AS Roma – Spezia 0:0 (2:4 po rz. karnych) | Fiorentina – Carpi FC 0:1 (koniec) | Napoli – Hellas Verona 3:0 (koniec)
Juventus – Torino 4:0 (koniec)
Juventus FC
4:0 (1:0)
Torino FC
Środa 16.12.2015, 20:45 • Juventus Stadium, Turyn • Puchar Włoch • 1/8 finału

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Czas na kolejne emocje w 1/8 finału Pucharu Włoch. W jednej z ciekawszych par Juventus Turyn zmierzy się z Torino FC pod wodzą Kamila Glika!

W poprzedniej rundzie występowało tylko Torino, które bardzo pewnie odprawiło Cesenę 4:1. Juventus dopiero od fazy 1/8 dołącza do rywalizacji. Czy długo w niej pozostanie? Przypomnijmy, że o awansie do ćwierćfinału zadecyduje tylko dzisiejsze spotkanie!
    Czy historyczny wynik znów się powtórzy?

Na pierwszy plan wchodzi teraz Puchar Włoch, ale warto wspomnieć również co dzieje się aktualnie w Serie A.
    Juventus po 16 kolejkach ma na swoim koncie 30 punktów i plasuje się na 4. miejscu.
    Znacznie niżej jest ekipa z Turynu, która ma 22 "oczka", co daje jej teraz 11. lokatę.
    Allegri również podkreśla, że drużyna skupia się teraz tylko na Pucharze.

Przypomnijmy, że "Stara Dama" mierzy się również na trzecim froncie, jakim jest Liga Mistrzów. Juventus przeszedł przez fazę grupową, ale w 1/8 rozgrywek trafił na Bayern Monachium. Czy Bawarczycy również będą do sforsowania?

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do śledzenia relacji z tego spotkania! Czy Kamil Glik ze swoją turyńską ekipą awansuje do dalszej fazy? Bądźcie z portalem lajfy.com i wszystkiego się dowiecie!

Juventus Turyn: Neto – Rugani, Bonucci, Chiellini – Lichtsteiner, Khedira, Pogba, Marchisio, Alex Sandro – Zaza, Morata.
    Rezerwowi: Buffon, Rubinho, Caceres, Barzagli, Evra, Padoin, Sturaro, Hernanes, Cuadrado, Mandzukic, Dybala.

Torino FC: Ichazo – Bovo, Glik, Moretti – Peres, Aquah, Gazzi, Baselli, Molinaro – Belotti, Maxi Lopez.
    Rezerwowi: Castellazzi, Padelli, Averal, Jonsson, Pryyma, Silva, Zappacosta, Prcić, Vives, Amauri, Quagliarella.

Sędzia główny: Daniele Doveri
    Asystenci: Paselli, De Luca.
    Ciekawostka przed spotkaniem:

1

2
    Mecz rozpoczął od środka boiska Juventus. Warto podkreślić, że kapitanami obu drużyn są niezwykli twardziele: Giorgio Chiellini oraz Kamil Glik.

3
    Zawodnicy Juve pomylili się w wyprowadzaniu ataku pozycyjnego, a Torino w znakomitym stylu wyszło spod wysokiego pressingu rywali.

4
    Po dłuższym okresie czasu udało się piłkarzom z miejscowego stadionu odzyskać futbolówkę. Po chwili Pogba nieudanie dryblował w środkowej strefie boiska.

5
    Szansę od pierwszych minut w drużynie Allegriego otrzymali Neto oraz Rugani. Również Zaza nie jest pierwszym wyborem trenera Starej Damy.

6
    Bardzo wysokie dośrodkowanie z prawej strony boiska posłał Lichtsteiner. Futbolówkę bez żadnego problemu wyłapał Ichazo.
    Świetnie prezentuje się stadion Starej Damy:

7
    Peres znalazł się w pobliżu linii końcowej boiska i został tam sfaulowany przez kapitana gospodarzy. Po centrze tego właśnie piłkarza nie mieliśmy strzału żadnego z gracza gości.

