Freiburg – Augsburg 0:3 (koniec) | Viktoria Köln – Bayer 0:6 (koniec) | Borussia D. – Paderborn 7:1 (koniec)
Carl Zeiss Jena – Stuttgart 0:2 (koniec) | Schalke 04 – Borussia M. 0:2 (koniec) | Werder – FC Koln 1:0 (koniec)
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
0:2 (0:1)
Borussia Monchengladbach
Środa 28.10.2015, 20:30 • Veltins Arena, Gelsenkirchen • Puchar Niemiec • 2. runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Pierwszych zwycięzców w drugiej kolejce Pucharu Niemiec poznaliśmy już wczoraj. Nie obyło się bez niespodzianek! A jak będzie w środowych meczach? Jednym z ciekawiej zapowiadających się spotkań jest starcie FC Schalke 04 Gelsenkirchen z Borussią Mönchengladbach!

Obie drużyny rywalizowały już w poprzedniej rundzie, ale tamte przeszkody okazały się łatwymi do przebrnięcia.
    Schalke 04 rozgromiło aż 5:0 Duisburg. Z kolei Borussia Mönchengladbach pokonała w wyjazdowym spotkaniu St. Pauli 4:1.
    Czy w tej rundzie któraś z tych drużyn będzie miała równie łatwo?
    Nie ma mowy o odpuszczaniu tych rozgrywek!

Wiele będzie zależało od ligowej dyspozycji, a tutaj dzieją się ciekawe rzeczy!
    Schalke 04 Gelsenkirchen plasuje się aktualnie na 3. pozycji i po 10 spotkaniach ma na swoim koncie 19 punktów!
    Po słabym starcie sezonu, powoli odradza się Borussia Mönchengladbach, która pnie się w górę. Jest już na 7. miejscu z liczbą 15 "oczek"!
    Żeby było jeszcze ciekawiej, to obie drużyny mierzyły się w tej kolejce Bundesligi i to Borussia zwyciężyła u siebie 3:1!
    W sezonie 2002/03 to Schalke rozgromiło Borussię 5:0. Dawne dzieje?

Szykuje się naprawdę ciekawa rywalizacja, a pamiętajmy, że w Pucharze Niemiec decyduje tylko jeden mecz! Zwycięzcę poznamy więc już jutro i naprawdę wszystko może się zdarzyć! Bądźcie z lajfy.com!
    Znamy skład gości:

Gospodarzy również!

FC Schalke 04 Gelsenkirchen: Gspuring – Kolašinac, Matip, Höwedes, Riether – Caicara, Meyer, Goretzka, Aogo – Di Santo, Huntelaar

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Wendt, Jantschke, Christensen, Korb – Nordtveit, Hazard, Traore, Xhaka – Drmić, Stindl

Sędziowie: T. Stieler.
    Borussia zmobilizowana, trwa rozgrzewka.

Obie ekipy pojawiają się już na murawie! Świetna atmosfera na Veltins Arenie, ale tego można było się spodziewać!
    Za moment zaczynamy walkę o kolejną rundę!

1

1
    Rozpoczynają gospodarze, którzy grają w niebieskich koszulkach i białych spodenkach! Borussia na biało-czarno!

1
    Piłkarze Schalke niemal natychmiast przesuwają się do przodu i zyskują oni pierwszy korner w tym spotkaniu! Kolašinac najwyżej wyskakuje do piłki i posyła futbolówkę w kozioł! Bramkarz przenosi ją nad poprzeczkę – będzie powtórzenie!

2
    Odpowiadają piłkarze Borussii, którzy także wychodzą do ofensywy. Kilka niedokładnych wrzutek, ale wciąż kontynuują swój atak pozycyjny.

4
    Schalke wyraźnie się cofnęło, nie wiedzieć czemu. Borussia utrzymuje się przy piłce, ale nie narzuca szaleńczego tempa. Może się jednak podobać początek spotkania, bo widać, że obie drużyny chcą zwyciężyć!

6
    Gospodarze w końcu wybiegają z kontratakiem! Dobra piłka na prawą stronę do Hazarda, ale pali on całą sytuację! Na powtórce widzimy jednak, że był to błąd sędziego bocznego!

