Aston Villa – Crystal Palace 1:0 (koniec) | Bournemouth – West Ham 1:3 (koniec) | Newcastle – Man Utd 3:3 (koniec)
A.F.C. Bournemouth
1:3 (1:0)
West Ham United
Wtorek 12.01.2016, 20:45 • Dean Court, Bournemouth • Angielska Premier League • Runda 21

Dziękuję za czas spędzony z nami. Życzę spokojnej nocy. (22:49:43)
    West Ham strzeliło dziś więcej goli niż w ciągu ostatnich pięciu wyjazdowych spotkań.

West Ham jest już piąty w tabeli.

West Ham United w drugiej połowie zagrało bardzo dobrze, co przełożyło się na ich końcowy sukces. Zdominowali przeciwnika, doprowadzając do wywalczenia sobie stałych fragmentów gry, z których padły dwie bramki. Udane zawody zaliczył duet Valencia-Payet, na którego sposobu nie mieli gracze Bournemouth. Artur Boruc w pierwsze połowie prezentował się kapitalnie. Jednak z każdą minutą drugiej połowy było coraz to gorzej. Przy pierwszych dwóch bramkach był bez szans, lecz trzecia idzie na jego konto, gdyż ewidentnie zawinił przy niej.

90+3

90+3
    Iturb jeszcze próbował indywidualnie przejść prawą stroną, jednak został skutecznie zatrzymany przez Cresswella.

90+2
    Iturbe jeszcze postanowił na koniec zaskoczyć Adriana dobrym uderzeniem w przy słupku. Jak długi wyciągnął się Hiszpan i wybronił ten strzał.

90+1
    Murray jeszcze szuka dośrodkowania. Dobrze na przedpolu gra Collins, który wybija piłkę.

90
    Cztery doliczone minuty do podstawowego czasu gry.

88
    West Ham już odpuściło. Cofnęli się gracze Młotów na swoją połowę i zapewne wyczekują końca spotkania.

86
    Pierwszy korner dla Bournemouth przyniósł kolejny. Przy tym drugim Murray faulował bramkarza Adriana.

85
    Murray ubiegnięty przy płaskim podaniu przez Ogbonnę. Będzie rzut rożny dla gospodarzy.
    83. Enner VALENCIA - 1:3

83
    Gol dla West Hamu!
    Kolejna bramka dla West Hamu z rzutu wolnego. ENNER VALENCIA postanowił zaskoczyć i zamiast dośrodkowywać, uderzył w krótki róg. Boruc popełnia błąd i źle ocenia tor lotu, zupełnie nie interweniując przy tym strzale, choć był on do "wyciągnięcia".

82
    Gosling niebezpiecznie fauluje Antonio zupełnie tuż przed narożnikiem pola karnego.

81
    Stanislas uderza zza pola karnego wprost w Ogbonnę. Piłka uderza w rękę Włocha, ale nie zrobił on żadnego ruchu nią w kierunku futbolówki. Kibice wyraźnie się ożywili po tej interwencji gracza West Hamu.

80
    Posiadanie piłki:
    39% Bournemouth – 61% West Ham.

79
    Zmiana w drużynie A.F.C. Bournemouth: z boiska schodzi Harry Arter, na boisku pojawia się Glenn Murray.

Adrian Trawicki

Gole: 16. Arter – 66. Payet, 74. E. Valencia, 83. E. Valencia

Kartki:   65. Smith (BTH)

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 6:5. Rzuty rożne: 4:7. Spalone: 0:4. Foule: 8:5.
    A.F.C. Bournemouth: Boruc – Smith, Francis (C), S. Cook, Daniels – Surman – Ritchie (49. Iturbe), Gosling, Arter (79. G. Murray), Stanislas – Afobe (71. Grabban).
    Zmiany: Federici – Grabban, Iturbe, Pugh, Distin, G. Murray, O'Kane.

West Ham United: Adrián – Tomkins (62. Jenkinson), Collins, Ogbonna, Cresswell – Noble (C), Obiang – Antonio, Payet (76. Song), E. Valencia – Carroll (14. Jelavić).
    Zmiany: Randolph – Reid, Song, Jenkinson, Jelavić, Oxford, Cullen.

Sędziowie: Atkinson – Kirkup, Child.