Pantilimon, Brown, Cattermole, Larsson, Gomez, Defoe, Fletcher.

Manchester City F.C.: Caballero- Sagna, Otamendi, Demichelis, Kolarov – Touré, Fernando – Navas, De Bruyne, Sterling – Agüero.

Rezerwowi: Wright, Maffeo, Fernandinho, Evans, M.Garcia, Barker, Roberts..

Rozgrywki Premier League rządzą się swoimi prawami. Czy Sunderland będzie w stanie sprawić niespodziankę i pokonać wyżej notowanego rywala? Przekonamy się o tym już we wtorkowy wieczór! Na relację live zapraszamy Państwa od godziny 20:45 jedynie na lajfy.com!

Sunderland plasuje się z kolei na ostatniej pozycji w Premier League. "Czarne Koty" w sześciu spotkaniach zdobyły zaledwie dwa oczka. W ostatniej kolejce podopieczni Dicka Advocaata ulegli 0:2 beniaminkowi z Bournemouth. Ekipa Artura Boruca już po dziesięciu minutach prowadziła 2:0.

W Premier League obie ekipy znajdują się na przeciwnych biegunach tabeli. Manchester City pewnie przewodzi stawce z piętnastoma oczkami na swoim koncie. "Obywatele" pierwsze punkty w obecnej kampanii stracili w poprzednią sobotę, kiedy na własnym boisku ulegli 1:2 West Hamowi.

Manchester City od tego spotkania rozpoczyna swoją przygodę z Pucharem Ligi. Sunderland rozegrał wcześniej jeden mecz w tych rozgrywkach. W 1/32 finału ekipa z Stadium of Light pokonała na własnym stadionie 6:3 Exter. Do przerwy na tablicy świetlnej widniał wynik 3:3. Hattrickiem w tym pojedynku popisał się Jermain Defoe.

Przed nami 1/16 Pucharu Ligi Angielskiej. Sunderland podejmie na Stadium of Light Manchester City!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Tomek

Gole: 83. Toivonen – 10. Aguero (kar.), 25. Bruyne, 32. Mannone (sam.), 36. Sterling

Kartki:   15. Rodwell (SUN), 45+1. Coates (SUN) – 57. Demichelis (MAC)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
    Strzały celne: 5:7. Strzały niecelne: 2:3. Rzuty rożne: 6:2. Spalone: 6:2. Foule: 7:12.
    Sunderland A.F.C.: Mannone – Yedlin, Van Aanholt, Coates, O’Shea – M’Vila, Rodwell (46. Cattermole), Johnson, Lens, Toivonen – Borini.

Zmiany: Pantilimon, Brown, Cattermole, Larsson, Gomez, Defoe, Fletcher.

Manchester City: Caballero – Sagna, Otamendi, Demichelis, Kolarov – Touré (89. Evans), Fernando – Navas (55. Roberts), De Bruyne, Sterling – Agüero (73. Garcia).

Zmiany: Wright, Maffeo, Fernandinho, Evans, M.Garcia, Barker, Roberts.

Sędziowie: Roger East, Richard West, Andy Garratt.