7
    Schalke praktycznie w każdej ofensywie będzie bardzo groźne! Tak dzieje się również teraz, gdzie na prawym skrzydle rozpędził się jeden z pomocników! Świetne, głębokie dośrodkowanie spada na głowę Huntelaara! W środek bramki, gdzie był Sommer!
    7. Huntelaar głową, ale zbyt lekko!

8
    Pierwsze minuty bez lepszych okazji, ale z pewnością się ich doczekamy! Przypomnijmy, że możliwa jest tutaj dogrywka i karne!

9
    Sommer po raz kolejny bez najmniejszego problemu wyłapuje dośrodkowanie z głębi pola. Spokojnie rozpoczynają zawodnicy z Gladbach.

11
    Wciąż ani jedni, ani drudzy nie potrafią objąć wyraźniejszej przewagi. W zasadzie to widzimy ataki Schalke, a zaraz następuje zmiana roli atakującego.

12
    Gdy tylko rozpędzają się z piłką przyjezdni, to natychmiast dobrze ustawia się defensywa Schalke, która eliminuje każde zagrożenie.

13
    Najlepsza okazja w dzisiejszym spotkaniu! Dośrodkowanie Meyera na dalszy słupek, ale Caicara niedokładnie zamykał tę akcję! Sommer może się cieszyć, że rywal źle trafił w futbolówkę!
    13. Caicara powinien lepiej to wykończyć!

14
    Borussia natychmiast chce spowolnić grę i uspokoić poczynania boiskowe. Znów nastąpiła większa ilość podań.

15
    Mamy jednak pierwsze, groźniejsze przewinienie i od razu pojawia się żółta kartka! Wendt niezbyt ładnie wszedł w nogi rywala, a w dodatku powoduje rzut wolny w dogodnej odległości do bramki Sommera!

16
    Kolašinac ponownie wysoko skacze do futbolówki i oddaje strzał po rykoszecie! Po rzucie wolnym robi się rzut rożny! Schalke zdecydowanie przycisnęło w ostatnich minutach.

17
    Ponownie zakotłowało się w szesnastce Sommera, ale jakimś cudem obrońcy oddalili zagrożenie spod własnej bramki!

19
    Ekipa z Gelsenkirchen już na dobre zadomowiła się na połowie swojego przeciwnika. Mamy kolejne faule i dochodzi do słownych potyczek między piłkarzami! Wydaje się, że musi tutaj wkroczyć arbiter i poważnie porozmawiać.

20
    Meyer i Traore zostają indywidualnie upomniani i po krótkiej pogawędce wracamy do gry! To nie będzie ładne spotkanie!

21
    Ależ blisko był teraz Matip! Kolejna niemalże idealna wrzutka z narożnika boiska i Kameruńczyk bije mocno głową! Zabrakło naprawdę niewiele i Sommer nie miałby nic do powiedzenia!

23
    Widać, że obrońcy Schalke są bardzo ważni przy dzisiejszych stałych fragmentach gry. Kto pierwszy wpisze się na listę strzelców? Borussia od dłuższego czasu już tylko się broni.

24
    Tymczasem to właśnie Borussia przejęła futbolówkę i stara się wyprowadzić coś sensownego. Schalke wybiega pressingiem, ale nie daje to zamierzonych efektów.

25
    Bardzo dobre zagranie do uciekającego Korba, który niepotrzebnie powalił na murawę Meyera! Byłby korner dla Borussii, a tak mamy przewinienie!

27
    Schalke wychodzi z kolejnym atakiem i przyjezdni znów uciekają się do przewinienia! Po rzucie wolnym futbolówka parę razy wracała w pole karne, ale ostatecznie chorągiewka asystenta wędruje w powietrze!

28
    Nie mogą wstrzelić się w tym spotkaniu gospodarze! Huntelaar zostaje wysłany za obrońców i wybiegł sam na sam z Sommerem! Zdecydowanie najlepsza okazja tego meczu i to Sommer wychodzi z niej zwycięsko!
    28. To powinno już wpaść! Świetny mecz Sommera!

29
    Gelsenkirchen jest już naprawdę blisko! Dośrodkowanie z rzutu wolnego spada na głowę Huntelaara, a ten uderza tym razem w słupek!

