Schalke 04 – Hertha 2:1 (koniec) | Wolfsburg – Hoffenheim 4:2 (koniec) | Hamburg – Bayer 0:0 (koniec)
Augsburg – Darmstadt 0:2 (koniec) | Werder – Bayern 0:1 (koniec) | Eintracht – Borussia M. 1:5 (koniec)
VfL Wolfsburg
4:2 (2:1)
TSG 1899 Hoffenheim
Sobota 17.10.2015, 15:30 • Volkswagen-Arena, Wolfsburg • Niemiecka Bundesliga • Runda 9

88
    Także u gospodarzy ostatnia zmiana personalna – Arnold zamiast zbyt pobudzonego Luiza Gustavo. Dłuższa obecność na boisku tego drugiego groziła czerwonym kartonikiem.

87
    Uth wbiegł na boisko zamiast Rudy'ego na kilka, ostatnich minut. Szansa na pokazanie swoich walorów jest mała, ale jest.

86
    Vieirinha złapał żółtą kartkę za faul w środkowej strefie boiska. W tym spotkaniu kartoniki zbierają tylko gospodarze.

85
    Szalai pojawił się na boisku, a nie ma już na nim bezbarwnego Vargasa. Chilijczyk nie nawiązuje do formy strzeleckiej, jaką zachwycił świat na Copa America.
    83. Max KRUSE - 4:2

83
    Gol dla Wolfsburga!
    Strzelcem bramki MAX KRUSE. Sprytne uderzenie z bliska pozwala mu skompletować hat-tricka i praktycznie zapewnia zwycięstwo Wilkom!

77
    Strzelec jednego z goli – Dost opuścił boisko, a pojawił się na nim Schurrle. Nie trzeba specjalnie przekonywać, że reprezentant Niemiec potrafi narobić zamieszania na boisku.

72
    Luiz Gustavo zdecydowanie przesadził zarówno swoim faulem, jak i swoimi protestami. Żółta kartka jest w pełni zasłużona.

67
    Idzie zmiana w zespole gospodarzy. Przynajmniej personalna. Vierinha za Draxlera, więc Wolfsburg zamierza się teraz bronić.
    62. Max KRUSE - 3:2

62
    Strzelcem bramki MAX KRUSE i Wolfsburg odzyskał prowadzenie w piłkarskim dreszczowcu. Po składnym rozegraniu Kruse musiał tylko przymierzyć z kilku metrów w sam narożnik. Zrobił to idealnie i gospodarze znów mogli świętować gola! Smakowicie zapowiada się końcówka spotkania na Volkswagen-Arena.

59
    Posypały się teraz żółte kartki. Felix Brych musi studzić rozgrzane głowy zawodników. Trasch zaatakował za ostro Polanskiego. Reprezentant Polski jest ostatnio w centrum wydarzeń.

57
    Sytuacja sporna z udziałem Polanskiego oraz Caligiuriego. Sędzia Felix Brych uznał, że pomocnik Wolfsburga próbował wymusić rzut karny i pokazał mu kartkę za symulowanie.
    54. Jonathan SCHMID - 2:2

54
    Gol dla Hoffenheim!
    Strzelcem bramki JONATHAN SCHMID, który wyciągnął z bramki Benaglio i ominął go płaskim strzałem z bardzo ostrego kąta. Niemożliwe staje się rzeczywistością – Wieśniaki mają szansę na zwycięstwo mimo beznadziejnego początku meczu! Wielka radość w obozie gości!
    30. Jeremy TOLJAN - 2:1

30
    Strzelcem bramki JEREMY TOLJAN, który pokarał Wilki za zgubienie koncentracji w ostatnich minutach. Toljan dynamicznie ruszył do podania z głębi pola i zakończył swój rajd płaskim uderzeniem po krótkim rogu! Benaglio nie przypilnował i gol kontaktowy stał się faktem!

22
    Jin-Su za Kaderabeka, który dostał wędkę po nieco ponad 20 minutach. Piłkarz z Azji ma za zadanie rozruszać ofensywę swojego zespołu.
    7. Bas DOST - 2:0

7
    Strzelcem bramki BAS DOST i ten mecz wydaje się rozstrzygać, choć niedawno się rozpoczął. Dost główkował z bliska po dośrodkowaniu Kruse z lewej strony boiska. Polanski tylko rozłożył ręce – obrona Hoffenheim jest dziurawa, a drużyna przegrywa już 0:2!
    1. Max KRUSE - 1:0

1
    Strzelcem bramki MAX KRUSE. To się nazywa doskonałe otwarcie spotkania! Przyjezdni postanowili założyć wysoki pressing i dali się wciągnąć Wilkom na własną połowę. Naldo zagrał w tej sytuacji dalekie podanie do Draxlera. Pomocnik Wolfsburga wybiegł na czystą pozycję, oddał piłkę Kruse, który wkopał ją z bliska do bramki.

Gole: 1. M. Kruse, 7. Dost, 62. M. Kruse, 83. M. Kruse – 30. Toljan, 54. Schmid

Kartki:   57. D. Caligiuri (WOF), 59. Träsch (WOF), 72. Luiz Gustavo (WOF), 86. Vieirinha (WOF)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 9:3. Strzały niecelne: 6:2. Rzuty rożne: 5:4. Spalone: 3:2. Foule: 12:11.
    VfL Wolfsburg: Benaglio (C) – Träsch, Naldo, Dante, Ricardo Rodríguez – Guilavogiu, Luiz Gustavo (88. Arnold) – D. Caligiuri, M. Kruse, Draxler (67. Vieirinha) – Dost (77. Schürrle).
    Zmiany: Casteels – Schäfer, Klose, S. Jung, Vieirinha, Schürrle, Arnold.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Kadeřábek (22. Jin-su), Süle, Bičakčić, Toljan – Rudy (87. Uth), Strobl, Polanski (C), Schmid – Volland, E. Vargas (85. Szalai).
    Zmiany: Grahl – Schär, Jin-su, T. Elyounoussi, Uth, Kurányi, Szalai.

Sędziowie: Felix Brych