8
    Bardzo dobrze zachował się teraz Kamil Glik. Nie pozwolił odwrócić się z piłką Simone Zaza, ale ostatecznie faulował. Przeprosił momentalnie młodego piłkarza Bianconerich.

9
    Idealny powrót we własne pole karne zaliczył Peres. Już za jego plecami na świetną pozycję wychodził Paul Pogba, a gracz Torino wybił futbolówkę na korner.

10
    Morata jest bardzo aktywny w pierwszych minutach tego spotkania. Tym razem jednak faulował uciekającego mu Aquaha.

11
    Bardzo wysokim pressingiem zaatakowali teraz podopieczni Allegiero i o mały włos, a Bovo straciłby futbolówkę na rzecz Moraty.

12
    Aquah tym razem szarżował prawą stroną boiska. Wbiegł w szesnastkę rywali i zablokował go dopiero świetnie ustawiony Bonucci.

13
    Piłkarze Juve wymieniają teraz całą serię podań na połowie rywali. Ostatecznie wszystko psuje Pogba, który fatalnie zagrywa na wolne pole do Alexa Sandro.

14
    Mało spotykana sytuacja miała teraz miejsce przy wznowieniu gry przez Torino. Dwukrotnie piłka nie wyszła wznawiana przez bramkarza za pole karne i sędzia nakazywał wznawiać grę ponownie.

15
    Podopieczni Ventury od dłuższego czasu skupieni są tylko i wyłącznie na defensywie. Wychodzi im to jednak znakomicie.

16
    Nakładką teraz Molinaro wszedł w nogi Lichtsteinera, ale sędzia nakazał kontynuować grę. W efekcie gospodarze wznowią od autu.
    Na boisku niewiele się dzieje, ale na trybunach jest o wiele ciekawiej:

17
    Kolejny raz Juventus niezbyt udanie wykonuje rzut rożny. Dośrodkowania z narożnika nie znajdują póki co adresatów.

18
    Doświadczona trójka defensorów Torino świetnie się stawia od początku spotkania i nie daje zbyt wiele pola do popisów Moracie oraz Zazie.

19
    Ładnie zastawił się z piłką Moretti na lewej stronie boiska i został sfaulowany od tyłu przez próbującego interweniować Marchisio.

20
    Bardzo szybko upływają kolejne minuty, a nadal nie mieliśmy żadnej sytuacji podbramkowej. Asystent sędziego uznał teraz, że Glik przewinił w starciu z Zazą.

21
    Z rzutu wolnego centruje Marchisio, ale piłka mija po jego zagraniu całe pole karne. Piłkę w boisku utrzymuje natomiast Paul Pogba.

22
    Kamil Glik pokazał teraz swoje firmowe zagranie. Idealnie zagrał na wyprzedzenie i odebrał piłkę próbującemu się zastawiać Zazie.

23
    Jak pokazały jednak powtórki kapitan Byków nie trafił w poprzedniej sytuacji w piłkę i to sędzia popełnił błąd. Na szczęście sytuacja była dość daleko od pola karnego gości.

24
    Bruno Peres został w tej sytuacji bardzo ostro potraktowany przez Simone Zaza. Wszystko kończy się żółtą kartką.

25
    Mamy chwilową przerwę w grze, gdyż medyczne służby stawiają na nogi cierpiącego Bruno Peresa. Za moment jednak wznowi Torino od rzutu wolnego.

26
    Gracze Allegriego wymieniają wiele podań w strefie środkowej boiska, ale niewiele z tego wynika. Po próbie odważniejszego ataku tracą oni futbolówkę.

27
    Simone Zaza ryzykuje wyraźnie czerwoną kartką. Teraz zaatakował bardzo ostrym wślizgiem Ichazo i powinien otrzymać drugie napomnienie.

