Bayern – FC Koln 4:0 (koniec) | Bayer – Stuttgart 4:3 (koniec) | Hannover – Eintracht 1:2 (koniec)
Mainz – Werder 1:3 (koniec) | Darmstadt – Wolfsburg 0:1 (koniec) | Ingolstadt – Hertha 0:1 (koniec)
Hannover 96
1:2 (0:0)
Eintracht Frankfurt
Sobota 24.10.2015, 15:30 • HDI-Arena, Hannover • Niemiecka Bundesliga • Runda 10

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Niemiecka Bundesliga wkroczyła w 10. kolejkę! W jednym z sobotnich spotkań, dojdzie do ciekawie zapowiadającego się starcia: Hannover 96 podejmie u siebie Eintracht Frankfurt!

Obie ekipy mają powody do zmartwień. Hannover 96 aktualnie plasuje się na 14. pozycji z liczbą 8 punktów!
    Stawkę tego meczu podnosi fakt, że Eintracht Frankfurt jest o jedną pozycję wyżej i ma jeden punkt więcej od gospodarzy! Akurat kolejne "oczka" przydałyby się jednym i drugim, ponieważ czoło tabeli mocno ucieka.

Poprzednia kolejka dała Hannoverowi 3 punkty w wyjazdowym meczu z FC Koeln. Skromne zwycięstwo 1:0 z pewnością cieszy hannowerczyków, ale bramka padła po zagraniu ręką!
    Eintracht Frankfurt z kolei sromotnie przegrał przed własnymi kibicami aż 1:5 z odradzającą się Borussią Moenchengladbach.
    W pierwszym meczu tej kolejki wygrało HSV. Sprawdźcie pozostałe pary:

Zapraszamy wszystkich do śledzenia relacji z tego pojedynku! Liczymy na grad goli, a w Bundeslidze zdarza się to często! Mamy także nadzieję, że od pierwszej minuty w barwach Hannoveru wybiegnie Artur Sobiech! Bądźcie z nami!
    Znamy jedenastkę gości!

Sobiech zagra od 1. minuty!

Hannover 96: Zieler – Sakai, Marcelo, Schulz, Albornoz – Schmiedebach, Sané – Klaus, Kiyotake, Andreasen – Sobiech

Eintracht Frankfurt: Hradecky, Djakpa, Russ, Zambrano, Oczipka, Reinartz, Stendera,Hasebe, Aigner, Meier,Seferovic

Sędziowie: Felix Zwayer.
    Trwa rozgrzewka!

Pan Felix Zwayer wyprowadza obie jedenastki z tunelu! Przed nami przywitanie drużyn oraz losowanie stron!

1

1
    Rozpoczynają gospodarze, którzy grają dziś w czerwonych strojach! Eintracht na żółto. Liczymy na świetny mecz i gole Artura Sobiecha!

2
    Frankfurtczycy utrzymują się przy piłce i wymieniają sporo podań we własnej strefie defensywnej. Hannover jeszcze nie naciska.

2
    W końcu następuje przyspieszenie gospodarzy i od razu przechwytują oni piłkę! W pole karne wpada Klaus, gdzie upada! Nie ma mowy o rzucie karnym!

3
    Odpowiadają szarżą z prawej strony przyjezdni, którzy zgrywają piłkę wgłąb szesnastki Hannoveru. Obrońcy czujnie, oddalają zagrożenie.

4
    Ponowienie akcji przez Eintracht i będzie pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu dla gości! Lepiej wchodzą w ten mecz zawodnicy Veha.
    Tuż przed pierwszym gwizdkiem:

5
    W końcu nadszedł czas na uspokojenie gry przez miejscowych, którzy jednak niedługo cieszyli się posiadaniem. Długie, prostopadłe zagranie było zbyt mocne i Sobiech nie miał najmniejszych szans dopaść do futbolówki.

6
    Obiecujące są te pierwsze minuty, w których to obie drużyny starają się zaprezentować w sposób ofensywny. Chyba możemy być spokojni o gole dzisiejszego popołudnia!

