Lublin – Rzeszów 2:8 (koniec) | Tychy – Dąbrowa Górnicza 10:1 (koniec) | Nowiny – Wieliczka 2:1 (koniec)
GKS Futsal Tychy
10:1 (2:0)
ETA Dąbrowa Górnicza
Niedziela 11.10.2015, 18:00 • Hala Sportowa, Tychy. • I liga futsalu - gr. południowa • Runda 4

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne futsalowe emocje do relacji Lajfy.com! (19:30:59)

GKS Futsal Tychy nie miał najmniejszego problemu z pokonaniem rywali. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 10:1, a ETA Dąbrowa Górnicza będzie musiała szukać punktów w kolejnych rywalizacjach. Bramki dzisiaj zdobywali: Szachnitowski (trzy), Sitko (dwie), Myszor (dwie), Pytel (dwie) oraz Słonina. Dla przyjezdnego zespołu honorowe trafienie było autorstwa Szulca.

39:47
    Gol dla GKS-u!
    Mecz zakończy się więc wynikiem dwucyfrowym!!! PAWEŁ PYTEL potężnie uderzył z linii pola karnego i po rykoszecie pokonuje zaskoczonego Emeryka!!!

39:30
    W ostatnich sekundach mamy jeszcze akcję gospodarzy, ale podanie Szachnitowskiego okazało się niedokładne.

38:45
    To już jest prawdziwy nokaut!!! PAWEŁ PYTEL wykorzystał dokładne dogranie Myszora i strzela celnie z kilku metrów!!!

38:01
    Kapitalną akcję przeprowadzili teraz PIOTR MYSZOR i MICHAŁ SŁONINA!!! Po podaniu tego pierwszego, doświadczony zawodnik nie miał problemu i pakuje piłkę do bramki z najbliższej odległości!!!

37:38
    Do końca meczu pozostało już tylko nieco ponad dwie minuty. Przy piłce utrzymują się gracze gości.

37:04
    Umiejętna gra w defensywie miejscowego zespołu kolejny raz przynosi pozytywny efekt w postaci odbioru.

36:23
    Zbliżamy się powoli do zakończenia tego meczu. Goście nie wierzą już wyraźnie w wywalczenie pozytywnego wyniku.

36:08
    W samej końcówce kapitalnie spisują się miejscowi zawodnicy!!! BARTŁOMIEJ SITKO pięknie trafił do siatki uderzeniem z linii pola karnego!!!

35:49
    Po dalekim wznowieniu Brzenka do sytuacji doszedł PATRYK SZACHNITOWSKI i bez najmniejszego problemu skierował piłkę do siatki!!!

35:00
    Mamy piąte przewinienie graczy gospodarzy! Chwilę później po dwójkowej akcji Kołodziejczyk trafia w słupek z najbliższej odległości!

34:19
    Umiejętnie Wolak ustawił się na własnej połowie i przejął piłkę. Później mamy uderzenie Szachnitowskiego z ostrego kąta, ale zablokowane.

33:49
    W bramce zespołu gości mamy zmianę. Chojnacki został zastąpiony przez rezerwowego golkipera.

33:36
    Nie zdołali w tej sytuacji wyjść z własnej połowy gracze ETA Dąbrowa Górnicza. Muszą się oni nadal skupić na defensywie.

32:57
    Adam Wolak potężnie uderzał z prawej strony boiska, a piłka otarła się o słupek i wychodzi na aut bramkowy!

32:25
    Piotr Myszor zaplątał się teraz w dryblowaniu, jednak udało mu się jeszcze dograć piłkę do Adama Wolaka.

31:51
    Śmiłowski popisał się teraz cudowną indywidualną akcją, którą zakończył potężnym uderzeniem z linii pola karnego! Krystian Brzenk cudowną robinsonadą paruje piłkę na korner!

31:20
    Adam Wolak pojawił się na boisku. Nie zdołał on jednak odpowiednio wyprowadzić ataku swojego teamu.

30:31
    Szulc pomknął z szybką kontrą na bramkę Brzenka, ale ostatecznie doświadczony bramkarz nie miał problemów z obroną strzału.

30:01
    Od rzutu rożnego grę wznowią miejscowi piłkarze. Spowalniają oni teraz swoje akcje.

29:26
    Świetny powrót na własną połowę Sitko, a później ten zawodnik wyprowadził szybki atak swojego teamu.