28
    W tym spotkaniu póki co mamy więcej ostrej gry i przewinień niż prawdziwego piłkarskiego spektaklu. Na uwagę zasługuje jednak znakomity doping na stadionie.

28
    Gol dla Juventusu!
    Podopieczni Allegriego stworzyli sobie pierwszą podbramkową sytuację i od razu zamienili ją na bramkę!!! Kapitalnie na prawym skrzydle zachował się Alvaro Morata, który po świetnym dryblingu zacentrował na jedenasty metr do SIMONE ZAZY!!! Ten bez przyjęcia uderzył mocno w okolice okienka bramki Ichazo!!!
    28. ZAZA - 1:0

29
    Torino próbuje bardzo szybko odpowiedzieć. Molinaro pierwszy raz podłączył się do ofensywnej akcji swojego teamu, ale niecelnie centruje.

30
    Zdaniem sędziego liniowego Bruno Peres faulował Chielliniego w walce o piłkę. Wykazał się tu niemałym sprytem kapitan Juventusu.
    Simone Zaza może być naprawdę wartościowym jokerem w talii Allegriego:

31
    Alvaro Morata znowu pokazał się z dobrej strony na skrzydle i tym razem próbował niesygnalizowanej centry. Połapał się w tym jednak Glik.

32
    Podopieczni doświadczonego Ventury nie mają większego pomysłu na rozegranie akcji w ataku pozycyjnym. Gospodarze tego meczu świetnie ustawiają się w defensywie.

33
    Trener Torino ma jednak na ławce rezerwowych kilku niezłych zawodników do wzmocnienia linii ataku. Mowa tutaj o byłych piłkarzach Juve: Amaurim, a przede wszystkim Quagliarellim.

34
    Kamil Glik kolejny raz wygrał pojedynek z Simone Zazą. Napastnik gości tym razem pchnął Polaka w bandy boczne boiska i znowu ryzykował wykluczeniem.

35
    Wydaje się, że w przerwie Allegri zdejmie z boiska strzelca bramki dla turyńczyków. Naprawdę już kilka razy mógł Zaza opuścić boiska za zbytnią agresję.

35
    Molinaro tym razem zbyt agresywnie wszedł w nogi Khediry i w efekcie zostaje napomniany przez arbitra.

37
    Niezbyt często sprawdzani są w tym meczu Rugani oraz Neto. Goście nie mieli jeszcze praktycznie żadnej sytuacji podbramkowej.

38
    Maxi Lopez walczył teraz zawzięcie z Chiellinim i ostatecznie gracz Torino faulował innego defensora Starej Damy – Bonucciego.

39
    Claudio Marchisio nie zdołał czysto zatrzymać uciekającego mu rywala i również otrzymał żółtą kartkę.

40
    To może być pierwsze zagrożenie pod bramką Neto. Na strzał zdecydował się ostatecznie Molinaro, ale fatalnie wykonał ten stały fragment gry.

41
    Niezłą szybką akcję wyprowadzili teraz zawodnicy Juventusu, ale w momencie przyjęcia piłki odskoczyła ona Moracie i finalnie przejmuje futbolówkę Moretti.

42
    Aquah od tyłu brzydko fauluje Morate i zasłużenie ogląda napomnienie. Bardzo dużo mamy przewinień w tej części gry.

43
    Simone Zaza zdecydował się na uderzenie z dalszej odległości, ale dobrze ustawiony w bramce Ichazo wyłapuje futbolówkę.

44
    Rugani pokazuje się z dobrej strony jeśli chodzi o wprowadzanie piłki do akcji ofensywnej. Udaje mu się często odpowiednio uruchamiać swoich partnerów z przodu.

