Besiktas – Lokomotiw M. 1:1 (koniec) | Karabach – Monaco 1:1 (koniec) | Celtic – Molde 1:2 (koniec)
Ajax – Fenerbahce 0:0 (koniec) | Rubin – Liverpool 0:1 (koniec) | Sion – Bordeaux 1:1 (koniec)
FK Krasnodar – PAOK 2:1 (koniec) | Borussia D. – Qabala 4:0 (koniec) | Club Brugge – Legia 1:0 (koniec)
Napoli – Midtjylland 5:0 (koniec) | Dinamo M. – Villarreal 1:2 (koniec) | Vik. Pilzno – Rapid 1:2 (koniec)
Olympique – Braga 1:0 (koniec) | Groningen – Slovan 0:1 (koniec) | Rosenborg – Lazio 0:2 (koniec)
Saint-Étienne – Dnipro 3:0 (koniec) | Korcza – Sporting 3:0 (koniec) | Belenenses – Basel 0:2 (koniec)
Lech P. – Fiorentina 0:2 (koniec) | Tottenham – Anderlecht 2:1 (koniec) | Sparta – Schalke 04 1:1 (koniec)
Asteras – APOEL 2:0 (koniec) | Augsburg – Alkmaar 4:1 (koniec) | Bilbao – Partizan 5:1 (koniec)
Tottenham Hotspur
2:1 (1:0)
RSC Anderlecht
Czwartek 05.11.2015, 21:05 • White Hart Lane, Londyn • Liga Europy UEFA • Grupa J

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.

Czas na kolejne emocje związane z Ligą Europy. Tottenham gościć będzie u siebie RSC Anderlecht!

Tottenham po serii niezbyt udanych spotkań, przeskoczył na wysokiego obroty. Najpierw rozgromił na wyjeździe Bournemouth 5:1, by potem na White Hart Lane pewnie zwyciężyć z Aston Villą 3:1.
    Mauricio Pochettino podał informację, że do składu Spurs powrócił Son. Koreańczyk pauzował 6 spotkań z powodu kontuzji stopy.

Anderlecht również radzi sobie całkiem nieźle w lidze belgijskiej. Jest wiceliderem ze stratą tylko jednego oczka do Gent. Ostatnie ligowe starcie zakończyło się wynikiem 2:0, a w Brukseli uległa drużyna Mouscron-Peruwelz.
    Goście przyjechali do Londynu, by wywieźć pełną pulę punktów!

Obie drużyny spotkały się ostatnio w Lidze Europy. Anderlecht zwyciężył 2:1. Wynik spotkania w 5. minucie otworzył Eriksen, lecz kilka minut później odpowiedział Gillet. W 75. minucie zwycięstwo swojemu zespołowi dał Okaka!

Mimo poprzedniego rezultatu, to Totki będą faworytem tego spotkania. Zapraszamy na godzinę 21:05, by razem z nami spędzić czwartkowy wieczór!

Tottenham Hotspur F.C.: Lloris (C) – Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Davies – Mason, Dier – Alli, Eriksen, Lamela – Kane.
    Rezerwowi: Vorm – Fazio, Dembélé, Onomah, S. Heung-Min, Carroll, Wimmer.

RSC Anderlecht: Proto (C) – Gillet, Mbodji, Deschacht, N'Sakala – Dendoncker, Defour – Najar, Tielemans, Acheampong – Okaka.
    Rezerwowi: Roef – Conté, Ezekiel, Lukebakio, Nuytinck, Matías Suárez, Sylla.

Sędziowie: O.Greenfield – D.Krasikow, D.Shimon(wszyscy Izrael) – B.Duran(Turcja).

Obie drużyny czekają w tunelu. Zaraz pojawią się na murawie White Hart Lane!

1

1
    Pierwszy atak w tym spotkaniu Okaki. Naciskał na Vertonghena, lecz doświadczony obrońca przyblokował go ciałem. Będzie korner!

2
    Dośodkowanie Defoura z narożnika boiska zostało wybite przez podopiecznym Pochettino. Oddalone zagrożenie od bramki Llorisa.