29
    Nie przestają atakować zawodnicy Schalke! Następne dośrodkowania bombardują pole karne Borussii i Sommer wyłapuje jak na razie wszystko! Nie pomagają mu obrońcy!

30
    Bardzo żwawe pół godziny gry już za nami! Mecz zdecydowanie może się podobać i brakuje już tylko bramek!

32
    Nie poddają się jednak przyjezdni, którzy teraz postanowili nieco bardziej zaryzykować! Wyjście do przodu kończy się jednak równie szybko, co zaczęło.

34
    Co w tym spotkaniu wyprawia Sommer! Ręce same składają się do oklasków, bo tylko dzięki niemu Borussia jeszcze nie przegrywa! To Di Santo wybiegł za obrońców i zdecydowanie lepiej powinien sfinalizować tę akcję!
    34. Di Santo i ponownie Sommer!

35
    Widzieliśmy już naprawdę wszystko, ale jednak futbolówka jeszcze nie znalazła drogi do siatki z żadnej ze stron! A może to Gladbach wyprowadzi skuteczną kontrę?

36
    Zbyt dużo niedokładności składa się na grę przyjezdnych. Niecelne zagranie, a chwilę potem faul kończą ofensywę Borussii, która była już na granicy pola karnego!

37
    Gspuring ma wiele mniej pracy, ale także spisuje się bardzo pewnie. Coraz więcej wolnego pola mają obie drużyny i zaczyna się szybkie granie akcja za akcję!

39
    Niedługo rozpoczną się decydujące momenty pierwszej części meczu. Stały fragment gry i dośrodkowanie spada na głowę Di Santo, który mocno pudłuje!
    Przypomnijmy, że w bramce Schalke mamy debiutanta.

40
    Zostaje już tylko 5 minut do przerwy! Czy któraś z drużyn zdoła zdobyć gola "do szatni"? Bliżej tego wciąż są gospodarze, ale nigdy nie wiadomo!

42
    Gol dla Borussii M.!

Fatalny błąd w defensywie Matipa, który poślizgnął się z futbolówką przy nodze! Natychmiast do tego ruszył LARS STINDL, który pozostał już sam na sam z bramkarzem! Niemiec wykorzystuje to, czego nie potrafiło wykorzystać Schalke!
    42. Lars STINDL - 0:1

43
    Teraz dopiero porobiło się w Gelsenkirchen! Kto by się spodziewał takiego obrotu spraw, po takiej nawałnicy ataków Schalke! Widzimy jednak, że spory błąd może bardzo dużo kosztować gospodarzy!

45
    Zagranie ręką w wykonaniu jednego z obrońców Borussii. Dośrodkowanie na głowę Matipa, który chce odrobić swoją stratę! Strzał głową mija się ze słupkiem o centymetry!

45+1
    Doliczony czas w pierwszej połowie i ostatnie słowo będzie należało do gości! To oni będą mieli stały fragment gry!

45+2
    Niesamowicie zepsuł tę wrzutkę Hazard. Piłka opuszcza plac gry, a arbiter gwiżdże po raz ostatni i zaprasza piłkarzy do szatni!

45+2
    W pierwszych 45 minutach znacznie lepsze było Schalke, ale liczy się wynik!

Bardzo dobra pierwsza odsłona kończy się dość niespodziewanie! To Schalke naciskało przez większość czasu i nie raz miało okazję do objęcia prowadzenia! Borussia na szczęście ma między słupkami Sommera, który jest dzisiaj fenomenalny!
    Przyjezdnym wystarczyła jedna kontra i błąd Matipa wykorzystał Stindl! Zapowiada się gorące drugie 45 minut! Czy będzie dogrywka?

Wracamy na Veltins Arenę! Piłkarze pojawiają się już na murawie. Szykują się roszady.

46

46
    Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Drmić, na boisku pojawia się Johnson.

47
    Borussia od początku chce zagrozić gospodarzom. Schalke nieco zepchnięte do defensywy, ale niedługo powinno się to zmienić.

48
    Dość spokojnie rozpoczyna się ta druga odsłona i obie drużyn wolą chyba nie ryzykować zbyt wiele w tych momentach meczu. Schalke zaczyna odzyskiwać inicjatywę.

