GKS K. – Rozwój 2:2 (koniec) | Zagłębie S. – Olimpia G. 0:0 (koniec) | Miedź – Pogoń Sdl. 1:1 (koniec)
GKS Katowice
2:2 (2:1)
Rozwój Katowice
Piątek 25.09.2015, 18:00 • Stadion Miejski, Katowice • Fortuna 1 Liga • Runda 10

Przed nami już 10 kolejka I ligi. W Katowicach przy Bukowej, dojdzie do pojedynku derbowego Katowic. GKS Katowice spotka się z zespołem Rozwoju Katowice.

W ostatniej kolejce ligowej GKS Katowice, grał na wyjeżdzie z Olimpią Grudziądz.
    Z Grudziądza katowiczanie przyjechali na tarczy ulegając gospodarzom 1:0. Rozwój rozegrał mecz u siebie z Wisłą Płock, gdzie wygrał 2:1. Odnosząc drugie zwycięstwo w I lidze. Oba zespoły nie mogą tej jesiennej rundy uznać za udaną. GKS Katowice zajmuje w ligowej tabeli miejsce 15 z 9 punktami. A Rozwój zamyka ligową stawkę z 7 punktami.

Po dwóch przegranych meczach ligowych z Sandecją
    u siebie 2:4, i z Olimpią w Grudziądzu 1:0. I przegranym meczu pucharowym z Cracovią u siebie 1:3. W środę do dymisji podał się dyrektor sportowy Grzegorz Proksa. Kilka godzin póżniej z funkcji trenera zrezygnował Piotr Piekarczyk. Na razie trenerami zostali Janusz Jojko i Ireneusz Koscielniak.

Co ciekawe najskuteczniejszym strzelcem Rozwoju jest Patryk Kun zdobywca .... 2 goli. W Rozwoju występują byli zawodnicy GKS-u Katowice – Kamil Cholerzyński, Tomasz Wróbel, Szymon Kapias, Damian Mielnik i Sebastian Gielza. Oba zespoły spotkały się już w tym sezonie w Pucharze Polski. Na Bukowej GieKSA wtedy pokonała gładko Rozwój 2:0. Dla jednych i drugich jest to bardzo ważne spotkanie. Dla Rozwoju zdobycie 3 punków, oznacza wydostanie się ze strefy spadkowej. GieKSA gra o 6 punków, przegrana GKS-u oznacza znalezienie się w strefie spadkowej. A tego chyba na Bukowej by nie chcieli.

Witam ze stadionu GKS-u Katowice, przy Bukowej.
    Za kilkanaście minut dojdzie do drugiego spotkania derbowego pomiędzy GKS Katowice i Rozwojem Katowice. Obecnie na murawie katowickiego stadionu oba zespoły z Katowic, się rozgrzewają. A my zapraszamy już przed godziną 18.00 gdy drużyny wraz z sędziami pojawią się w tunelu prowadzącym na murawę.

Trójka dzisiejszych rozjemców wyprowadziła już obie jedenastki na murawę. Trwa przywitanie zespołów, losowanie stron. Czekamy na pierwszy gwizdek sędziego.

1

1
    i ruszyli pierwszą połowę rozpoczeli gospodarze.

1
    I mamy juz pierwszy korner w tym meczu. Z rogu Pietrzak
    i piłka wycofana na połowę.

2
    Akcja gospodarzy zakończona na 16 metrze.

3
    Faulowany Pietrzak w środkowej strefie boiska.

5
    Próba strzału Pietrzaka z dystansu wysoko nad poprzeczką.

Próba wyjścia gości z akcją ale szybko wszystko
    skończyło się za połową zespołu gospodarzy.

13
    Faul ofensywny Iwana. Od rzutu wolnego zaczęli goście.

16
    Z dystansu Iwan, piłka mija słupek bramki Rozwoju.

17
    Solinski od bramki i popełnił by błąd. Ale udało mu się
    zrehabilitować.

18
    Próbują piłkarze ze Zgody, atakować gospodarzy na własnej połowie.

19
    Ponownie Iwan, z 11 metrów, niewiele obok słupka.

20
    Dzisiaj GieKSA nie pozwala na wiele Rozwojowi.

21
    Za głębokie dośrodkowanie Pietrzaka.

22
    Przemysław Gałecki tym razem szybszy od Iwana.

22
    Sprytnie chciał wypuścić w uliczkę Goncerza, Iwan.
    Ale w wszystkim zorientował się Przemysław Gałecki.

24
    Korner dla gospodarzy. Z narożnika boiska Pietrzak
    do Trochima na 18 metr. I zawodnik GKS-u przenosi
    piłkę wysoko nad poprzeczką.