28:55
    Czwarte przewinienie w tym spotkaniu gospodarzy. Ich rywale mają trzy faule na swoim koncie.

28:21
    GKS Tychy spokojnie wyprowadza swoją akcję. Ostatecznie uderzenie Szachnitowskiego zostało zablokowane przez jednego z rywali.

27:48
    Po trzy przewinienia na chwilę obecną mają na swoim koncie oba teamy. Jeszcze ponad dwanaście minut do zakończenia meczu.

27:23
    Bardzo dobrze Kubica podawał z rzutu rożnego do Myszora! Ten potężnie przymierzył z woleja, ale świetnie broni Chojnacki!

26:59
    Kapitalne podanie na wolne pole otrzymał PIOTR MYSZOR i w sytuacji sam na sam pokonał Chojnackiego strzałem po krótkim rogu!!! Świetnie podawał mu w tej sytuacji Piotr Kubica!!!

26:36
    PIOTR MYSZOR zdobywa swoją kolejną bramkę w tym sezonie!!! Tym razem trafia on do siatki rywali mocnym strzałem na wślizgu i pokonał bezradnego Chojnackiego!!!

26:14
    Gol dla ETA Dąbrowa Górnicza!
    MICHAŁ SZULC zmniejsza straty Dąbrowy Górniczej!!! Po prostej stracie na własnej połowie mamy skuteczny strzał tego zawodnika z pola karnego i pewnie pokonał on Krystiana Brzenka!!!

26:00
    Udało się ofiarnie uratować teraz swój zespół przed utratą gola Wawszczakowi! Wybijał on piłkę głową tuż sprzed linii pola karnego.

25:51
    Piotr Myszor faulowany tuż przed linią pola karnego i od rzutu wolnego w efekcie wznowi za moment Kubica.

25:17
    GKS Tychy popisuje się swoją nieskutecznością w tej połowie! Szachnitowski wyłożył piłkę jak na tacy do Kołodziejczyka, a ten chybił z najbliższej odległości!

25:00
    Świetne podanie na drugim metrze otrzymał Szachnitowski! Były gracz Gwiazdy sam nie może uwierzyć, że nie trafił na wślizgu w światło bramki!

24:37
    Patryk Szachnitowski mógł podwyższyć jeszcze prowadzenie swojego teamu, ale kapitalnie jego strzał z bliska broni Chojnacki!

24:16
    Kolejną bramkę zdobywają gracze gospodarzy!!! BARTŁOMIEJ SITKO zdecydował się na mocne uderzenie z prawego skrzydła i po błędzie bramkarza piłka wpada do siatki!!!

24:00
    Dudzik starał się uruchomić rozpędzonego Sitko, jednak w ostatniej chwili interweniują przyjezdni gracze we własnym polu karnym.

23:16
    Bartyzel otrzymał podanie na dwunasty metr i huknął potężnie z dystansu, jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką.

23:02
    Dudzik przewinił na wysokości linii środkowej boiska i jest to już drugie przewinienie jego drużyny.

22:41
    Kolejny raz swoich sił strzałem z dystansu spróbował Bartyzel, ale wyraźnie chybił w tej sytuacji.

22:23
    Zablokowane uderzenie z ostrego kąta gracza przyjezdnego zespołu i w efekcie od autu wznowią goście.

21:50
    Gospodarze skupiają się teraz wyraźnie na defensywie. Kolejny raz Brzenk świetnie interweniuje na skraju własnego pola karnego.

20:58
    Pierwsze przewinienie w drugiej połowie miejscowego zespołu. Z rzutu wolnego uderzali gracze ETA, jednak broni pewnie Brzenk.

20:21
    Goście starają się bardzo szybko zdobyć bramkę kontaktową. Od początku drugiej połowy kreują atak pozycyjny.

21

GKS Futsal Tychy prowadzi do przerwy 2:0 z ETA Zagłębie Dąbrowa Górnicza. Obie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji, ale wyraźnie skuteczniejsi są jak do tej pory gospodarze. Oba gole były autorstwa Patryka Szachnitowskiego. Widać wyraźnie, że były zawodnik Gwiazdy Ruda Śląska jest w wybornej formie i może przybliżyć tyski team do awansu.

20

19:50
    Bramkę kontaktową mógł zdobyć teraz Terefieńko, ale w sytuacji sam na sam uderzył potężnie prosto w Brzenka!