49
    Niepotrzebnie pali swoją akcję Caicara na prawym skrzydle, który nie przyłożył się do ustawienia. Borussia będzie mogła odciążyć swoich obrońców na jakiś czas.

50
    Całkiem obiecująco zapowiadała się ofensywa Gladbach, ale wszystko poszło z dymem po niecelnym podaniu do środka pola. W dodatku to Schalke ma szansę na kontrę!

51
    Szansa była, ale zwolnili całą akcję miejscowi. Zakończyło się to dla nich o tyle dobrze, że zyskali jeszcze rzut rożny!

52
    Rzut karny dla Borussii!

52
    Kapitalna kontra Gladbach po rzucie rożnym dla Schalke! W pole karne wpadł Stindl i Gspuring zahacza o jego nogi przewracając go!
    52. Gspuring zahacza o nogi Stindla!

53

Bardzo skuteczni są w dzisiejszym spotkaniu goście! Właściwie druga okazja i mamy już 0:2! THORGAN HAZARD wykonuje rzut karny i pokonuje debiutującego golkipera!
    53. HAZARD - 0:2

54
    Ależ to byłaby odpowiedź Schalke! Byłaby, ale na bramce Borussii jest dzisiaj niebywały Sommer, który ponownie wybronił bardzo mocne uderzenie Huntelaara!

55
    Byłoby chyba po meczu, gdyby wykorzystali swoją kontrę zawodnicy z Gladbach! Ponownie wszystko zaczęło się od rzutu rożnego dla Schalke, gdzie w polu karnym była prawie cała ekipa! Traore wybiega za obrońców i po długim rajdzie minimalnie przestrzela! Powinno być 3:0!

56
    Caicara zostaje przywołany przez sędziego i natychmiast obserwuje on żółtą kartkę od arbitra. Zawodnicy Schalke zaczynają się mylić!

56
    Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Riether, na boisku pojawia się Sané.

58
    To spotkanie zdecydowanie może się podobać, a wszystko dzięki tej niesamowitej dramaturgii! Będzie rzut wolny dla Schalke zaraz przy linii pola karnego! Czas na odrabianie strat?

59
    Borussia Mönchengladbach ma przygotowaną ewentualność praktycznie na każdy kontratak! Bardzo dobrze spisują się dzisiaj przyjezdni, którzy bronią się zawzięcie, a i tak dość pewnie prowadzą!

60
    Godzina gry za nami! Zdecydowanie udana godzina, a przecież jeszcze wiele przed nami! Schalke z pewnością nie odpuści tak tego meczu, bo to równałoby się z odpadnięciem z Pucharu Niemiec!

61
    Caicara bierze akcję na swoje barki i decyduje się na strzał z dystansu. Pomysł był niegłupi, ale ktoś mógł przeciąć to uderzenie! Wtedy Sommer byłby w opałach!

62
    Ajj! Hazard wpada w pole karne i dostaje podanie spod linii końcowej! Próbował on skierować futbolówkę krzyżakiem do bramki, ale zabrakło dokładności przy tym mocnym podaniu!

64
    Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Korb, na boisku pojawia się Álvaro Domínguez.

65
    Tak na pewno nie zdobędzie się bramki kontaktowej! Huntelaar chyba sam wątpił w powodzenie tej akcji, ale postanowił uderzyć – mocno niecelnie!

66
    Przypomnijmy, że obie drużyny mierzyły się dopiero co, na weekendzie w ramach Bundesligi! To właśnie Borussia Mönchengladbach wygrała 3:1! Czyżby szykowała się powtórka z rozrywki?

66
    Mocno zaskakujący strzał Hazarda z dystansu! Gspuring wyciąga ręce, ale dość niepewnie i paruje futbolówkę na rzut rożny! To mogło wpaść "za kołnierz" bramkarza!
    66. Hazard jest dzisiaj w dobrej dyspozycji!

67
    Będzie kolejne przewinienie i rzut wolny dla gospodarzy. Sane powstrzymywany w nieprzepisowy sposób.

68
    Caicara podchodzi do stałego fragmentu gry, ale czyni to dość niedbale. Obrońcy oddalają grę, ale tylko na moment. Kolejne dośrodkowanie jest już znacznie przerzucone!