8
    Mecz robi się coraz bardziej wyrównany, ale wciąż nie mieliśmy dobrej akcji podbramkowej. Sporo strat notują jedni i drudzy.

9
    Ciepło zrobiło się w polu karnym Eintrachtu! Dobra wymiana podań przez graczy Hannoveru kończy się niestety stratą, ale to mogło się podobać! Z kontrą wybiegają goście!

10
    Dośrodkowanie Oczipki z narożnika boiska i Zieler bez najmniejszych problemów wyłapuje tę wrzutkę.

11
    Zdecydowanie więcej próbują ugrać przyjezdni! Tym razem to Seferovic zbyt wcześnie uciekł obrońcom i został złapany na spalonym. Gdyby nie to, byłby sam na sam z Zielerem!

13
    Dobra akcja Sakaia, który indywidualnie kończy ofensywę Hannoveru! Strzał daleki od ideału, ale trzeba zacząć próbować i tak. Mała pochwała za decyzję.

14
    Mało miejsca mają dwie ekipy na rozpędzenie się z piłką. Każda próba zostaje natychmiast blokowana, albo piłkarze sami niwelują wysiłek niecelnym zagraniem.

15
    Pierwszy kwadrans gry już za nami! Zdecydowanie za mało pracy mają bramkarze! W zasadzie to nie widzieliśmy jeszcze ani jednego uderzenia w światło bramki.

17
    Niewidoczny jest na razie Artur Sobiech, ale nie ma się czemu dziwić. Gospodarze praktycznie nie istnieją w ofensywie, to i Polak jest bezproduktywny. Oby to się zmieniło.

18
    Dobrze zapowiadała się ta akcja Hannoveru! Kiyotake przejął piłkę na prawej stronie, a następnie fatalnie dogrywał do środka! Natychmiast zgarnął to pierwszy z obrońców.

19
    Bardzo kiepsko rozpoczyna ten mecz Kiyotake, który w jednej akcji dwukrotnie krzywo zagrywał w stronę Artura Sobiecha! Polak mógł wyjść na czystą pozycję!

20
    W końcu zaczęli coraz lepiej prezentować się miejscowi, którzy wyszli z tych niemrawych pierwszych minut. Teraz już odzyskali inicjatywę i starają się kontrolować grę. Oczywiście przewaga nie jest duża i Eintracht w każdej chwili może zagrozić.

22
    Stendera ładnie zabrał się z piłką i faulować musiał Sane! To może być dobra okazja dla frankfurtczyków ze stałego fragmentu gry!

23
    Dobre dośrodkowanie na wysokiego Meiera, ale kapitan Eintrachtu zbyt wcześnie wybiegł do dośrodkowania! Kolejny spalony po stronie przyjezdnych.

24
    Sane w poszukiwaniu któregoś z partnerów w polu karnym, ale wszystko zgarniają rywale. Zanosiło się na kontratak Eintrachtu, ale arbiter dopatrzył się przewinienia!

25
    Coraz gorzej ogląda się ten mecz. Nie widzimy żadnych akcji podbramkowych. Strzałów z dystansu też jest, jak na lekarstwo. Do tego zwiększa się liczba fauli.

27
    Hasebe dostaje piłkę od Meiera, a następnie dośrodkowuje wgłąb pola karnego przeciwników. Tam panuje oczywiście Zieler, który pewnie wychodzi z bramki. Widać, że nie są to pierwszorzędne ekipy Bundesligi w tym sezonie.

28
    Mamy pierwszą karę indywidualną w dzisiejszym meczu. Reinartz łapie za rękę bodajże Kiyotake i to Hannover rozpocznie od rzutu wolnego.

30
    Ryzykował teraz Zambrano, który o mało co nie przepuścił podania w pole karne! A już czyhał na jego błąd Sobiech! Pół godziny gry za nami!