3
    Kluczowa interwencja Vertonghena w polu karnym swojego zespołu! Belg wślizgiem wygarnął piłkę szarżującemu Okace. Ten atak snajpera Anderlechtu wyglądał groźnie!

4
    Był korner dla Anderlechtu, a teraz ten stały fragment gry wywalczyli gospodarze. N'Sakala wybija dośrodkowanie Alliego.

5
    Pierwsza wrzutka Lameli została opanowana, lecz Spurs wywalczyli kolejny korner. Z przeciwnego narożnika wrzucał teraz Eriksen, lecz wszystko pod kontrolą mieli goście.

6
    Na spalonym złapany został teraz Harry Kane. Wznawia grę Proto, który narzekał teraz trochę na ból pachwiny. Może jednak wznowić grę.

7
    Lamela odgrywa do Eriksena, a ten lekko podcina futbolówkę w stronę Kane'a. Piłka przechodzi jednak między napastnikiem Anglii, a obrońcami Anderlechtu. Łapie ją Proto.

8
    Okaka długo holował piłkę, aż oddał mu Defourowi. Belg zdecydował się na strzał z daleka. Lekko musnął piłkę Lloris. Świetnie to zrobił, gdyż to mogło wlecieć pod poprzeczkę!
    8. Groźny strzałDefoura odbity przez Hugo Llorisa!

9
    Gospodarze wybili piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska. Jeszcze wrzucił futbolówkę Mbodji, lecz na 5. metrze na spalonym złapany został Gillet.

10
    I ponownie nie upilnowali linię defensywną gospodarzy zawodnicy Anderlechtu. Tym razem to Acheampong został złapany w pułapkę ofsajdową.

11
    Miękko podcięta piłka przez Eriskena zmierzała w stronę dobrze ustawionego Harry'ego Kane'a, lecz Anglika uprzedził Deschacht.

12
    Płaskie podanie z lewego skrzydła posłane przez Davisa zostało przedłużone przez jednego z kolegów, lecz nikt nie znalazł się na 10. metrze, by oddać strzał.

14
    Szybka wymiana podań na linii Tielemans-Okaka, aż ten pierwszy decyduje się na strzał sprzed pola karnego. Młoda nadzieja belgijskiej piłki trafia obok słupka!
    14. Niecelne uderzenie Tielemansa.

15
    Kwadrans gry za nami. Anderlecht nie zamknął się przed gospodarzami, stwarza sobie swoje sytuacje. Okaka zagrał na prawą stronę do Najara, a ten zdecydował się na strzał. Zła próba.

16
    Dendoncker wybija szczupakiem futbolówkę z własnej połowy. Przysnął na chwilę Lamela, więc zgarnia mu piłkę Najar. Jego podanie na dobieg w stronę Okaki zostaje opanowane przez Llorisa.

18
    Może się podobać gra Anderlechtu. Nie jest to jakaś wybitna dla oka strategia, lecz widać, że goście nie przyjechali tu, by murować bramkę i grać na remis.

19
    Acheampong naciskał teraz na Alderweirelda, by zmusić go do błędu. Napastnik Anderlechtu przekroczył teraz przepisy.

20
    Na wyraźnym spalonym złapany teraz Okaka. Widać, że ma dużo energii ten zawodnik. Będą musieli na niego uważać stoperzy Tottenhamu.

21
    Lamela wypuszcza piłkę na dobieg, a pojedynek sprinterski odbyli Alli i Deschacht. Stoper Anderlechtu nie odpuścił rywalowi skutecznie wybijając futbolówkę na aut.

22
    Najpierw zablokowane zostało uderzenie Kane'a, a próba Trippiera była daleka od ideału.

23
    Niezłą piłkę pomiędzy obrońcami Anderlechtu otrzymał Erik Lamela. Argentyńczyk poszedł sam z akcją, wszedł w pole karne i zgrał futbolówkę obok słupka bramki Proto.
    23. Pierwsza ofensywna akcja Erika Lameli nieudana.

25
    Samotna walka Okaki w polu karnym Tottenhamu. Najpierw odepchnął od siebie Vertonghena, by zaraz oddać strzał. Jego próba została zablokowana przez wślizg Masona.

