Niemcy – Słowenia 25:21 (koniec) | Rosja – Czarnogóra 28:21 (koniec) | Hiszpania – Szwecja 24:22 (koniec)
Dania – Węgry 30:22 (koniec)
Dania
30:22 (18:10)
Węgry
Środa 20.01.2016, 20:00 • Ergo Arena, Gdańsk • Mistrzostwa Europy • 3. runda

Na ten moment to już wszystko. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Korzystając z okazji zachęcamy do częstszego odwiedzania naszego portalu. Do usłyszenia! (21:36:07)

Jak najbardziej zasłużony triumf Duńczyków. Skandynawowie rozegrali bardzo dobre spotkanie, sporadycznie popełniali jakieś błędy. Węgrowie grali dość słabo. W pierwszej połowie praktycznie nie istnieli. W drugiej części tego pojedynku Madziarowie zaczęli prezentować się nieco lepiej, ale to nie przyniosło im większych korzyści. Straty, których nabawili się do przerwy, zostały utrzymane do ostatniej minuty.
    Najskuteczniejsi po obu stronach:
    Statystyki końcowe.
    MVP - Mikkel Hansen, który zanotował dziewięć trafień i dziesięć asyst!

60
    Koniec meczu. (30:22)
    60
    Tak! Ostatnie trafienie w tym spotkaniu zainkasował Damgaard. Dania zwycięzcą grupy D! (30:22)
    60
    Faluvegi jeszcze zdołał wpisać się na listę strzelców. Do zakończenia spotkania pozostało pół minuty. Czy Duńczycy zdobędą trzydziestą bramkę? (29:22)

59
    I znów wyśmienitą interwencją popisał się Niklas Landin! Pierwsza połowa w wykonaniu tego bramkarza nie była zbyt dobra, ale teraz prezentuje się znacznie lepiej! (29:21)

59
    Skandynawowie faulowali w ataku. To kolejny błąd z rzędu po stronie ekipy reprezentującej kraj Hamleta! (29:21)
    58
    Bodo wreszcie zdołał się wstrzelić. Landin pokonany. Duńczycy szybko ruszyli z konstruowaniem ataku. (29:21)

58
    Bodo zatrzymany przez Landina. Węgrzy pozostają w posiadaniu inicjatywy. (29:20)

57
    Troszeczkę siadło tempo rywalizacji. Niewiele się tu zmieni, może poza wynikiem. Zwycięzcę już znamy! (29:20)

57
    Duńczycy faulowali w ataku. Mikkel Hansen już odpoczywa na ławce, dziś odnotował dziewięć bramek i aż dziesięć asyst! (29:20)

56
    Tym razem Hornyak rzucił w dół, co wyśmienicie wyczuł Niklas Landin. Nie ma bramki, Węgier zatrzymany! (29:20)

56
    Rzut karny dla Węgrów! (29:20)

56
    Madziarowie rozpoczęli konstruowanie ataku pozycyjnego. Próbowali trochę przyspieszyć, ale nic z tego. (29:20)

56
    Błąd kroków po stronie węgierskiej. Duńczycy próbowali kontratakować, ale dobrze w bramce zachował się Mikler. (29:20)
    55
    Tymczasem swoją pierwszą bramkę na tych mistrzostwach zainkasować zdołał Schuch. (29:20)