45
    Sędzia zdecydował się doliczyć do pierwszej połowy spotkania jedną minutę. Za moment oba teamy zejdą do szatni.

45+1

Jesteśmy świadkami niezłego spotkania, ale sytuacji podbramkowych mamy jak na lekarstwo. Do przerwy Juventus prowadzi 1:0 po bramce Simone Zazy. Asystę przedniej jakości zaliczył natomiast Alvaro Morata. Goście póki co nie są w stanie zagrozić bramce Neto. Kamil Glik z kolei większość starć ze strzelcem gola wygrał, ale nie zdołał zapobiec utracie gola. Liczymy na większą ilość emocji po przerwie. Wracamy na Juventus Stadium po krótkiej przerwie!
    Do przerwy lepsi o jedną bramkę są zawodnicy Juve:

46

47
    Tym razem od środka rozpoczęli tą część gry goście. Bardzo szybko sytuację podbramkową stworzył sobie Morata! Obrócił się on na szesnastym metrze z rywalem na plecach i mocno uderzył, ale Ichazo wykazał się kapitalną interwencją!

48
    Zaza próbował teraz przyjąć sobie piłkę klatką piersiową i minąć Morettiego, ale wyraźnie faulował. Dalej gra na ogromnym ryzyku strzelec gola.

49
    Kamil Glik korzystając z chwili przerwy urządził sobie pogawędkę z arbitrem. Widocznie zwraca mu uwagę na to, że Zaza już powinien wylecieć z boiska przez nadmiar przewinień.

50
    Molinaro wylatuje z boiska. Bardzo ostrym zagraniem potraktował on przy linii bocznej boiska Lichtsteinera i w pełni zasłużenie otrzymuje drugą żółtą kartkę.

51
    To jest zdecydowanie jego mecz!!! SIMONE ZAZA wykorzystał błąd w wybiciu piłki jednego z graczy gości i po minięciu Morettiego odpowiednim strzałem skierował futbolówkę z bliska do siatki!!! Przypomnijmy, że od kilku chwil Torino gra w osłabieniu!!!
    51. ZAZA - 2:0

52
    Goście bardzo szybko starali się wyjść ze swoim atakiem. Szarżował środkiem pola Belotti, ale czystym wślizgiem odebrał mu futbolówkę rywal.

53
    Simone Zaza zdobył dwie bramki, ale i tak opuszcza boisko. Jego miejsce na murawie zajmuje Dybala.

54
    Tym występem zdecydowanie mógł przekonać do siebie trenera Simone Zaza. Przeważnie przesiadywał ten zawodnik na ławce rezerwowych.

55
    Maxi Lopez zrobił teraz "stoliczek" swojemu rywalowi i w efekcie Chiellini ucierpiał w tym starciu. Wymaga on pomocy medycznej.
    Przypomnijmy, że Juve w Lidze Mistrzów trafiło na Bayern:

56
    Zachowanie fair play ze strony gospodarzy. Paulo Dybala po rzucie sędziowskim oddaje piłkę defensorom gości.

57
    Rozsądnie i przez dłuższy czas wymieniają teraz kolejne podania podopieczni Massimiliano Allegriego. Goście nie potrafią odebrać im futbolówki.

58
    Giorgio Chiellini podłączył się w tej sytuacji do akcji ofensywnej i wszystko zakończył uderzeniem z dalszej odległości.

59
    Do wejścia na boisko przygotowuje się już były zawodnik Juventusu Turyn Fabio Quagliarella. Zmieni najprawdopodobniej Belottiego.

60
    Godzina spotkania już za nami. Raczej ciężko się spodziewać, że Torino będzie w stanie ugrać coś w tym meczu. Mieli oni jednak teraz świetną sytuację! Maxi Lopez uruchomił podaniem na wolne pole Belottiego, a ten po samotnym rajdzie trafił tylko w boczną siatkę!

61
    Alex Sandro podłączył się kolejny raz w tym meczu do akcji ofensywnej, ale odbiera mu futbolówkę Bruno Peres. Później gracz Torino został sfaulowany.

62
    Bardzo długo rozgrywają teraz akcję w ataku pozycyjnym podopieczni Allegriego. Finalnie podanie na linię pola karnego otrzymał Dybala. Uderzył on technicznie w kierunku bramki i nieznacznie się pomylił.