26
    Gospodarze powoli przesuwają się do przodu. Dużo podań, lecz nie widać zdecydowanego działania podopiecznych Mauricio Pochettino.

27
    Okaka przytrzymywał teraz biegnącego Lamelę, byle tylko zatrzymać Argentyńczyka. Odgwizdano faul, a sprawca został jeszcze trafiony przypadkowo w twarz przez ofiarę.

28
    Okaka opuścił na chwilę murawę. Prawdopodobnie dostał łokciem w oko, gdyż to właśnie na tę część ciała narzeka napastnik Anderlechtu.
    28. Stefano Okaka (AND)

29
    Gol dla Tottenhamu!
    Bramkę zdobywa HARRY KANE!
    Gospodarze wykorzystują przewagę liczebną! Mason podaje do Eriksena, a Duńczyk w odpowiednim momencie znajduje Harry'ego Kane'a. Anglik obraca się i uderza mocno prawą nogą. Proto nie był w stanie sięgnąć futbolówki!
    29. Harry KANE - 1:0

30
    Pół godziny gry za nami. Tottenham grał troszkę ospały futbol, lecz teraz przebudzili się i zdobyli bramkę. Zobaczymy co nas teraz czeka!

31
    Okaka wrócił już na murawę. Youri Tielemans oddaje niecelny strzał. Wzmaga się doping fanów na White Hart Lane. Są uradowani bramką Anglika!

33
    Bardzo wysoko wyszli teraz obrońcy Tottenhamu, co pozwoliło im w bardzo łatwy sposób złapać Acheamponga na spalonym.

34
    Nie załamują się po stracie gola goście. Wymieniają sporo podań, zmuszają do lekkiego wysiłku swoich rywali.
    To piąta bramka Anglika w trzech kolejnych spotkaniach. Wraca do formy z ostatniego sezonu?

36
    Bardzo wysoko ustawiona jest linia defensywna Spurs, co utrudnia rywalom na szybką grę podaniami. Muszą ciągle uciekać z ofsajdu Okaka z Acheampongiem.

38
    Uciekała teraz piłka Lameli przy bocznej linii, lecz lekki kontakt z futbolówką zalicza Deschacht. Od autu wznowią gospodarze.

39
    Seria nieprzepisowych działań. Najpierw Acheampong fauluje Diera, a kilka sekund później to samo robi Vertonghen w walce z Okaką.

41
    Alli uciekał N'Sakali, więc ten zdecydował podstawić mu nogę. Był to faul, a zawodnik Anderlechtu zarabia "żółtko". Pierwsza kartka w tym spotkaniu.
    41. Żółta kartka

42
    Dośrodkowanie Christiana Eriksena z rzutu wolnego zostało wybite przez Okakę, który wrócił, by pomóc kolegom przy stałym fragmencie gry.

43
    Znowu w polu karnym w dobrym miejscu znalazł się Kane. Anglik uderza głową, a piłkę do rąk łapie Proto. Dobra interwencja.

45
    Za mocno rozrzucona piłka przez Kane'a na lewe skrzydło, musiał gonić za piłką Alli. Tottenham atakuje, a sędzia dolicza jedną minutę.

45+1
    Alli czysto powstrzymany przez Gilleta w polu karnym gości. Młody zawodnik Spurs domagał się karnego, lecz była to pewna interwencja rywala.

45+1

Koniec pierwszej połowy. Po niezłych 45. minutach mamy wynik 1:0 na korzyść Tottenhamu. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Harry Kane.

Zostańcie z nami, wracamy za około 15 minut na lajfy.com!
    Harry Kane trafił już 22 razy w 2015 roku. Dołoży jeszcze coś w tym spotkaniu?

Garść statystyk z pierwszej połowy.

46

47
    Lekkie zgranie piłki przez Lamelę uruchamia Eriksena, a jego zagranie zostało przyblokowane na rzut rożny przez Deschachta. Ma pretensje do swoich kolegów stoper.

48
    Okaka oddaje piłkę Deschachtowi, a ten, znajdując się przed polem karnym gospodarzy, oddaje strzał. Niezła próba, lecz za wysoka!