31
    Co ciekawe, we wszystkich równolegle rozgrywanych spotkaniach, jest remis 0:0! Czyżby zanosiło się na mało strzelecką sobotę? Od rzutu wolnego rozpoczną teraz gospodarze!

32
    Kiyotake bije bezpośrednio ze stałego fragmentu gry, ale około półtora metra obok słupka bramki Hradecky'ego. Wciąż czekamy na jakiś zryw, bo na razie panują nudy na HDI-Arenie!

34
    Piłkarze zachowują się dzisiaj, jakby nie jedli obiadu. Albo jeszcze nie wybudzili się z poobiedniej drzemki. Kompletnie nie ma życia w tych piłkarzach.

35
    Za to jest siła do walki na nogi. Marco Russ brzydko atakuje przeciwnika od tyłu i mamy już drugą żółtą kartkę dla gości. W dodatku ucierpiał Artur Sobiech, ponieważ potrzebna jest pomoc lekarzy.

36
    Kiyotake podchodzi do kolejnego rzutu wolnego, ale znów można mieć sporo wątpliwości do jego rozegrania. Tracą piłkę miejscowi.

38
    Ładne zachowanie Sobiecha, który bark w bark wygrał pojedynek z obrońcą! To otworzyło drogę Polakowi, który przedarł się w pole karne i następnie zagrał wzdłuż szóstego metra! Tam byli już obrońcy, którzy oddalili zagrożenie!

39
    Czegoś podobnego próbował Oczipka, ale ten przegrał już swoją akcję. Od autu rozpoczynają zawodnicy Hannoveru, ale na swojej połowie.

40
    Wchodzimy w decydujące momenty pierwszej połowy! Liczymy na gole, które z pewnością otworzyłyby ten mecz! Czy ktoś otworzy wynik jeszcze przed zejściem do szatni? Na razie się na to nie zanosi.

41
    Bardzo słabe zawody w Hannoverze. Naprawdę nie ma nawet jednego elementu, za który moglibyśmy pochwalić którąś z drużyn. No może za wyjątkiem obrony, bo przecież jeszcze nikt nie stracił bramki.

43
    Spotkanie jest bardzo wyrównane, obie drużyny mniej więcej po równo utrzymują się przy piłce. Niby to Hannover częściej gości pod polem karnym Eintrachtu, ale nie wynika z tego żadne zagrożenie.

44
    Chyba już nic wielkiego nie wydarzy się przed przerwą. Minuty lecą, a piłkarzom jakby nie chciało się dzisiaj grać.

45
    Stendera dostaje dośrodkowanie w pole karne, ale walczy o piłkę w sposób nieprzepisowy! Głupi faul, który całkowicie kończy akcję przyjezdnych.

45+1
    1 minutę dolicza arbiter do czasu pierwszej połowy!

45+1
    Ostatnia akcja należy do gospodarzy! Wymieniają oni podania i konstruują atak pozycyjny, ale szczelna defensywa Eintrachtu nie pozwala na nic więcej. Sędzia zaprasza piłkarzy do szatni!

45+1

Do przerwy bez bramek i jest to jak najbardziej zasłużony rezultat. Żadna z drużyn nie pokazała dzisiaj nawet jednej, lepszej minuty! Druga połowa może być już tylko lepsza i z takim nastawieniem wracamy po przerwie!
    0:0 na tablicy wyników! W akcjach także 0:0.

46

46
    Wracamy do gry! Piłkę wprowadzają przyjezdni, a my liczymy na zupełny obrót tego spotkania! Tak, jak pisałem: gorzej już być nie może!

47
    Mamy jakiś sygnał od Hannoveru i w zasadzie pierwszą taką akcję w dzisiejszym meczu! Dobre uderzenie Kiyotake zza pola karnego, prosto w ręce Hradecky'ego, który nie bez problemów wyłapuje ten strzał!

48
    Zwalniają grę przyjezdni, którzy także chcą poszukać swojej szansy z ataku pozycyjnego. Hannover postanawia wyjść pressingiem.