63
    Szwajcarski zawodnik Starej Damy ładnie zachował się na prawej stronie boiska, ale Morata nie wykorzystał jego niezłego zagrania.

64
    Na boisko wchodzi dobrze znany kibicom Starej Damy Fabio Quagliarella, a zmienia Belottiego.

65
    Również Baselli schodzi z murawy, a w jego miejsce Gaston Silva.

66
    Zdecydowanie bliżej kolejnej bramki jest zespół ze stadionu Juventus Stadium. Tym razem jednak źle z dystansu przymierzył Alvaro Morata.

67
    Gracze Ventury wrócili się całym zespołem na własną połowę i uniemożliwiają rywalom łatwe podejście pod własną bramkę.

68
    Alex Sandro miał więcej miejsca na lewej stronie boiska. Finalnie centrował on niedokładnie spod linii końcowej boiska.

69
    Ucierpiał w starciu z rywalem Alvaro Morata. Nie trzeba jednak wybijać piłki za linię boczną, gdyż Hiszpan już sam się podniósł z murawy.

70
    Niezłe podanie w szesnastkę rywali otrzymał Dybala. Młody zawodnik zdecydował się momentalnie na uderzenie z woleja, ale wyraźnie chybił.

71
    W końcu mieliśmy pokaz umiejętności Pogby. Minął on na pełnej prędkości rywala na skrzydle i spod linii końcowej mocno centrował do Moraty. Ostatecznie wybija futbolówkę Ichazo.
    Gra Marchisio dzisiaj może się podobać:

72
    Mijają kolejne minuty, a gracze Ventury nie są w stanie wyjść choćby z atakiem na bramkę rywali. Juventus dominuje na polu gry.

73
    Próbują jeszcze przyspieszyć tempo rozgrywanej akcji gospodarze. Znowu jednak psuje wysiłek partnerów francuski rozgrywający Starej Damy.

73
    Ten chłopak ma w sobie coś niesamowitego i nie dziwne, że obserwuje go podobno sama Barcelona!!! PAULO DYBALA otrzymał świetne podanie od partnera na linię pola karnego, przyjął piłkę i uderzył momentalnie w sam róg bramki gości!!! Ichazo w tej sytuacji nawet nie drgnął!!!
    73. DYBALA - 3:0

75
    Pozostaje już tylko kwadrans tego spotkania. Dawno już Juventus nie pokonał lokalnego rywala w derbach aż tak wysokim rezultatem.

76
    Moretti starał się dalekim podaniem uruchomić Maxi Lopeza. Ten jednak zdaniem arbitra nieprzepisowo zastawiał futbolówkę przed rywalem i sędzia przerwał grę.

77
    Liczymy jeszcze na pokaz umiejętności podopiecznych Massimiliano Allegriego. U graczy Ventury nie widać już zbytniej ochoty do walki.

78
    Mamy chwilową przerwę w grze związaną z kontuzją jednego gracza Juventusu. Warto odnotować, że drugą asystę odnotował przed momentem Alvaro Morata.

79
    Do wejścia na boisko gotowy jest już Simone Padoin. Jest to etatowy rezerwowy w drużynie Starej Damy na każdej pozycji w defensywie.

80
    Nie mamy już nawet próby pressingu ze strony Byków. W efekcie bardzo ładną, indywidualną akcję środkiem pola przeprowadził Alvaro Morata! Zdecydował się on na techniczne uderzenie z dwudziestu metrów i udanie interweniuje Ichazo!

81
    Stale poprawiają statystykę posiadania piłki gospodarze. Teraz sędzia troszkę się pospieszył z odgwizdaniem faulu Glika na Moracie.