19:35
    Kapitalna okazja Patryka Szachnitowskiego! Minął on trzech rywali świetnym zwodem, a później przegrał pojedynek z broniącym Chojnackim!

19:02
    Marek Kołodziejczyk przejął jeszcze na własnej połowie futbolówkę i pomknął w kierunku bramki rywali! Ostatecznie przymierzył tylko w słupek!

18:25
    Bartłomiej Sitko przeprowadził teraz indywidualną szarżę, ale rywal zdołał mu odebrał futbolówkę we własnym polu karnym.

18:00
    Kołodziejczyk chybił teraz strzałem z kilku metrów! Otrzymał on świetne podanie od Sitko, ale zbyt mocno odchylił się przy uderzeniu! O czas prosi trener gości.

17:30
    Atak pozycyjny budują od własnej połowy goście. Po przejęciu piłki przez Tyszan mamy mocne i zablokowane uderzenie Sitko.

17:01
    Bardzo szybkie tempo spotkania mamy w Tychach. Próbował teraz zagrać dalszą piłkę Dudzik, ale uczynił to niedokładnie.

16:34
    Maciej Cibor zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale piłka wyraźnie mija bramkę Krystiana Brzenka.

16:17
    Od własnej połowy akcję kreowali gracze gości, ale udanie interweniuje na przedpolu własnego pola karnego Brzenk.

15:00
    Świetną indywidualną akcją popisał się Piotr Myszor, ale w finalnym momencie przeniósł strzał nad poprzeczką.

14:26
    Coraz bliżej mamy zakończenia pierwszej połowy spotkania. Niekwestionowanie skuteczniejszą drużyną są póki co gospodarze.

14:00
    Bardzo dobry powrót Bartyzela. Udało mu się zatrzymać pędzącego do futbolówki Piotra Myszora.

13:23
    Ładnie akcję oskrzydlił Myszor i podawał do Kubicy. Gracz ten został jednak zablokowany i wywalczył jedynie korner.

13:04
    Mamy pierwsze przewinienie miejscowych. Po nim kompletnie nieudany strzał z rzutu wolnego oddaje gracz ETA Dąbrowa Górnicza.

12:32
    Gospodarze w ostatnich minutach skupieni byli bardziej na defensywie, ale przy jednej z kontr udało im się zdobyć piękną bramkę!!! Strzałem z dziesiątego metra pod poprzeczkę piłkę do siatki skierował PATRYK SZACHNITOWSKI!!!

12:05
    Pogubił się w swoim dryblingu Kołodziejczyk. W efekcie piłka ucieka mu za linię boczną.

11:38
    Starał się Szachnitowski wyprowadzić kontrę swojego teamu, ale piłka uciekła mu za linię boczną.

11:10
    Starali się przyspieszyć swoją grę przyjezdni. Bartłomiej Sitko wygrał jednak pojedynek główkowy z Bartyzelem.

10:15
    Coraz lepszą grę prezentują goście. Stwarzają oni sobie coraz więcej sytuacji podbramkowych.

9:55
    Po szybkiej kontrze gości wznowią oni od rzutu rożnego. Udanie piłkę na korner wybijał Kochanowski.

9:31
    Piękną akcję z klepki rozegrali przyjezdni, ale uderzenie Bartyzela z lewej flanki minęło słupek bramki Brzenka!

8:51
    Słonina pokazuje, że jest bardzo doświadczonym zawodnikiem i umiejętnie wyprowadza akcję swojej drużyny.

8:30
    Długą akcję w ataku pozycyjnym rozgrywali gracze ETA Zagłębie, jednak ostatecznie Kubica wznowi od autu.

7:28
    Niezłą akcję wyprowadzili na lewej stronie boiska przyjezdni. Nie zdołał jednak Płaziński oddać strzału.

7:00
    Bardzo szybko kolejne przewinienie ze strony gości. Później strzelał Bartyzel z ostrego kąta, ale świetnie interweniuje Brzenk.

6:35
    Drugie przewinienie graczy ETA Zagłębie Dąbrowa Górnicza. Gospodarze nadal nie mają ani jednego faulu na koncie.

6:16
    Bardzo długo swoją akcję kreują miejscowi piłkarze. Od dobrej minuty utrzymują się w posiadaniu piłki.

5:33
    Umiejętnie w defensywie zagrali teraz gracze GKS-u Tychy. Ostatecznie Sitko udało się nabić rywala i wznowi jego zespół od autu.