49
    Świetnie odegranie piłki przez Kane'a do wybiegającego Alliego. Było niemal dwóch na jednego w tej akcji, lecz podanie młodego zawodnika nie trafia do Lameli, gdyż zrobił to zbyt lekko!

50
    Wrzutka Acheamponga miała wylądować na głowie wbiegającego Okaki, lecz na drodze tego zagrania stanął Alderweireld. Belg wybija piłkę na rzut rożny.

51
    Szybki kontratak Spurs! Kane podaje do biegnącego z nim Lameli. Argentyńczyk staje oko w oko z Gilletem i bardzo łatwo traci równowagę. Domagał się jedenastki, lecz on przecież sam się przewrócił!

53
    Tielemans widzi, że Defour ma sporo wolnego miejsca na prawej stronie, więc właśnie tam zagrywa piłkę. Jego kolega mógł wrzucać, gdyż jego płaskie zagranie zostaje odbite przez Vertonghena.

54
    Ostatnie trzy minuty pod lekkie dyktando gości. Schowani są jednak za podwójną gardą podopieczni Mauricio Pochettino. Czekają na okazję do kontrataku.

55
    Ponownie dobrze ustawiona została defensywa Tottenhamu. Na spalonym złapany został Acheampong, który niezbyt dobrze spisuje się w ostatnich minutach.

57
    Niezłe zagranie Alliego, który zobaczył dobrze ustawionego kolegę. Harry Kane wchodzi z piłką w szesnastkę, lecz zostaje powstrzymany przez Proto. Skrócił dobrze kąt bramkarz Anderlechtu.

58
    Gdyby Trippier nie upilnował swojej pozycji, to Acheampong miałby świetną okazję, by głową pokonać Llorisa. Będzie jednak tylko korner, który zostanie wykonany przez Defoura.

59
    Schodzi z boiska Christian Eriksen, który asystował przy bramce Kane'a. Pojawia się Son. Koreańczyk wraca po kontuzji!

61
    No i to była dobra okazja na gola! Mocne uderzenie z dalszej odległości oddaje Benjamin Davies. Walijczyk obija poprzeczkę bramki Proto!

62
    Dośrodkowanie Defoura z narożnika boiska było głębokie, zakotłowało się na piątym metrze. W tym gąszczu Dendoncker faulował Alderweirelda.

64
    Po niemrawym początku drugiej połowy, wreszcie zaczęło się coś dziać na boisku. Ponownie w ofensywie pokazuje się Davies. Teraz jego dośrodkowanie zostało przyblokowane. Atakują gospodarze.

65
    Lamela próbuje swoich zagrań technicznych, by zaraz uderzyć wewnętrzną częścią stopy. Uderza nad bramką! A po drugiej stronie boiska na ofsajdzie złapany został Acheampong.
    Skupienie Pochettino. Argentyńczyk będzie jednak szczęśliwy, gdy jego zespół wytrzyma do końca, a Spurs zgarną trzy punkty.

68
    Bardzo spokojne dwie minuty spotkania. Cała akcja skupiła się na środku boiska, gdzie trwa walka o futbolówkę.

69
    Czas na pierwszą zmianę w zespole Anderlechtu. Tielemans zastąpiony przez Ezekiela!

70
    Zaatakowali teraz goście. Wrzutka na piąty metr, gdzie źle uderza Okaka. Jeszcze próbował wykończyć Acheampong, lecz uderzał z ostrego kąta. Pewnie broni Lloris.

71
    Kapitalna górna piłka N'Sakali. Zawodnik, który jako jedyny obejrzał dzisiaj żółtą kartkę, obsłużył tym zagraniem Defoura. Belg ucieka rywalowi, przyjmuje piłkę na klatę i źle uderza! Zmarnowana okazja.

72
    Gol dla Anderlechtu!
    Bramkę zdobywa IMOH EZEKIEL!
    Nareszcie trafiają goście. Nie udało się Defourowi przed chwilą, więc teraz postanowił asystować. Dośrodkowanie w pole karne, Ezekiel ucieka stoperom i z pierwszej uderza w piłkę. Ta odbija się od słupka i wpada do siatki!
    72. Imoh EZEKIEL - 1:1

73
    Szybko zareagował na tego gola Pochettino. Dembele zastępuje Masona!
    Miał nosa do tej zmiany trener Dodi Lukebakio!