70
    Pozostało 20 minut dzisiejszej rywalizacji w 2. rundzie Pucharu Niemiec! Schalke może przedłużyć swoje nadzieje, ale musi doprowadzić do wyrównania! Wtedy mielibyśmy dogrywkę.

72
    Spadło nam to kapitalne tempo sprzed kilkunastu minut. Schalke jakby powoli traciło wiarę w dobry wynik. A Borussia wciąż gra swoje.

73
    Traore także jest dzisiaj dobrze dysponowany i bardzo widoczny! Gwinejczyk minął obrońcę, a następnie poszukał uderzenia na dalszy słupek – niecelnie!

74
    Huntelaar od razu rozpędza ofensywę gospodarzy i obija nogi rywala przy linii końcowej. Będzie korner dla Gelsenkirchen, ale znów niewiele z niego wychodzi.

76
    Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Hazard, na boisku pojawia się Dahoud.

77
    Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Kolašinac, na boisku pojawia się Hojbjerg.

78
    Czas ucieka, a my nie widzimy już znaczącej poprawy gry Schalke, która chyba zaczyna wątpić. Nawet to Borussia zaczyna śmielej atakować, by rozstrzygnąć ten mecz i losy awansu.

79
    To mogło się podobać! Fantastyczne uderzenie z dystansu jednego z graczy Gladbach, ale futbolówka mija się ze spojeniem! Nie miałby szans Gspuring!

81
    Jonhson wyprowadza kontratak Borussii, ale zupełnie niepotrzebnie przerzuca on podanie do Dahouda! Wciąż jednak przy piłce są goście.

82
    Hojbjerg wraca do obrony, ale nie ustrzegł się on przewinienia! Jest rzut wolny dla Borussii, a w dodatku żółta kartka. Potrzebni są rónież medycy dla Jantschke.

83
    Wracamy do gry, ale gospodarzom będzie już niezmiernie trudno doprowadzić do wyrównania i wymarzonej dogrywki. Musieliby oni właśnie teraz dopisać gola kontaktowego!

84
    Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Caicara, na boisku pojawia się Choupo-Moting.

85
    Piłkarze Gladbach utrzymują się przy piłce, a w dodatku wciąż przebywają na połowie Schalke. Czy wszystko jest już dzisiaj rozstrzygnięte?

86
    Chyba już nic się nie zmieni. Podłamani są gospodarze, którym odechciewa się już nawet atakować. Bardzo pewnie rozgrywa końcówkę tego meczu Borussia, która zmierza po 3. rundę Pokalu!

88
    I tak bez końca, wymieniają podania przyjezdni. Nie zamierzają oni oddawać inicjatywy.

90
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry! Schalke jeszcze stara się przeprowadzić ostatnie ataki, ale chyba nic z tego nie będzie! Chociaż zakotłowało się w szesnastce Sommera!

90+1
    3 minuty nadziei daje arbiter zawodnikom Schalke!
    Świętują już kibice, którzy przyjechali z Mönchengladbach! Już nic nie może zagrozić ich ulubieńcom!

90+3

Mamy ostatni gwizdek sędziego, ale także przepychanki między zawodnikami! Schalke nie może pogodzić się z przegraną! Ale swoje dokładają tam także goście!
    Schalke odpada z Pucharu Niemiec, a Borussia Mönchengladbach wędruje dalej!

Świetnie rozegrali taktycznie to spotkanie zawodnicy z Gladbach! Wszystko rozpoczęło się już w pierwszej połowie, gdy to Schalke dominowało! Przytrafił się jeden błąd Matipa, który bezkompromisowo wykorzystał Stindl!
    W drugiej połowie Borussia wyprowadziła kolejną kontrę i to już całkowicie podłamało gospodarzy, którzy nie potrafili nawet zdobyć bramki! To głównie dzięki Sommerowi goście mogą cieszyć się z czystego konta!
    Schalke odpada, a w następnej rundzie zobaczymy Borussię Mönchengladbach, która z każdym meczem rośnie w siłę! (22:31:26)