25
    Pierwszy korner dla Rozwoju. Piłka w pole karne i...

26
    Gol dla Rozwoju!

Dokładne dośrodkowanie w pole karne na 8 metr. I głową bramkę zdobywa ŁUKASZ KOPCZYK.

28

30
    Rzut wolny dla Rozwoju. Wróbel w pole karne i głową piłkę
    wybija Kamiński.

31
    Z kolejny opałów zwycięsko wychodzą goście.

32
    Czerwiński odbiera piłkę Wróblowi.

33
    Bębenek na 8 metr w pole karne Rozwoju, ale nikogo z partnerów nie było w polu karnym.

34
    I od bramki grę wznawia Kuchta.

35
    Rzut wolny dla gospodarzy. Pietrzak w pole karne i Soliński łapie tą piłkę.

38
    Z kornera ponownie Pietrzak, ale piłka trafia na nogę zawodnika Rozwoju.

38

Katowiczanie cały czas nie ustępowali. I z najbliższej odległości Solińskiego, pokonuje OLIVER PRAZNOWSKY.

40
    Rozwój ponownie zapędził się pod pole karne GKS-u.
    Tkocz jednak nie dochodzi do podania od partnera.

41
    Próbują piłkarze trenera Smyły atakować gospodarzy na własnej połowie, ale przynosi to mizerny skutek.

43
    Jedna z nielicznych akcja zespołu gości zakończona tuż przed polem bramkowym.

43
    Jeszcze próbował Przemysław Gałecki, jednak na próżno.

44
    Żółtą kartkę otrzymuje Praznowsky (GKS Katowice).

44
    Żółtą kartkę otrzymuje Gałecki P. (Rozwój Katowice).

44
    Rzut rożny po wykonaniu rzutu wolnego przez Winiarczyka.

45
    Sędzia dolicza 1 minutę.

45+1

Po pierwszej połowie GKS Katowice prowadzi z Rozwojem Katowice 2:1. Prowadzenie GKS-u, po pierwszej połowie jest zasłużone. Gospodarze prowadzili grę i częściej zagrażali bramce Solińskiego. Rozwój próbował, i strzelił kontaktowego gola na 1:1. W końcówce goście trochę przycisnęli, ale nie potrafili zmusić do kapitulacji Kuchtę. Zapraszam już na drugie 45 minut, zaraz po przerwie.

Zawodnicy już pojawili się na boisku za chwilę druga połowa meczu. Gospodarze powitani przez kibiców brawami. Gra GKS-u może się dzisiaj podobać.

46

46
    Drugą połowę zaczeli piłkarze Rozwoju.

46
    Michał Gałecki skutecznie zatrzymany w polu karnym Kuchty.

47
    Tkocz zaczyna akcje swojej drużyny, która się szybko skończyła.

48
    Iwan po raz kolejny zasiał panikę wśród Rozwoju ale na wysokości zadania tym razem stanął Kopczyk.

50
    Trochim nie dochodzi do piłki.

50
    Iwan z 16 metrów w środek bramki Solińskiego.

51
    Wróbel w pole karne i obrońcy gospodarzy wybijają piłkę.

52
    Patryk kun pokazał się w walce na 16 metrze.

53
    Kozłowski dostał bardzo podanie od partnera, ale nie dochodzi do tego podania.

54
    Od rzutu wolnego zaczyna Pzremysłąw Gałecki.

54
    Kolejny korner dla gospodarzy, po zablokowanym strzale Goncerza.

55
    Pietrzak w pole karne i najwyżej do piłki wyskauje Gałecki.

55

Bramkę dla Rozwoju zdobywa TOMASZ WRÓBEL po indywidualnej akcji.