5:07
    Dudzik tym razem źle zagrywał w kierunku Kochanowskiego. Młody zawodnik nie miał szans opanować futbolówki.

4:33
    Mamy już pierwszą bramkę dla miejscowego zespołu!!! Kacper Dudzik świetnie podawał na skrzydło do PATRYKA SZACHNITOWSKIEGO, a ten bez trudu pokonał bramkarza z bliskiej odległości!!!

4:16
    Od autu na połowie rywali grę wznowią Tyszanie. Strzelać próbował Kołodziejczyk, ale został zablokowany.

3:54
    Pierwsze przewinienie w tym spotkaniu. Szachtnitowski był zatrzymywany nieprawidłowo przez przeciwnika.

3:25
    Spokojnie akcję z własnej połowy boiska wyprowadzają gospodarze. Dudzikowi piłka ucieka za linię boczną.

2:59
    Mocny strzał z dystansu oddaje Krzysztof Bartyzel. Bez większego trudu radzi z nim sobie były reprezentacyjny bramkarz.

2:21
    Piotr Myszor otrzymał długie podanie od Brzenka, ale podwojony przez rywali traci futbolówkę.

1:51
    Kolejna próba Taraszkowskiego, ale tym razem z bliżej odległości przenosi ten gracz piłkę nad poprzeczką.

1:01
    Taraszkowski uderzał z ostrego kąta, a Bartyzel nie zdołał przeciąć lotu futbolówki na trzecim metrze!

0:40
    Starają się goście wyjść z własnej połowy boiska. Tyszanie stosują z kolei wysoki pressing.

0:15
    Pierwszy atak miejscowego zespołu, ale kończy się on niedokładnym podaniem głową Kubicy.

1

GKS Futsal Tychy: Brzenk, Modrzik – Słonina, Kochanowski, Kubica, Myszor, Sitko, Dudzik, Kołodziejczyk, Wolak, Wybraniec, Pytel, Szachnitowski.

ETA Dąbrowa Górnicza: Chojnacki, Emeryk – Cibor, Pawlak, Płaziński, Terefieńko, Bartyzel, Śmiłowski, Szulc, Taraszkowski, Wawszczak, Banasik.

Sędziowie: Tomasz Kubik, Adam Banach (Małopolski ZPN).

Na to spotkanie zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już w najbliższą niedzielę o godzinie 18:00 do relacji Lajfy.com!

ETA Dąbrowa Górnicza:

Ciężki jest start obecnych rozgrywek dla beniaminka pierwszej ligi. Przegrywali kolejno ze: Stalą Mielec (4:5), Heiro Rzeszów (3:6) oraz Berland OSiR Komprachcice (2:4). Jeszcze trudniej będzie jednak w najbliższą niedzielę. Zmierzą się oni przecież z jednym z głównych faworytów do awansu. Najskuteczniejszymi zawodnikami są póki co Krzysztof Bartyzel oraz Michał Szulc. Mają na chwilę obecną po trzy bramki na koncie.

GKS Futsal Tychy:

Niezłych wzmocnień w przerwie letniej dokonała ta drużyna. Tychy póki co mogą pochwalić się świetnym bilansem w trzech spotkaniach. Wygrali pewnie z FC Pyskowicem oraz Marexem Chorzów. Na własnym obiekcie zremisowali również 3:3 z Solnym Miastem Wieliczka. Taki bilans daje im drugie miejsce w tabeli. Najskuteczniejszym zawodnikiem jest Piotr Myszor, który ma na swoim koncie cztery bramki.

Już w najbliższą niedzielę będziemy świadkami interesującego pojedynku w ramach czwartej kolejki I Ligi Futsalu grupy Południowej. GKS Futsal Tychy zmierzy się na własnym obiekcie z beniaminkiem ETA Dąbrowa Górnicza. Gospodarze w obecnym sezonie spisują się naprawdę dobrze i potwierdzają swoje wysokie ambicje. Goście z kolei nie zdobyli póki co nawet jednego punktu.

Dawid Czempisz

Gole: 5. Szachnitowski, 13. Szachnitowski, 25. Sitko, 27. Myszor, 27. Myszor, 36. Szachnitowski, 37. Sitko, 39. Słonina, 39. Pytel, 40. Pytel – 27. Szulc

Sędziowie: Tomasz Kubik, Adam Banach (Małopolski ZPN)