82
    Sami Khedira schodzi z boiska. Nie był dzisiaj Niemiec zbyt widoczny. Zmienia go z kolei Simone Padoin.

82
    Moretti schodzi z boiska, z pojawia się na nim Averal.

82
    Długo nie widzieliśmy nic specjalnego w postawie PAULA POGBY!!! Teraz jednak przypomniał o sobie w najlepszy możliwy sposób!!! Przepięknie przymierzył z rzutu wolnego i pokonał Ichazo uderzeniem z dwudziestego metra!!!
    82. POGBA - 4:0

84
    Prawdziwe święto odbywa się teraz na stadionie Juventus Stadium. Kibice mogą już otwierać szampany po prawdziwym rozgromieniu lokalnego rywala.

85
    Defensorzy Starej Damy wymieniają kolejne podania na własnej połowie boiska. Nie spieszy im się z kolejnym atakiem pozycyjnym.

86
    Maxi Lopez próbował jeszcze uruchomić swojego partnera z linii ataku, ale ten nie zdołał obrócić się z piłką na dwudziestym metrze.
    Pogba również zalicza swoje trafienie:

87
    W samej końcówce Hernanes wchodzi na murawę. Z boiska schodzi natomiast Claudio Marchisio.

88
    Chyba drugi raz goście próbują w drugiej połowie skonstruować swój atak. Bruno Peres centrował z prawego skrzydła, ale został zablokowany.

89
    Za moment dowiemy się o ile minut sędzia przedłuży ten spektakl. Wcześniej mamy jeszcze starcie Alexa Sandro oraz Kamila Glika w polu karnym, ale sędzia uznał grę Polaka za prawidłową.

90
    Miażdżącą przewagę w posiadaniu piłki mają gospodarze. Na chwilę obecną są oni przy piłce przez 72% czasu gry, a rywale jedynie 28%.

90
    Bruno Peres jest dzisiaj aktywny, ale tym razem zupełnie niepotrzebnie oddawał strzał z ostrego kąta.

90

Za nami prawdziwy pokaz gry Juventusu w drugiej odsłonie tego meczu. Podopieczni Massimiliano Allegriego pokazali prawdziwą siłę w ofensywie i wykorzystali grę w przewadze. Na samym początku drugiej części gry Molinaro w pełni zasłużenie wyleciał z boiska, a po tym fakcie Stara Dama zdobyła jeszcze trzy bramki. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Simone Zaza, a po jednej bramce dorzucili Paulo Dybala oraz Paul Pogba. Kamil Glik z kolei wystąpił dzisiaj z kapitańską opaską w zespole Byków i wygrywał bardzo często pojedynki z napastnikami Bianconerich.
    Torino nie miało dzisiaj szans z rozpędzonymi graczami Juventusu:

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (22:40:33)

Dawid Czempisz

Gole: 28. Zaza, 51. Zaza, 73. Dybala, 82. Pogba

Kartki:   24. Zaza (JUV), 39. Marchisio (JUV) – 35. Molinaro (TUI), 42. Aquah (TUI)   50. Molinaro (TUI)

Posiadanie piłki: 72 % : 28 %.
    Strzały celne: 8:0. Strzały niecelne: 4:2. Rzuty rożne: 4:1. Spalone: 2:0. Foule: 10:13.
    Juventus FC: Neto – Rugani, Bonucci, Chiellini – Lichtsteiner, Khedira(82' Padoin), Pogba, Marchisio(87' Hernanes), Alex Sandro – Zaza(53' Dybala), Morata.
    Zmiany: Buffon, Rubinho, Caceres, Barzagli, Evra, Padoin, Sturaro, Hernanes, Cuadrado, Mandzukic, Dybala.

Torino FC: Ichazo – Bovo, Glik, Moretti(82' Averal) – Peres, Aquah, Gazzi, Baselli(65' Silva), Molinaro – Belotti(64' Quagliarella), Maxi Lopez.
    Zmiany: Castellazzi, Padelli, Averal, Jonsson, Pryyma, Silva, Zappacosta, Prcić, Vives, Amauri, Quagliarella.

Asystenci: Paselli, De Luca