58
    Czyżby gospodarzom zabrakło już sił ?

59
    Goście nabrali wiatru w żagle.

60
    Czerwinski walczył i wywalczył rzut z autu.

61
    Bebenek wypatrzył w polu karnym Goncerza, ale zawodnik gospodarzy za długo zwlekał z tym strzałem i Soliński dobrze się ustawił do jego obrony.

63
    Gałecki ratuje kolejną sytuację gospodarzy.

64
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Trochim, na boisku pojawia się Burkhardt.

65
    Pietrzak z rzutu rożnego i piłka wychodzi nad poprzeczką.

66
    Gonzalez po pomocy sztabu medycznego wraca do gry.

67
    Walka w środku boiska.

68
    Z wolnego Wróbel w pole karne, ale z tej akcji nic nie wyszło.

69
    Wróbel szarżuje na lewej stronie.

70
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Tkocz, na boisku pojawia się Mielnik.

71
    Praznovsky bardzo dobrze podał do Iwana, ale zawodnik gospodarzy tylko wywalczył rzut rożny.

72
    Co się działo pod bramką Solińskiego po wybiciu kornera. Dwa razy bramkarza Rozwoju próbował pokonać Goncerz, i tylko skończyło się to wszystko na rzucie rożnym.

74
    Przy tej akcji ucierpiał Przemysław Gałecki.

75
    Tym razem z kornera bardzo niecelnie Pietrzak.

75
    Burkhardt dobre uderzenie ale obok słupka.

76
    Wróbel tym razem nie popisuje się tym podaniem i od bramki Kuchta.

77
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi P. Gałecki, na boisku pojawia się Jaroszek.

78
    Rozwój przycisnął. Seria rzutów z autu przy linii pola karnego GKS-u.

79
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Kozłowski, na boisku pojawia się Gielza.

80
    Nieporozumienie w szregach Rozwoju po wybiciu piłki z autu, i od bramki kuchta.

81
    Gielza z 16 metrów i piłka uderza w słupek. Gospodarze jakby usnęli w tej części meczu.

81
    Żółtą kartkę otrzymuje Czerwiński (GKS Katowice).

82
    Rzut wolny dla Rozwoju. Po podaniu piłki w polu karne o milimetry nie dochodzi do piłki Gielza, pachniło trzecią bramką dla Rozwoju.

83
    Rozwój wyczuł swoją szansę.

84
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Iwan, na boisku pojawia się Ciechański.

84
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Bebenek, na boisku pojawia się Wołkowicz.

85
    Rozwój kolejną akcję zakonczył na 16 metrze. Brak zawodnika w zespole gości, który zakończył by akcję z strzałem.

87
    Walka o środek boiska.

88
    Burkhardt niecelnie do Goncerza.

89
    Pietrzak z wolnego mocno w pole karne, ale nic z tego nie wyszło. Przy piłce zespół gospodarzy.

89
    Pietrzak po raz wtóry w pole karne, piłka przechodzi wszystkich zawodników, piłkę piąstkuje na róg Soliński.

90
    Dwa kornery wykonywane przez Pietrzaka nie stworzyły żadnego zagrożenia pod bramką Solińskiego.

90+1
    Po raz już nie wiadomo ktory Pietrzak z rogu mocno i wysoko, ale wysocy obrońcy Rozwoju wybijają piłkę.

90+2
    Wróbel uderza z 14 metrów i doskonale broni Kuchta.

90+3
    Po raz kolejny w polu karnym strzelał Goncerz i po raz kolejny w bramce doskonale spisywał się Soliński.

90+4

W Katowicach w meczu derbowym GKS Katowice remisuje z Rozwojem Katowice 2:2. GKS -owi wystarczyło sił tylko na pierwsze 45 minut. W drugiej połowie stroną przeważającą byli goście z Brynowa. Co dalej z GKS-em o tym pokażą następne dni. Na meczu byli obecni Jerzy Brzęczek i Dariusz Dudek. Drużynie Rozwoju należą się brawa że walczyła do końca, a jak najlepszy wynik. I to wszystko na dzisiaj z Katowic, dziękuje za uwagę i zapraszam na kolejne relacje live z boisk ligowych. (19:58:12)