50
    Długie zagranie z pominięciem drugiej linii w wykonaniu Albornoza. Dośrodkowanie było i tak zbyt mocne i Sobiech nie zdołał przejąć piłki.

51
    Gol dla Hannoveru!

Właśnie na to czekaliśmy! Kiyotake wyśmienicie podaje do wolnego FELIXA KLAUSA, a ten będąc sam na sam, pokonuje golkipera Eintrachtu! Może teraz coś się odmieni w grze obu ekip!
    51. Felix KLAUS - 1:0

52
    Jak odpowiedzą na tego gola przyjezdni? Od razu starają się przejść do przodu, ale gospodarze będą teraz czujni. Szybkie wyrównanie zdarza się często!

53
    Sane jest pierwszym graczem Hannoveru, który zgarnia żółtą kartkę. Będzie rzut wolny dla gości, ale wcześniej nastąpi zmiana.

54
    Zmiana w drużynie Eintracht Frankfurt: z boiska schodzi Stefan Reinartz, na boisku pojawia się Slobodan Medojević.

56
    W ataku pozycyjnym wciąż są frankfurtczycy. Na razie bez powodzenia, ale kto wie. Może niedługo się uda.

57
    Gol dla Eintrachtu!

Od utraty gola, to Eintracht dąży do wyrównania i do tego dochodzi! MARC STENDERA otrzymuje piłkę w polu karnym! Jeden zwód, który całkowicie myli obrońcę i uderzenie obok słupka! Bez szans był Zieler i mamy 1:1! Robi się coraz lepiej, tego chcieliśmy!
    57. Marc STENDERA - 1:1

58
    Jeszcze jedna akcja gości, ale tym razem Zieler był już na posterunku! Coraz więcej uderzeń w światło bramki notują piłkarze, a to musi kończyć się golami!

60
    Godzina gry za nami! Druga połowa bardzo szybko rozpoczęła się dwiema bramkami, oby takie tempo było podtrzymane! Coraz bardziej do defensywy spychani są gospodarze.

61
    Ależ minimalnie przestrzelił teraz Andreasen! Świetne dośrodkowanie poleciało z lewej strony, a Duńczyk tylko nabiegł na futbolówkę! Minimalnie obok słupka!

62
    Zdecydowanie może podobać się druga połowa. Może to jeszcze nie jest szczyt możliwości tych piłkarzy, ale jest już na czym zawiesić oko! Tutaj będzie walka o punkty do ostatniego gwizdka!

64
    Indywidualna akcja napastnika Hannoveru, który był osamotniony z przodu. Sobiech nie mógł więcej zdziałać, jak tylko oddać lekki strzał po długim rajdzie przeciwko obrońcom.
    Bundesliga nie musi się obawiać o frekwencję:

65

MARC STENDERA po raz drugi w tym spotkaniu i to goście obejmują prowadzenie! Aigner ładnie zgrał głową futbolówkę do Niemca, a ten po przyjęciu zwiódł obrońcę! Strzał był już tylko formalnością!
    65. Marc STENDERA - 1:2

66
    Artur Sobiech kończy dzisiejsze, dość słabe zawody. Polak nie pokazał się w zasadzie ani razu! W jego miejsce wbiega Erdinç.

68
    Seferović w nieprzepisowy sposób przerywa akcję Hannoveru i to już trzeci zawodnik Eintrachtu z kartką w tym spotkaniu. To może mieć wpływ na końcówkę meczu!
    Czy będzie hat-trick Stendery?

70
    Zmiana w drużynie Hannover 96: z boiska schodzi Manuel Schmiedebach, na boisku pojawia się Allan Saint-Maximin.

71
    Kolejne minuty upływają, a zostało ich już tylko 20! Tutaj jeszcze wszystko może się zdarzyć, bo Eintracht wcale nie ma dużej przewagi.

73
    Coraz gorzej wygląda gra Hannoveru, który w dodatku coraz częściej wdaje się w słowne dyskusje. Tutaj jednak mieli rację, ponieważ Zambrano brzydko wszedł nakładką – żółta kartka.