76
    Bramka Ezekiela dodała skrzydeł gościom. Stali się jeszcze bardziej energiczni. Spurs lekko w szoku, lecz musi się szybko podnieść z kolan.

77
    Ostatnia zmiana przeprowadzona przez Mauricio Pochettino. Onomah wchodzi za Alliego!

79
    Acheampong pobiegł za piłką, wystawił ją na 25. metr Deschachtowi, a ten fatalnie uderza w trybuny za bramką Llorisa.

80
    Za daleko wypuszcza sobie piłkę Son. Koreańczyk próbował tym zwodem oszukać rywala i dośrodkować. Od bramki wznowi jednak Proto.

81
    Ależ groźny jest ten Ezekiel! Nigeryjczyk otrzymał świetną piłkę od Acheamponga. Zmiennik Anderlechtu wbiegł w pole karne i był już prawie gotowy na oddanie strzału, lecz zatrzymuje go wślizgiem Alderweireld!

83
    Druga zmiana w zespole Anderlechtu. Schodzi N'Sakala, który ma żółtą kartkę na swoim koncie. Wchodzi na ostatnie minuty Conte.

84
    Gospodarze nie potrafią przeprowadzić składnej akcji. Wiele ich podań po prostu nie ma sensu. Anderlecht gra bardzo mądrze z tyłu.

85
    Onomah podaje do Dembele, a ten przebiega kilka metrów z piłką, by zaraz oddać strzał. Niezbyt mocne uderzenie, pewnie broni Proto!

87
    Bramkę zdobywa MOUSSA DEMBELE!
    Gospodarze trafiają! Dośrodkowanie Daviesa z lewego skrzydła, piłka trafia do Sona. Koreańczyk przyjmuje ją na klatkę piersiową i zgrywa nogą do Dembele. Belg uderza natychmiastowo zaliczając okienko w bramce Proto. Co za gol!
    87. Moussa DEMBÉLÉ - 2:1

89
    Limit zmian wyczerpany przez obu trenerów. Acheampong schodzi, a na ostatnie minuty wchodzi Sylla, który postara się uratować choćby punkt!

90
    Trzy minuty doliczył arbiter z Izraela. Takim wynikiem zakończyło się poprzednie starcie, lecz wtedy zwyciężył Anderlecht. Czy Tottenham skutecznie odpowie?

90+2
    Cenne sekundy w ataku kradnie Kane. Goście zdobywają jeszcze futbolówkę i starają się przeprowadzić zabójczą akcję. Prawie wszyscy zawodnicy Spurs na swojej połowie.

90+3
    Son mądrze zagrywa przy końcowej linii boiska. Daje się sfaulować rywalowi, czas ucieka!

90+4

Koniec spotkania! Tottenham zwycięża 2:1 i wraca na pozycję lidera grupy J. Bramki zdobywali Kane, Ezekiel i Dembele. Bohaterem ten ostatni, gdyż dzięki niemu gospodarze mają trzy punkty!

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy ponownie na lajfy.com! (22:57:01)
    Trwa dobra passa Spurs w europejskich pucharach. Ostatni raz na White Hart Lane ulegli Benfice, a miało to miejsce rok temu.

Miłosz Knapczyk

Gole: 29. Kane, 87. Dembélé – 72. Ezekiel

Kartki:   41. N'Sakala (AND)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 4:8. Rzuty rożne: 6:11. Spalone: 1:6. Foule: 11:11.
    Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Davies – Mason (73. Dembélé), Dier – Alli (77. Onomah), Eriksen (59. S. Heung-Min), Lamela – Kane.
    Zmiany: Vorm – Fazio, Dembélé, Onomah, S. Heung-Min, Carroll, Wimmer.

RSC Anderlecht: Proto (C) – Gillet, Mbodji, Deschacht, N'Sakala (83. Conté) – Dendoncker, Defour – Najar, Tielemans (69. Ezekiel), Acheampong (89. Sylla) – Okaka.
    Zmiany: Roef – Conté, Ezekiel, Lukebakio, Nuytinck, Matías Suárez, Sylla.