75
    Trochę uspokoiło się po tych wojażach strzeleckich. Piłkarze zbierają siły na kolejne akcje, a w dodatku jest sporo przerw. Ostatni kwadrans przed nami!

76
    Trzeba przyznać, że przyjezdni są dzisiaj w lepszej dyspozycji. Lepiej ogląda się ich grę, a także częściej zagrażają rywalowi. Kolejny atak pozycyjny.

77
    Seferović chciał przedrzeć się przez dwóch obrońców, ale to było już za wiele! Oddalają grę miejscowi.

79
    Miejscowi zdecydowanie poszukują recepty na dobrą defensywę Eintrachtu w dzisiejszym meczu. Pamiętajmy, że obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli!

80
    Ponownie rozkręca się to spotkanie! Zaczynają naciskać piłkarze Hannoveru, którzy coraz częściej wrzucają futbolówkę w stronę szesnastki frankfurtczyków.

81
    Przynosi to efekt, ponieważ gospodarze wywalczają rzut rożny! Kiyotake dośrodkowuje w pole karne, ale prosto na nogę czujnego defensora. Wciąż będą mieli piłkę hannoverczycy.

82
    Szkoleniowiec Eintrachtu wciąż zwleka z dwiema zmianami, które ma w zanadrzu. Po stronie gospodarzy dostępna jeszcze jedna roszada. Może czas skorzystać ze świeżyć zawodników?
    Znów więcej gry w środku pola.

84
    Może teraz! Piłka, co prawda, wpada do bramki Hradecky'ego, ale na spalonym w tej sytuacji był Saint-Maximin, który asystowałby w tej akcji! Goście rozpoczną od bramki, ale wcześniej zmiana!

85
    Zmiana w drużynie Hannover 96: z boiska schodzi Felix Klaus, na boisku pojawia się Felipe.

86
    Zmiana w drużynie Eintracht Frankfurt: z boiska schodzi Marc Stendera, na boisku pojawia się Johannes Flum.

87
    Czy coś jeszcze wydarzy się w tym meczu? Gospodarze będą dążyli do remisu za wszelką cenę, jeszcze może być gorąco na HDI-Arenie!

88
    Hannover jest coraz bliżej doprowadzenia do wyrównania! Dośrodkowanie w pole karne i jakimś cudem bronią się goście! Była jeszcze jedna okazja do dośrodkowania, ale również niedokładnie!

89
    W takich momentach Erdinç popełnia błąd i za szybko wybiega za ostatniego obrońcę. To będzie kosztowało kolejne sekundy, a to Eintracht będzie przy piłce.

90
    3 minuty dolicza arbiter do regulaminowego czasu gry!

90+1
    Powinno być 3:1 i rozstrzygnięcie wyniku! Partner podaje do Meiera, ale ten w fenomenalnej sytuacji uderza prosto w Zielera! Miał okazję do dobitki Oczipka, ale zdecydowanie za długo zbierał się do uderzenia! Uprzedza go Sane!

90+2
    Zmiana w drużynie Eintracht Frankfurt: z boiska schodzi Stefan Aigner, na boisku pojawia się Timothy Chandler.

90+3
    Będzie jeszcze jeden rzut rożny dla gospodarzy! To chyba ostatnia okazja do wyrównania! W polu karnym przeciwników również Zieler!

90+4
    3 punkty jadą do Frankfurtu! Stendera daje zwycięsto Eintrachtowi!

Mogliśmy bardzo narzekać na pierwsze 45 minut, ale w drugich widzieliśmy już znaczną odmianę w postawie piłkarzy! Efektem tego były 3 bramki po przerwie, a były szanse na kolejne trafienia!
    Ostatecznie to Eintracht okazuje się być lepszym zespołem i ucieka w tabeli Hannoverowi już na 4 punkty! To była walka sąsiadujących ze sobą zespołów! (17:24:17)